вівторок, 23 липня 2024 г.

Апелляционный суд Киева сегодня рассмотрит дело генерала Романенко, обвиняемого во взяточничестве

Апелляционный суд Киева сегодня рассмотрит дело генерала Романенко, обвиняемого во взяточничестве

Сегодня, 6 сентября, в 16.30 судьи Киевского апелляционного суда Ирина Горб, Ирина Силкова и Галина Балацкая (судья-докладчик) рассмотрят дело бывшего руководителя военного лицея имени Богуна генерал-майора Даниила Романенко (на фото). В июле 2013 военного задержали по подозрению в получении взятки в 5 тысяч долларов США, за устройство ученика на обучение в лицей. В декабре 2014 года Романенко признали виновным и приговорили к 3 годам лишения свободы. Между тем, точку в деле так и не поставили – апелляционные баталии продолжаются до сих пор.

Об этом KВ стало известно по расписанию судебных заседаний Киевского апелляционного суда на 6 сентября 2022 года.

По информации из Единого государственного реестра судебных решений дело генерала Романенко в суде рассматривают с сентября 2013 года.

В декабре 2014 года Киево-Святошинский признал  Романенко виновным и назначил ему наказание в виде лишения свободы сроком на 3 года с лишением права занимать должности, связанные с выполнением организационно-распорядительных и административно-хозяйственных функций сроком на 2 года (Дело № 369/8503/13-к, Производство №1-кп/369/19/14).

Читайте: Суд отпустил генерала-взяточника из-за “ошибки” обвинителя

Правда, ровно через 5 лет этот Киево-Святошинский суд передумал. В декабре 2020 года судья Светлана Хрипун признала генерала Романенко невиновным в совершении преступления, предусмотренного ч.  ч. 2 ст. 368 УК Украины в связи с недоказанностью, что указанное преступление совершено обвиняемым. И даже постановила вернуть представителям военного залога в девяносто семь тысяч четыреста девяносто пять), которую они вносили за него, еще в июле 2013 года, сразу после задержания.

В свою очередь, прокурор Киевской городской прокуратуры Иван Ладный не согласился с этим и в начале января 2022 года подал апелляцию.

Разбирательство по делу переносилось по меньшей мере 6 раз, в том числе и из-за минирования суда.

Знакомые с ходом дела военные, которые сейчас защищают страну от российского агрессора, внимательно следят за ходом дела.

“Общество заинтересовано в том, чтобы по делу генерала была поставлена ​​точка. Нельзя отстроить страну, когда такие позорные явления как коррупция, взяточничество, кумовство – не искоренены, а люди, жившие из этого – не наказаны. Каждый должен сделать из этого дела свои выводы, следовательно, ждем справедливого приговора суда и верим в Украину”, – рассказал журналисту KВ на условиях анонимности военнослужащий ВСУ знаком с ходом дела генерала Романенко.

Фото: galex.livejournal.com

Теги: новости киевской области, взятка, подозрение, апелляционный суд, приговор, всу, Общество, срок, судьи, ожидание, генерал Даниил Романенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.