четверг, 21 октября 2021 г.

Обласна рада ліквідує КП “Київоблкіно”

Обласна рада ліквідує КП “Київоблкіно”

Київська обласна рада замислила позбутися від низки недієвих та неефективних комунальних підприємств. У списку безнадійних опинилося і КП “Київоблкіно”. Підприємство вже давно не розповсюджує кінофільмів і не виконує жодних функцій. В апараті Київоблради стверджують, що ліквідація – лише спосіб уберегти комунальне майно від незаконної забудови, яке вони нещодавно обстояли в суді. Формально ж за КП закріплена лише ділянка по вулиці Васильківська, 3, всім майном фактично керує інше підприємство – КП “Друкар”.

Як стало відомо KV із проєкта рішення Київської обласної ради (КОР), депутати планують на найближчій сесії розглянути питання ліквідації комунального підприємства “Київоблкіно”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Як писала KV, уперше про припинення діяльності підприємства, заснованого ще в 1997 році, заговорили у 2018 році. "Київоблкіно" фактично не працювало, а колишні активи давно передали в управління місцевим громадам. 

Основною ж його діяльністю мало стати поширення кінофільмів, відео та телевізійних програм.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ліквідувати не можна об’єднати

Розглядав апарат облради і варіант його об’єднання з іншим обласним КП.

Те, що потреба в ліквідації КП пов’язана невиконанням підприємством жодних функцій, підтвердив у коментарі KV депутат обласної ради, голова комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та ЖКГ та впровадження енергозберігаючих технологій Роман Титикало.

За його словами, основна мета апарату – ліквідувати недіючі комунальні підприємства, які не приносять жодної користі. Тож комісія підготувала на розгляд декілька рішень щодо низки комунальних підприємств, які не здійснюють господарську діяльність. У серед них опинилося і КП “Київоблкіно”.

“Як голова профільної комісії я виявив неактивні підприємства, які й досі вважаються комунальними, з-поміж них і “Київоблкіно”. Формально ще хтось закріплений в реєстрі, як керівник КП "Київоблкіно", але юридичної сили не має. Тож я поставив питання ліквідації. Це один із кроків, щоби уникнути можливих маніпуляцій щодо незаконного заволодіння майном підприємств у майбутньому”, – розповів він.

Читайте: Кино не будет. Власти Киевщины собираются похоронить обнищавшую сеть областных кинотеатров

Нульові майнові статки

У разі підтримки депутатами проєкту, ліквідація КП як юридичної особи, має пройти декілька етапів. Це внесення змін до Єдиного державного реєстру, виявлення у двомісячний термін кредиторів та боржників, а також проведення інвентаризації та оцінки майна підприємства. Контроль за цими процесами буде покладено на створену ліквідаційну комісію.

Ще понад десять років тому КП "Київоблкіно" мало колосальні активи на території Київщини. Наразі на сайті Київської облради зазначено, що КП визнано банкрутом, тож директора на посаду не призначено. Проте за даними системи YouControl, з березня 2019 року уповноваженою особою КП є Сергій Пінчук.

Офіційно підприємство розташоване в комунальному будинку КОР у Києві по вул. Васильківська, 3, Голосіївського району. Та, як вдалося дізнатися KV, ця база давно вже передана у власність іншого комунального підприємства – Друкар” (вид діяльності – оренда і управління власною або орендованою нерухомістю).

Відповідне рішення “Про передачу нерухомого майна з балансу Комунального підприємства Київської обласної ради “Київоблкіно” на баланс КП “Друкар”, прийнято ще 24 квітня 2012 року Київської облрадою шостого скликання.

Так, на баланс КП “Друкар” безоплатно відійшло нерухоме майно на вулиці Васильківська, 3. А саме: три будівлі площами 2 868,1, 524,5 и 24,3 кв.м.

На фото: комунальна будівля по вул. Васильківська, 3

Залишалася в підпорядкуванні КП лише земельна ділянка площею 0,54 га (кадастровий номер 8000000000:79:376:0017), яка була передана столичною міськрадою в постійне користування "Київоблкіно" ще у 2005 році.

