пятница, 26 февраля 2021 г.

Олексій Чернишов: “Пропозицію стати міністром одержав від Президента”

Олексій Чернишов: “Пропозицію стати міністром одержав від Президента”

Голову Київської обласної державної адміністрації Олексія Чернишова буде ближчим часом призначено на посаду міністра розвитку громад і територій замість Дениса Шмигаля, який пробув на цій посаді лише місяць та став прем'єр-міністром України. Про першочергові завдання в міністерстві та про те, з чим лишає Київщину Олексій Чернишов розповів в бліц-інтерв’ю виданню “КиевВласть”.

KV: Хто вам запропонував посаду в уряді? 

Олексій Чернишов: Пропозиція надійшла від Премьер-міністра та Президента України. Звичайно були додаткові співбесіди з ними. Де детально обговорювали коло першочергових задач, які стоять перед міністерством розвитку громад та територій України. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Чи довго вагався із рішенням? 

Олексій Чернишов:  Рішення приймав не одномоментно. Та недовго. Бо розумію специфіку роботи Мінрегіону, адже багато проєктів було розпочато в Київській області мною як головою ОДА, які безпосередньо відносяться до сфери впливу Мінрегіону.

KV: Хто в.о? 

Олексій Чернишов: Очікуємо на призначення заступника  – Василя Володіна.

KV: Чи перейде хтось з команди в міністерство, хто конкретно? 

Олексій Чернишов: Проводимо консультації. У спадщину від Дениса Шмигаля отримав розпочаті процеси. Видно, що він багато чого встиг зробити у міністерстві. На важливих напрямках є відповідальні люди. Детально на ваше запитання можу прокоментувати згодом, після того, як глибше занурюсь у кадрові питання.

KV: Чим новий міністр допоможе Київщині, які напрямки посилить? 

Олексій Чернишов: Як ніхто розумію, що із себе представляє життєдіяльність областей та чим щоденно опікуються голови ОДА. Тому планую підтримати важливі напрямки, підсилити співпрацю із регіонами за ключовим проєктам. Насамперед, маю на увазі “Велике будівництво”. Тобто, до кінця року в країні мають здубувати понад 100 нових шкіл, садочків та стадіонів; 200 нових приймальних відділень лікарень та  4000 км доріг.

KV: План максимум на новій посаді, які завдання від Президента України?

Олексій Чернишов: Ми продовжуємо рухатися у напрямку, який окреслив  мій попередник – Денис Анатолійович. Ми в тісному контакті із Прем’єром. 

Пріоритети роботи Міністерства:

- Продовження реформи децентралізації: зберігаємо темпи утворення громад, продовжуємо роботу над формуванням мереж надання публічних сервісів у громадах, чітко дотримуємося дорожньої карти законодавчого забезпечення реформи у 2020 році.

-  Реформування ДАБІ: головне завдання – подолати корупцію у сфері державного будівельно-архітектурного контролю, вся робота повинна стати максимально прозорою та зручною для громадян.

-  “Велике будівництво”: запустити процес повноцінно у кожній області. Він під  постійним контролем з боку Міністерства. Задачі грандіозні, втім посильні. Кошти на них є.  Маємо чітко спрацювати, щоб не втратити жодної копійки, жодного дня.

Підсумок на посаді Чернишова

Як уже писала KV, за перші сто днів на посаді Олексія Чернишова було було звільнено і призначено 8 нових голів РДА Київщини. Також екс-очільник КОДА запланував змінити структуру обласної адміністрації, оскільки “740 працівників – це неефективно, незручно і це не про управління”. Мала зменшитись кількість управлінь, департаментів та іншого. Представити таку структуру планували навесні.

У цьому році Чернишов вважав необхідним переробити концепцію реалізації проєкту будівництва Великої автомобільної дороги та оновити проєктну документацію. Він планував вирішити питання із розданими раніше земельними ділянками, якими проходитиме дорога, аби держава могла почати перший етап будівництва. 

Аеропорт Білої Церкви почав підготовку  для отримання статус міжнародного.

Читайте: Новая окружная дорога вокруг Киева стала заложницей земельных чинуш

Також за Чернишова було оновлено Антикорупційну програму, закрито 173 незаконні автозаправки. Скасовано закупівлю автомобілів на суму 5 млн гривень, ініційовану попереднім керівництвом КОДА. 

Читайте: Киевоблсовет не без скандала пополнил автопарк

Змінені умови придбання лінійного прискорювача для променевої терапії для Київського обласного онкологічного диспансеру з економією бюджету 13,5 млн гривень. 

Читайте: Дубинский заподозрил Бно-Айрияна в махинациях с медицинскими деньгами 

Було впроваджено план підтримки державної кредитної програми “Доступні кредити 5-7-9%”, який передбачає безкоштовне навчання для підприємців-початківців.

У напрямку реалізації реформи децентралізації було сформовано та направлено до Кабміну перспективний план формування громад Київської області. 

У сфері освіти – відкрито школу №1 у Вишневому, планувалось у березні ввести в експлуатацію школу №1 в Українці, у цьому році відкрити школи у Бучі, Софіївській Борщагівці та інших населених пунктах. Були заплановані капітальні ремонти та заміна обладнання в майже 50 харчоблоках, запровадження “шведського столу” та кейтерингу у декількох школах області.

Також Олексій Чернишов розпочав роботу із європейськими компаніями щодо реалізації концепції поводження з відходами у Київській області, аби побудувати екологічне сміттєпереробне підприємство європейського рівня, а краще – декілька. 

Читайте: Губернатор Чернишов: “Я не проти сміттєпереробного комплексу у себе біля будинку”

Фото: KV

КиевVласть

Вікторія Білоус, Єгор Шильбаум

Теги: новости киевской области, назначение, минрегион, министр, алексей чернышов, проекты, зеленский, планы, Шмыгаль, Василий Володин губернатор

четверг, 25 февраля 2021 г.
13:22
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
21:08
В киевском офисе ОПЗЖ начались обыски и аресты (видео)
20:45
В пятницу, 26 февраля, ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:31
Зеленский назначил нового посла Украины в США
20:26
Аваков просит отдать Нацполиции 16-ти этажный лабораторный корпус института физиологии имени Богомольца в Киеве
20:02
Щеплення від коронавірусу пройшли медичні працівники Бориспільскої та Баришівської лікарень
19:48
Президент Зеленский ждет от Рады ликвидации местных госадминистраций и введения института префектов (видео)
19:42
Каждый третий зарегистрированный столичный безработный моложе 35 лет
19:29
Василь Володін: завдяки децентралізації Київщина, як і вся Україна, отримала унікальний шанс на розвиток
19:26
Помещения двух групп столичного детского сада №296 не видели капитального ремонта с 1961 года
19:08
При президенте появится Конгресс местных и региональных властей (видео)
19:03
СБУ и Офис генпрокурора заявляют о раскрытии резонансного похищения бывшего руководителя “Нефтегаздобычи” Олега Семинского
18:48
Введен в эксплуатацию дом №3 жилого комплекса “Сырецкие Сады”, - “Интергал-Буд”
18:26
КП “Киевпастранс” купил 20 новых трамваев у одесской компании “Татра-Юг” (фото)
18:04
Оболонская РГА утвердила сборные пункты для эвакуации граждан в случае катастроф
17:44
З пам'ятника Лесі Українці на Байковому цвинтарі просять прибрати радянські написи (петиція)
Календарь событий