среда, 20 октября 2021 г.

Ядерне безгрошів’я: Київщина недоотримала мільйони гривень через зупинку будівництва в Чорнобилі

Ядерне безгрошів’я: Київщина недоотримала мільйони гривень через зупинку будівництва в Чорнобилі

Іванківському, Поліському районам та місту Славутич додали більше 160 млн гривень фінансування за рахунок грошей з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Однак з початку року обласна адміністрація  отримала від “Енергоатому” лише 5 млн гривень з цих коштів. В районах та місті вже знайшли, на що витратити кошти та визначили підрядників. Однак, чи будуть кошти – невідомо: будівництво сховища зупинене на невизначений термін. 

Зміни

Як стало відомо KV, голова Київської ОДА Василь Володін підписав розпорядження №477 від 14.09.2020 року “Про внесення змін до Переліку об’єктів соціального призначення, на спорудження (будівництво) яких спрямовуються кошти в обсязі 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва Централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно з додатком до розпорядження, Іванківському, Поліському районам та місту Славутич збільшили перелік об'єктів, які мають фінансуватись за рахунок ЦСВЯП. 

Іванківський район 

Іванківському району затвердили суму до фінансування у розмірі 68 млн 109,2 тис. гривень. Це на 42 млн 586 тис. гривень більше, ніж було затверджено попереднім розпорядженням Василя Володіна від 10 червня 2020 року. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Перелік об'єктів доповнили реконструкцією поліклінічного відділення Комунального некомерційного підприємства Іванківської районної ради “Іванківська центральна районна лікарня” з прибудовою ліфтової шахти вартістю 27,9 млн гривень, новим будівництвом мереж 10/0,4 кВ для електропостачання масиву житлової забудови “Молодіжний” (11 млн гривень) та новим будівництвом мереж 10/0,4 кВ для електропостачання масиву житлової забудови “Теплиці” (2,5 млн гривень) в Іванкові. 

Додали один мільйон на раніше затверджену реконструкцію Оранської філії опорного навчального закладу “Прибірське навчально-виховне об’єднання “Загальноосвітня школа I-III ступенів – дитячий садок” в селі Оране Іванківського району (загальна вартість – 3,5 млн гривень). 

Також у переліку залишаються реконструкція системи теплопостачання та гарячого водопостачання Іванківської загальноосвітньої школи №2 Київської області (4,2 млн) та реконструкція існуючої будівлі (корпус харчоблоку) КНП ІРР “Іванківська центральна районна лікарня” (18,6 млн). 

Місто Славутич

На місто Славутич в обласній адміністрації розподілили 294 млн 142,6 тис. гривень. Таким чином на міські об'єкти додали 114 млн 122,8 тис. гривень. 

Нові об'єкти – це реконструкція термомодернізація (утеплення стелі та стін, заміна вікон) зали спортивного комплексу “Олімпієць” у Чернігівському кварталі (5 млн), реконструкція покрівлі будівлі головного корпусу “Славутицької міської лікарні” на вул. 77-Гвардійської дивізії, 7 (вартість 26,5 млн), реконструкція будівлі головного корпусу (24,8 млн) та будівлі блоку Д (29,5 млн) тієї ж лікарні, реконструкція зовнішнього освітлення Чернігівського кварталу (7,2 млн), реконструкція зовнішнього освітлення території Загальноміського парку (8,2 млн), реконструкція зовнішнього освітлення Київського кварталу (10,1 млн). 

Додали 2,6 млн гривень на реконструкцію димової труби центральної міської котельні за адресою Кленовий проїзд,1 (5,8 млн). 

Без змін залишаються будівництво нового кладовища (20,8 млн гривень), реконструкція І та ІІ блоків поліклініки (8,3 млн та 6,5 млн), реконструкція будівлі критого басейну з ванною 25х8,5 м і дитячою ванною 10х6 м (6,8 млн), ремонт дорожнього покриття по вул. Героїв Дніпра (11,5 млн), реконструкція спортивної зали та санітарних приміщень будівлі загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 (1,8 млн ). Також – будівництво альтанок на території дошкільного навчального закладу №4 “Марите” (2,3 млн), реконструкція арок №1,2 площі в загальноміському центрі (961 тис.), реконструкція огорожі Славутицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 (1,3 млн). 

