суббота, 5 декабря 2020 г.

Олексій Чернишов: “Пропозицію стати міністром одержав від Президента”

Олексій Чернишов: “Пропозицію стати міністром одержав від Президента”

Голову Київської обласної державної адміністрації Олексія Чернишова буде ближчим часом призначено на посаду міністра розвитку громад і територій замість Дениса Шмигаля, який пробув на цій посаді лише місяць та став прем'єр-міністром України. Про першочергові завдання в міністерстві та про те, з чим лишає Київщину Олексій Чернишов розповів в бліц-інтерв’ю виданню “КиевВласть”.

KV: Хто вам запропонував посаду в уряді? 

Олексій Чернишов: Пропозиція надійшла від Премьер-міністра та Президента України. Звичайно були додаткові співбесіди з ними. Де детально обговорювали коло першочергових задач, які стоять перед міністерством розвитку громад та територій України. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Чи довго вагався із рішенням? 

Олексій Чернишов:  Рішення приймав не одномоментно. Та недовго. Бо розумію специфіку роботи Мінрегіону, адже багато проєктів було розпочато в Київській області мною як головою ОДА, які безпосередньо відносяться до сфери впливу Мінрегіону.

KV: Хто в.о? 

Олексій Чернишов: Очікуємо на призначення заступника  – Василя Володіна.

KV: Чи перейде хтось з команди в міністерство, хто конкретно? 

Олексій Чернишов: Проводимо консультації. У спадщину від Дениса Шмигаля отримав розпочаті процеси. Видно, що він багато чого встиг зробити у міністерстві. На важливих напрямках є відповідальні люди. Детально на ваше запитання можу прокоментувати згодом, після того, як глибше занурюсь у кадрові питання.

KV: Чим новий міністр допоможе Київщині, які напрямки посилить? 

Олексій Чернишов: Як ніхто розумію, що із себе представляє життєдіяльність областей та чим щоденно опікуються голови ОДА. Тому планую підтримати важливі напрямки, підсилити співпрацю із регіонами за ключовим проєктам. Насамперед, маю на увазі “Велике будівництво”. Тобто, до кінця року в країні мають здубувати понад 100 нових шкіл, садочків та стадіонів; 200 нових приймальних відділень лікарень та  4000 км доріг.

KV: План максимум на новій посаді, які завдання від Президента України?

Олексій Чернишов: Ми продовжуємо рухатися у напрямку, який окреслив  мій попередник – Денис Анатолійович. Ми в тісному контакті із Прем’єром. 

Пріоритети роботи Міністерства:

- Продовження реформи децентралізації: зберігаємо темпи утворення громад, продовжуємо роботу над формуванням мереж надання публічних сервісів у громадах, чітко дотримуємося дорожньої карти законодавчого забезпечення реформи у 2020 році.

-  Реформування ДАБІ: головне завдання – подолати корупцію у сфері державного будівельно-архітектурного контролю, вся робота повинна стати максимально прозорою та зручною для громадян.

-  “Велике будівництво”: запустити процес повноцінно у кожній області. Він під  постійним контролем з боку Міністерства. Задачі грандіозні, втім посильні. Кошти на них є.  Маємо чітко спрацювати, щоб не втратити жодної копійки, жодного дня.

Підсумок на посаді Чернишова

Як уже писала KV, за перші сто днів на посаді Олексія Чернишова було було звільнено і призначено 8 нових голів РДА Київщини. Також екс-очільник КОДА запланував змінити структуру обласної адміністрації, оскільки “740 працівників – це неефективно, незручно і це не про управління”. Мала зменшитись кількість управлінь, департаментів та іншого. Представити таку структуру планували навесні.

У цьому році Чернишов вважав необхідним переробити концепцію реалізації проєкту будівництва Великої автомобільної дороги та оновити проєктну документацію. Він планував вирішити питання із розданими раніше земельними ділянками, якими проходитиме дорога, аби держава могла почати перший етап будівництва. 

Аеропорт Білої Церкви почав підготовку  для отримання статус міжнародного.

Читайте: Новая окружная дорога вокруг Киева стала заложницей земельных чинуш

Також за Чернишова було оновлено Антикорупційну програму, закрито 173 незаконні автозаправки. Скасовано закупівлю автомобілів на суму 5 млн гривень, ініційовану попереднім керівництвом КОДА. 

