субота, 27 квітня 2024 г.

Нацполиция расследует 222 уголовных производства, связанных с выборами (видео)

Нацполиция расследует 222 уголовных производства, связанных с выборами (видео)

За несколько дней до дня выборов с начала президентской кампании Национальная полиция (ПН) Украины открыла 222 уголовных производства по фактам нарушения избирательного законодательства. 25 лицам сообщено о подозрении. В Министерстве внутренних дел (МВД) предостерегают избирателей от нарушения законов в день голосования.

Об этом KV стало известно из сообщений координационного штаба МВД на брифинге, который транслировал “5 канал”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"К нам поступило 4134 заявления и сообщения относительно нарушений на выборах. Из них незаконная агитация - 2095, подкуп избирателей - 656, хулиганство - 334, а также сбор персональных данных и повреждение имущества. Из них по 222 уголовным делам начато уголовное производство. И уже сейчас 25 лицам сообщено о подозрении", - заявил председатель координационного штаба МВД Иван Стойко (на фото слева).

В координационном штабе также сообщили, что все избирательные участки проверены, маршруты подвоза к ним бюллетеней отработаны, и полиция готова к любым внештатным угрозам в день голосования.

Как подчеркнул советник министра внутренних дел Иван Варченко (на фото справа), полиция предостерегает граждан от нарушений избирательного законодательства непосредственно на участках. К таковым, в частности, относятся попытки выноса избирательного бюллетеня за пределы участка.

“Избирательный бюллетень - это не сувенир, который можно взять с собой домой и поместить его в рамку. Если вы забираете избирательный бюллетень домой, то вы рискуете попасть на три года под санкцию статьи 158 Уголовного кодекса Украины и иметь ограничения свободы. А если вы забираете этот бюллетень с целью осуществить какие-то "карусели" или искажения волеизъявления избирателей, то вы уже рискуете попасть в организованную группу и, соответственно, от 5 до 7 лет лишения свободы”, - сказал советник министра.

Также он подчеркнул, что недопустимы фото- и видеофиксации в кабинках для голосования: “В день голосования - никаких фото- и видеосъемки в кабинке для голосования! И это не ограничение ваших конституционных прав. И это не прихоть МВД. Это конкретная норма ст. 7 закона "О выборах Президента Украины", которая запрещает фото- и видеофиксацию в кабинке для голосования”.


Также в МВД напомнили участникам избирательного процесса, что за два дня голосования нельзя публиковать результаты опросов общественного мнения, в том числе соцопросов.

“Мы напоминаем и о дне тишины, который есть в украинском законодательстве. И в день тишины нельзя осуществлять агитацию, в том числе публичную, от обычных граждан на улице, не говоря уже об агитации через СМИ", - сказал Иван Варченко.

Как ранее сообщала KV, кандидат в президенты Владимир Зеленский (выдвинут партией “Слуга народа”) будет рекламироваться в “день тишины” на телеканале “1+1” бизнесмена Игоря Коломойского, о чем свидетельствует программа передач телеканала. 30 марта в 16:30 и 20:25 в сетке вещания “Плюсов” стоит передача “Вечерний квартал” (ведущим которой является Зеленский).

Читайте: Петр Порошенко больше всех потратил на свою избирательную кампанию

Первый тур выборов президента состоится 31 марта. В избирательном бюллетене будут 39 кандидатов. Если в первом туре никто из кандидатов не наберет более 50% голосов, второй тур выборов пройдет 21 апреля.

До 1 мая Центральная избирательная комиссия (ЦИК) должна установить официальные результаты второго тура и составить протокол. Официальное объявление итогов президентских выборов в Украине должно состояться до 4 мая. До 3 июня новый президент должен принести присягу народу на заседании ВР, после чего он официально вступит в полномочия главы государства.

Выборы президента обойдутся налогоплательщикам в 2 млрд 354 млн 880 тыс. гривен.

Согласно последним социологическим опросам, лидерами гонки являются артист Владимир Зеленский (выдвинут партией “Слуга народа”), действующий президент Петр Порошенко (самовыдвиженец) и Юлия Тимошенко (выдвинута ВО “Батькивщина”).

Читайте: Обзор ставок букмекеров: Зеленский стал явным фаворитом

Фото: Обозреватель

KиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, нацполиция, нарушения, выборы президента украины

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.