вівторок, 5 листопада 2024 г.

Києву потрібні нові технології сталого міського дренажу - Денис Борисенко

Києву потрібні нові технології сталого міського дренажу - Денис Борисенко

У Києві злива і черговий потоп. Затоплено вулиці, зупинений рух в ряді районів. Зливова каналізація традиційно не справляється.

Про це KV стало відомо із повідомлення кандидата у депутати Київради від Політичної партії “За майбутнє” по 4 округу (Троєщина, Лісовий масив) Дениса Борисенко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Києву потрібні нові екологічні системи очищення і утримування дощової води, яка у всьому світі вважається цінністю, а у нас зливається в каналізацію”, – заявив Денис Борисенко.

Ми постійно чуємо: “Потрібно ремонтувати зливову каналізацію!” Денис Борисенко впевнений, що потрібно негайно зайнятися проектуванням і реалізацією альтернативних систем затримування та очищення дощової води. Це – біодренажні системи, що локалізовані в районах міста і не залежать від роботи загальноміської зливової каналізації.

Такі рішення були обговорені з архітекторами в офісі Трансформації Троєщини якраз напередодні сьогоднішньої зливи.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Завдання таких систем – збір дощової води і уповільнення швидкості водного потоку, щоб дати можливість воді випаровуватися і вбиратися в грунт. Водночас біодренажні системи очищають воду від забруднення.

Зливова каналізація в умовах зміни клімату дає збої, оскільки проектувалася без урахування сучасних кліматичних змін. Сьогодні збільшилася інтенсивність і кількість опадів, що випадають, взимку відбувається швидке танення снігу.

У Києві окремої величезною проблемою став високий вміст забруднюючих речовин у міських стічних водах, це пов'язано з великою кількістю автотранспорту і активним застосуванням хімічних засобів для утримання доріг.

Все це негативно позначається на екосистемі міста.

Потрібна попередня очистка дощової води до його попадання в природні водойми, в малі річки Києва, в Дніпро, який і так дуже забруднений.

У Західній Європі широко використовуються природні дренажні системи для дощових вод.

Вони виглядають як спеціально спроектовані оазиси зелених насаджень, так званих “дощових садів”, канавок, кюветів, зелених дахів. Біодренажні системи покращують дизайн районів, створюють додатковий зелений простір, підвищують якість повітря.

Учасник ініціативної групи Трансформації Троєщини, архітектор Ганна В'язовська, яка займається водними рішеннями для міського середовища, стверджує, що впровадження біодренажних систем поліпшить стан наших водойм, грунту, і, в цілому, міський екосистеми.

Денис Борисенко у складі нової Київради ініціює використання нових урбаністичних технологій для Києва. Троєщина та Лісовий масив повинні стати пілотними районами для впровадження сучасних рішень.

Фото: Facebook

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини києва, позиція, За майбутнє, вибори, денис борисенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.