понеділок, 6 травня 2024 г.

На цивільний захист в столиці передбачили більше часу та грошей

На цивільний захист в столиці передбачили більше часу та грошей

Київрада внесла зміни до Міської цільової програми цивільного захисту на 2020-2022 роки, продовживши її дію ще на один рік. Це було зроблено тому, що в Київській міськдержадміністрації (КМДА) вчасно не впорались з відповідними завданнями. Мабуть, саме за це чиновникам пообіцяли надати більше грошей з столичного бюджету в 2023 році – 1,32 млрд гривень. Переважну більшість цього фінансування – близько 844 млн гривень – столична влада має намір витратити в наступному році на модернізацію приміщень, у яких на випадок надзвичайних ситуацій буде зберігатися резерв продуктів харчування для містян, а також на закупівлю безпосередньо самої їжі та непродовольчих товарів. 

Як стало відомо KВ, 8 вересня 2022 року Київрада внесли зміни до Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2022 роки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб'єктом подачі відповідного проєкту рішення №08/231-1237/ПР від 6 вересня 2022 року виступив секретар Київради Володимир Бондаренко. Під час пленарного засідання за цей документ проголосували 70 депутатів.

Згадана програма була затверджена рішенням Київради від №451/8024 від 12 грудня 2019 року. Відповідно до прийнятих змін, депутати формально затвердили нового відповідального виконавця програми (замість управління цивільного захисту КГГА ним став Департамент муніципальної безпеки КМДА, який було створено в 2020 році в результаті реорганізації вказаного управління. – КВ), зменшили об'єми її фінансування на 2022 рік (з 234,8 млн гривень до 169,1 млн гривень) та погодили продовження терміну її дії ще на один рік – до кінця 2023 року. 

Відповідно до прийнятого рішення, на реалізацію даної програми в 2023 році з міського бюджету Києва планується виділити 1,32 млрд гривень. У зв’язку з цими змінами загальний кошторис програми має зрости з 680,6 млн гривень до 1,97 млрд гривень. Більшу частину цього фінансування – 1,91 млрд гривень – планується виділити зі столичного бюджету, ще 61,4 млн гривень планується залучити з інших джерел (у тому числі кошти різноманітних підприємств. – KВ).

Таким чином, у 2023 році столична влада планує продовжувати виконувати заходи програми, які були заплановані на 2020-2022 роки, а також займатися новими проєктами. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Так, протягом наступного року КМДА планує продовжити закупати промислові засоби захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин для непрацюючого населення, яке проживає в прогнозованій зоні хімічного забруднення (25,8 млн гривень, тут і далі мова йде про фінансування зі столичного бюджету. – KВ); забезпечувати працівників територіальних формувань та спеціалізованих служб захисту промисловими засобами захисту органів дихання та спеціальним захисним одягом (8,8 млн гривень); модернізовувати існуючу систему оповіщення про загрози (168,7 млн гривень); закуповувати аварійно-рятувальні автомобілі та пожежну техніку (65 млн гривень) тощо.

Усі нові заходи програми, які столична влада має намір реалізовувати в 2023 році, були об'єднані в один розділ – "Забезпечення спеціалізованих служб цивільного захисту". На реалізацію відповідних проєктів зі столичного бюджету планується виділити 861,5 млн гривень. Переважну більшість цього фінансування – 739,3 млн гривень – КМДА планує направити на забезпечення створення запасів продуктів харчування та непродовольчих товарів, які необхідні для життєзабезпечення постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Серед іншого, столична влада має намір направити 104,3 млн гривень на модернізацію плодоовочевих баз та приміщень комунальних ринків для забезпечення створення резерву продуктів харчування, 8 млн гривень на придбання автомобільних цистерн для забезпечення киян питною водою тощо.

Варто зазначити, що, відповідно до звіту про виконання згаданої програми в 2021 році, на її реалізацію з міського бюджету Києва було витрачено всього лише 112,7 млн гривень із 191,8 млн гривень запланованих. Не набагато кращим був і стан реалізації даної програми у першому півріччі 2022 року. Так, згідно з відповідним звітом, протягом перших шести місяців поточного року КМДА профінансувала зі столичного бюджету виконання заходів на суму лише 43,6 млн гривень при загальному плані на 2022 рік у сумі 223,3 млн гривень. 

Зокрема, через відсутність фінансування столична влада протягом минулого і поточного років не освоїла жодної копійки на будівництві пожежного депо на Троєщині (Деснянський район), про плани створення якого заявляли ще в 2005 році. На реалізацію цього проєкту в 2021-2022 роках програмою було передбачено фінансування в розмірі 60 млн гривень – по 30 млн щорічно. Примітно, що у звіті про виконання програми за перше півріччя 2022 року було вказано, що фінансування даного заходу заплановано на грудень 2022 року. Проте, згідно зі змінами до програми, затвердженими 8 вересня 2022 року, столична влада зняла фінансування з цього будівництва на поточний рік та перенесла його на наступний рік, трохи збільшивши кошторис (у 2023 році на цьому будівництві планується освоїти 34 млн гривень).

Зазначимо, Єдина державна система цивільного захисту – це сукупність державних структур, підприємств, установ й організацій, які забезпечують державну політику в галузі цивільного захисту в мирний час і в особливий період. Відповідно, головною метою згаданої програми є забезпечення належного функціонування усіх цих структур, вирішення завдань щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, мінімізація матеріальних і фінансових втрат від впливу надзвичайної ситуації та економічних затрат у період ліквідації надзвичайної ситуації та її наслідків тощо.

Нагадаємо, у травні 2022 року Київрада визначилась з подальшим функціонуванням муніципальної системи відеоспостереження в період воєнного стану. Відтепер, за рахунок столичного бюджету (на відеоспостереження передбачено витратити 150 млн гривень на 2022 рік) відеокамери будуть встановлювати в Київській області – в тих локаціях, які визначить Головнокомандувач ЗСУ чи СБУ. Також доступ до інформації з цих відеокамер будуть отримувати Офіс Генерального прокурора, Міноборони та військові з деяких структур ЗСУ. Крім того, КП “Інформатика” почне здійснювати аналітику інформації, зафіксованих вуличними камерами відеоспостереження. 

Читайте: Столична влада розширила покриття та функціонал міської системи відеоспостереження

Департамент муніципальної безпеки КМДА (до 2020 року – управління цивільного захисту КГГА) з 12 грудня 2018 року очолює Роман Ткачук (на колажі). Діяльність цієї структури з листопада 2021 року контролює заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Андрій Крищенко.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, київрада, будівництво, проєкт рішення, фінансування, володимир бондаренко, роман ткачук, департамент муніципальної безпеки, андрій крищенко, цивільна безпека, цивільний захист, міська цільова програма, реалізація заходів, єдина державна система цивільного захисту, єдсцз, пожежне депо, хімічне забруднення, запаси продуктів харчування та непродовольчих товарів, резерв продуктів харчування, плодоовочеві бази, служби цивільного захисту, аварійно-рятувальні служби, управління цивільного захисту

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.