п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Робота Калитянської громади заблокована через скандали між керівництвом та депутатами

Робота Калитянської громади заблокована через скандали між керівництвом та депутатами

Скандал в Калитянській громаді: на території не може відкритися дитячий садок через відсутність кворуму не сесіях. Загалом з початком повномасштабної війни робота ради просто заблокована. В.о. голови Рудницький говорить, що став заручником ситуації – депутати просто не відвідують засідання. Та як виявилося, проблема куди глибша – між депутатами та головою громади давно пробігла чорна кішка. Опоненти очільника Калити звинувачують його у саботажі та натякають на корупцію.

Як стало відомо KВ, 7 вересня мало відбутися засідання 43-ї позачергової сесії Калитянської селищної ради, але жодного питання порядку денного розглянуто так і не було. Попередньо також не відбулися позачергові сесії ради 2 вересня та 31 серпня

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

На пленарне засідання виносилися низка нагальних питань для громади, як, наприклад, передача комунального майна в оперативне управління (на баланс) ЗДО “СадОК”. Це рішення б дозволило дошкільного закладу вчасно розпочати свою роботу в новому навчальному році.


На фото: список питань порядку денного позачергової сесії від 7 вересня

Як розповів у коментарі КВ виконуючий обов'язки голови Калитянської громади Сергій Рудницький (самовисування), на виконкомі було вирішене питання щодо харчування дитячого садка. Та по закону навчальний заклад не може працювати, якщо в ньому немає сховища, за вимогами, під час оголошення повітряної тривоги – всі мають перебувати у відповідному укритті. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“У нашому дитсадку не передбачено сховище. Ми його організували у приміщенні будинку культури, і для того, щоб заклад користувався ним, треба приміщення передати в користування дитсадку. Це питання виноситься на пленарне засідання вже упродовж місяця. Воно було включене до проєкту рішень, одразу як тільки сховище було підготовлене. Але це має бути рішення ради. Депутати ж наразі не збираються – це саботаж, саботаж проти мене. Я неодноразово виступав і звертався з цією ситуацію до громади. Батьки ж обурюються, що можуть привести своє чадо до дитсадка”, – розповів він.



Історія скандалу

У 2020 році головою громадою став Юрій Плакса – експерший заступник голови Броварської РДА, секретарем обрали працівника виконкому та депутатку Віту Пилипенко. 

“Це моя перша каденція. Голова ж був новою людиною, не з нашої громади. До цього на території як такого розвитку не було, були постійні конфлікти між депутатами. Його підтримали, як і його команду, двох заступників разом з якими він і планував піднімати територію. Та минув рік, а розвитку ми так і не побачили. Почало навпаки витрачатися більше коштів, бо збільшилася кількість штатних працівників, а заробітні плати в них були немалі: хто одержував 30 тисяч, хто 40 тис. гривень, а з преміями було і до 100 тис. гривень. Депкорпусу не сподобалися такі витрати бюджетних коштів і ми підняли питання щодо скорочення одного заступника та керуючого справами. Та голова заветував наше рішення, і натомість запропонував скоротити всіх заступників. Всі ці посади були скорочені”, – розповів Рудницький.

Далі ж події розвивалися таким чином, що у лютому 2022 року свої повноваження склала секретар ради і таємним голосуванням це крісло віддали Сергію Рудницькому. Ще через два тижні написав заяву про відставку і сам голова Юрій Плакса.

“І через тиждень розпочалася війна. В результаті у мене, як виконуючого обов’язки голови та секретаря, нема ані керуючого справами, ані заступників – лише виконавчий комітет. Я мав більшість депутатів, був кворум, рада працювала та приймала рішення, які забезпечували життєдіяльність та розвиток громади. Війна внесла свої корективи: один депутат виїхав за кордон, інший – загинув під артобстрілом, займаючись евакуацією населення. І наразі не вистачає голосів, адже решта депутатів просто блокують роботу ради”, – говорить він.

