вівторок, 19 березня 2024 г.

В 2021 році КМДА нічого не зробила для покращення інвестиційного клімату столиці

В 2021 році КМДА нічого не зробила для покращення інвестиційного клімату столиці

Покращувати інвестиційний клімат Києва міська влада в минулому році збиралась виключно проведенням Інвестиційного форуму і участю в двох міжнародних виставках нерухомості. Із цим завданням чиновники впорались на 52%. Давно назрілу зміну механізму залучення інвестицій в розбудову міської інфраструктури столиці ніхто навіть не планував. 

Про це KВ дізналася зі звіту КМДА щодо виконання в 2021 році Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Документ зараз знаходиться на розгляді постійних комісій Київради. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що оперативна ціль відповідних заходів – залучення інвестицій до міста. 

За інформацією КМДА, на популяризацію інвестиційного потенціалу з міського бюджету в 2021 році було витрачено 4,3 млн гривен. Ці гроші освоїли виключно на проведенні “Інвестиційного форуму міста Києва”. Взагалі, на покращення інвестиційного клімату в столиці планувалося витратити 8,3 млн гривень з міської казни. Але участь в Міжнародній виставці нерухомості МІРІМ в Каннах (Франція), згідно звіту, було перенесено на 2022 рік у зв'язку з карантинними обмеженнями, пов'язаними з пандемією COVID-2019. З тієї ж причини Київ минулого року не брав участь і в Міжнародній виставці нерухомості “Експо-Реал” в Мюнхені (ФРН). 

Зазначимо, що із залученням інвестицій в розбудову міської інфраструктури в столиці справи вже давно йдуть, м'яко кажучи, не кращим чином. І щоб покращити ситуацію, зовсім недостатньо брати участь у виставках та форумах, треба докорінно змінити процедуру залучення інвесторів до реалізації проектів міського значення. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Мова про те, що процедура залучення інвесторів до розбудови міської інфраструктури діє у Києві ще з 2007 року (коли містом керувала команда Леоніда Черновецького.- KВ та давно не відповідає  потребам киян та вимогам законодавства. На останньому ще в 2018 році наголошував перший заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Микола Поворозник (на колажі), коли презентував міським депутатам проект рішення “Про затвердження Положення про проведення інвестиційних конкурсів у Києві”.

Читайте: Администрация Кличко начнет назначать инвесторов по закону

22 лютого 2018 року цей документ на засіданні Київради було прийнято лише за основу. Проект розроблявся в КМДА з 2015 року, але, на думку народних обранців, все ще потребував суттєвого доопрацювання. Влітку та восени 2017 року профільні комісії Київради погоджували це Положення із суттєвими зауваженнями, адже у КМДА наполегливо не бажали, щоб засідання інвестиційної комісії транслювалися онлайн, а самі інвестиційні договори та доповнення до них згодом публікувалися.

Читайте: У Кличко решили скрыть от киевлян механизм работы с инвесторами

Відтоді КМДА більше не виносила відповідний проект рішення на затвердження депутатів міськради. Відповідно, в Києві до цього часу діє Положення “Про порядок проведення інвестиційних конкурсів на будівництво, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури Києва”, яке було затверджено рішенням Київради №528/1189 ще 24.05.2007 року. В 2011 та 2013 роках в цей документ вносились лише незначні зміни, які не зробили Порядок залучення інвесторів більш ефективним.

Читайте: Публичность не для инвестиций: в администрации Кличко предпочитают работать по схемам времен Черновецкого

Нагадаємо, що зміст укладених інвестиційних договорів зараз, як і раніше, ретельно ховається від киян і навіть від депутатів Київради, що явно призводить до суттєвих втрат для столичної скарбниці.

Читайте: В 2017 году столичный бюджет заработал на инвесторах меньше, чем потерял та ООО “Киев терминал” пытается отсудить у КГГА почти 100 миллионов долларов

Є дані, які свідчать про те, що в останні роки бюджет Києві більше втрачає від діяльності з залучення інвесторів, ніж набуває. Проблема в тому, що інвестиційні договори складаються таким чином, що призначений КМДА інвестор через деякий час починає судитися з Київрадою і успішно відсуджує собі величезні компенсації з міського бюджету – за недолугі дії чиновників КМДА розплачуються містяни. 

На жаль, узагальнені суми таких втрат громадськості не доступні, бо Департамент економіки та інвестицій КМДА наловчився їх не документувати та приховувати таку інформацію в своїх звітах. 

Нагадаємо, що Департамент економіки та інвестицій КМДА з 16 лютого 2018 року очолює Наталія Мельник (на колажі ліворуч), яка змінила на цій посаді Світлану Принаду (очолювала департамент з 14 квітня 2016 року).

Микола Поворозник займає посаду першого заступника голови КМДА, очолює Інвестиційну комісію цього органу та відповідає за діяльність департаменту економіки та інвестицій з 21 грудня 2017 року.

Треба зазначити, що під час воєнного стану вся повнота влади в Києві належить Київській міській військовій адміністрації (КМВА), яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов. В голови КМВА є два заступники, одним з яких є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.

Читайте: КМДА – підрозділ військової адміністрації міста, а Кличко мій заступник, – Жирнов 

Стратегія розвитку Києва до 2025 року була затверджена рішенням Київради від 15 грудня 2011 року №824/7060. Цей документ незначно був відредагований рішенням міської ради від 6 липня 2017 року №724/2886. План заходів на 2021 – 2023 роки з реалізації цієї Стратегії було затверджено рішенням Київради від 28 липня 2020 року №73/9152.

Читайте: КГГА создала комитет по разработке стратегии развития Киева до 2035 года

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Олександр Красногородський

Теги: новини києва, КМДА, київрада, Віталій Кличко, кмва, війна росії з україною, микола поворозник, інвестиції, микола жирнов, наталія мельник, департамент економіки та інвестицій, інвестиційний клімат, світлана принада

вівторок, 19 березня 2024 г.
12:46
На нанесення дорожньої розмітки в столиці спрямовують майже 2,4 млн гривень
12:25
“Укрзалізниця” додала ще один поїзд з Києва до Трускавця
12:02
Керівникам КП “Київавтошляхміст” правоохоронці повідомили про підозру у нанесенні збитків на 3,5 мільйона гривень
11:46
“Київпастранс” за 22 млн гривень ремонтуватиме дах Дарницкого трамвайного депо
11:25
У Дніпровському районі до кінця місяця проводитимуть стерилізацію та вакцинацію вуличних тварин (адреси)
11:03
Печерське управління поліції за 2,5 млн гривень планують оснастити новою сигналізацією
10:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
10:24
У ході гасіння пожежі у Дніпровському районі столиці рятувальники виявили тіло
10:04
ЄС розробляє закон про спрямування в Україну прибутків заморожених активів рф, - Bloomberg
09:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
09:23
На столичному пішохідно-велосипедному мості знов тріснуло скло, - ЗМІ
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
Календар подій
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
19 березня 2024 г. 09:00
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
Офіс Генерального прокурора вже більше року працює над тим, щоб у судовому порядку заборонити КП “Плесо” встановлювати прибережні захисні смуги на Венеціанському і Трухановому островах у Києві. На переконання прокурорів, в цих рекреаційних зонах і без того апріорі “лімітована” будь-яка господарська діяльність, а тому оголошення там захисних смуг може створити хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на цих та інших островах Дніпра. Наразі Генпрокуратура має успіхи у цій справі – вона виграла вже дві інстанції, але КП “Плесо” ще може скористатися своїм правом на касаційне оскарження. Враховуючи відсутність затверджених Київрадою ДПТ островів, навіть найбільшого Труханового, наразі загроза їх забудови виглядає досить суттєво.
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.