Також реконструкція огорожі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №5 “Джерельце” (1,2 млн), реконструкція будівлі (заміна вікон та дверей) Славутицької загальноосвітньої школи №1 (7,1 млн), реконструкція внутрішніх приміщень Славутицької загальноосвітньої школи №2 (13,2 млн), реконструкція лінії енергопостачання високощільної котеджної забудови Московського кварталу (920 тис.), реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 4 (влаштування пандуса на евакуаційному виході, вартість 549 тис.), реконструкція зовнішнього освітлення Бєлгородського кварталу міста (1,2 млн). 

Ще Славутичу профінансують реконструкцію дорожнього покриття проспекту Ентузіастів (9 млн), реконструкцію зовнішнього освітлення Єреванського та Тбіліського кварталів (1,5 млн), влаштування пандуса на головному вході будівлі міжнародного центру розвитку бізнесу “Славутич – ХХІ століття” (378 тис.), будівництво сучасного дитячого футбольно-волейбольно-баскетбольного майданчика (1 млн), реконструкцію водоочисних споруд (насосна станція II підйому та водозабірні свердловини, вартість 21,5 млн), облаштування штучного покриття стадіону “Каскад” (13,5 млн), реконструкцію покрівлі будівлі Славутицької загальноосвітньої школи №2 (9,8 млн). 

Поліський район

Найменше коштів додали Поліському району – лише 4 млн 277,9 тис. гривень, загальна сума фінансування тепер становить 78 млн 260,9 тис. гривень. 

Додалось п'ять об'єктів – реконструкція системи автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу в Поліській центральній районній лікарні (1,4 млн), в приміщеннях ОНЗ Красятицький НВО “Загальноосвітня школа I-III ступенів – дитячий садок” (474 тисячі), в приміщеннях ОНЗ Мар’янівський НВО “Загальноосвітня школа I-III ступенів – дитячий садок” (417 тисяч), в приміщеннях Радинського НВО “Загальноосвітня школа I-III ступенів – ДНЗ” (607 тисяч) та реконструкція приміщень санвузлів Луговицького НВО “Загальноосвітня школа I-III ступенів дошкільний навчальний заклад” (1,3 млн). 

Із раніше затвердженого переліку – у смт Красятичі планується реконструкція опорного навчального закладу Красятицьке НВО “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок” (9,1 млн) та реконструкція опорного навчального закладу Красятицьке НВО “Загальноосвітня школа I-III ступенів-дитячий садок “Казочка” (5 млн). 

В селі Максимовичі – реконструкція Максимовицького навчально-виховного об'єднання “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів дошкільний навчальний заклад” (9,8 млн), реконструкція Максимовицького навчально-виховного об'єднання “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад” дитячий садок “Казочка” (2,5 млн), реконструкція системи вуличного освітлення (3,1 млн), реконструкція спортивного майданчика із штучним покриттям на території Максимовецького навчально-виховного об'єднання “Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад” (1,9 млн), реконструкція будинку культури (11 млн).

У селі Радинка запланована реконструкція Радинського навчально-виховного об'єднання “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад” (15,4 млн гривень) та реконструкція на території закладу спортивного майданчика з штучним покриттям (1,9 млн). 

В селі Романівка буде проведено реконструкцію системи вуличного освітлення (1,5 млн) та реконструкцію сільського клубу (3,3 млн). 

Також було затверджено реконструкцію спортивного майданчика із штучним покриттям по вул. Яблунева в селі Вовчків (1,4 млн) та реконструкцію Володарського сільського клубу у селі Володарка (4,9 млн). 

Стан виконання

Як розповів у коментарі KV Василь Володін, ряд об'єктів, які у КОДА планували побудувати за рахунок коштів від будівництва централізованого сховища відпрацьованих ядерних відходів (ЦСВЯП) – не були профінансовані цього року. 

“У нас є частина об'єктів, що реалізується; водночас ми розраховували на близько 100 млн гривень, які ми мали отримати від ДП "Енергоатом". Я особисто спілкуюся з керівництвом підприємства, але отримати нам вдалося лише 5 млн гривень. На сьогодні у "Енергоатома" є проблеми по частині розрахунків. Тільки-но покращиться їх фінансовий стан, кошти відразу надійдуть. Вже проведені тендери, визначені підрядники, є програма і визначено перелік об'єктів – діло лише за грошима. Ми стоїмо на низькому старті”, – каже голова Київської ОДА.

Історія з підступом

Як стало відомо KV із сюжету розслідування програми “Схеми”, Україна досі змушена платити Росії 150-200 мільйонів доларів щорічно за послугу зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських атомних станцій, оскільки в Україні немає власного централізованого сховища, яке б вміщало відпрацьоване паливо з усіх українських АЕС. 

Ідея звести його, щоб у такому стратегічному питанні, як атом, не залежати від РФ – родом ще з початку 2000-х. Однак, розпочати будівництво ЦСВЯП вдалося лише в 2017. 

Тендер на виконання робіт, який проводив НАЕК “Енергоатом”, був вартістю 939 млн гривень. Його виграла компанія ТОВ “БК “Укрбудмонтаж”, яка запропонувала таке будівництво дешевше – за 929 млн. На той час єдиною власницею компанії була Наталія Микитась, дружина нардепа 8 скликання, колишнього президента великої будівельної корпорації “Укрбуд” Максима Микитася. 

Через два роки будівництва сума виконання робіт зросла на 50% або на понад 460 млн гривень і становила 1,389 млрд. Але цих коштів все одно не вистачило. Як пояснили у компанії “Укрбудмонтаж”, якій “Енергоатом” довірив будувати сховище, там виникли проблеми із робочою документацією. 

“На той час не було навіть робочої документації по системі фізичного захисту, по системі радіаційного контролю. Вона наздоганяє процес будівництва. І коли документація вийшла, з'явилася необхідність десь щось добудувати, десь докинути додаткові кабелі, яких у нас в договорі немає. Відповідно, за свої кошти ми не можемо їх купувати. Тому з'явилася необхідність все це дозакупити”, – каже директор компанії Микола Єманов. 

Введення об'єкта в експлуатацію постійно переноситься. Після виборів Президента у 2019 році та призначення нового голови “Енергоатома”, було встановлено черговий строк здачі ЦСВЯП – до кінця вересня 2020 року. Також цього року було об'явлено новий тендер ще на 656 млн гривень. 

“Будівлі, споруди, готові на 99%. Залишилось виконати внутрішні роботи по електриці, зв’язку, системі фізичного захисту, радіаційного контролю. Ці роботи на сьогодні не ведуться, оскільки вони вийшли за рамки нашого договору і знаходяться на відкритих торгах”, – додав Єманов. 

Однак, відкриті торги не відбулися, оскільки Антимонопольний комітет викрив змову двох компаній – вищезгаданої ТОВ “БК “Укрбудмонтаж” та ПрАТ “Укренергомонтаж”. Їх оштрафували і заборонили брати участь у відкритих торгах протягом трьох років. В компанії “Укрбудмонтаж” заявили, що оскаржуватимуть таке рішення. Однак, реалізацію проєкту через це відклали на невизначений термін. 

Тим часом “Енергоатом” почав проведення внутрішнього аудиту вже виконаних робіт, завдяки якому було виявлено безліч порушень. Зокрема, переплата за деякі роботи компанії “Укрбудмонтаж” становила 100%, які, при цьому, не були виконані в повному обсязі. Загальне перевищення оплати по договору становить майже 6 млн гривень. 

На початку вересня “Енергоатом” повідомив, що виявлені порушення містять ознаки кримінальних і адміністративних правопорушень та вже передані до Національного антикорупційного бюро для вивчення. 

За результатами слідства було встановлено, що заступник гендиректора, директор з нових ядерних установок відокремленого підрозділу “Атомпроектінжиніринг” ДП “Енергоатом” Ігор Орлов отримав неправомірну вигоду для себе та третіх осіб від Максима Микитася за зловживання службовим становищем в інтересах компанії його родини “Укрбудмонтаж”, а саме – укладання договору на виконання робіт із будівництва ЦСВЯП.

Також з'ясувалося, що Орлов працював помічником Микитася, коли той був нардепом. Ще слідство встановило, що Ігор Орлов у 2018 році отримав від Микитася 5 млн гривень та об'єкти нерухомого майна, а саме – три квартири у Києві.

“В основному я відповідаю за технічну частину нових об'єктів, в тому числі ЦСВЯП. Перевірка здійснювалась так званими “фахівцями”. Не підтверджувалась та інформація, яку вони надавали щодо порушень. Так, я знаю Микитася, і не приховую цього. Але казати, що я там працював чи не працював і якимось чином мене “прив'язувати” до Микитася – некоректно. Я маю право спілкуватись із будь-якою людиною. Ми з ним відразу домовились, що по цьому об'єкту я не даю йому ніяких консультацій. Ми бачились після того, як компанія виграла тендер, але не говорили конкретно щодо цього проєкту”, – прокоментував “Схемам” сам Орлов. 

Журналістам “Схем” також вдалось дізнатись, що у рік перемоги компанії “Укрбудмонтаж” у тендері в родини Орлова з'явилися квартири у зведених Микитасем ЖК “Сонячна рів'єра” та “Верховина”. 

“Першу квартиру я придбав задовго до того, як компанія отримала контракт. У ЖК “Сонячна рів'єра” та “Верховина” моя родина має нерухомість, так, я це підтверджую”, – зазначив Орлов. 

Наразі Максим Микитась знаходиться у СІЗО, йому інкримінують махінації із житлом Національної Гвардії, але він звинувачення заперечує. Розслідування щодо порушень під час ЦСВЯП також продовжується. 

 

Читайте: Наближеним до Чорнобиля територіям перерозподілили кошти з ядерного могильника

Фото: колаж KV

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, финансирование, василий володин, чернобыль, славутич, максим микитась, иванковский район, Полесский район, цхоят, ядерный могильник, игорь орлов

среда, 20 октября 2021 г.
07:15
Сегодня, 20 октября, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 20 октября 2021 года
вторник, 19 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 20 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:24
Кличко объявил дату начала отопительного сезона в Киеве
20:03
Решение Верховного Суда о незаконности отчуждения зданий завода “Большевик” является окончательным, - ФГИ
19:44
На Площади Звезд возле ТРЦ Gulliver открыли три звезды украинским спортсменам (фото)
19:26
Яготинский горсовет потратит почти 4 млн гривен на капремонт городского дома культуры
19:15
Перший місяць роботи ДІАМ: 99% звернень опрацьовуються протягом 24 годин
19:01
Неэффективное управление, убыточность и непрозрачная деятельность с признаками коррупции - результаты аудита коммунальных предприятий столицы, - Трубицын
19:01
Хулиган устроил погром в приемной депутата Киевсовета Лилии Пашинной (фото, видео)
18:45
Сучасний садок на місці нежитлової будівлі з'явиться на Київщині в рамках “Великого будівництва”
18:38
Дом №6 жилого комплекса “Нивки Парк” получил свой почтовый адрес
18:34
ВР намерена упростить назначение перевыборов местных голов, чьи полномочия досрочно прекращены
18:31
Рада собирается упростить доступ к получению земли под “мобильные вышки”
18:26
Фонд госимущества попытается продать на аукционе столичный завод “Электронмаш”
18:26
“Общины Киевщины могут остаться без бюджета развития”, - Ассоциация городов Украины
Календарь событий