вторник, 26 октября 2021 г.

Освіта чи гаражі: податкова академія в Ірпені просить прокуратуру розібратись із міською владою

Освіта чи гаражі: податкова академія в Ірпені просить прокуратуру розібратись із міською владою

Університет державної фіскальної служби України в Ірпені, який ще називають податковою академією, заявив у прокуратуру на рішення міськради. Депутати Ірпеня підтримали виділення землі під гаражі, яка нібито належить Університету. Ще одну ділянку дивним чином передали у приватну власність без жодних рішень. Усе це називають наслідком реорганізації вишу. Подейкують, що її справжня мета – забудова 30 гектарів території. В свою чергу у відділі земельних ресурсів не вбачають порушень зі свого боку, а міський голова стверджує, що жодної забудови там бути не може. 

Скандальні гектари та прокуратура

Як стало відомо KV, 11 березня Ірпінська міська рада прийняла рішення “Про затвердження гр. Ніжевенко З.К. проєкту землеустрою та передачу земельної ділянки у власність для будівництва індивідуальних гаражів в м. Ірпінь, вул. Садова, 86-а/2”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Однак, як зазначив колишній ректор Університету державної фіскальної служби України Павло Пашко, ця ділянка належить Університету. 

На запит, надісланий до Університету, йому відповіли, що вже звернулись до керівника Бучанської окружної прокуратури із заявою про вчинення кримінального правопорушення, а саме – виділення міською радою вищезазначеної ділянки. Також – направили запит до Ірпінської міської ради щодо надання інформації та підтверджуючих документів, на підставі яких було прийнято рішення про передачу землі під будівництво гаражів. 

Ще один запит Університет направив до Головного управління Держгеокадастру у Київській області міськрайонного управління у Києво-Святошинському районі та місті Ірпені про надання інформації, чи накладається ця земельна ділянка на земельну ділянку Університету. 

Також є проблеми із сусідньою ділянкою за адресою вул. Садова, 76. За інформацією Павла Пашка, і вона належить Університету, однак у запиті, який він надсилав до Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру відповіли, що земля знаходиться у приватній власності. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Щодо неї в Університеті зазначили, що питання про передачу ділянки приватній особі Вченою радою Університету, за даними вченого секретаря, не розглядалось. І вони так само звернулись до прокуратури із заявою, а також – зробили запит до міської ради Ірпеня, аби там повідомили, чи звертався до них Університет чи будь-які інші юридичні або фізичні особи з питань, пов'язаних зі зміною цільового використання землі.

Варто зазначити, що наразі в.о. ректора Університету є Валентина Унинець-Ходаківська. Начальницею відділу земельних ресурсів Ірпінської міської ради працює Валентина Унинець. Окрім того, що вони майже тезки, мають ще дещо спільне: у декларації Валентини Унинець-Ходаківської та у декларації Валентини Унинець вказаний чоловіком Олександр Унинець, колишній депутат Ворзельської селищної ради. 

Звідки в проблеми ноги ростуть

Ще восени минулого року стало відомо про бажання Міністерства фінансів реорганізувати Університет державної фіскальної служби України шляхом злиття із Державною навчально-науковою установою “Академія фінансового управління”. 

Через це 18 листопада студенти та професорсько-викладацький склад Університету зібралися під стінами Міністерства фінансів України з проханням не руйнувати їхній виш, який представники Кабміну вирішили ліквідувати шляхом реорганізації.

Намір чиновників реорганізувати виш сколихнув та обурив весь навчальний заклад, і тоді студентський актив спільно із керівниками Навчально-наукових інститутів, педагогічними працівниками, головою Первинної профспілкової організації працівників університету та Радою ветеранів Університету звернулися безпосередньо до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Міністра фінансів України Сергія Марченка. 

В офіційній заяві на сайті Університету було сказано, що основна мета реорганізації вишу – захоплення 30 гектарів землі навчального закладу для подальшої забудови. 

“Привід реорганізації простий – не подобається ректор Павло Пашко, тому вирішили його замінити. А, оскільки, нинішній ректор обраний законно та демократично, а його каденція ще не закінчилася, то вирішили замінити його саме шляхом реорганізації всього вишу. Окрім цього, із власних джерел нам стало відомо, про справжню причину у намірах змінити ректора. За реорганізацією Державного податкового університету стоїть намір чиновників захопити 30 гектарів землі вишу для подальшої забудови (22 га в Ірпені та 8 га у Ворзелі). Ректор університету Павло Пашко неодноразово відкидав спроби чиновників освоїти землі університету та за роки свого головування в університеті не віддав жодного гектара. Натомість спільно із студентами відстояли та повернули вишу землю, яка була незаконно відібрана. Колектив Державного податкового університету звертається до Прем’єр-міністра України з вимогою негайно припинити тиск на професорсько-викладацький склад і студентів вишу та відмовитися від ідеї реорганізації університету з подальшим захопленням земель, які йому належать”, – зазначили там. 