Бій за землю

За цю земельну ділянку й спалахнула війна. Так, у березні 2019 року між КП “Київоблкіно” та ТОВ “А.В. Інвестиції” було укладено договір № 14/03–2019 щодо будівництва ЖК, яке і планувалося на вищезазначеній ділянці.

Згодом, уже в серпні стає відомо, що Департамент містобудування та архітектури КМДА видав двом комунальним підприємствам облради – "Київоблкіно" (*) і "Друкар" (**) містобудівні умови й обмеження для проєктування реконструкції нежитлових будівель під багатофункціональний комплекс.

Читайте: Двум коммунальным предприятиям Киевоблсовета разрешили строиться на ул. Васильковская, 3

Та за словами Романа Титикало, ця земельна ділянка була передана незаконно та без згоди сесії Київської облради. Будівля вже давно передана до КП “Друкар”. Майном розпоряджається це КП і здає його в оренду.

“За КП “Київоблкіно” наразі не закріплено жодного майна, лише юридично зафіксований державний акт на постійне користування земельною ділянкою по вул. Васильківська, 3. Тож враховуючи, що майно передано з одного комунального підприємства на інше, їхнє право на землю також припинилося. Та цим скористалися, намагалися маніпулювати: був підписаний інвестдоговір, отримано містобудівні умови щодо забудови. Є формальний лист за підписом експершого заступника голови Київоблради Володимира Майбоженко, що він не заперечує проти такого договору, – говорить депутат Титикало.

Резонансна справа дійшла до суду. У липні 2019 року КП "Друкар" подав позов до Господарську суду міста Київ із вимогою визнати договір на будівництво житлового комплексу недійсним. Судовий процес тривав до червня цього року.

Як розповів у коментарі KV директор КП “Друкар” Богдан Матчук, в суді вони обстояли свою позицію і виграли дві інстанції. Київська облрада довела порушення її прав, як землекористувача.

“Ми виграли вже другу інстанцію в Північному апеляційному господарському суді. Суд визнав договір на будівництво житлового комплексу недійсним. Але письмового рішення ще немає, тому що розгляд справи відбувся на днях (9 червня ц.р. – прим. ред.). Жодних забудов на території, яку хотіли в нас відібрати, не ведеться і вже не вестиметься. Забудовник ще має право звернутися до вищої інстанції й обстоювати права на цю ділянку”, – зазначив він.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, компанія-забудовник, ТОВ “А.В. Інвестиції”***, зареєстрована у 2018 році з уставним капіталом у розмірі 155 тис. гривень. Діяльність ТОВ пов’язана з будівництвом житлових і нежитлових будівель. Керує цим підприємством Олександр Геннадійович Сурков та пов’язують будівельну фірму із колишнім нардепом-регіоналом Володимиром Зубиком.

Нагадаємо, що Київська обласна рада готова віддати в оренду 13 об’єктів нерухомості на тисячі квадратних метрів. Аптеки, офіси, гаражі, кафе й навіть місця під розміщення апаратури для операторів мобільного зв’язку зацікавлені зможуть взяти в оренду без конкурсу. Конкурс буде проведено, коли на один і той же об’єкт буде два й більше претенденти. Депутати схему критикують і сподіваються, що вже найближчим часом конкурсний пошук орендаря на комунальну нерухомість стане обов’язковим.

Читайте: Киевоблсовет отдаст чертову дюжину объектов комсобственности в аренду

* Комунальне підприємство Київської обласної ради “Київоблкіно” (код ЄДРПОУ: 02403676).

