субота, 20 квітня 2024 г.

Під напругою: в Ірпені розгорівся скандал через електропостачання

Під напругою: в Ірпені розгорівся скандал через електропостачання

Частину міста Ірпеня можуть знеструмити через борги. Це – наслідок скандалу, що виник через використання електричних мереж та борг за розподіл електроенергії в понад 1,7 млн гривень. Під звинувачення в рейдерстві та укладанні фіктивних угод з продажу електроенергії за завищеними цінами потрапили навіть “ДТЕК Київські регіональні мережі”. Енергетики звинувачення відкидають і запевняють: діють в рамках закону. І, якщо багатомільйонний борг не буде погашено, вимушені будуть припинити постачання світла до сотень осель. 

Від імені компанії ПП "Білдгрупменеджмент" був опублікований у Facebook відкритий лист до керівника ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталія Шайди. У ньому заявляється про змову та ймовірне укладання фіктивних угод співробітниками компанії ДТЕК з ірпінчанином Олексієм Пєшим.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Як представник компанії ПП "Білдгрупменеджмент", звертаюся до вас з проханням максимальної співпраці та взаємодопомоги у вирішенні проблеми рейдерського захоплення електромереж в місті Ірпінь, адже нами був виявлений факт неправомірної змови представників компанії ДТЕК Київські регіональні електромережі та Пєшого Олексія", – пише у листі представниця “Білдгрупменеджмент" Євгенія Ростолопа.

Ростолопа у листі звинувачує Олексія Пєшого (сина Ірпінського забудовника Валерія Пєшого – прим. ред.), який представляє інтереси ТОВ "Фреш ЛТД", що він ніби-то продає населенню електроенергію за завищеними цінами, прикриваючись іменем ДТЕК.

"Пєший Олексій систематично втручається в роботу мережі, підключаючи нові будинки, та відключаючи тих, хто не погоджується з його ціновою політикою, від чого потерпають сотні людей", – зауважує вона у зверненні. 

Також у зверненні говориться, що підприємство "Білдгрупменеджмент" неодноразово зверталося з цією проблемою до керівництва ДТЕК, але безрезультатно. 

"Ми неодноразово зверталися до вашої компанії з проханням розглянути дане питання, але на жаль, так і не отримали від вас жодної відповіді. Ми усвідомлюємо, що карантинні норми впливають на роботу вашої компанії, але наполегливо просимо розглянути всі наші звернення та надати відповідь, яка чітко відображатиме позицію компанії ДТЕК "Київські регіональні електромережі", – додала вона.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Історія скандалу

В офіційному зверненні компанії йдеться про те, що ПП "Білдгрупменеджмент" одержало лист від ДТЕК, у якому зауважено, що ПП заборгувало компанії електромереж понад 1,7 млн гривень, згідно із Договором поруки від 3 серпня 2020 року. 

Договір було укладеного між кредитором ПрАТ "Київобленерго", боржником "Білдгрупменеджмент" та поручителем ТОВ "Фреш ЛТД". У разі несплати зобов’язань – об’єкти ПП відключать від постачання електрики.

Проте, за словами представника “Білдгрупменеджмент”, керівництво компанії не знало про існування подібної угоди. За їх версією, фінансово-господарська діяльність здійснювалася під керівництвом Валерія Пєшого, який мав довірчі відносини із власницею компанії Катериною Панчук. Сам же Пєший працював разом із сином, Олексієм Пєшим. 

Пояснюється, що спершу конфлікт виник на грунті електропідстанцій, що живлять багатоповерхівки у Ірпені і реконструкцію більшої частини з  яких профінансувало саме "Білдгрупменеджмент", а одну з них – ТОВ "Євразіябуд Трейд". Та в липні 2020 року родина Пєших заблокувала вхід до підстанцій та майна підприємства. Справа щодо несанкціонованого використання електричних мереж, зазначають в документі, зрештою дійшла до суду.

