пятница, 30 июля 2021 г.

Нічого святого: у прихожан Свято-Іллінської церкви настоятель відібрав недільну школу

Нічого святого: у прихожан Свято-Іллінської церкви настоятель відібрав недільну школу

Парафіяни Свято-Іллінської церкви у м. Києві, однієї із найцікавіших в історичному аспекті храмових будівель Подолу,  підозрюють настоятеля храму в незаконному привласненні будівлі недільної школи. 3-поверхова будівля була зведена ще у 1888 році за церковні кошти. Її  держава повернула церкві в 1992 році. Але настоятель церкви Косовський Віталій Романович вивів недільну школу на власну фірму та здає в оренду під офіси.

Про це KV стало відомо із звернення члена парафіяльних зборів Релігійної організації “Свято-Іллінська Парафія Української Православної Церкви в Подільському районі м. Києва” Соколова Миколи Петровича до керівника Київської міської прокуратури.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За інформацією заявника, настоятель Віталій Косовський 01.02.2008 року уклав в простій письмовій формі договір купівлі продажу будівлі недільної школи, площею 553,5 кв.м. Але, мабуть, у зв’язку з тим, що йому не вистачало правовстановлюючих документів, він “легалізував” цей договір через суд. Господарський суд міста Києва своїм рішенням від 15.04.2008 року визнав дійсним договір купівлі-продажу недільної школи та визнав право власності на цей об'єкт за  Благодійною організацією “Хоспіс Святої Варвари”. Потім з цієї організації споруда була переоформлена на  Товариство з обмеженою відповідальністю “ДАНК-2008”, бенефіціарним власником якого є настоятель церкви Косовський Віталій Романович.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Зараз у недільній школі розташовуються офісні приміщення, а парафіяни звернулись до прокуратури з вимогою розібратися в ситуації.

Відзначимо, що Свято-Іллінська церква розташована на розі вулиць Набережно-Хрещатицької та Почайнинської і є важливим архітектурним акцентом у забудові Подолу та композиційною домінантою набережної Дніпра. 

Це – одна із старовинних церков Києва. Служба в церкві правиться протягом 1000 років. Поряд із храмовою будівлею знаходиться недільна школа. 

Як стверджує член парафіяльних зборів Соколов М.П. церкви, настоятель храму Віталій Косовський заволодів церковною недільною школою без відома членів Релігійної організації та без згоди членів Парафіяльних зборів. Вони переконані, що привласнення майна релігійної громади відбулося за спланованою схемою. Частиною 5 статті 191 ККУ передбачена кримінальна відповідальність за привласнення чи розтрату чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, в особливо великих розмірах.

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, власником ТОВ “Данк-2008”, що отримала приміщення, є Косовський Віталій Романович. Статутний капітал становить 385 216 гривень. Основний вид діяльності – послуги у сфері нерухомості: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна, купівля та продаж власного нерухомого майна, агентства нерухомості, діяльність у сфері права.

Нові власники, на даний час, здають приміщення в оренду під офіси.

Недільна школа

Раніше вказана нежитлова будівля належала на праві приватної власності Релігійній організації “Свято-Іллінська Парафія Української Православної Церкви в Подільському районі м. Києва”.

Згідно з указом Президента України “Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культурного майна” від 04.03.1992, будинок №4 на вул. Почайнинській передано православній громаді Свято-Іллінської церкви, враховуючи “неможливість використання першого поверху даного приміщення під недільну школу церковного співу та іконопису і наявність історичної довідки (будинок з 1888 року належав Іллінській церкві і був збудований на церковні кошти)”.

На даний час, Подільська окружна прокуратура м. Києва направила на адресу слідчого відділу Подільського УП ГУНП у м. Києві заяву Соколова М.П. щодо можливого вчинення кримінального правопорушення для розгляду  відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства. Наразі справу вивчають правоохоронці. 

"На жаль, таких ситуацій, коли громада через незаконні схеми втрачає пам'ятки архітектури, комунальне майно – безліч. Добре, що ситуація навколо недільної школи одного із найстаріших храмів столиці вийшла в публічну площину. По суті, схема "популярна" і зрозуміла для юристів. Готовий допомогти парафіяльній громаді відстояти приміщення, що використовувалось для церковних потреб впродовж століть. На мою думку, будівлі в історичному центрі Києва потрібно зберігати, а не перетворювати духовне місце в бізнес-центр", – прокоментував KV ситуацію правозахисник Роман Титикало.

Фото: з відкритих джерел

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новости киева, полиция, прокуратура, недвижимость, церковь, тов, благотворительная организация, настоятель, свято-ильинский храм, воскресная школа, данк-2008, хоспис святой варвары, виталий косовский, николай соколов

пятница, 30 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 31 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
На выходных, 31 июля - 1 августа, в Киеве ожидается чрезвычайный уровень пожарной опасности
20:04
Столичную власть просят предусмотреть финансирование строительства новых учебных заведений в одном из микрорайонов Соломенки
19:45
На Киевщине оглашен приговор иностранцу-наркокурьеру, который ввез в Украину в желудке более 1 кг кокаина
19:28
Деснянская РГА сообщила, где в ближайшее время проведут санитарную обрезку деревьев (адреса)
19:07
Перемоги на олімпіадах залежать від розвитку масового спорту, – Палатний з “УДАРу”
19:05
Столичную власть попросили изменить режим работы светофора на границе Киева и Коцюбинского
18:44
“Киевзеленстрой” отчитался об обработке 100 гектаров столичных земель препаратом против амброзии (видео)
18:31
Во вторник под зданиями МВД и Офиса Генпрокурора пройдут митинги столичных предпринимателей
18:21
В Броварах со 2 августа проезд с ул Ярослава Мудрого на ул Михаила Грушевского будет частично перекрыт (схема)
18:00
Общины Вышгородского района просят “Слуг народа” явиться на сессию райсовета
17:55
“Интергал-Буд” в тройке лидеров рейтинга застройщиков Киева за I-II квартал 2021 года по версии портала “Минфин”
17:52
Разыскиваемый НАБУ экс-судья Чаус нашелся в Винницкой области и снова исчез
17:42
Под Киевом в результате ДТП погибли мальчик и 60-летний мужчина (фото)
17:25
Сегодня на столичной улице Березняковской временно ограничат движение (схема)
17:03
SkyUp начнет летать из Киева в Париж и Ниццу
Календарь событий