п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Область спрямує 104 млн гривень на соціальну допомогу жителям Київщини

Область спрямує 104 млн гривень на соціальну допомогу жителям Київщини

У рамках обласної програми "Турбота" незахищені верстви населення Київщини одержать 104 млн гривень матеріальної допомоги. Програма розрахована на п’ять років. У пріоритеті – діти з інвалідністю та наповнення депутатського фонду для підтримки жителів у складних життєвих обставинах. У громадах же на ці потреби з бюджету готові цьогоріч виділити від 300 тисяч до трьох мільйонів гривень.

Як стало відомо KV, 24 грудня депутати Київоблради затвердили обласну цільову Програму "Турбота" на 2021-2025 роки.

Розпорядником же бюджетних коштів та відповідальним виконавцем Програми визначено департамент соцзахисту населення при Київській ОДА.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Кошторис 

Попередня аналогічна програма охоплювала 2016-2020 роки. І її затвердження відбулося лише з другої спроби через суперечки між обласними радою та адміністрацією щодо доцільного розподілу коштів. З рештою фінансування було затверджено у розмірі понад 10 млн гривень. У процесі внесення депутатами останніх змін у грудні 2019 року її фінансування злетіло до 99 млн гривень.

Програмою передбачалася допомога і підтримка інвалідів, ветеранів війни та праці, осіб похилого віку, учасників бойових дій, волонтерського руху. Кошти мали цільове призначення і були розподілені на підтримку обласних громадських організацій інвалідів і ветеранів та фінансування конкурсних проєктів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Так, у 2019 році у рамках Програми було надано 42,2 млн гривень адресної грошової допомоги від депутатів 4715 мешканцям області та 4 млн гривень дев’яти громадським організаціям ветеранів війни на реалізацію 17 проєктів. 

Реалізація же нової Програми відбуватиметься в три етапи і на кожний із них розрахована певна сума витрат. Перший охоплює три роки: у 2021 році передбачена сума у розмірі 53,6 млн гривень, у 2022-му – 12 млн гривень, у 2023-му – 12,4 млн гривень. У 2024 році стартує другий етап із сумою в 12,8 млн гривень. Третій, і останній, у 2025 році передбачає витрати на суму в 13,2 млн гривень. Загалом в обласному бюджеті для реалізації заходів мають передбачити понад 104 млн гривень. 

Куди і скільки

Як розповів KV директор департаменту соціального захисту населення КОДА Ігор Мещан, затверджена Програма "Турбота" передбачає трохи більшу суму фінансування, у порівнянні з попередньою, бо її об’єднали з комплексною програмою соціальної підтримки осіб з інвалідністю. І в результаті були визначені чотири пріоритетні напрямки діяльності.

"Перший напрям – це забезпечення щорічної разової допомоги 854 сім’ям осіб із інвалідністю і дітей із інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах. Допомога буде коливатися від 3,5 до 10,6 тис. гривень – все залежить від групи інвалідності та ступеня обмеження життєдіяльності. Упродовж п’яти років планується загалом 24,5 млн гривень. Цей напрямок на цей рік вже повністю профінансовано. Також завдяки цій Програмі 181 дитина з інвалідністю зможе одержати компенсацію на реабілітаційні заходи у сумі від 6 до 25 тис. гривень, у залежності від групи інвалідності. Загалом сума компенсацій визначена у сумі 16,5 млн гривень. Крім того, депутати також зможуть надавати матеріальну допомогу. У кожного депутата є 500 тис. гривень на рік. За нашими розрахунками, вони зможуть надати матеріальну допомогу до 5 тис. осіб. Поки що закладено суму лише на цей рік – 42 млн гривень. У Програму закладено конкурс програм ветеранських організацій з інвалідністю, якою передбачено 10 млн гривень. Цьогоріч на ці заходи заплановано 3-4 млн гривень", – розповів Ігор Мещан.

За словами очільника департаменту, проєкти організацій повинні мати чітку соціальну спрямованість. Кошти же програми розподілені помісячно, у залежності від надходження податків до бюджету. Першочергово надаватиметься матеріальна допомога і вже ближче до літа розпочнуться самі конкурси. 

Для цього буде створена відповідна комісія, яка одержуватиме заявки через сайт КОДА і визначатиме їхню доцільність. Згодом має відбутися захист проєктів і лише після цього комісія пропонувати департаменту кому і скільки буде перераховано коштів.

"Із минулих конкурсів був цікавий проєкт Федерації ветеранів АТО "Тільки живи", направлений на профілактику суїциду серед воїнів, сімейних сварок та підняття морального духу ветеранів. Крім того, проводився сімейний конкурс серед ветеранів АТО, аби вони більше часу проводили з сім’єю, налагоджували із психологами мікроклімат у родині тощо. Асоціація інвалідів організувала фотовиставку "Феї та лицарі", яка курсує нині по всій області. У ній головні герої – ветерани АТО та діти з інвалідністю. Організація осіб із інвалідністю "Прагнення" провели цикл тренінгів для ЗМІ, органів виконавчої влади щодо нових законодавчих вимог до осіб з інвалідністю.  Організація афганців "Вишкіл" військово-патріотичні змагання для дітей тощо", – додав він. 

Також депутати затвердили Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання адресної грошової допомоги мешканцям Київської області, які опинилися в складних життєвих обставинах та звернулися до депутатів облради. Зауважено, що кошти для надання матеріальної допомоги будуть розподілені пропорційно між всіма депутатами облради.

Також ці кошти можуть бути надані не лише жителям Київщини, а й працівникам органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств чи установ у зв’язку із їхнім скрутним матеріальним становищем або піти на витрати, пов’язані з народженням, смертю близьких родичів, лікуванням тощо.

Читайте: На Київщині затвердили програму підтримки дітей з інвалідністю і людей в складних життєвих обставинах

Громади

KV також поцікавилася у керівників на місцях, чи діють аналогічні програми підтримки для незахищених верств населення вже в об’єднаних громадах. Як виявилося, пріоритети у розподілі матеріальної допомоги у громадах різні, як і сума коштів, яку готові витратити з бюджету.

Голова Фастівської міської громади Михайло Нетяжук:

У громаді діє аналогічна програма з виділення коштів на підтримку осіб у складних життєвих ситуаціях. Хоча, відверто кажучи, соціальний захист не є функцією місцевого самоврядування, це – функція держави та Мінсоцполітки. Однак розуміючи, які кошти виплачуються мешканцям, мусимо у деяких випадках ще і місцевий бюджет спрямовувати на допомогу. Також розуміємо наскільки складна ситуація у сільських населених пунктах. Тому, якраз одним із перших рішень після об’єднання було внесення змін до програми "Турбота", щоб вона охоплювала не лише місто, а діяла на всій громаді. Програма – це право використовувати кошти з бюджету на певні заходи: допомогу учасникам бойових дій та членам їхніх родин, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, особам у скрутних умовах. Наприклад, перед новим роком сталася пожежа і багатодітна родина залишилася без домівки і потребувала допомоги тощо.

Голова Узинської міської громади Віталій Гринчук:

У нашій громаді діє програма "Турбота". Ми щороку виділяємо кошти  для незахищених верств населення, для  тих, хто потребує допомоги. При громаді створена відповідна комісія у складі фахівців соціального та медичного напрямків. Її очолює заступник голови і разом вони засідають з періодичністю 1-2 рази на місяць. Вони ж розглядають справи, звернення громадян, враховують обставини і виділяють кошти. Раніше такі комісії працювали пр РДА, тепер це відбувається на місцях. Цьогоріч, відповідно до бюджету, заплановано близько 300 тис. гривень. 

Голова Баришівської селищної тергромади Олександр Варениченко:

У громаді щороку збільшується сума фінансування за програмою "Турбота". Якщо у 2015 році, після об’єднання, ця сума сягала 50 тисяч, то цього року передбачено вже до 3 млн гривень. В основному Програма більше розрахована на надання матеріальної допомоги онкохворим або особам зі складними захворюваннями. Ми розуміємо, що сьогодні ці хвороби потребують досить дороговартісного лікування. Виплата складає на руки – трохи більше 10 тис. гривень. У громаді діє спеціальна комісія з розгляду заяв у складі місцевих лікарів. Цю Програму ми затверджуємо щороку і зазначена сума не є остаточною – все залежить від потреб. 

Нагадаємо, що депутати Київської обласної ради також затвердили і програму будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області. Вона діятиме впродовж трьох років, але фінансування поки передбачено лише на 2021. Так, за 260 млн гривень планують відремонтувати і побудувати 20 шкіл, садочків, лікарень та стадіонів в деяких об'єднаних територіальних громадах. Частину соціальних об'єктів реалізують за рахунок трансфертів з обласного бюджету.

Читайте: Київська область профінансує розбудову інфраструктури для 14 об’єднаних громад

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, киевоблсовет, финансирование, кос, программа, Михаил Нетяжук, виталий гринчук, александр варениченко, фастовская община, барышевская община, узинская община

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій