п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Олександр Однороманенко: “Борщагівська громада – великий спільний дім. Хочу, щоб тут було чисто, затишно та охайно”

Олександр Однороманенко: “Борщагівська громада – великий спільний дім. Хочу, щоб тут було чисто, затишно та охайно”

Об'єднання сіл Петропавлівська та Софіївська Борщагівки, а також села Чайки у Борщагівську ОТГ відбудеться через кілька тижнів. На виборах депутатів та голови громади готові активно брати участь кандидати від ВО “Свобода”. Про основні засади програми “Збудуємо. Оновимо. Створимо” та принципи подальшої роботи в інтерв'ю KV розповів заступник голови Києво-Святошинської районної ради, голова фракції ВО “Свобода” у районній раді Олександр Однороманенко

Детально про команду “однодумців-свободівців”

KV: Менше, аніж за місяць, відбудуться місцеві вибори. Які у Вас очікування від цієї виборчої кампанії?

Олександр Однороманенко: Це перші вибори до Борщагівської сільської об’єднаної територіальної громади. І, звичайно, очікую, що завершення формування керівних органів дасть серйозні можливості та перспективи у розвитку нашої громади. Це дозволить в повній мірі скористатись реформою децентралізації. Безсумнівно, кандидати від ВО “Свобода” балотуються і на місцеві вибори, і в раду Борщагівської ОТГ, і до Київської обласної ради. Ми маємо чіткий зрозумілий план та програму, яка покликана призвести до позитивних змін та перетворень в житті нашого регіону. Ми, як ніхто інший, зацікавлені в цьому. Саме з цим йдемо до людей і розраховуємо на їхню підтримку, яка надасть змогу гідно представляти інтереси громадян в виборних органах Борщагівської ОТГ та Київщини.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Як відбувається підбір кандидатів до ВО “Свобода” для Борщагівської громади? За якими принципами Ви будете формувати списки?

Олександр Однороманенко: Перш за все, всі наші кандидати – чесні і порядні люди. Вони проживають на території громади, є ініціативними та працьовитими. Велика частина наших кандидатів є підприємцями, мають свою власну справу в Борщагівській ОТГ. Це люди, про яких американці кажуть “self-made” (самі себе зробили), фактично з нуля будувавши свою кар’єру та досягнувши успіхів в різних сферах своєї діяльності. Крім того, наші кандидати є соціально активними та відповідальними громадянами, вони живуть тут поруч із нами, тут працюють і сплачують податки, і вони зацікавлені в розвитку громади.

Під час формування списку, ми хотіли урівноважити молодість, завзятість, новаторські ідеї, досвід та мудрість. Упевнений, що це і є той важливий баланс, який дає змогу працювати ефективною командою та напрацьовувати важливі рішення.

Принципи формування списків є прозорими і відкритими. Ми не торгуємо місцями і не висуваємо кандидатів, котрі можуть мати корупційний шлейф або замішані в різного роду махінаціях.

KV: Хто із Ваших колег по фракції “свободівців” Києво-Святошинської райради йде на цьогорічні вибори?

Олександр Однороманенко: Окрім мене, із колег по фракції балотуються: Олександр Кириченко – на голову Борщагівської ОТГ та в депутати Київської обласної ради і Анатолій Ковінченко – до сільської ради Борщагівської ОТГ. Обох я знаю із позитивного боку. Це справжні патріоти, віддані служити людям та державі.

Принагідно, я висловлюю щиру вдячність усім моїм колегам по фракції ВО “Свобода” в Києво-Святошинській районній раді за спільну роботу. Можу без перебільшення сказати, що вважаю за честь роботу в одній команді із такими гідними та професійними людьми. За час нашої каденції в районній раді, нас не спіткали: ані зради, ані корупційні скандали, ані безвідповідальність чи недисциплінованість. Ми зайшли єдиною командою під прапорами ВО “Свобода” до районної ради, так і єдиною командою її залишаємо, без змін партій, організацій, основ та принципів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

KV: Як Вам вдалось зберегти такий самий склад команди?

Олександр Однороманенко: Відповідь дуже проста. По-перше, ми – однодумці. “Свобода” – це ідеологічна партія, а не якийсь проєкт на вибори, заради одномоментної вигоди. У нас є осередки та структури, куди приходять люди із активною життєвою позицією. Для них характерні такі принципи і категорії, як чесність, принциповість і патріотизм. Це є одними із основоположних чинників. Саме такі люди і є в нашій команді. І я пишаюсь, що жодні випробування та спокуси не похитнули єдності в нашій команді під час роботи в Києво-Святошинській районній раді.