Рудницький додає, що наразі сесії не відбуваються взагалі, адже депутати просто не відвідують їх. Остання сесія відбулася ще 5 липня. 

“Скликав вже понад шість позачергових та чергових сесій. Вони не відбулися. І дивним є те, що депутати не висувають своїх причин, зауважень та пропозицій щодо депутатської діяльності, ігнорують заклики обговорити ситуацію. І нині, як виконуючий обов’язки голови, я став заручником ситуації. Серед населення лунають пропозиції провести процедуру з відкликання депутатів. І питання в тому, що ми наразі не можемо зробити перевибори – триває війна. І, навіть, якщо ми здійснимо відкликання за народною ініціативою, то просто втратимо загальний кворум. Рада стане бездіяльною”, – говорить він.

На відео: звернення Рудницького до депутатів Калитянської селищної територіальної громади VIII скликання.

Депутати-прогульники

За його словами, систематично відвідують сесію лише десять депутатів. Саботують же роботу ради шість, хоча народні обранці перебувають на місці і не виїхали з території громади. Це – Світлана Головченко, Віта Пилипенко, Дмитро Чалий, Тетяна Кудрявцева, Наталя Шишкова та Олег Пантась.

“Світлана Головченко закріплена за четвертим округом, говорить, не прийшла на сесію, бо була у відпустці, хоча перебувала у громаді. На що я відповів, що не треба плутати особисту роботу із депутатською діяльністю: треба приходити на сесію та приймати важливі рішення для громади. Навіщо було взагалі йти в депутати, якщо у вас інші пріоритети? Тетяна Кудрявцева також на місці – мешкає в громаді і нікуди не виїхала, як і Дмитро Чалий, який також просто не виходить на зв’язок. Олег Пантась – це людина зі своїми інтересами, яка зараз просто шантажує раду та принципово не відвідує засідання. Тим паче, що він – директор КП, яке забезпечує водопостачання та водовідведення по громаді. Віта Пилипенко – працівник виконкому та ЦНАПу, яка працює поверхом нижче від сесійної зали. Наталья Шишкова, перебувала в 200 метрах від сесійної зали, з роботи її відпускали”, – зауважив очільник громади. 

Опозиція

KВ також поспілкувалася із вищезгаданими депутатами. Вони ж обвинувачення щодо саботування роботи ради та невідвідування сесій відкидають. На їхню ж думку, саме в.о. голови маніпулює депутатами та умисно перешкоджає їхній діяльності. На адресу очільника громади вони закидають такі звинувачення, як: утворення на території кадрового голоду, одноосібне прийняття у штат сумнівних працівників за цивільно-правовими договорами (ЦПД) із завищеними заробітними платами. А ще – корупцію, розтрату бюджетних коштів та шантаж, у той час як громаду потрібно відновлювати після рашистської навали. 

У коментарі KВ депутатка Калитянської громади та екссекретар ради Віта Пилипенко (самовисування) розповіла, що вже довгий період між депутатами та в.о. голови. панує не зовсім доброзичлива атмосфера. 

“Під час військового стану бюджетні питання можуть вирішуватися виконкомом. Це не причина маніпулювати тим, що депутати не збираються. По-друге, коли півтора роки мене принижували, влаштовували екзекуції із недовірою, то мені взагалі неприємна ця ситуація. Я не поважаю Рудницького. Це – людина, яка обріхувала мене і намагалася зняти з посади секретаря. Я добровільно склала свої повноваження 15 лютого, здавалось, я дала людині широку дорогу для роботи. У нього була більшість та команда. І вони шантажували колишнього голову цим: поки не буде прийняте їхнє Положення про преміювання – бюджет прийнято не буде, поки не знімуть Пилипенко із посади – відмовлялися голосувати за реконструкцію медамбулаторії”, – розповіла вона.

І додала, що наразі вона працює адміністратором ЦНАПу, але очільник громади, на її думку, продовжує ставитися до неї упереджено. Не виключає вона і того факту, що таким чином, голова домагається її звільнення і з цієї посади. 

