п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

На Київщині активно вимагають перерахунку голосів та переголосування

На Київщині активно вимагають перерахунку голосів та переголосування

На місцевих виборах-2020 на Київщині зафіксована велика кількість порушень виборчого процесу. Проблеми у Броварському, Бориспольському, Бучанському районах. Тут порушували таємницю голосування, псували бюлетені, залучали "політичних туристів", а опонентам погрожували "тітушками". Весело і на Кагарличчині і Бородянщині, де на дільницях виявлені факти "вкидання" бюлетенів на користь кандидатів від однієї політичної партії. У результаті політичні сили Київщини почали вимагати перерахунку голосів і по декотрих територіях домоглись бажаного. 

Як передає кореспондент KV, 28 жовтня на Кагарличчині міська ТВК розпочала перерахунок голосів на виборчих дільницях через виявлення фактів фальсифікації виборів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За даними KV, декілька партій заявили про фальсифікації виборчого процесу в Обухівському районі (за попереднім адмінподілом – Кагарлицький район). Так, на дільницях були зафіксовані масові порушення у протоколах, які могли би вплинути на результати голосування. А саме: виявлена підміна бюлетенів під час підрахунку голосів на користь кандидатів від однієї партії та невраховані бюлетені на користь інших політичних сил.

Читайте: Хочуть у владу: список кандидатів на голову Кагарлицької ОТГ

Як розповів KV депутат обласної ради та кандидат до КОС від "Європейської Солідарності" Віталій Карлюк, на Кагарличчині працювало 30 виборчих дільниць, робота більшості з яких практично не викликала в учасників виборчого процесу занепокоєння. Проте у селі Горохове на дільниці № 530 були виявлені факти фальсифікації, які можуть повпливати на загальну картину волевиявлення.

"На цій дільниці проголосувало 166 осіб. Із них, за кандидата від партії "Наш Край" в депутати до районної ради Івана Семцова (чинний голова Кагарлицької райради, – KV) – 100. Принаймні, на пачці з бюлетенями був протокол із позначкою 100 голосів. Після розкриття цієї пачки з’ясувалося, що ця кількість завищена. Там були два бюлетені від "Радикальної партії", один – від "Перемоги Пальчевського", два – від "Свободи, один – "ЗА Майбутнє". Решта – зіпсовані або проголосовані за партію, а не за кандидата. Та комісія і їх поклала у пачку з бюлетенями за Семцова. У результаті перерахунку 23 голоси було знято з цього кандидата. Аналогічна ситуація склалася із результатами виборів кандидатів у раду до Кагарлицької ОТГ. У протоколі зауважено, що 112 голосів, але ми розкриваємо пачку, проводимо перерахунок і виявилося, що не 112, а лише 90. Тобто члени комісії брали чужі голоси і підкладали їх саме у необхідну для них пачку. Кандидату на голову Кагарлицької ОТГ Олександру Панюті (чинний мер Кагарлика, балотувався від "Нашого Краю", – KV) було підкладено сім бюлетенів. По два з них належали представникам "Батьківщини" та "Європейської Солідарності", решта – зіпсовані. За кандидата в депутати до обласної ради Олександра Широкоступа (балотувався від партії "Наш Край", – KV) була позначка в 64 голоси, після перерахунку – 55. Після загальних підрахунків було виявлено 13,8% фальсифікації даних", – розповів він. 

Крім того, за словами депутата голова комісії заперечувала будь-які порушення і відмовилася звертатися до правоохоронців.

"Вона (голова ТВК від партії "Слуга Народу" Марія Ковалець, – KV) заявила, що жодної фальсифікації не було, протоколів не приймали, а зробили лише уточнення. Та за законом уточнення має право робити лише Дільнична виборча комісія. У результаті об’єдналися всі політсили, крім партії "Наш Край", і почали вимагати перерахунку по всім дільницям. Всі хотіли одержати чесні результати. Складалося враження, що голова ТВК підігрувала партії "Наш Край", бо навіть не прислухалася до вимог власної партії "Слуга Народу" про проведення перерахунку. Нас намагалися і залякувати "тітушками", але наша громада свідома і готова відстоювати своїх кандидатів", – зауважив він. 

