субота, 21 травня 2022 г.

В 2021 році КМДА нічого не зробила для покращення інвестиційного клімату столиці

В 2021 році КМДА нічого не зробила для покращення інвестиційного клімату столиці

Покращувати інвестиційний клімат Києва міська влада в минулому році збиралась виключно проведенням Інвестиційного форуму і участю в двох міжнародних виставках нерухомості. Із цим завданням чиновники впорались на 52%. Давно назрілу зміну механізму залучення інвестицій в розбудову міської інфраструктури столиці ніхто навіть не планував. 

Про це KВ дізналася зі звіту КМДА щодо виконання в 2021 році Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Документ зараз знаходиться на розгляді постійних комісій Київради. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що оперативна ціль відповідних заходів – залучення інвестицій до міста. 

За інформацією КМДА, на популяризацію інвестиційного потенціалу з міського бюджету в 2021 році було витрачено 4,3 млн гривен. Ці гроші освоїли виключно на проведенні “Інвестиційного форуму міста Києва”. Взагалі, на покращення інвестиційного клімату в столиці планувалося витратити 8,3 млн гривень з міської казни. Але участь в Міжнародній виставці нерухомості МІРІМ в Каннах (Франція), згідно звіту, було перенесено на 2022 рік у зв'язку з карантинними обмеженнями, пов'язаними з пандемією COVID-2019. З тієї ж причини Київ минулого року не брав участь і в Міжнародній виставці нерухомості “Експо-Реал” в Мюнхені (ФРН). 

Зазначимо, що із залученням інвестицій в розбудову міської інфраструктури в столиці справи вже давно йдуть, м'яко кажучи, не кращим чином. І щоб покращити ситуацію, зовсім недостатньо брати участь у виставках та форумах, треба докорінно змінити процедуру залучення інвесторів до реалізації проектів міського значення. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Мова про те, що процедура залучення інвесторів до розбудови міської інфраструктури діє у Києві ще з 2007 року (коли містом керувала команда Леоніда Черновецького.- KВ та давно не відповідає  потребам киян та вимогам законодавства. На останньому ще в 2018 році наголошував перший заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Микола Поворозник (на колажі), коли презентував міським депутатам проект рішення “Про затвердження Положення про проведення інвестиційних конкурсів у Києві”.

Читайте: Администрация Кличко начнет назначать инвесторов по закону

22 лютого 2018 року цей документ на засіданні Київради було прийнято лише за основу. Проект розроблявся в КМДА з 2015 року, але, на думку народних обранців, все ще потребував суттєвого доопрацювання. Влітку та восени 2017 року профільні комісії Київради погоджували це Положення із суттєвими зауваженнями, адже у КМДА наполегливо не бажали, щоб засідання інвестиційної комісії транслювалися онлайн, а самі інвестиційні договори та доповнення до них згодом публікувалися.

Читайте: У Кличко решили скрыть от киевлян механизм работы с инвесторами

Відтоді КМДА більше не виносила відповідний проект рішення на затвердження депутатів міськради. Відповідно, в Києві до цього часу діє Положення “Про порядок проведення інвестиційних конкурсів на будівництво, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури Києва”, яке було затверджено рішенням Київради №528/1189 ще 24.05.2007 року. В 2011 та 2013 роках в цей документ вносились лише незначні зміни, які не зробили Порядок залучення інвесторів більш ефективним.

Читайте: Публичность не для инвестиций: в администрации Кличко предпочитают работать по схемам времен Черновецкого

Нагадаємо, що зміст укладених інвестиційних договорів зараз, як і раніше, ретельно ховається від киян і навіть від депутатів Київради, що явно призводить до суттєвих втрат для столичної скарбниці.

Читайте: В 2017 году столичный бюджет заработал на инвесторах меньше, чем потерял та ООО “Киев терминал” пытается отсудить у КГГА почти 100 миллионов долларов

Є дані, які свідчать про те, що в останні роки бюджет Києві більше втрачає від діяльності з залучення інвесторів, ніж набуває. Проблема в тому, що інвестиційні договори складаються таким чином, що призначений КМДА інвестор через деякий час починає судитися з Київрадою і успішно відсуджує собі величезні компенсації з міського бюджету – за недолугі дії чиновників КМДА розплачуються містяни. 

На жаль, узагальнені суми таких втрат громадськості не доступні, бо Департамент економіки та інвестицій КМДА наловчився їх не документувати та приховувати таку інформацію в своїх звітах. 

Нагадаємо, що Департамент економіки та інвестицій КМДА з 16 лютого 2018 року очолює Наталія Мельник (на колажі ліворуч), яка змінила на цій посаді Світлану Принаду (очолювала департамент з 14 квітня 2016 року).

Микола Поворозник займає посаду першого заступника голови КМДА, очолює Інвестиційну комісію цього органу та відповідає за діяльність департаменту економіки та інвестицій з 21 грудня 2017 року.

Треба зазначити, що під час воєнного стану вся повнота влади в Києві належить Київській міській військовій адміністрації (КМВА), яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов. В голови КМВА є два заступники, одним з яких є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.

Читайте: КМДА – підрозділ військової адміністрації міста, а Кличко мій заступник, – Жирнов 

Стратегія розвитку Києва до 2025 року була затверджена рішенням Київради від 15 грудня 2011 року №824/7060. Цей документ незначно був відредагований рішенням міської ради від 6 липня 2017 року №724/2886. План заходів на 2021 – 2023 роки з реалізації цієї Стратегії було затверджено рішенням Київради від 28 липня 2020 року №73/9152.

Читайте: КГГА создала комитет по разработке стратегии развития Киева до 2035 года

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Олександр Красногородський

Теги: новини києва, КМДА, Віталій Кличко, війна росії з україною, київрада, микола поворозник, інвестиції, микола жирнов, кмва, інвестиційний клімат, департамент економіки та інвестицій, наталія мельник, світлана принада

субота, 21 травня 2022 г.
15:22
Джо Байден підписав пакет допомоги Україні майже на 40 млрд доларів
14:44
У Борисполі відновили роботу фонтану (відео)
14:01
Олексія Кулебу призначено головою Київської обласної державної адміністрації
13:29
В парламенті Великобританії заявили, что Росію потрібно виключити з Радбезу ООН
13:18
Група ХДС/ХСС у Бундестазі закликає посилити тиск на РФ для розблокування портів України
13:01
Сьогодні над Вінниччиною збили ворожу ракету, на Рівненщині обстріляно об’єкт військової інфраструктури
12:28
На Київщині за добу знешкоджено понад 260 боєприпасів, ліквідовано 24 пожежі, енергетики та газовики працюють у штатному режимі, - КОВА
12:07
За найоптимістичнішими прогнозами Україні необхідно 5-7 років до повного розмінування, – Мері Акопян
11:05
Армія рашистів втратила в Україні 1278 танків та майже 28,9 тисячі вояків, - Генштаб ЗСУ
10:11
З 23 травня евакуйованим громадянам у Броварах видаватимуть продуктові набори
09:44
Сьогодні, 21 травня, ярмарки пройдуть у восьми районах столиці (адреси)
09:24
Через збройну агресію росії в Україні зросла кількість поранених дітей
08:48
З 23 травня проїзд у маршрутках Фастова коштуватиме 10 гривень
08:30
Тривають обстріли вздовж всієї лінії зіткнення, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 20 травня 2022 г.
22:59
Керувати Київщиною знову буде Олексій Кулеба
21:36
В Софії Київській завершили реставрацію та монтаж панно “Місто на семи горбах”, присвяченого столиці
Календар подій