2 грудня Університет державної фіскальної служби провів презентацію навчального закладу під стінами Кабінету Міністрів України у той час, коли на засіданні парламенту мали розглядати питання щодо реорганізації вишу. Тоді питання зняли з порядку денного. 

Та незважаючи на усі намагання студентів та працівників зберегти університет, 20 грудня 2020 року Кабінет Міністрів прийняв розпорядження “Про утворення Державного податкового університету”. 

Цим документом було створено Державний податковий університет, реорганізувавши шляхом злиття Університет державної фіскальної служби України та Державну навчально-наукову установу “Академія фінансового управління”, та передано його в сферу управління Міністерства фінансів України. 

Наразі, за даними KV, фізично жодної реорганізації не відбулось. В Університеті занепокоєні частою зміною ректорів, оскільки за три місяці цю посаду зайняла вже третя людина. Крім того, були звільнені деякі працівники, а ті, хто залишились, не впевнені, що завтра матимуть роботу. 

Позиція міста

Як розповіла у коментарі KV депутат Ірпінської міської ради Михайлина Скорик-Шкарівська (“Голос”), наскільки їй відомо, документи по рішенню щодо виділення землі під гаражі готувало комунальне підприємство Ірпінської міської ради.

“Відповідно, воно виносилось на розгляд земельної комісії. Голова комісії запевняла членів комісії, що із цією ділянкою все гаразд. Тому воно було винесено на сесію. Пам'ятаю, що в цьому питанні мене щось збентежило і я утрималась від голосування. Там дійсно є спірні питання щодо гаражів. Наскільки я розумію, Університет виділяв ці гаражі викладачам, але, оскільки це землі Університету, вони їх не могли узаконити. Як мешканці Ірпеня вони приходять до міської ради і можливо таким чином землю оформлюють. Але земельна комісія має це перевіряти. Логіка конфлікту мені зрозуміла, але більш детально складно сказати”, – каже вона. 

Начальниця відділу земельних ресурсів Ірпінської міської ради Валентина Унинець розповіла KV, що у приватної особи, якій було виділено землю під будівництво індивідуальних гаражів, на тій ділянці розташований гараж площею 25 кв.м. 

“Право власності на гараж було отримано у 2009 році. Побудований він міг бути ще раніше. Я так розумію, що ці гаражі сам Університет виділяв своїм співробітникам. Звичайно, що під об'єктом нерухомого майна ми зобов'язані людині надати земельну ділянку. З нашого боку порушень в цьому немає жодних. Інше питання, чи то дійсно територія Університету. Але точно цього сказати не можна. Станом на сьогодні Університет має акт постійного користування старого зразка, але межі в натуру вони не виносили, кадастрового номеру їхньої земельної ділянки немає. В зв'язку з цим, вони не мають права стверджувати, що ми у них щось забрали. Межі з міською радою вони не узгоджували. Якщо вони вважають, що необхідно звертатись до прокуратури, це їхнє право”, – каже вона. 

За її словами, щодо можливої забудови 30 га території Університету раніше вона не чула.

“Щодо забудови 30 га території Університету – це дуже дивна історія. Процес реорганізації у них пройшов. Університет має біля десяти актів постійного користування на земельні ділянки. Це земля під корпусами, під гуртожитками, іншим майном. Мені невідомо, чи загальна площа там нараховує 30 га. Але такої території в межах міста Ірпінь в них немає. Я навіть вперше чую про якусь забудову. Університет – це державна власність. Ірпінська міська рада може розпоряджатися лише комунальною землею”, – закінчила вона. 

Голова Ірпінської громади Олександр Маркушин розповів KV, що міська влада зацікавлена у розвитку Університету державної фіскальної служби України.

“Чутки про забудову 30 га території університету є продуктом чиєїсь уяви, породженої кадровими змінами в УДФСУ. Жодної забудови на території Університету не планується. Щодо спору за земельну ділянку. Дійсно, між містом та університетом було єдине не вирішене питання щодо території навколо центрального входу. Але міська влада вирішила його, створивши там тематичний сквер для студентів навчального закладу. Я особисто неодноразово зустрічався з в.о. ректора Антоном Монаєнком, який наразі є першим проректором УДФСУ, і ми підписали Меморандум про співпрацю між Ірпінською міською радою та Університетом. Щиро сподіваюся, що найближчим часом буде вирішене питання про реорганізацію університету, адже постійні кадрові зміни породжують чутки серед працівників УДФСУ, які здебільшого є ірпінчанами”, – зазначив він. 

Нагадаємо, як писала KV у січні цього року, співробітникам Університету державної фіскальної служби України не виплачують аванс. Як заявив звільнений ректор вузу Павло Пашко, міністр фінансів вимагає, щоб фінансові документи підписав призначений ним виконуючий обов'язки ректора. Також Пашко повідомив, що університету не виділили коштів на утримання науково-дослідного інституту, через що звільнилися всі його співробітники.

Читайте: Ректор ирпенской “налоговой академии” обвинил министра финансов в планировании рейдерского захвата вуза

Фото: колаж KV

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, земля, ирпень, реорганизация, уголовные дела, александр маркушин, гаражи, налоговая академия, павел пашко, университет фискальной службы

вторник, 26 октября 2021 г.
11:42
СБУ подозревает чиновников КГГА в хищении 12 млн гривен
11:23
Захворювання на коронавірус виявили в 787 мешканців Київщини
11:02
В Киеве разоблачили группу правоохранителей и военнослужащих, которая занималась сбытом оружия (фото, видео)
10:41
29 октября в Киеве состоится ежегодная Международная конференция DistributionMaster-2021 (регистрация)
10:23
Государственные и коммунальные медучреждения смогут покупать газ у “Нафтогаза” по 17 гривен за кубометр
10:04
Курс валют в Киеве: 26 октября 2021 года
09:44
В КГГА разрешили проектировать многоэтажный жилой дом в исторической части столичной Татарки
09:24
Двум подрядчикам сообщили о подозрении в нанесении 2 млн гривен убытков при ремонте школ Святошинского района
09:01
В Украине за сутки вакцинировано от коронавируса 255 тысяч человек
07:15
Сегодня, 26 октября, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 26 октября 2021 года
понедельник, 25 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 26 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:22
За нарушение правил межобластных и международных поездок автотранспортом будут штрафовать пассажиров
20:03
За неделю заболеваемость гриппом и ОРВИ в Киеве выросла более чем на четверть
19:44
На Киевщине при ликвидации пожара спасатели обнаружили тело мужчины
19:34
У Макарівській громаді завершують реконструкцію школи
Календарь событий
Киевсовет вопреки мнению юристов отдал ООО “Химкомплект” в аренду коммунальную автостоянку на Троещине
25 октября 2021 г. 17:00
Киевсовет вопреки мнению юристов отдал ООО “Химкомплект” в аренду коммунальную автостоянку на Троещине
Столичные депутаты отдали ООО “Химкомплект” в аренду на 15 лет участок площадью 0,7136 га на ул. Оноре де Бальзака, 83-А в Деснянском районе Киева для эксплуатации и обслуживания существующей муниципальной автостоянки. Основанием послужило оформление указанной компанией право собственности на какой-то объект недвижимости площадью 53,7 кв. м, который непонятно каким образом стал не коммунальным. Юристы горсовета были против: эту стоянку Киевсовет еще в 2011 году закрепил за столичным парковочным монополистом – КП “Киевтранспарксервис”, и ранее считалось, что передавать автостоянки в частные руки решениями горсовета нельзя. Но депутаты Киевсовета отклонили негативное правовое заключение и даже увеличили срок аренды с 3-х до 15 лет.
В Борщаговской общине на Киевщине утвердили скандальный ДПТ высотной застройки берега
25 октября 2021 г. 14:00
В Борщаговской общине на Киевщине утвердили скандальный ДПТ высотной застройки берега
Борщаговский сельсовет 20 октября 2021 года утвердил Детальный план территории (ДПТ), которым предполагается застроить 10-этажками берег пруда на реке Нивка в селе Петропавловская Борщаговка Бучанского района Киевской области.  Депутатов не смутили ни перспектива закатать часть береговой зоны в бетон, ни массовые протесты местных жителей, которые назвали этот документ “позорным”, ни уголовные производства по фактам порчи земель и подделки материалов Генплана (касающиеся территории проекта ДПТ), ни судебное разбирательство о признании Генплана недействительным. На этом же заседании сельсовета депутаты изменили целевое назначение участков общей площадью 0,39 га в границах ДПТ, дав добро на их многоэтажную застройку.