Про цілі, перспективи та розвиток громади

KV: Яке співвідношення кандидатів з Петропавлівської і Софіївської Борщагівок та Чайок?

Олександр Однороманенко: Для нас надзвичайно важливо, аби голоси мешканців і Чайок, і Софіївської та Петропавліської Борщагівок були почутими в рівній мірі. Саме за таким принципом підходили до відбору кандидатів, котрі представлені з усіх згаданих населених пунктів. Разом з тим, враховуючи, що три вказаних села формуватимуть єдину громаду, у якій нам спільно жити і будувати успішне майбутнє, можу сказати, що особисто для мене є однаково важливими як проблеми Софіївської Борщагівки, де я живу, так і проблеми Чайок. Ми йдемо до людей з тим, що пояснюємо принцип – “Три села – одна громада”. Тобто, ми (три села) всі об’єднуємось задля того, аби будувати та розвивати наш спільний дім. Інтерес у нас всіх спільний, а тому на цьому шляху важлива єдність, а не розбрат.

KV: Наразі виборцям хотілося б дізнатися, якою є Ваша передвиборча програма? Розкажіть про принципи її формування.

Олександр Однороманенко: Щиро вдячний за це важливе запитання. Якраз на питанні виборчої програми хотів би зосередитись найбільше. Взагалі вважаю, що вибори мають бути конкуренцією, першочергово, програм і підходів.

Наша програма називається: “Збудуємо. Оновимо. Створимо”. У її написанні брали участь члени нашої команди. Також декілька місяців тому ми започаткували на території Борщагівської ОТГ програму “Будь причетним до змін”. Саме так ми запропонували мешканцям надати свої пропозиції та побажання щодо бачення розвитку громади. Чесно скажу, я приємно вражений кількістю отриманих пропозицій від людей. За що їм неймовірно вдячний. Тому цю програму можна назвати програмою усієї громади. Основний зміст програми поєднаний, за вже згаданим мною поєднанням, новаторськими ідеями із мудрістю та досвідом.

Зважаючи на назву самої програми, гадаю, вже стають зрозумілі і її основні пункти, про які згодом детально і з радістю розповім.

KV: Які Ви ставите перед собою головні завдання, пов‘язані з економічним розвитком громади?

Олександр Однороманенко: Основні завдання в сфері економіки – це залучення інвесторів та створення робочих місць. Ми хочемо зосередитись на тому, щоб заохотити наших мешканців не просто проживати на території громади, а й створювати тут робочі місця. І в цьому підході важлива чесність та відкритість. В нашій команді є підприємці, які живуть та працюють на території громади, тому ми добре розуміємо, що влада громади має бути партнером із бізнесом в напрямку розвитку нашого регіону. Працюй чесно, сплачуй податки і ні за що не переживай, жодних “відкатів”, конвертів та інших ганебних речей, які відлякують бізнес. До речі, щодо податків. Кожну гривню із бюджету громади зможе контролювати будь-який мешканець за допомогою електронного сервісу “Громада – онлайн”. Ми це забезпечимо!

KV: Які є перспективні напрямки для залучення інвесторів?

Олександр Однороманенко: Залучення інвесторів – це дуже важливий напрямок і, безумовно, ми над цим працюватимемо. Територія нашої громади розташована неподалік Києва, поруч із Кільцевою дорогою. Це говорить про вдале місцезнаходження з точки зору логістики, що відкриває багато перспектив. Тут можливо розміщувати виробництва, звичайно, із дотриманням екологічних стандартів, створювати високотехнологічні підприємства, які виробляють товари з високою доданою вартістю. Це те, що в країнах ЄС називається міні-індустріальними зонами, які є поруч із великими містами та їх сателітами. Але ми не хочемо перетворювати нашу громаду у великий завод. Під потреби підприємств може бути відведена земля подалі від житлових будинків. Мрію, щоб біля наших виробництв було ж так само красиво і прибрано, як у Франції. Там величезні квіткові клумби поруч із заводами.

Але, враховуючи сучасні реалії, є розуміння того, що левова частка економіки нашої держави – це сфера послуг. Саме в цьому секторі зосереджено і багато мешканців нашої громади. Цьому приділятимемо увагу. Хочемо заохочувати підприємців розміщувати тут офісні центри, відкривати магазини, кафе, ресторани, перукарні, СТО, тощо. Окрему увагу варто зосередити на секторі ІТ та сучасних технологій. Це дуже перспективний напрямок. Ми обов’язково будемо ставити на порядок денний створення необхідних умов для успішного і безпроблемного ведення бізнесу в цих сферах. Не бачу причин, чому б нам не створити на території нашого регіону міні-силіконову долину.

KV: Що саме для Вас означає “поліпшення якості життя населення”?

Олександр Однороманенко: Це в першу чергу покращення демографічної ситуації. Збільшення середньої тривалості життя мешканців громади. Цього можна досягнути через покращення ситуації з охороною здоров’я в регіоні. Думаю, пандемія Covid-19 нас всіх мала вчергове навчити, що економити на медицині не варто.

Крім того, ми плануємо приділити увагу контролю за комунальними послугами, що надаються мешканцям. Наприклад, дуже важливим є вирішення проблеми повного забезпечення усіх якісною питною водою. Знову звернусь до прикладу країн ЄС, адже там питну воду можна сміливо пити з-під крану. Чому я акцентую увагу на цьому прикладі? Хоча б тому, що людині потрібно випивати до трьох літрів води вдень. І якість води прямо впливає на самопочуття і стан здоров’я. Це доведено вченими.

Також важливу роль тут відіграє екологія та стан навколишнього середовища. Недопущення стихійних сміттєзвалищ, спалювання сміття а також створення нових парків та зелених зон. Якість життя – це комфорт для мешканців. Над цим і будемо працювати.

KV: Як вплине на економічний розвиток громади реформа децентралізації?

Олександр Однороманенко: Вплине позитивно. Вважаю, що цю реформу потрібно розвивати і завершити. Треба розуміти, що якщо раніше більша частина коштів зароблені в громаді, селі, або містечку забирались центральною владою до загального бюджету, то зараз велика частина коштів, зокрема місцевих податків, залишаються у користуванні громади. Це відкриває великі можливості та широке коло перспектив. Наприклад, можна фінансувати соціально-економічну сферу, збільшувати видатки на будівництво, ремонти доріг, покращення якості життя. Також місцеві органи влади отримали більше автономії в ухваленні рішень і меншу залежність від бюрократичних процедур.

Борщагівська громада – великий спільний дім

KV: Софіївська Борщагівка – це те місце, де проживає Ваша родина, де Ви працюєте та де бачите своє майбутнє. Саме це вплинуло на Ваше бажання балотуватись в раду Борщагівської громади?

Олександр Однороманенко: Так, звичайно. Тут живу я зі своєю родиною. З Борщагівською громадою пов’язую майбутнє своє та своїх дітей. Я знайомий із багатьма людьми, що мешкають тут. Для мене Борщагівська громада – це великий спільний дім. І мені хочеться, щоб в цьому домі було чисто, затишно, тепло та охайно.

KV: Вам, як постійному мешканцю Софіївської Борщагівки, добре відомі всі локальні проблеми. Назвіть їх, будь ласка.

Олександр Однороманенко: Крім того, що я сам є мешканцем громади і звертаю увагу на все, що тут відбувається, я ще постійно спілкуюсь із людьми. Вже згадував про нашу програму “Будь причетним до змін”, де багато жителів відреагували, вказали на проблемні місця та надали рекомендації щодо їхнього вирішення. Це і нестача шкіл, садочків та лікарень; дорожні корки, проблеми транспортного сполучення та інші. Наша програма дає чіткі та аргументовані відповіді як ці проблеми потрібно вирішувати. Для нас важлива постійна комунікація із мешканцями і стійкий зворотній зв’язок. Саме тому ми пропонуємо створити інтерактивну карту громади, де кожен житель зможе залишити звернення та позначити його і проконтролювати виконання.

KV: Як часто Ви буваєте в сусідній Петропавлівській Борщагівці та в Чайках?

Олександр Однороманенко: Буваю часто. Підкреслюю, для мене вже немає різниці Чайки чи Петропавлівська або Софіївська Борщагівка. Важливо, що ці три села формують одну громаду. Це великий спільний дім, у якому важливий кожен мешканець в будь-якому куточку нашої громади.

KV: Чи є помітні зміни в Софіївській Борщагівці за час Вашого проживання?

Олександр Однороманенко: Не можна сказати, що змін не було зовсім. Але ті можливості і перспективи, які відкриваються в нашому регіоні, на належному рівні використані не були. При владі багато років одні й ті ж люди, тому на ефективності позитивних змін це не позначилось. Думаю, що діюча влада тут на місці просто вичерпала свій потенціал. Хочу це змінити.

KV: Наші люди досить критичні і не дуже довіряють обіцянкам. Тому питання: чому повинні повірити саме Вам?

Олександр Одроманенко: Я точно можу сказати, що для мене, людини, яка живе і збирається жити на території громади, важливо, аби було не соромно дивитись в очі сусідам. Це свого роду принцип. Так я вихований. Крім того, ми намагаємось завоювати таку дорогоцінну довіру мешканців, не пустопорожніми обіцянками, а своєю програмою змін для громади.

Надбавки до заробітної плати, фонд для допомоги мешканцям та будівництво шкіл

KV: Повертаючись до питань програми, хотілося б дізнатись про Ваші плани розвитку та покращення соціального становища громади. Що саме є пріоритетними напрямками в цій сфері?

Олександр Однороманенко: Ми хочемо розглянути варіанти виплати надбавок до заробітних плат вчителів та медиків. Крім того, важливо подбати про підтримку для найбільш потребуючих мешканців громади, і в цьому напрямку ухвалюватимемо відповідні рішення. Тут плануємо налагодити ефективну взаємодію і з благодійними організаціями та фондами.

Ще в планах створити фонд для кожного окремого депутата, який має бути використаним на допомогу тим мешканцям, які цього найбільше потребують. Звичайно, про використання цих коштів потім потрібно буде прозвітувати в установленому порядку.

KV: Як Ваша команда плануєте спонукати забудовників брати участь в будівництві/реконструкції шкіл і дитячих садочків?

Олександр Однороманенко: Спільно із експертами та мешканцями громади, ми плануємо створити та затвердити генеральний план будівництва та розвитку громади, із визначенням необхідної кількості нових шкіл та садочків. Також ми пропонуємо зобов’язати будь-якого забудовника, при плануванні будівництва житлових комплексів на території громади, укладати договір пайової участі із радою ОТГ, куди будуть відраховуватись цільовим призначенням кошти на будівництво доступних шкіл та садочків. Підкреслюю, саме доступних шкіл та садочків, які перебуватимуть у власності громади, а не приватних навчальних закладів.

KV: Чи є наразі достатньо доступною медична допомога в громаді? Як саме можна покращити медичні послуги?

Олександр Однороманенко: Ні, недостатньо. Я вважаю, що велика, майже семидесятитисячна громада, просто зобов’язана мати на своїй території нову сучасну лікарню. І не просто амбулаторію чи поліклініку, а дійсно великий новий медичний заклад зі своєю лабораторією. Подивіться на приклади багатьох європейських країн, там містечка від 10 тисяч населення мають свої лікарні. Ми збудуємо тут лікарню! Це дуже важливо.

KV: Як Ви плануєте вирішувати транспортну проблему та розвивати ринок перевезень? І, на Вашу думку, чи є можливим будівництво станції метро на території Борщагівської громади?

Олександр Однороманенко: Для нашого регіону є важливою транспортна проблема. Вирішувати її ми пропонуємо через створення щонайменше двох муніципальних автобусних маршрутів. Один має курсувати до найближчих станцій метро, другий бути кільцевим по території громади. Це будуть великі, автобуси, які відповідають усім показникам безпеки пасажирських перевезень. Транспорт має бути сучасним, комфортним і обладнаним низкополою секцією для людей із інвалідністю.

Щодо метро. Якщо подивитись на приклади Парижа, Лондона чи Берліна, то там давно будується і розвивається сполучення між столицями та передмістями за допомогою гілок метрополітену. Звичайно, я, як і багато мешканців громади, мріємо, аби підземка наближалась і до нас. Але тут важлива співпраця зі столицею. Ми будемо працювати спільно із Києвом, аби в майбутньому це стало можливим.

KV: Озеленення території, створення парків та модернізація зон відпочинку – важливий пункт для розвитку громади?

Олександр Однороманенко: Звичайно! Це окремий пункт в нашій програмі. Ми плануємо заборонити несанкціоновану вирубку зелених насаджень. Створити парки та зелені зони, зробити територію громади ошатнішою та красивішою за рахунок висаджування квітів та нових дерев. Мають з’явитись зони відпочинку із спортивними та дитячими майданчиками.

Читайте: Олександр Однороманенко: “Свобода” – це перш за все ідея та ефективний менеджмент по її впровадженню”

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киевской области, новости киевщины, мнение, выборы, позиция, свобода, петропавловская борщаговка, софиевская борщаговка, александр однороманенко, Чайки, борщаговская ото

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.