Читайте: Киевоблсовет не без скандала пополнил автопарк

Змінені умови придбання лінійного прискорювача для променевої терапії для Київського обласного онкологічного диспансеру з економією бюджету 13,5 млн гривень. 

Читайте: Дубинский заподозрил Бно-Айрияна в махинациях с медицинскими деньгами 

Було впроваджено план підтримки державної кредитної програми “Доступні кредити 5-7-9%”, який передбачає безкоштовне навчання для підприємців-початківців.

У напрямку реалізації реформи децентралізації було сформовано та направлено до Кабміну перспективний план формування громад Київської області. 

У сфері освіти – відкрито школу №1 у Вишневому, планувалось у березні ввести в експлуатацію школу №1 в Українці, у цьому році відкрити школи у Бучі, Софіївській Борщагівці та інших населених пунктах. Були заплановані капітальні ремонти та заміна обладнання в майже 50 харчоблоках, запровадження “шведського столу” та кейтерингу у декількох школах області.

Також Олексій Чернишов розпочав роботу із європейськими компаніями щодо реалізації концепції поводження з відходами у Київській області, аби побудувати екологічне сміттєпереробне підприємство європейського рівня, а краще – декілька. 

Читайте: Губернатор Чернишов: “Я не проти сміттєпереробного комплексу у себе біля будинку”

Фото: KV

КиевVласть

Вікторія Білоус, Єгор Шильбаум

Теги: новости киевской области, назначение, минрегион, министр, алексей чернышов, проекты, зеленский, планы, Шмыгаль, Василий Володин губернатор

суббота, 5 декабря 2020 г.
09:18
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
16:04
Движение транспорта по улице Волынской в Киеве будет перкрыто в воскресенье, 6 декабря
15:15
Фабрику елочных игрушек под Киевом уличили в изготовлении продукции с символикой российской армии (видео)
14:07
За сутки в Киеве выявили более полутора тысяч носителей коронавируса
13:03
Киевлян предупредили о тумане и гололеде до конца 5 декабря
12:04
Ще майже в тисячі жителів Київщини виявили коронавірус
11:05
Вулиці Борисполя місяць від снігу будуть прибирати за 4,24 млн гривень
10:21
На скандальной стройке в Святошинском районе Киева произошли столкновения активистов с охранниками (видео)
09:18
За сутки в Украине снова больше выздоровевших, чем выявленных носителей коронавируса
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 5 грудня 2020 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 5 декабря 2020
пятница, 4 декабря 2020 г.
20:45
Субботние ярмарки 5 ноября пройдут во всех десяти районах Киева (адреса)
20:23
Соревнования для профессиональных сноубордистов и лыжников пройдут в Киеве в декабре
20:04
На Белоцерковщине в Киевской области в водохранилище выпустили более 9 тонн рыбы (фото, видео)
19:44
На выходных ярмарки изменят маршрут движения столичных автобусов и троллейбуса (схемы)
19:25
Накануне Дня Вооруженных сил Кличко вручил 24 ордера на новые квартиры киевлянами-участниками АТО
Календарь событий
“Фальшиводипломщик” Владимир Бондаренко стал секретарем Киевсовета IX созыва
3 декабря 2020 г. 19:45
“Фальшиводипломщик” Владимир Бондаренко стал секретарем Киевсовета IX созыва
Киевсовет IX созыва начинает свою работу. Сегодня депутаты решили важнейший кадровый вопрос новой каденции – с подачи нового-старого мэра Киева избрали секретарем горсовета Владимира Бондаренко (депутат от “УДАРа”, на фото). Он был единственным официальным кандидатом на этот пост и набрал 114 голосов по процедуре тайного голосования. Никого особо не смутило, что ранее Виталию Кличко пришлось уволить Бондаренко с должности руководителя аппарата КГГА, когда выяснилось, что он ради карьеры подделал диплом бакалавра Львовского национального университета имени Ивана Франко и не сел за это только по причине истечения срока давности. При этом, политические торги по Бондаренко заняли очень много времени, из-за чего Кличко объявил о перерыве в заседании Киевсовета до вторника, 8 декабря. Вероятно, тогда Киевсовет и будет формировать состав своих постоянных комиссий.