“Я працюю на один посадовий оклад 5 300, плюс вислуга та ранг. Та минулого місяця одержала 5 400, у серпні – 5 200. У штаті ж близько 15 осіб працює по цивільно-правовому договору (ЦПД). Хоча депутати просили провести конкурс на заміщення вакантних місць, яких достатньо. Та Рудницькому це нецікаво, бо краще брати по договору людей із сумнівними репутаціями та сталими зарплатами, які він встановлює по 20-32 тис. гривень. Тож для чого я зараз Рудницькому? Я ніколи не працюватиму для кворуму, я була дієвим депутатом. У квітні не проводилася сесія, на думку Рудницького, не було важливих питань, а в травні же першим ставить преміювання дружини, яка є працівником виконкому. Депутати наголошували – це не на часі, треба відновлювати пошкоджене майно. До нас не дослухалися і питання премій виносилося ще п’ять разів поспіль. Тому я і відмовилася відвідувати такі сесії. Він настроїв людей проти себе, його авторитет “протухає”. Треба не піаритися, а їздити по селам, де зруйноване майно. Не прийнято наразі жодного акту. У нас кадровий голод серед медиків, вчителів. Люди не хочуть повертатися не лише через внутрішню ситуацію, а й через приниження”, – говорить депутат. 

Як пояснила депутатка Калитянської громади Світлана Головченко (самовисування), конфлікт із головою у неї виник через тотальну полярність поглядів на розвиток Калитянської громади.

“Він тисне на мої моральні якості. Колишній голова теж не знайшов спільної мови з депутатами. Рудницький виконує його обов’язки та ми не голосували за нього. Розпочалася війна і будь хто би розгубився. Та ми з Пилипенко щодня були на роботі, у той час як його дружина, яка відповідає за цивільний захист, виїхала у безпечне місце. І він розповідає, що його ніхто не підтримує, крім працівників, яких він набрав за ЦПД. Він нараховує їм зарплати із фонду заробітних плат, а це ж – захищені статті. Багато, хто залишився в окупації і допомагав населенню, самоорганізувалися та гуртувалися. Їм треба просто сказати дякую за це”, – впевнена Головченко. 

Та на її думку, очільник громади переймається іншими питаннями, такими як оформлення нових посад. 

“Уже 15 осіб взято по ЦПД: одних приймає, інших – звільняє. Один з них районний депутат Короленко. Він не з нашої ради, який, як права рука Рудницького, планує тут займатися цивільним захистом. Та у нас не передбачено таких посад. Тим паче, Рудницький сам наполягав на скороченні заступників голови. Створив такі умови роботи, що звільнився архітектор, а на території стільки зруйнованого майна. Звільнено начальника цивільного захисту. У громаді кадровий голод. Я вже не говорю про мою заробітну плату, яку врізає безпідставно. Він не чує депутатів. Депутатка Тетяна Кудрявцева була директором Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), їй влаштовували постійні перевірки, змушуючи звільнитися. І вона пішла зі своєю командою і зараз Калита залишилася без лікаря. До нас заходили інвестори, але їм не дозволили розвиватися. Опорний заклад у Калиті міг одержати фінансування на розвиток, але це ж було не на часі, бо коаліція розпадалась”, – говорить депутатка. 

Депутатка Калитянської громади Тетяна Кудрявцева (самовисування) розповіла KВ, що не згодна із тезою начебто депутати зривають сесії. Депутати ж, за її словами, не відвідують сесії саме через корупційні дії голови. І додала, що були неодноразові звернення до керівництва  ВРУ, Броварської військової адміністрації, КОВА з тим, аби вища влада розібралася – чому в громаді працює така кількість людей по ЦПД і куди витрачаються бюджетні кошти. 

