середа, 28 лютого 2024 г.

Як втратити 6 млн гривень на двох скверах: аудитори КМДА відзвітувалися про чергову перевірку “Київзеленбуду”

Як втратити 6 млн гривень на двох скверах: аудитори КМДА відзвітувалися про чергову перевірку “Київзеленбуду”

Аудитори столичної мерії нещодавно завершили перевірку того, як у КО “Київзеленбуд” у 2018-2021 роках витрачали бюджетні кошти на роботи в одному парку та двох скверах столиці. По парку перевірити нічого не вдалося, бо “ревізорам” не надали відповідну документацію правоохоронці, які вивчають її в рамках двух кримінальних проваджень. Що стосується двох скверів у Дніпровському та Деснянському районах столиці, то виявилось, що посадовці КО допустили фінансових порушень на загальну суму близько 11,3 млн гривень, з яких 6,3 млн гривень склали безпосередні втрати міського бюджету Києва. Нічого “нового” в даному випадку вигадано не було – “Київзеленбуд” перерахував своїм підрядникам грошові кошти за роботи, які насправді не проводилися, та переплачував за будматеріали, які коштують менше. За результатами цього аудиту керівництву “Київзеленбуду” було надано 16 рекомендацій щодо усунення порушень та їх недопущення в майбутньому, але майже всі вони були проігноровані.

Як стало відомо KВ, нещодавно Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА оприлюднив результати планового аудиту діяльності КО “Київзеленбуд”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідний аудиторський звіт №070-2-3-04/42 датований 15 вересня 2023 року, але на сайті вищезгаданого департаменту його було опубліковано лише минулого тижня – після того, коли стало відомо відомо, які рекомендації аудиторів столичної мерії були враховані керівництвом “Київзеленбуду”, а на які “комунальники” заплющили очі.

Згідно зі звітом, аудитори перевіряли, як керівництво вказаного КО дотримувалося вимог законодавства та контрактів під час виконання робіт з будівництва парку вздовж просп. Генерала Ватутіна між просп. Володимира Маяковського та вул. Оноре де Бальзака у Деснянському районi, капітального ремонту з влаштуванням дорожньо-стежкової мережi скверу iм. Миколайчука у Днiпровському районi та капітального ремонту скверу мiж будинками на просп. Володимира Маяковського, 15-б та вул. Оноре де Бальзака, 14 у Деснянському районi. В рамках цієї перевірки аудитори охопили діяльність КО “Київзеленбуд” у період з 1 січня 2018 року по 11 березня 2021 року, а тривав даний аудит з 17 березня 2021 року по 20 грудня 2022 року.

Усього в рамках аудиту “ревізори” перевірили використання “Київзеленбудом” бюджетних коштів на суму 33,1 млн гривень. При цьому, аудитори встановили факти фінансових порушень з боку посадовців цього КО на загальну суму близько 11,3 млн гривень, з яких 6,3 млн гривень були втрачені бюджетом Києва при проведенні вищевказаних робіт, 536 тис. гривень – порушення з ризиком втрати, ще 4,4 млн гривень були неефективно використані.

Що з'ясували аудитори

Як повідомляється в аудиторському звіті, капітальний ремонт скверу мiж будинками на просп. Володимира Маяковського, 15-б та вул. Оноре де Бальзака, 14 у Деснянському районi проводився в рамках 5 договорів підряду, укладених з березня по грудень 2020 року, на загальну суму – 24,3 млн гривень. Зокрема, КО “Київзеленбуд” перерахував 485 тис. гривень компанії ТОВ “Європроектбудсервіс” за виконання проектних робіт та авторський нагляд, а ТОВ “Євротехнології Плюс” отримало 23,9 млн гривень за безпосередньо сам капремонт.

За інформацією аудиторів, завищення вартості робіт з проєктування по вказаному об'єкту склала 59,4 тис. гривень, а з капітального ремонту – 8,7 млн гривень, з яких 5,5 млн гривень були втрачені міським бюджетом. При цьому, надалі порушення при здійсненні капремонту були частково усунені, у зв'язку з чим вказана сума була зменшена до 8,3 млн гривень – у тому числі шляхом “виконання додаткових робіт” (очевидно, підрядник “щось переробив”. – KВ).

З'ясувалося, що до актів виконаних робіт по цьому об'єкту було внесено більше робіт, ніж насправді здійснювалося. Зокрема, підрядник навантажив на 136,2 куб.м. менше грунту на автомобілі-самоскиди, змонтував на 310 дощувачів менше тощо. Крім того, було завищено вартість деяких матеріалів та обладнання, які використовувалися при цьому капітальному ремонті – серед іншого, “Київзеленбуд” заплатив “більше, ніж треба” за різні види щебіні, гофротруби, паркові урни, світильники тощо.

У свою чергу, на капітальний ремонт з влаштуванням дорожньо-стежкової мережi скверу iм. Миколайчука було витрачено 8,1 млн гривень. Ці роботи проводилися в рамках чотирьох договорів підряду, укладених з червня 2018 року по червень 2020 року. Підрядниками виступали ТОВ “Де-Люкс Технології” (проєктні роботи та авторський нагляд, з червня 2021 року має назву ТОВ “Лідер Прод Інновація”), ТОВ “Проектні технології” (проєктні роботи) і ТОВ “Буд Фаворит Строй” (капремонт, з січня 2021 року має назву ТОВ “Грейсинг”).

За даними “ревізорів”, в результаті реалізації відповідних угод столичному бюджету було завдано втрат на суму 719,7 тис. гривень, ще 1,7 млн гривень були неефективно використані. У даному випадку мали місце схожі випадки “маніпуляцій” з обсягами та цінами. Зокрема, підрядник отримав “зайві” кошти за роботи, які не проводилися (наприклад, за врізання двох штуцерів), та за матеріали, які насправді коштували дешевше (муфти, розпилювачі, форсунки тощо).

Разом з тим, аудитори КМДА не змогли перевірити відповідність обсягів та вартості робіт з будівництва парку вздовж просп. Генерала Ватутіна між просп. Володимира Маяковського та вул. Оноре де Бальзака. Це було пов’язано з тим, що документи по цьому об'єкту ще в 2018-2019 роках були вилучені слідчими Деснянського управління Нацполіції Києва в рамках двох кримінальних проваджень – №12018100030009439 від 8 листопада 2018 року та №12019100030000196 від 11 вересня 2019 року. 

Як вказано в аудиторському звіті, “ревізори” столичної мерії неодноразово зверталися до правоохоронців з проханням надати їм ці “папірці”, на що отримали відповідь, що документи знаходяться в судових експертів. А тому, мовляв, про можливість отримати доступ до них аудиторів “буде повідомлено додатково”. Варто зазначити, що в рамках цих розслідувань правоохоронці вивчали в тому числі факти можливого привласнення бюджетних коштів при виконанні різних капремонтів на замовлення “Київзеленбуду”, але станом на сьогодні жоден з можливих фігурантів не був притягнутий до кримінальної відповідальності.

Читайте: КО “Киевзеленстрой” и его подрядчика подозревают в распиле очередных 25 млн бюджетных гривен

За результатами перевірки Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА надав КО “Київзеленбуд” 16 рекомендацій про усунення виявлених порушень та їхнє недопущення в майбутньому. Із них станом на 3 грудня 2023 року жодне зауваження не було враховано повністю – 5 рекомендацій були враховані частково, решта 11 рекомендацій зовсім не були виконані. При цьому, “дедлайн” реалізації заходів по всім вказаним зауваженням вже сплив – вони повинні були бути враховані до 18 жовтня 2023 року.

Зокрема, як зазначалося вище, у “Київзеленбуді” частково врахували рекомендації щодо усунення фінансових порушень на суму 5,5 млн гривень при здійсненні капітального ремонту скверу між будинками на проспекті Володимира Маяковського, 15-Б та вул. Оноре де Бальзака, 14. Разом з тим, керівництво цього КО не врахувало рекомендації щодо притягнення до відповідальності посадовців, через яких “Київзеленбуд” фактично “переплатив” за роботи проєктування капітального ремонту з влаштування дорожньо-стежкової мережі скверу імені Миколайчука та безпосередньо сам капремонт.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Гріхи “Київзеленбуду”

Аудитори КМДА дуже часто фіксують порушення в діяльності КО “Київзеленбуд”.

Наприклад, у червні 2019 року “ревізори” відзвітувалися про перевірку робіт з реконструкції парку відпочинку в урочищі “Наталка” у період з листопада 2016 року до грудня 2018 року. Тоді стало відомо, що на цьому проєкті бюджет Києва "втратив" 17,2 млн гривень або 31,2% від загальної вартості робіт, які перевіряли аудитори (надалі, судячи з усього, частина порушень була усунена, оскільки “ревізори” уточнили підсумкову суму – 14,6 млн гривень – KВ). Крім того, аудитори тоді ж з'ясували, що “Київзеленбуд” з різних причин неефективно використав 5,3 млн гривень або 9,6% від загальної вартості перевірених робіт.

Читайте: Справи щодо зловживань при благоустрої зелених зон Києва закриваються через сплив строків давності

При цьому, діяльність “Київзеленбуду” є предметом десятків кримінальних проваджень за фактами можливих “бюджетних розпилів”.

Так, слідчі Нацполіції, наприклад, наразі вивчають співпрацю “Київзеленбуду” та 7 компаній при проведенні благоустрою й інших столичних парків. За інформацією слідства, посадовці комунального об'єднання та підрядників суттєво “нажилися” на завищенні цін при здійсненні цих робіт. Зокрема, мались на увазі роботи на суму більш ніж 52 млн гривень в парку ім. М. Рильського та парку біля затоки Берковщина, які виконував “улюблений” підрядник “Київзеленбуду” – ТОВ “Євротехнології Груп”. У правоохоронців є підстави вважати, що одним із організаторів цієї схеми – тепер вже ексгендиректор вказаного КО Олексій Король.

Читайте: “Королівські розпили”: Нацполіція розслідує масове привласнення бюджетних коштів при благоустрої зелених зон столиці

Крім того, триває розслідування стосовно групи осіб, у т.ч. колишніх посадовців “Київзеленбуду”, які могли в 2016-2018 роках привласнити понад 115 млн гривень під час проведення цим КО закупівель спецтехніки. За даними слідства, бюджетні кошти привласнювалися шляхом сумнівного подорожчання техніки вже після укладання договорів на її постачання, а надалі фігуранти даної справи вкладали ці фінансові ресурси у будівництво житла в Італії. Станом на сьогоднішній день ніхто з чинних чи колишніх “керівних кадрів” КО “Київзеленбуд” не отримав обвинувального вироку.

Читайте: Рекордные распилы, вывод денег в Италию и харьковский след: НАБУ завершило следствие по “группировке из “Киевзеленстроя”

КО “Київзеленбуд” з 19 жовтня 2023 року очолює Юрій Бахмат. До нього, з 1 серпня, обов'язки керівника цього комунального об'єднання виконувала Вікторія Середіна – тодішня перша заступниця гендиректора цього КО, а нині його заступниця з питань капiтальних вкладень. Посаду в.о. гендиректора вона тимчасово займала після звільнення вищезгаданого Олексія Короля (з серпня 2023 року очолює Північний офіс Держаудитслужби), який керував “Київзеленбудом” з 16 липня 2019 року по 31 липня 2023 року. Його попередницею на цьому посту була Наталія Бєлоусова, яка виконувала обов'язки гендиректора даного КО з 27 квітня 2018 року по 2 липня 2019 року.

КО “Київзеленбуд” підпорядковане управлінню екології та природних ресурсів КМДА, яким із 11 січня 2021 року керує Олександр Возний. Його попередником був Андрій Мальований, який очолював цей структурний підрозділ столичної мерії з 26 липня 2018 року по 21 травня 2020 року. Після звільнення, з травня 2020 року по 3 листопада 2021 року, Мальований керував Державною екологічною інспекцією України. 

За сферу екології столиці вже не перший рік відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, київрада, парк, будівництво, сквер, аудит, тов, кримінальне провадження, київзеленбуд, ко, капітальний ремонт, бюджет києва, петро пантелеєв, перевірка, олександр возний, олексій король, ко київзеленбуд, ревізія, андрій мальований, буд фаворит строй, наталія бєлоусова, юрій бахмат, втрати бюджету, євротехнології плюс, євротехнології плюс, де-люкс технології, тов де-люкс технології, проектні технології, тов проектні технології, тов буд фаворит строй, європроектбудсервіс, тов європроектбудсервіс

вівторок, 27 лютого 2024 г.
20:42
Киян попередили про можливе підвищення рівня води в Дніпрі 27-29 лютого
20:22
Протягом доби відбулося 86 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:01
Керівництво ДП “Антонов” судитимуть за перешкоджання військовим, унаслідок чого ворог знищив “Мрію”
19:44
В чотирьох селах Таращанської громади проведуть профілактичні щеплення собак та котів проти сказу
19:27
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
19:04
Посадовицю Київського метрополітену підозрюють у службовій недбалості, яка завдала понад 300 тисяч гривень збитків
18:46
Київ планує виділити 69 мільйонів гривень на навчання та техзабезпечення операторів БПЛА
18:21
Повітряні сили ЗСУ за день збили два ворожих винищувача-бомбардувальника Су-34
18:06
На Київщині викрито злочинну групу на чолі з депутатом, яка займалась незаконним заволодінням земельних ділянок
17:45
Кабмін дозволив користуватися єЧергою для перетину кордону легковикам
17:22
На Сумщині двоє поліцейських загинуло та четверо поранені внаслідок російського обстрілу
17:06
У Бучі за 300 тисяч гривень планують до провести відлов та стерилізацію безпритульних котів і собак
16:45
У Києві на перехресті вулиці Гавела та проспекту Любомира Гузара вантажівка на повному ходу влетіла у трамвай
16:26
Представники іноземних ЗМІ відвідали Бучу для фіксації воєнних злочинів
16:02
У Держбюро розслідувань запевнили, що жодних слідчих дій відносно мережі лабораторій “Сінево” не проводилося
15:40
Правоохоронці викрили молодиків з Київщини, які записали відео з гаслами “кадирівців”
Календар подій
Держава проти "Столиці”: як “група Молчанової” забудовує землі ДП “НДВА “Пуща-Водиця”
27 лютого 2024 г. 09:00
Держава проти "Столиці”: як “група Молчанової” забудовує землі  ДП “НДВА “Пуща-Водиця”
У столичних судах вже майже три роки розглядається справа щодо оскарження інвестиційного договору на забудову 9,7 га землі на житловому масиві Виноградар, на якій вже фактично добудовано ЖК “Варшавський-2”. Цій договір було укладено ще в 2008 році між ДП “НДВА “Пуща-Водиця” і ТОВ “Олівер-Буд” – компанією із орбіти девелопера “Stolitsa Group”, співзасновником якого є одіозна Владислава Молчанова (на колажі). Позивачем у цій справі виступає саме держпідприємство – його юристи вказують на те, що відповідна угода не була погоджена з Кабміном і ФДМУ, як цього вимагає законодавство. При цьому, нещодавно Фонд держмайна остаточно програв ще одну справу по цій землі, намагаючись в судовому порядку скасувати наказ Держземагентства від 2014 року, завдяки якому на цій території було дозволено житлову забудову. Таким чином держава поки нічого не може вдіяти із забудовниками, які активно освоюють Подільський район Києва – не допомогають ні кримінальні провадження, ні судові спори по іншим ділянкам за схожими обставинами.
Тетіївська громада відсуджує у московської єпархії місцевий храм
26 лютого 2024 г. 09:00
Тетіївська громада відсуджує у московської єпархії місцевий храм
Тетіївська громада б’є на сполох, намагаючись відстояти у московського патріархату громадський храм у центрі міста, що став центром релігійної ворожнечі. Ще наприкінці 2022 року релігійна громада Свято-Миколаївська парафія вирішила приєднатися до єдиної Православної церкви України. Мешканці зустріли зрештою значний спротив щодо доступу до храму від ще однієї релігійної громади УПЦ – Свято-Успенської парафії. Ситуація загострилася, коли місцева влада вирішила навести лад з майном і поставити на облік цю будівлю. У результаті храм став об’єктом судового позову, в якому суддя зупинив всі дії міськради. Кому належить будівля храму, у кого в оренді перебуває відповідна ділянка і чи планує влада міста і надалі в суді відстоювати майно у московитів – у матеріалі КВ. 
Екологічний скандал: влада Васильківщини не відмовляється від створення промзони біля заказника “Казковий яр”
24 лютого 2024 г. 09:00
Екологічний скандал: влада Васильківщини не відмовляється від створення промзони біля заказника “Казковий яр”
На Київщині триває боротьба Великобугаївської громади із Васильківською місцевою владою: люди чинять спротив розвитку промислового кластеру на землях сільськогосподарського призначення, які оточені з усіх боків об’єктами природно-заповідного фонду – заказниками “Васильківські Карпати” та “Казковий Яр”. Саме на захист останнього стала громада, адже він за останні роки прославив Велику Бугаївку як “туристична перлина”. Втім, місцева влада хоче дозволити побудувати поблизу промислове підприємство. Задекларована мета – створити нові робочі місця та наповнити податками збіднілий бюджет. При цьому, у виконкомі Васильківської міськради запевняють, що мова про будівництво асфальтно-бетонного заводу наразі вже не йде – лише про склади і повністю екологічно безпечний цех з виробництва тротуарної плитки. Чи постраждає в результаті екологія регіону, і в якому обсязі, покаже час.