середа, 11 вересня 2024 г.

Правоохоронці готують “судний день” для підлеглих Вячеслава Непопа

Правоохоронці готують “судний день” для підлеглих Вячеслава Непопа

Найближчим часом двоє ексзаступників директора КП “Спецжитлофонд” можуть отримати вироки суду за службову недбалість. Нацполіція звинувачує підлеглих Вячеслава Непопа (на колажі праворуч) в тому, що столичний бюджет через завищення вартості робіт втратив 495,5 тис. гривень при прокладанні та перекладанні інженерних мереж в Голосіївському та Солом'янському районах Києва. Екскерівнику ТОВ “ВЛД Груп” (компанія, яка реалізувала ці проєкти) вдалося “вийти сухим із води” тільки завдяки компенсації збитків “Спецжитлофонду”.

Як стало відомо KВ, 17 серпня 2022 року Подільський районний суд Києва звільнив ексдиректора ТОВ “ВЛД Груп” Андрія Кучмієнка від відповідальності за порушення при проведенні робіт на замовлення КП “Спецжитлофонд”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Вказана особа обвинувачувалася у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). За це  їй загрожувало покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 5 років. Офіційною підставою для звільнення від відповідальності послугувало так зване “дійове каяття”: ТОВ “ВЛД Груп” перерахувало на рахунки КП “Спецжитлофонд” грошову компенсацію за спричинені збитки у розмірі 495,5 тис. гривень. 

Розслідування усіх обставин цього злочину відбувалося в рамках кримінального провадження №42020101070000225, яке було відкрито Подільським управлінням Нацполіції Києва 18 вересня 2020 року.

Про які порушення йде мова

Як вказано в одній із судових ухвал по цьому провадженню, слідчих зацікавило виконання робіт за 4 договорами підряду, які були укладені між КП “Спецжитлофонд” і ТОВ “ВЛД Груп” протягом 2018-2020 років. В рамках цих угод дана компанія взяла на себе зобов'язання перекласти та прокласти зовнішні інженерні мережі по пров. Моторному і по просп. Науки в Голосіївському районі та на вул. Качалова в Солом'янському районі Києва. Також договорами було передбачено будівництво додаткових ємкостей чистої води та спорудження розподільчого пункту та трансформаторних підстанцій. Загальна вартість робіт за цими угодами мала скласти 227,1 млн гривень (за деякими угодами вартість робіт була зменшена вже в процесі виконання. – KВ).

Ці роботи, схоже, виконувалися в рамках будівництва двох житлових комплексів (ЖК), у якому брало участь КП “Спецжитлофонд” – ЖК “Рідне місто” на вул. Качалова, 40 (спільний проєкт з КП “Житлоінвестбуд-УКБ” та “ІБК-Обрій”) та безіменний ЖК в пров. Моторному, 9, 9-А (цей об'єкт будувався спільно з КП “Житлоінвестбуд-УКБ”).

Читайте: КП “Спецжилфонд” списывает бюджетные деньги на разработку проекта дома, который уже почти достроен

У подальшому, впродовж 2018-2020 років, за результатами виконання цих підрядів між КП “Спецжитлофонд” і ТОВ “ВЛД Груп” були підписані акти виконаних робіт, які стали підставою для перерахування вказаній компанії грошових коштів. Як встановили слідчі, у цих документах було завищено вартість будівельних робіт, через що столичний бюджет поніс збитки у розмірі 495,5 тис. гривень. На думку слідства, це сталося через несумлінне ставлення посадовців вказаних КП і ТОВ до своїх обов'язків.

Примітно, що представники “Спецжитлофонда” під час розгляду цього провадження в суді намагалися довести служителям Феміди, що їхнє КП не є потерпілою стороною, оскільки, мовляв, “шкода підприємству не заподіювалася”. При цьому, вони вказували на те, що “Спецжитлофонд” у травні 2022 року звернулося до Господарського суду Києва із позовом щодо стягнення з ТОВ “ВЛД Груп” грошових коштів в розмірі 2,8 млн гривень – мова йде про певну заборгованість, яка виникла в рамках виконання лише одного із зазначених 4 договорів. 

Яке це має відношення до завищення вартості робіт за іншими трьома угодами – велике питання. Як встановила KВ, насправді КП “Спецжитлофонд” має намір стягнути вказану суму через те, що ТОВ “ВЛД Груп” отримало аванс за виконання робіт, але не “закрило” цей платіж відповідними актами виконаних робіт. Тобто, не виконало або не довело виконання робіт на відповідну суму. Складається враження, що у КП “Спецжитлофонд” намагалися використати подачу цього позову для убезпечення керівництва підприємства від “кримінального переслідування”. Але цей план не спрацював.


Скріншот ухвали суду по цьому провадженню від 17 серпня 2022 року

Зазначимо, 27 липня 2022 року Київська міська прокуратура повідомила про передачу до суду обвинувальних актів по даному провадженню відносно двох колишніх заступників директора КП “Спецжитлофонд”. Їм інкримінується службова недбалість (ч.1 ст. 367 КК України) – більш “м'яка” стаття, максимальні санкції якої передбачають покарання у вигляді обмеження волі на термін до 3 років. Про яких саме експосадовців йде мова, наразі достеменно невідомо: на сайті прокуратури та в держреєстрі судових рішень їхні прізвища не вказані.

Дійові особи

За даними аналітичної системи Youcontrol, харківське ТОВ “ВЛД Груп” було зареєстроване в лютому 2016 року. Станом на сьогодні директором, засновником та кінцевим бенефіціаром компанії вказана мешканка села Шевченко Славутського району Хмельницької області Ольга Маляшова. Усі ці посади вона офіційно займає з кінця 2020 року. З моменту заснування і до переходу права власності на це ТОВ до Ольги Маляшової його кінцевим бенефіціаром був киянин Ярослав Гречко, а керівником даної компанії з червня 2018 року і до призначення Маляшової був згаданий вище Андрій Кучмієнко.

ТОВ “ВЛД Груп” – не чужа для столичної влади компанія. За час свого існування вона отримала від структур, які підзвітні Київській міськдержадміністрації (КМДА), 84 підряди на суму близько 800 млн гривень. Серед основних “клієнтів” цієї компанії – згадане вище КП “Спецжитлофонд”, КП “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району”, КП “Солом'янка-Сервіс”, Управління житлово-комунального господарства Шевченківської районної в Києві державної адміністрації тощо. 

Правоохоронці і раніше звертали увагу на те, яким чином ТОВ “ВЛД Груп” використовує надане йому бюджетне фінансування. Наприклад, у вересні 2021 року Солом'янське управління Нацполіції Києва відкрило кримінальне провадження за фактом можливого “розпилу” частини коштів, які КП “Київтеплоенерго” заплатило вказаній компанії за капітальний ремонт однієї з ділянок теплових мереж на вул. Антонова. За попередніми даними, через завищення вартості цих робіт підряднику були перераховані “зайві” 1,5 млн гривень. За результатами цього розслідування правоохоронці вже підготували обвинувальні акти – найближчим часом вироки за привласнення коштів, службове підроблення та службову недбалість можуть отримати керівник одного із структурних підрозділів КП “Київтеплоенерго” Василь Деревицький, все той же Андрій Кучмієнко та інші фігуранти справи.

Нагадаємо, КП “Спецжитлофонд” з березня 2016 року очолює Володимир Шарій (з лютого 2015 року працював на посаді заступника директора цього підприємства, на колажі ліворуч). У минулому VIII скликання Київради Шарій був депутатом від “Солідарності” і входив у постійну комісію міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування. 

Підлеглі Шарія неодноразово ставали фігурантами розслідувань. Наприклад, у липні 2022 року столична прокуратура передала до суду обвинувальний акт відносно першого заступника директора КП “Спецжитлофонд” Анатолія Волківського у провадженні щодо привласнення близько 760 тис. гривень при будівництві дитячого садка №536 на вул. Бахмацькій, 35 (Святошинський район). Як повідомляла KВ, під час цього слідства правоохоронці при обшуках в КП “Спецжитлофонд” не могли знайти деякі важливі для справи документи, а також встановили, що Волківський має російське громадянство.

Читайте: Исчезновение документов, российское гражданство и следы “смотрящего” – подробности дела о “распилах” в КП “Спецжитлофонд”

Вказане КП підпорядковане Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, яким із 2 липня 2021 року керує Борис Работнік. З 22 березня 2016 року по 25 жовтня 2019 року цей департамент очолював Костянтин Федотов, з 25 жовтня 2019 року по 1 липня 2020 року – Володимир Денисенко, з 1 липня 2020 року по 14 грудня 2020 року – Сергій Мартинчук.

Діяльність цього департаменту з 2018 року контролює заступник голови КМДА Вячеслав Непоп. Останній відомий як екс-директор КП “Житлоінвестбуд-УКБ” (з 2002 по 2018 рік) і депутат IV, V, VII, VIII скликань та чинного IX скликання Київради (на останніх виборах пройшов від партії мера Києва Віталія Кличка “УДАР”).

Читайте: Нацполиция заинтересовалась, как Непоп и Комарницкий строили жилье для работников “Киевского метрополитена”

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, кп, київрада, вячеслав непоп, тов, кримінальне провадження, нацполіція, нацполіція, константин федотов, вирок, договір, слідство, спецжитлофонд, компенсація, службова недбалість, борис работнік, житлоінвестбуд-укб, договір підряду, кп спецжитлофонд, сергій мартинчук, підряд, інженерні мережі, подільський районний суд, службове підроблення, розпил, володимир шарій, володимир денисенко, прокладання інженерних мереж, перекладання інженерних мереж, влд груп, тов влд груп, андрій кучмієнко, ярослав гречко, ольга маляшова, анатолій волківський, дійове каяття

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.