Читайте: “Партія “Наш край” вдалася до масових фальсифікацій на місцевих виборах в Обухівському районі на Київщині”, – “Європейська Солідарність”

За словами кандидата у Київську обласну раду від партії "ЗА Майбутнє" Сергія Будюка, після кількох звернень у поліцію і годин протистоянь, комісія таки згодилась на перерахунок.

"Нам нарешті вдалося добитися від комісії перерахунку голосів. Процес триває: комісія вже перерахувала першу дільницю і приступила до перерахунку голосів у другій. Є сумніви щодо  вірності підрахунку ще по п’ятьом дільницям. У Горохові мішок з бюлетенями був запакований неправильно, частково відкритий, звідки і виглядав один бюлетень. Тому і виникли підозри. Згодом були виявлені значні фальсифікації, за масштабами – близько 20% голосів. І ситуація виглядає жахливою саме через те, що порушення стосуються однієї політичної сили. Це не просто помилки чи робота некомпетентної комісії, а явне надання переваги одній партії, якій і додали зайвих бюлетенів. Була дивна позиція комісії ТВК, яка заперечувала порушення, а наголошувала на уточненнях після перерахунку. Коли "Наш Край" вже побачив, що ситуація набуває характеру кримінального провадження, одразу розпочалося блокування роботи ТВК. Тому ми викликали поліцію, аби зареєструвати значну різницю у протоколах. По першій дільниці 100% будуть внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань", – розповів він.

Читайте: Партія “За Майбутнє” заявляє про фальсифікації на Київщині

Позиція 

У Київській обласній організації партії "Наш край" про ситуацію знають, але заперечують, що Кагарлицька МТВК підігравала їх політсилі. В партії натякають, що роботу виборчої комісії навмисно блокують політичні опоненти.

"Випадково чи ні – але після спілкування з представниками ВО "Батьківщина" та партії "Європейська солідарність" шість членів комісії, без поважних причин, залишили безперервне засідання ТВК, ухилившись, таким чином, від виконання своїх посадових обов‘язків. Зважаючи на це, кандидат у депутати до Кагарлицької міської ради Іван Семцов та юристи Київської обласної організації партії "Наш край" викликали слідчо-оперативну групу щодо фіксування даного кримінального правопорушення та внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно ч. 5 ст. 157 Виборчого кодексу України. Такі незаконні дії членів Кагарлицької міської ТВК наша політична сила розцінює як намагання вплинути на хід підрахунку голосів та фальсифікувати результати волевиявлення громадян. "Наш край" відстоюватиме та захищатиме кожен голос", – йдеться у повідомленні на сайті Київського обласного осередку “Нашого Краю”. 

Редакція KV намагалася зв’язатися і почути позицію щодо ситуації із ймовірною фальсифікацією голосів у Кагарлику особисто від голови райради Івана Семцова. Він запевнив журналіста, що перебуває на засіданні ТВК, але пізніше зв’язатися із ним не вдалося. Також не вдалося зв’язатися із чинним міським головою Олександром Панютою та прес-службою партії "Наш Край" Київщини, для уточнення інформації, викладеної в її офіційному повідомленні. 

Бровари, Бородянка

Складна ситуація виникла і в Броварському районі. У Броварах вже є попередні результати виборів мера та депутатів міськради. Але їх можуть визнати такими, що не відбулися, через невірно надруковані бюлетені, що порушують таємницю голосування. Про це повідомив у фейсбуці народний депутат попереднього скликання ВР Павло Різаненко

Він виклав фото, з якого видно, що на контрольному талоні до бюлетеня проставлено унікальний номер бюлетеня, за яким можна встановити, хто як проголосував. Натомість бюлетені з виборів депутатів обласної та районної рад, які замовляли, відповідно, обласна та районна ТВК, надруковані взагалі без номерів.

“Усі бюлетені були виготовлені таким чином, що можна встановити волевиявлення будь-якої особи, яка проголосувала (системне порушення таємниці голосування). Це грубе системне порушення виборчого законодавства”, – наголосив у дописі  колишній нардеп Різаненко, зазначивши, що таким чином надруковано всі бюлетені з виборів міського голови Броварів та депутатів Броварської міськради, друк яких замовляла міська ТВК.

Тим часом 25 жовтня у Бородянці мешканці будинку-інтернату не мали змоги проголосувати самостійно, замість них це робила керівниця закладу. Так, мешканці будинку-інтернату називали прізвище кандидата, за якого хочуть віддати свій голос, керівнику закладу Наталії Коротенко, яка замість них ставила відповідну позначку у бюлетені. Є запитання в учасників виборчого процесу і до роботи інших дільниць. 

Заступник голови Київоблради Ярослав Добрянський, який на цих виборах висувався від “ЗА Майбутнє”, розповів KV, що у Бородянській громаді вже готуються до перерахунку голосів.

“У нас є тільки припущення, що там відбуваються якісь маніпуляції, ми не маємо прямих доказів. Ми виходили з загальної тенденції – “ЗА Майбутнє” на Київщині набирає в середньому 10-12%, але саме в Бородянці – 7-8%, у той час як “Європейська Солідарність” в області набирає 19-20%, а в Бородянці на 5 дільницях – 36%. Ми подали клопотання про перерахунок голосів, бо у нас є сумніви та підозра, що наші голоси були перекладені на користь “ЄС”. Із учора комісія розпочала роботу, наскільки мені відомо, наразі перевірили роботу двох з п’яти дільниць. Суттєвих порушень поки не виявлено: зіпсовані бюлетені подекуди рахують на користь “Солідарності”, але це одиничні поки випадки”, – розповів він.

В Українці ж, за паралельним підрахунком, кандидати на посаду міського голови від партії "Європейська Солідарність" та "Слуга народу" мали однакову кількість голосів, однак виборці села Верем’я надали перевагу кандидату від "ЄС". Представники президентської політичної сили подали заяву через, нібито, фальсифікацію результатів виборів на дільниці. У результаті члени ДВК оголосили про перерахунок голосів.

"Нами написана заява до ДВК, у якій ми просимо надати нам копію постанови про перерахунок голосів на виборчій дільниці №320738, село Верем’я. Ми чекаємо, щоб нам невідкладно надали ці документи. У подальшому ми плануємо їх оскаржувати", – каже адвокат Любов Воропай.


Крім того, про фальсифікацію голосів заявив кандидат на посаду голови Борщагівській ОТГ Роман Гах (фракція "Слуга Народу"). Тож до суду буде подано позов про визнання виборів в Борщагівській ОТГ як такими, що не відбулися через масові фальсифікації з вимогою про проведення повторного голосування.

Читайте: Роман Гах: Выборы в Борщаговской ОТГ фальсифицированы, суд должен рассмотреть вопрос о повторном голосовании

Також Поліція Київської області провела спецоперацію і виявила схему масової фальсифікації виборів у Василькові. Раніше поліція Василькова внесла в ЄРДР понад 10 кримінальних справ за фактами фальсифікацій виборів у Васильківській ОТГ. Майже всі прушення на користь кандидата на Васильківського міського голову Наталію Балансинович. 

Читайте: Поліція вручила підозру члену Васильківської ДВК та організатором масових фальсифікацій місцевих виборів на користь кандидата Баласинович

Нагадаємо, у день волевиявлення до Нацполіції Київщини надійшло 608 заяв і повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства від громадян, спостерігачів та представників мас-медіа. У результаті поліція відкрила 24 провадження, пов’язаних з порушенням виборчого процесу. 

Фото: колаж KV

КиевVласть

Влад Григор’єв, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, мнение, позиция, власть киевщина, мэр, бровары, васильков, местные выборы, слуга народу, За майбутнє, кандидаты, украинка, європейська солідарність, кагарлык, наш край, фальсификации

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.