** Комунальне підприємство Київської обласної ради “Друкар” (код ЄДРПОУ: 02466949).

*** ТОВ “А.В. Інвестиції” (код ЄДРПОУ: 42082599).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, киев, суд, новини київщини, новини київської області, кп, кп, власть киевщина, распоряжение, застройка, кос, адвокат, кинотеатр, роман тытыкало, влада київщина, Роман Титикало, Київ, кор, розпорядження, забудова, кп друкар, комунальне майно, кінотеатр, кп київоблкіно, кп киевоблкино

четверг, 21 октября 2021 г.
20:24
Депутат Зантарая отгулял день рождения прямо в здании Киевсовета
20:16
ФГИ объявил об очередной судебной победе в деле об имуществе столичного завода “Большевик”
20:02
Громади Київщини одержали 10 млн на погашення тарифної різниці, - депутат КОР Москаленко
19:45
“Киевводоканал” сомневается в достоверности результатов исследования ее стоков Госэкоинспекцией
19:27
Після капремонту дитсадок в Обухові буде економіти майже 50% на споживанні енергетичних ресурсів
19:15
Сегодня группа компаний DIM и компания Ajax Systems ведут переговоры по расширению партнерства
19:03
Почти у 9% протестированных работников пищеблоков в учебных заведениях Киевщины обнаружили стафилококк
18:48
Помещение кинотеатра “Киев” не соответствует требованиям пожарной и техногенной безопасности - КГГА (фото)
18:36
“Укрзалізниця” за програмою “Велике будівництво” почне масштабне оновлення рухомого складу
18:13
Киевсовет передал музею “Киевская крепость” землю для реставрации Наводницкой башни
18:01
Закликаю зберегти ландшафтний заказник у Святошинському районі, - Денис Москаль
17:41
Силовики подозревают чиновников КП “Муниципальная охрана” в хищении 4,6 млн гривен на поставках форменной одежды (фото)
17:25
Паркинги в Киеве появятся, когда инвесторы будут готовы за них платить, - Никонов
17:04
Рада предварительно поддержала законопроект о новом телеком-регуляторе
16:52
Керівник виконкому “УДАРу Віталія Кличка” щодо опалювального сезону: уряд має повернути 37 млрд грн боргів громадам
16:44
За добу на коронавірус захворіли 728 жителів Київщини
Календарь событий
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
21 октября 2021 г. 15:00
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
Общественная организация (ОО) “Стоп коррупции” уведомила высшее руководство страны о нарушениях при строительстве 16-этажного ЖК Life Story. Речь идет о первом столичном проекте LEV Development ивано-франковца Александра Островского (на коллаже слева) и львовянина Василия Левицкого (на коллаже справа). Объект возводится недалеко от музея “Пирогово” и парка Феофания на улице Метрологическая по заказу ООО “Экзитос ЛТД”, которое принадлежит руководителю киевского офиса LEV Development Василию Варге (на коллаже снизу). По данным активистов, Государственная архитектурно-строительная инспекция (ГАСИ) два раза отказывала застройщику в выдаче разрешения на строительство этого ЖК из-за множественных нарушений, но в итоге на непонятных основаниях стройку разрешила. Теперь высотки возводятся на принадлежащем ООО “Экзитос ЛТД” земельном участке, который предназначен для индивидуального жилого, гаражного и дачного строительства.
Отформатированный Киев: диктат районов и мэр без администрации (анализ законопроекта)
21 октября 2021 г. 09:00
Отформатированный Киев: диктат районов и мэр без администрации (анализ законопроекта)
Комитет Верховной Рады (ВР) по вопросам организации государственной власти, местного самоуправления, регионального развития и градостроительства согласовал и рекомендовал ко второму чтению законопроект №2143-3 “О городе Киев – столице Украины”. Киев будет разделен на районы с райсоветами, которым Киевсовет установит и профинансирует бездефицитные бюджеты, а также будет разрешать (или запрещать) устанавливаться районные сборы и налоги. Райсоветы и их исполкомы получат контроль над выполнением Генплана Киева и будут устанавливать “детальные планы застройки”, которые, похоже, являются эрзац-ДПТ (детальными планами территорий). Должности мэра Киева и главы Киевской горгосадминистрации (КГГА) будут разделены и глава КГГА получит фактический контроль над решениями мэра, Киевсовета, райсоветов и их исполкомов.