“Садочок і школи необхідно було запускати ще після виходу з окупації. Депутати, які не ходять на сесії, не останні люди в громаді і мають досвід роботи в місцевому самоврядуванні. Та наразі відбувається примус щодо відвідування сесій. Свої депутатські зобов’язання перед виборцями я виконую. Я була головою бюджетної комісії, керівником медустанови та постійно з боку опозиції відбувалося присікування моєї діяльності як керівника”, – говорить вона.

За її словами, упродовж року їй, як керівнику медзакладу, влаштували безліч перевірок щодо належного виконання посадових обов’язків. І додає, претензій від населення не було – медзаклад успішно працював. 

“Нічого не знайшли, але морально виснажили. Коли розпочалися активні бойові дії на території, зробила зауваження, чому голова не збирає депутатів і не визначає нагальні напрями роботи: медзабезпечення, роботу магазинів, транспортне сполучення, евакуацію. Мені надали відповідь, що “розберуться і без нас”. Тож кожен депутат працював на своєму окрузі самостійно. Я займалася медзабезпеченням, забезпечували населення продуктами. У червні ж на сесії влаштували якесь судилище над депутатами, що ми, начебто, не виконуємо своїх обов’язків. Хоча це саме їхня опозиція створювала перешкоди ексголові Плаксі: не голосували за питання, наприклад, по опорним заклади, цькували медицину – рада практично не працювала. Розуміючи, що співпраці не буде, сповістила, що не зможу фізично відвідувати позачергові сесії, оскільки інформування про проведення сесій відбувається незавчасно. Ми всі маємо графіки роботи. Останні дві сесії не відвідувала за поважними причинами. Я перестала відповідати на дзвінки, бо крайньою точкою було те, що Рудницький приїхав до мене на роботу і сказав прийти на сесію, а він натомість проголосує за земельну ділянку, на яку претендує мій чоловік. Я в жодних протизаконних діях брати участі не буду, тож не поведуся на подібний шантаж. Тим паче, ця “депутатська коаліція” проникла на мою приватну власність, фотографувала мій будинок, а потім звинуватила мене у руйнуванні якоїсь захаращенної будівлі на сусідній ділянці. Мене дискредитували, як депутата, примусили звільнитися з роботи. Я була активним депутатом і не пропускала жодної сесії, бо йшла працювати”, – наголосила вона. 

І додала, що наразі відбуваються маніпуляції і щодо бюджетних питань.

“Рішення про перевиконання бюджету розміром у 14 млн гривень приховують, не оприлюднюють інформацію і про розтрату 13,5 млн гривень. Виконком їх розділив, потратив, а тепер хочуть, щоб депутати це затвердили? Перевиконання за рахунок ПДФО було найвищим по області через розташування на території військового містечка. Та у відновлення пошкодженого майна у цьому містечку громада не вклалася. Співпраці з депутатами не було до війни, а під час війни пану Рудницькому її вже не досягти точно. Йому вже неодноразово казали забиратися геть. Ми не терпітимемо ці політичні ігри та амбції”, – резюмувала вона. 

У коментарі KВ ж депутат Калитянської громади Дмитро Чалий (самовисування) зауважив, що він за 1,5 роки не пропустив жодної комісії, наради тощо. Рудницький же протягом цього часу неодноразово, понад 10 разів, пропускав засідання умисно та саботував роботу сесії разом зі своїми депутатами-поплічниками, домагаючись відкликання тоді діючих голови та секретаря.

“Скільки було втрачено не сотень тисяч, а мільйонів коштів завдяки Рудницькому та депутату Олександру Малешко. Вони повністю блокували роботу голови. Було стільки проєктів щодо багатомільйонної оренди землі, продажу – вони умисно затягували ці рішення. Профілонили й 25 млн гривень інвестицій в Калитянську лікарню. Вони хотіли керувати громадою. Тепер апелюють тим, що не збирається земельна комісія і ми втрачаємо 450 тис. гривень”, – розповів депутат.

За його словами, особисто він не відвідує сесії виключно через те, що Рудницький умисно перешкоджає його депутатській діяльності, затягує відповіді на запити тощо. 

“Ці ж “погані” депутати, які не ходять на сесії, у цей час займаються збором коштів на потреби ЗСУ, працюють на округах, оформляють акти. Рудницький же займається тим, що звільняє небажаних йому людей. Оформлює інших без відповідних перевірок по договору із завищеною зарплатою, які не несуть жодної відповідальності, адже працюють консультантами, та мають доступ до всієї документації. Один із них, пан Короленко, за плітками, може бути причетним до колоборанства. Наприклад, робітниця апарату одержала зарплату розміром у 33 гривні, інша взагалі нульову та ще мінус 900 гривень від зарплати. Як таке можливо, коли вони працювали на місці під час окупації? А ті, хто його підтримував, але виїхали, одержали всю ставку та ще й вислуги з преміями. І зараз Рудницький йде на земельні договорняки з аграріями, зачищає неугодні коментарі в соцмереж, закриває очі на образи у бік депутатів. Наразі основною проблемою є відновлення зруйнованого житла, але голова і на це не реагує”, – розповів у коментарі KВ депутат. 

Нещаслива громада

Калита – пілотне селище, яке об'єднало довкола себе села в одну об’єднану громаду в рамках реформи децентралізації ще в 2015 році. До її складу увійшли села Бервиця, Мокрець, Заворичі, Семиполки та Опанасів. Центром громади стало селище Калита.

Та в 2016 році громада Семиполок забажали вийти з об’єднавчого складу і продовжити своє самостійне існування. Активісти тоді розпочали збір підписів, писали до обласної влади, парламенту, Президента з тим, що при процесі об'єднання не був витриманий жоден принцип адмінтерреформи: ні добровільність, ні економічна доцільність. Хоча, як зауважувала тоді діюча селищна влада, проводилися громадські збори і вони мали позитивний результат. 

Серед причин виходу зі складу громади, в Семиполках називали бюджетну неспроможність, незаконність прийняття рішень щодо об’єднання тощо. Мешканці Семиполок були настільки обурені ситуацією, що були ладні перекривати дороги, пікетувати будівлю КОДА та зривати хід виборів. 

Читайте: Провалы децентрализации. В Киевской области со скандалом раскалывается первая объединенная община

За час свого існування громада ж так і не стала прикладом для наслідування у столичному регіоні. Одна з причин – невміле управління бюджетними коштами та ресурсами сіл, що об'єдналися, через що їхні жителі залишалися незадоволені реформою.

Як тоді розповідав голова Броварської районної ради Сергій Гришко, громада так і не спромоглася провести елементарних речей – інвентаризацію землі, створити інвестиційний паспорт. А замість того, щоб шукати нових інвесторів, керівництво товариства "молилося" на СОАТ "Агрокомбінат "Каліта".

На думку Гришка, основна причина занепаду громади крилася в її очільнику, Олексію Христинченку. 

“Прогресу у його роботі та оточенні не відчувається. Голова зациклений на власних політичних амбіціях і постійно виправдовується тим, що головує дуже короткий термін і нічого ще не встиг зробити”, – коментував тоді голова райради.

Читайте: “Калитянская ОТГ не работает на полную силу из-за своего руководства”, – глава Броварского райсовета Гришко

У результаті за п’ять років існування громада лише змогла нажити купу боргів і в цьому продовжували звинувачувати керівництво громади. Тому 25 січня 2018 року одноголосно, дев'ятнадцятьма голосами, депутати громади ухвалили рішення про дострокове припинення повноважень Христиченка, як очільника ТГ. Згодом Христиченко, навіть, оскаржив це рішення в суді, та після довгих судових процесів вирішив добровільно скласти свої повноваження.

Читайте: Скандально известная Калитянская терробщина осталась без председателя

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, буча, бучанська громада, калита, калитянська громада, сергій рудницький, віта пилипенко, дмитро чалий, тетяна кудрявцева, тетяна головченко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій