четвер, 25 квітня 2024 г.

Напоготові: губернатор Київщини розповів, як підвищує обороноздатність столичний регіон

Напоготові: губернатор Київщини розповів, як підвищує обороноздатність столичний регіон

На Київщині продовжуються роботи з посилення територіальної оборони. Задіяна вона буде у особливий період у разі військових дій з боку агресора. В семи районах вже організовано батальйони тероборони, триває робота із визначення пунктів дислокації бригад та їхнього облаштування. Для покращення матеріальної та технічної баз сил тероборони у 2022 році влада збільшить фінансування відповідної обласної програми. 

Як передає кореспондент KV, про це сьогодні, 1 лютого, заявив голова Київської ОДА Василь Володін в рамках звіту щодо виконання обласної програми територіальної оборони в Київській області на 2021-2023 роки.

Разом зі звітом у адмінбудинку на Лесі Українки, 1 також відбулося Публічне обговорення проєкту рішення Київської обласної ради "Про обласний бюджет Київської області на 2022 рік" та основних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2022 рік. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Однак чимало уваги отримав цього разу саме проєкт змін до програми "Організація територіальної оборони в Київській області на 2021-2023 роки". 

Так, згідно із змінами, обласну програму пропонують доповнити новим напрямом. А саме: організацією та підвідомчими заходами щодо координації спільних дій із суб’єктами територіальної оборони щодо виконання завдань територіальної оборони в особливий період.

Фінансування буде здійснюватися у 2022 році за рахунок коштів обласного бюджету у сумі 5,7 млн гривень. Голова КОР Наталія Гунько, зокрема, зауважила, що зміни до Програми надійшли до облради 31 січня майже о шостій вечора.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Володін у своєму виступі проінформував про основні заходи з територіальної оборони, які впроваджуються в регіоні, зупинившись на кількох ключових блоках, які були присвячені законодавчим змінам, формуванню територіальної оборони та виконанню обласної програми тероборони.

"Безпека населення залишається одним із найбільш важливих завдань сьогодення. Зараз маємо бути готовими до будь-якого розгортання військових дій, щоб у разі загострення ситуації не просто дати ворогу гідну відсіч, а вберегти мирних жителів та територіальну цілісність країни. І вкрай важливим це є для Київщини як прикордонної і пристоличної області", – розпочав Василь Володін свій виступ.

По-перше, він акцентував увагу присутніх у сесійній залі на ключових законодавчих моментах, які регулюють формування територіальної оборони. Так, з 1 січня цього року вступив в дію закон України "Про основи національного спротиву" та зміни до Закону України "Про чисельність Збройних Сил України".

"Це – знакова подія, яка дозволяє максимально швидко підвищувати обороноздатність держави. По-перше, ухвалені конституційною більшістю закони передбачають створення в Україні основи національного спротиву, що стане потужним сигналом усьому світу, що наша країна буде оборонятись і ніколи більше не допустить подій 2014 року. По-друге, цей закон є один із фундаментальних запобіжників, а також механізмом реалізації концепції всеохоплюючої оборони нашої держави", – говорить він.

Він зауважив, що згідно із законом України "Про основи національного спротиву", сили територіальної оборони – це окремий рід сил Збройних Сил України, на який покладається організація підготовки та виконання завдань територіальної оборони. 

Згідно із ст. 4 Закону, провідна роль в організації та виконання завдань тероборони належить силам тероборони ЗСУ. До них же належать командування сил тероборони ЗСУ, регіональні органи військового управління сил тероборони ЗСУ, бригади сил та батальйони зі складу бригад сил тероборони ЗСУ.

Також згідно з розділом 4 цього Закону, який визначає повноваження в сфері національного спротиву, всі ключові повноваження, зокрема, згідно із ст. 15 Закону стосуються органів військового управління ЗСУ, а саме: Генерального штабу ЗСУ, командування сил тероборони, регіонального органу військового управління сил тероборони ЗСУ, командування сил спеціальних операцій ЗСУ та інші органи військового управління ЗСУ.

"Згідно зі статтею 13 визначені повноваження обласних, міських і районних державних адміністрацій. Зокрема, це – участь в організації та проведенні заходів національного спротиву, участь у створенні штабу територіальної оборони, спрямування його діяльності та забезпечення його функціонування, участь у створенні системи управління територіально оборони в зоні територіальної оборони підготовці та підготовці громадян України до національного спротиву, участь у здійсненні заходів контролю за створенням, зберіганням та обслуговуванням запасів матеріально-технічних сировинних ресурсів, передбачених для виконання завдань національного спротиву, участь у навчаннях, тренуваннях, оперативних польових поїздках з територіальної оборони та підготовці громадян України до національного спротиву", – роз’яснив Володін.

За його словами, функція організації та формування територіальної оборони покладається на сили територіальної оборони ЗСУ, а облдержадміністрації та райдержадміністрації надають їм цивільну підтримку. Керівником зони тероборони області, відповідно до Закону, є голова облдержадміністрації, а керівником штабу – командир бригади сил тероборони, командир військової частини А 7042, полковник Олександр Коваль. 

Володін розповів, що наразі в кожному із семи районів області організовано батальйони тероборони і загальна чисельність підрозділів тероборони на мирний час складає 404 особи. Це – військовослужбовці ЗСУ. Також визначені всі пункти тимчасової або постійної дислокації бригади та батальйонів тероборони, проводиться їхнє облаштування.

І додав, що для більш ефективної і результативної роботи, минулого тижня під його головуванням було проведено службову нараду за участі командувача сил тероборони Збройних Сил України Юрія Галушкіна. Він, зокрема, відзначив Київську облдержадміністрацію, як лідера в Україні з організації тероборони. На нараді також були присутні командири частин тероборони, представники правоохоронних органів, голови РДА.

"Наразі в області триває робота із розгортання мережі пунктів постійної дислокації, забезпечення бригад відповідними приміщеннями для зберігання зброї та іншого необхідно матеріально-технічного забезпечення, а також забезпеченість системи управління, в тому числі систем оповіщення та зв'язку. Паралельно триває робота щодо укомплектування батальйонів. Йдеться як про укомплектування управління бригади та батальйонів, так і контрактування резервістів", – каже голова КОДА.

Щодо виконання обласної програми з тероборони, то тут Володін підкреслив, що  область у 2021 році одна з перших прийняла програму організації тероборони на 2021-2023 роки, яка була затверджена рішення Київської облради 10 червня у 2021 році.

"Виконання заходів програми передбачає підготовку до вирішення та розв'язання в умовах особливого періоду завдань територіальної оборони. А саме – охорони та захисту ділянки державного українсько-білоруського кордону у межах Київської області, забезпечення надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного оперативного розгортання військ сил Збройних Сил України та  інших військових формувань", – каже він.

Крім того, сюди входить охорона та оборона важливих об'єктів і комунікацій життєдіяльності, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора, антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями та мародерами. А ще – посилення охорони громадського порядку та безпеки громадян, створення сприятливих умов для належної підготовки у мирний час  особового складу підрозділів тероборони до виконання завдань за призначенням шляхом проведення навчань та тренувань з практичного відпрацювання навичок бойової підготовки.

Він зауважив, що виконання програми дозволить посилити роботу зі створення та функціонування тероборони на Київщині. Так, у 2021 році було проведено командно-штабні навчання з підрозділами тероборони із залученням майже 2 тис. резервістів, закуплено спецприладдя та зміцнено матеріально-технічну базу. На все витратили 362 тис. гривень. 

Програмою же на 2022 рік було ж передбачено фінансування в розмірі 1,6 млн гривень. Проте із врахуванням воєнно-політичної обстановки, існуючих загроз та уточнений запит, розрахунки, які на минулому тижні голова КОДА одержав від командира бригади, до програми були підготовлені відповідні зміни. Згідно з ними пропонується збільшити фінансування програми у 2022 році на 5 мільйонів 590 тисяч гривень. 

Ці кошти планують спрямувати на матеріально-технічне забезпечення підрозділів тероборони області. А саме – приведення пунктів постійної дислокації до стану готовності для використання за призначенням, облаштування спеціальних приміщень, приміщень для зберігання зброї та набоїв, режиму таємних караульних, облаштування пункту управління бригади. 

"Пропоную Київській обласній раді підтримати проєкт змін до програми організації територіальної оборони Київської області на 2021-2023 роки. Також прошу Київську обласну раду погодити тимчасову оренду до шести місяців приміщення обласної комунальної власності у Бучанському районі. Відповідні звернення до обласної ради направлено. Я вважаю, що ми, шановні колеги, маємо зараз консолідувати наші зусилля, щоб Київська область була готова захистити своїх жителів і в разі загрози дати відсіч агресору", – резюмував він. 

Варто додати, що під час обговорення проєкту змін, у депутатів виникла низка питань щодо звіту голови КОДА про реалізацію Програми тероборони. 

Зокрема, обговорили рівень виконання програми тероборони. За даними Володіна, він сягає лише 37% і це пов’язано з тим, що упродовж осені, після того як був прийнятий закон щодо національного спротиву, тривала робота військових з відбору та погодження приміщень, що можуть стати придатними для розміщення пунктів постійної дислокації. 

"Оскільки ми постійно перебуваємо у діалозі зі Збройними Силами України, розглядалася низка цих приміщень. Ці кошти, відповідно, були зекономлені, і ми їх зможемо витрати у цьому році на облаштування місць дислокації. Проте ми зробили важливу роботу, знайшли ті приміщення, які дадуть змогу особовому складу, військовослужбовцям ЗСУ, виконувати свої функції та повноваження у повному обсязі", – підкреслив губернатор.

Стосовно такого напряму діяльності за Програмою, як виготовлення поліграфічної продукції для популяризації участі громадян у теробороні, як роз’яснив голова КОДА, ці заходи є серед запитів та побажань, що надійшли від військових. 

Пов’язані вони із популяризацію тероборони, є і суспільний запит. Нині багато мешканців області цікавляться, куди можна звертатися, за якими контактами щодо питань тероборони. Тому ці кошти передбачають використати для розміщення рекламної продукції в населених пунктах. Це можуть бути борди, сітілайти, на яких буде розміщено номер телефону, адреса. Вони матимуть патріотичне спрямування і закликатимуть мешканців до підписання контракту як резервістів і залучення до лав тероборони. 

Також голова КОДА зупинився і на цивільних заходах, адже саме вони включають питання залучення органів місцевого самоврядування до організації оборони. 

Зокрема, йшлося про організацію цивільної оборони та системи заходів щодо захисту населення, матеріальних цінностей. Розповів голова КОДА, яка проводитиметься робота у разі початку військових дій у закладах освіти та медицини.

"Сили територіальної оборони – це не є цивільні сили. Вони, і на цьому наголошує і командувач Збройних Сил України, Міністр оборони України, – і є Збройні Сили України. І тут має бути встановлена чітка межа. Об’єднання сил військових і цивільних дійсно має місце бути, і цим пронизаний і сам Закон. Тому власне і голова облдержадміністрації є керівником зони тероборони", – підкреслив він. 

За словами Володіна, він ініціював перед обласною радою відповідну програму підтримки тероборони в області. І це, власне, перше, що було виконано. 

Також він висловив сподівання, що цьогоріч втілити програму можна буде вже на 100%, для чого важливо одержати чіткі розрахунки потреб місцевої тероборони для надання необхідних пропозицій щодо змін до Програми. 

Нагадаємо, що у червні депутати Київоблради планують виділити понад 4 млн гривень упродовж 2021-2023 років на теоретичний і практичний вишкіл резервістів. Кошти потрібні на перевезення бійців тероборони та організацію харчування під час навчань, забезпечення навчально-матеріальними засобами та популяризацію тероборони. 

Читайте: Хочеш миру – готуйся: на Київщині перевірили стан бомбосховищ

Фото: колаж KV 

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, кода, власть киевщина, киевоблсовет, финансирование, кос, василий володин, программа, всу, вооруженные силы украины, национальное сопротивление, силы территориальной обороны, главнокомандующий, добровольческие формирования территориальных общин, командование сил территориальной обороны, движение сопротивления

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій