п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Хочеш миру - готуйся: на Київщині перевірили стан бомбосховищ

Хочеш миру - готуйся: на Київщині перевірили стан бомбосховищ

Під впливом чуток про ймовірний наступ Росії на Київщині перевірили системи оповіщення. При цьому, про готовність об'єктів цивільного захисту інформації від влади вкрай мало. KV вирішила дізнатись, у якому стані перебувають бомбосховища Київської області. 

Варто зазначити, за останніми даними, напередодні Нового року секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу після засідання Радбезу 31 грудня офіційно заявив, що поки загрози відкритої агресії Російської Федерації проти України не спостерігається.

Розмови щодо вторгнення Росії на територію України почались восени: 11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій говорилося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну на початку 2022 року. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані переміщенням російських військ у бік кордону України. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Також на початку листопада в західних ЗМІ почала з'являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною. При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували. Вже на днях видання NYT опубліковало тривожний матеріал щодо ймовірної евакуації або скорочення штату дипвідомств Росії на території України.

Системи оповіщення

Як стало відомо KV, через можливе вторгнення Росії, у листопаді-грудні міста, в тому числі Київської області, перевіряли стан систем оповіщення. 

Так, 29 грудня чергова контрольна перевірка спрацювання діючих електросирен та сигнально-гучномовних пристроїв з подачею звукового сигналу “Увага всім!” проводилась у Славутичі. У цей же день роботу електросирен перевіряли в Обухові та Василькові.

Ірпінська міськрада повідомляла про таку ж перевірку, яка проходила 1 грудня. Тестове увімкнення обласної системи оповіщення людей у Борисполі також проводилось 1 грудня.

18 листопада централізована система оповіщення населення про надзвичайні ситуації спрацювала у Броварах. 9 листопада аналогічна перевірка проводилась у Білій Церкві.

Повідомляється, що почувши сирену, слід увімкнути радіо або телевізор, прослухати повідомлення та діяти за інструкцією.

Під час навчальної тривоги сигнал сирени лунає до трьох хвилин. Якщо ж колись ви почуєте систему оповіщення, яка гуде понад три хвилини без перерви, то тривога не навчальна.

У випадку, якщо у вашому місті звучатиме сирена, необхідно включити телевізор чи радіоприймач, де транслюватиметься адресоване населенню повідомлення, і виконувати дії відповідно до озвучених вказівок.

Там має з’явитись повідомлення про небезпеку. Також можна прослухати звернення до населення, яке пролунає після відключення сирен і гудків, щоб зрозуміти, причини сповіщення. Після цього варто продумати й виконати всі рекомендації, поширити інформацію і, за необхідності, допомогти близьким, які того потребують.

Бомбосховища

KV поцікавилась у голів об'єднаних громад, чи достатньо на їхній території об'єктів цивільного захисту, та в якому вони стані.

Голова Фастівської громади Михайло Нетяжук:

Це питання відпрацьовували починаючи з 2014 року. У місті є комунальні споруди цивільного захисту, які передбачають в тому числі захист населення від бомбардувань, застосування хімічної зброї. Наразі спільно з ДСНС триває робота з перевірки стану готовності цих об'єктів. Така робота здійснюється щороку, а враховуючи зовнішні загрози, вона є досить актуальною на даний момент. Ситуація контролюється, це системна робота. З 2014 року були проведені паспортизації, обстеження, на багатьох об'єктах – ремонтні роботи. Звісно, що вони не настільки висвітлюються, як, наприклад, відкриття соціальних об'єктів. Досвід війни на Сході показує, що сучасна війна передбачає трохи інший формат. В першу чергу наша задача – не допустити розхитування суспільно-політичної ситуації в державі. Війна гібридна і зброя застосовується гібридна. Потрібно думати не тільки про засоби цивільного захисту від бомбардувань, а й про засоби захисту громад від фейків, інформаційних атак, підбурювань та іншого. 

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Бориспільської міської ради, депутат Бориспільської міської ради (“Голос”) Євген Сірик:

В межах своєї компетентності та поширення інформації можу сказати, що в місті Бориспіль існує чотири локації захисних споруд цивільного захисту – за документами ПРУ (протирадіаційне укриття). Стан готовності перевіряє комісія ДСНС та відділ з питань надзвичайних ситуацій виконкому міськради. Об'єкти обмежено готові. Хоч і звучить, ніби все погано, але насправді це означає, що стан задовільний і результат позитивний. Один об'єкт не готовий, будівля в аварійному стані. У селах громади такі об'єкти також є – два у школах  та два – у садочках. Це села Синьківка, Кучаків, Любарці і Глибоке. В цілому стан задовільний. 

Голова Української міської громади Олександр Туренко:

На території є об’єкти цивільного захисту, з цим проблем у громади немає. Ми маємо підприємство, Трипільську ТЕС, ще за радянський часів там було облаштовано бомбосховище. Його конструкція у належному стані, є запаси, встановлені генератори, системи для підготовки води. Більше хвилювань викликає все ж населення. Коли я очолював районну адміністрацію, то ми мали відділ оборонної роботи. Ми проводили з населенням роз’яснення, проходили тренування на випадок військових дій з цілим комплексом заходів обов'язкових до виконання. Відбувалися навчання з оповіщенням для населення, були тренувальні госпіталі. А ось нині, на базах місцевого самоврядування, ці заходи на низькому рівні. Спілкуючись з колегами, розуміємо, що в цілому в країні зрушень у цьому напрямку не відбувається. Ми, наприклад, у громаді створили відділ з оборонної роботи та надзвичайних ситуацій. І зараз вже проводимо з населенням інформаційну роботу, розроблені маршрути як дістатися бомбосховища. Зараз формуємо взвод територіальної оборони. А також – причальні стінки. Враховуючи, що територія має вихід к Дніпру, ми зробили реєстрові документи на всі причали, що маємо, і закріпили їх за громадою. Тож ми готові, на випадок військових дій, плавзасобами евакуювати населення з різних берегів. Загалом тримаємо це питання під контролем. 

Голова Борщагівської сільської громади Олесь Кудрик:

Функціонують існуючі об’єкти цивільного захисту, нові, на жаль, не будуються. У кожному новому житловому будинку, що будується на території, є відповідні підвальні приміщення, які можна використовувати у разі потреби як бомбосховище. Звичайно, ці приміщення нададуть змогу лише на певний час знайти населенню прихисток. Також такі об’єкти розташовуються на базі шкіл, садочків, адміністративних приміщень. На території громади немає великих об'єктів чи підприємств. Приватний сектор також має власні підвальні приміщення. 

Голова Славутицької міської громади Юрій Фомічев: 

Із самого початку Славутич будувався із великою кількістю протирадіаційних укриттів. Але в цілому, думаю, що ми суттєво відрізняємося від інших громад у цьому плані, враховуючи досвід Чорнобильської трагедії. Так, це не бомбосховища, але це однаково підземні локації, їх також багато і в частині житлових багатоквартирних будинків. Ті, які перебувають у муніципальній інфраструктурі, абсолютно в придатному стані, готові, в разі необхідності, для використання. Ті, в яких житлових будинках, ситуація трохи гірша, тому що через них проходять комунікації. Постійно також ведемо інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням. Всі підприємства, що розташовані у місті, мають відповідні інструкції як себе поводити і знають, в яке саме сховище буде скеровано їхній персонал. Також регулярно відбувається перевірка гучномовців системи оповіщення. 

Голова Вишгородської міської громади Олексій Момот:

Споруди цивільного захисту були приведені у відповідний стан, проінспектовані комісіями ТЕБ ТНС, обліковуються і функціонують. На території міста їх декілька, є три функціонуючих бомбосховища. Проводилися інформаційні роз'яснення. Плануємо цього року відновити і систему сповіщення.

Нагадаємо, що влітку минулого року Київська ОДА розпочала процес одержання від Фонду держмайна позастатутного майна господарських товариств Київщини. Після інвентаризації до 200 багатоквартирних будинків, гуртожитків та до 30 бомбосховищ і споруд цивільного захисту мали передати на утримання громад. 

Так, до цього переліку потрапило протирадіаційне укриття в підвалі адмінбудівлі № 146561 ПАТ "Хімтепломаш" на території Баришівки (вул. Комсомольска, 135), бомбосховище ЗАТ "Київнафтпродукт" в селі Проліски Бориспільського району (вул. Промислова, 1), два сховища ЦО ПАТ "Арксі", що в Боярці (вул. Соборності) та приміщення ЦО Вишгородської науково-виробничої фірми "Карат", що в Вишгороді (Шолуденка, 19). В селі Кодра, що у складі Макарівської громади, за Фондом рахувався об'єкт ЦО з майном Кодрянського склозавода, у Борисполі бомбосховище Бориспільської автобази (вул. Запорізька, 2), у Яготині Бориспільського району – захисна споруда ПрАТ "Пересувна механізована колона № 15 (вул. Шевченка, 235)

Ще три сховища ВАТ "Валса" – це територія міста Біла Церква (вул. Леваневського, 83), найбільший із них займає площу в 900 кв. м). Крім того, в місті є бомбосховище на території ВАТ "Білоцерківський кар'єр" (Урочище кошик). А ще – сховище ЦО Білоцерківського заводу залізобетонних виробів (вул. Січневий прорив, 43), ВАТ "Електрокераміки" (вул. Таращанська, 197), ОП "Ферокерам" (вул. Фастівська, 23) та бомбосховища ПАТ "Трібо" (вул. Леваневського, 95), №5 та №6 ВАТ "Росава" (Леваневського, 91). 

У Броварському районі Фонд мав передати захисні споруди ЦО ВАТ "Факел", що розташований в селі Княжичі (вул. Слави, 24, Броварська громада) та ПрАТ "Київхліб" в місті Бровари (Металургів, 2), в Обухівському районі – протирадіаційне укриття ВАТ "Пересувна механізована колона №22", що відноситься до міста Богуслав та сховище ЦО ВАТ "Кагарлицьке АТП 13255" – територія міста Кагарлик (вул. Каштанова, 97), захисне укриття ПрАТ "Київхліб" – місто Васильків (вул. Нова, 5). А у Бучанському районі бомбосховище ВАТ "Науково-дослідний інститут склопластиків І волокна". що в Бучі по вулиці Тарасівська, 32.

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: на утримання громад хочуть передати приватизовані гуртожитки та бомбосховища

Фото: колаж KV

КиевVласть

Вікторія Білоус, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, алексей момот, укрытие, юрий фомичев, александр туренко, фастовская община, вышгородская община, система оповещения, бомбоубежища, бориспольская община, украинская община, тревога, бункер, борщаговская община, славутичская община, сооружения гражданской защиты, михил нетяжук, алесь кудрик, евгений сирык

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.