У документі також зауважено, що не зважаючи на те, що досудове розслідування і досі триває, Пєші продовжують незаконно звертатись від імені "Білдгрупменеджмент" до різних органів та установ. Керівництво ПП впевнене, підписи та печатки їхньої компанії були підроблені, за фактом чого також було порушено кримінальне провадження.

Компанія наголошує, що неодноразово зверталася зі скаргами до ДТЕК, ПрАт "Київобленерго", наполягаючи аби погодження будь-яких документів та заяв відбувалося лише з дозволу нотаріально-посвідченої особи. Та всі звернення були проігноровані, через що і виникли підстави стверджувати, що підробка вищевказаного договору відбувалася у змові  ДТЕК "Київські регіональні електромережі" із Пєшими. І цю ситуацію також вивчатиме суд.

Версія ДТЕК

У відповіді на інформаційний запит KV, оператор системи розподілу ДТЕК Київські регіональні електромережі спростував твердження про те, що укладення договору з надання послуг з розподілу електричної енергії між ПП "Білдгрупменеджмент" та ДТЕК відбувалося з порушеннями чинного законодавства, зауваживши, що воно є хибним і неаргументованим. 

У листі зауважено, що наразі між Київські регіональні електромережі та ПП "Білдгрупменеджмент" діє договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Підписантом зі сторони ПП є Ростолопа. Згідно із договором, оператор має забезпечити якісне електропостачання до електромережі у власності ПП. Проте оператор, згідно законодавства, не здійснює обслуговування та управління обладнанням, що знаходиться у власності абонента. Договір також зобов’язує клієнта здійснювати своєчасну сплату за надані послуги. 

"Щоб не порушувати цього обов’язку ПП "Білдгрупменеджмент" та не утворювати заборгованість за надані послуги з розподілу електроенергії, для подальших оплат у серпні 2020 року за ініціативи ПП "Білдгрупменеджмент" було укладено тристоронній договір поруки між ПрАТ "Київобленерго", нині – ДТЕК Київські регіональні електромережі, ПП "Білдгрупменеджмент" в особі його директора Мозгової О.О. та поручителя ТОВ "Фреш ЛТД" в особі О.В. Пєшого. ДТЕК Київські регіональні електромережі після перевірки права підписантів представляти інтереси компаній через публічні реєстри прийняв умови договору для вирішення ситуації з оплатами ПП "Білдгрупменеджмент". Договором поруки зафіксовано, що поручитель зобов’язується виконувати зобов’язання боржника зі сплати заборгованості перед ДТЕК Київські регіональні електромережі, що визначені Основним договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Підкреслимо, договір поруки був укладений з виконанням усіх норм закону: статей 546, 553, 554 Цивільного кодексу України". – йдеться у документі.

Варто додати, що згідно зі ст. 553 ЦКУ за цим договором поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку і відповідає за порушення зобов'язання боржником. Згідно зі ст. 554 ЦКУ встановлено, що у разі порушення цих зобов'язань, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.

Також ДТЕК порадило ПП "Білдгрупменеджмент" звернутись до правоохоронних органів для розв’язання внутрішнього конфлікту щодо використання мереж у їхній власності. Адже контроль внутрішніх мереж власника не є повноваженнями оператора. 

"ТОВ "Фреш ЛТД", як поручитель, виконував свої обов’язки з оплати в повному обсязі до 1 січня 2021 року. Станом на березень 2021 року у ПП "Білдгрупменеджмент" наявна заборгованість за розподіл електроенергії у розмірі майже 1,8 млн гривень, які накопичились протягом січня-лютого 2021 року.  Як основний клієнт ПП "Білдгрупменеджмент", так і поручитель ТОВ "Фреш ЛТД", припинили сплату за розподіл електроенергії. 10 березня 2021 року оператор системи розподілу завчасно (не пізніше ніж за 5 робочих днів) направив попередження про обмеження електропостачання об’єктів "Білдгрупменеджмент", починаючи з 25 березня" – йдеться у документі. 

Зауважено, що попередження одержало і ТОВ "Фреш ЛТД", як поручитель. Та розуміючи занепокоєння клієнтів, компанія готова до проведення зустрічей з представниками обох сторін та сприяти врегулюванню кризової ситуації: надати необхідні документи, провести переговори. Адже в свої діяльності керується винятково чинним законодавством. 

Хто є хто

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ПП "Білдгрупменеджмент" існує з жовтня 2007 року і має статутний капітал у розмірі 2,5 млн гривень. Основним напрямом діяльності вказана оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, в іншому – будівельні роботи. Нині у досьє компанії нароховуються понад 70 судових справ.

Власниками компанії є декілька бенефіціарів. А саме: Катерина Петрівна Панчук (88%), Катерина Володимирівна Панчук, Анна Сафронова та пайовій закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд "Ірпінська інвестиційна група" ТОВ "Фордон Есет Менеджмент". Уповноваженими керівниками вказані Євгенія Ростолопа та Олена Мозгова. 

Анну Сафронову та Євгенію Ростолопу, у свою чергу, пов’язує ірпінський школа-дитсадок "Хеппі Ленд", з яким з 2020 року судилося ТОВ "Фреш ЛТД" через стягнення понад 514 тис. гривень за договором оренди приміщення.

Читайте: КОГА установит госнадзор над лицензиатами в сфере образования

Катерина Петрівна Панчук також є співвласницею дитсадка в Ірпені "Фортеця", капітал якого складає понад 16 млн гривень та ще низки приватних компаній. Це – будкомпанії ТОВ "КГ "Європейський стандарт", ТОВ "Інвес" та вищезгадане  ТОВ "Євразіябуд Трейд" , один із засновників якого, Вадим Бородай, нині є депутатом Бучанської районної ради. 

У 2014 році навколо компанії спалахнув будівельний скандал. Компанія займалася будівництвом в Ірпені великих житлових комплексів ЖК "Київський" і ЖК "Янтарний". Та як виявилося, кошти, які інвестори вклали в ці ЖК, старе керівництво вивело на будівництво іншого об’єкта – ЖК "Суворов", прикриваючись схожим ім’ям вже іншого забудовника. У цих схемах лунали імена найбільшого забудовника у місті Ігоря Вишнякова, керівника Дмитра Кирильчука і Вадима Бородая.

Будівельна ж компанія ТОВ "Фреш ЛТД" зареєстрована в Ірпені з січня 2016 року. Розмір її статутного капіталу складає понад 12,7 млн гривень. Належить вона Олексію Пєшому. Загалом у місті йому належить або він є співвласником понад 10 приватних компаній. Наприклад, у сфері будівництва ЖБК "Спільнота", постачання гарячої води ТОВ "Ірпіньтеплопостач", надання в оренду нерухомості ТОВ "Маркет Пропертіс",, ТОВ "Стандарт Білдінг", ПП "Нерухомість Ірпеня", виробництва електроенергії ТОВ "Ірпінь Электропостач", в освіті дитсадок та початкова школа "Петіт Шато", обслуговування об'єктів ТОВ "ПП обслуговуюча компанія "Наш дім". А також – виробництва безалкогольних напоїв "Комбуча Україна", адвокатське об'єднання "Космополіт", ресторан "Офшор".

У 2014 році певний відрізок часу Олексій Пєший перебував на посаді керівника ПП "Білдгрупменеджмент". І вже в інтернеті почали розміщуватися публікації, в яких невідомі приписували йому участь у нібито рейдерському захопленні майна компанії (трьох  автівок). Вже й тоді відбувся і перший скандал щодо вимагання грошей від інвесторів декількох міських ЖК: містяни жалілися, що їм не реєстрували право власності на квартири і вимикали світло, нібито, за численні борги забудовника. 

У ті ж роки "Білдгрупменеджмент" інвестувала понад 24 млн гривень у будівництво дитсадка "Фортеця", і відбувся скандал щодо “захоплення” штурмом закладу групою осіб. Тоді ж лунали припущення, що причетним до цієї події є ексдепутат міськради Ірпеня від і екскерівник відділу земельних ресурсів Держкомзему в Ірпені Валерій Пєший. 

Не вперше родину Пєших підозрюють і підробці печаток та рішень власників підприємств. Так, в місцевих ЗМІ ширилася інформація, що під час Революції Гідності його батько, Валерій Пєший, ініціював привласнення підприємства BGM, частка якого також належала екссекретарю Ірпінської міськради від “Нових облич” Ігорю Вишнякову. Мав останній і вплив на ТОВ "Євразіябуд Трейд", говорили, що мала відношення до цієї компанії і сама Катерина Панчук. Та у стосунках бізнесменів-забудовників стався розкол і Пєший змінив керівника будівельної компанії на свого сина.

У 2015 році Валерій Пєший був кандидатом в міськраду від партії "Наш край", і втрапив у скандалі з побиттям кандидата в депутати міськради від партії "Сила людей" Інни Грищенко, яка виступила проти вирубки лісу.

Читайте: Кандидат-“застройщик“ ударил кандидата-”активистку” с маленьким ребенком на руках (видео)

Валерія Пєшого ЗМІ також називають один із учасників "дерибану" Біличанського лісу.  Прокуратура звинувачувала його в перешкоджанні діям правоохоронців під час обшуків, які проводилися у зв'язку з земельними махінаціями в Ірпені.

Читайте: Ярослав Месяц с товарищем хотел раздерибанить в Ирпене 40 га земли

Як зазначало видання "Наш Київ", Валерій і Олексій Пєші – фігуранти більшості будівельних скандалів і афер на ринку нерухомості Ірпеня. Інвестори семи житлових комплексів – "Алфавіт", "Княжий двір", "Панорамний", "Панорамний-2", "Фреш сіті", "Шервуд Парк" і "Південний" – регулярно влаштовують акції протесту.

Як повідомляла KV, 26 жовтня 2018 року, між 22:00 і 23:00 в Ірпені Київської області стався замах на забудовника Валерія Пєшого. Невідомі кинули на машину, в якій був екс-депутат, запальну суміш, а потім напали на нього з ножем.  В результаті забудовник потрапив в реанімацію.

Читайте: Ирпенский застройщик Валерий Пеший в реанимации после покушения

Згодом правоохоронці затримали трьох підозрюваних у замаху на ексдепутата. Крім того, у підозрюваного в замовленні зазначеного злочину при проведенні обшуку було вилучено близько мільйона доларів.

Читайте: Задержаны подозреваемые в покушении на экс-депутата горсовета Ирпеня, застройщика Валерия Пешего (фото)

Нагадаємо, що забудовник Валерій Пєший в Ірпені влітку 2020 року знеструмив один з будинків ЖК "Київський", аргументуючи це тим, що деякі з його жителів мають заборгованість зі сплати за електрику.  Коли обурені мешканці будинку почали вимагати у забудовника відповісти, коли ж з'явиться електрика, він обурився присутністю при розмові місцевих журналістів і порадив жителям купувати квартири в інших будинках.

Читайте: Скандальный застройщик в Ирпене обесточил один из домов и предложил жителям покупать квартиры в других домах (видео)

* ПП "Білдгрупменеджмент" (код ЄДРПОУ: 35482152). 

** ТОВ "Фреш ЛТД"  (код ЄДРПОУ: 40229265).

*** ТОВ "Євразіябуд Трейд" (код ЄДРПОУ: 32740115). 

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, ирпень, валерий пеший, пп билдгрупменеджмент, тов фреш лтд, тов евразиябуд трейд, алексей пеший, евгения ростолопа, дтек киевские региональные электросети

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій