суббота, 15 мая 2021 г.

На Київщині активно вимагають перерахунку голосів та переголосування

На Київщині активно вимагають перерахунку голосів та переголосування

На місцевих виборах-2020 на Київщині зафіксована велика кількість порушень виборчого процесу. Проблеми у Броварському, Бориспольському, Бучанському районах. Тут порушували таємницю голосування, псували бюлетені, залучали "політичних туристів", а опонентам погрожували "тітушками". Весело і на Кагарличчині і Бородянщині, де на дільницях виявлені факти "вкидання" бюлетенів на користь кандидатів від однієї політичної партії. У результаті політичні сили Київщини почали вимагати перерахунку голосів і по декотрих територіях домоглись бажаного. 

Як передає кореспондент KV, 28 жовтня на Кагарличчині міська ТВК розпочала перерахунок голосів на виборчих дільницях через виявлення фактів фальсифікації виборів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За даними KV, декілька партій заявили про фальсифікації виборчого процесу в Обухівському районі (за попереднім адмінподілом – Кагарлицький район). Так, на дільницях були зафіксовані масові порушення у протоколах, які могли би вплинути на результати голосування. А саме: виявлена підміна бюлетенів під час підрахунку голосів на користь кандидатів від однієї партії та невраховані бюлетені на користь інших політичних сил.

Читайте: Хочуть у владу: список кандидатів на голову Кагарлицької ОТГ

Як розповів KV депутат обласної ради та кандидат до КОС від "Європейської Солідарності" Віталій Карлюк, на Кагарличчині працювало 30 виборчих дільниць, робота більшості з яких практично не викликала в учасників виборчого процесу занепокоєння. Проте у селі Горохове на дільниці № 530 були виявлені факти фальсифікації, які можуть повпливати на загальну картину волевиявлення.

"На цій дільниці проголосувало 166 осіб. Із них, за кандидата від партії "Наш Край" в депутати до районної ради Івана Семцова (чинний голова Кагарлицької райради, – KV) – 100. Принаймні, на пачці з бюлетенями був протокол із позначкою 100 голосів. Після розкриття цієї пачки з’ясувалося, що ця кількість завищена. Там були два бюлетені від "Радикальної партії", один – від "Перемоги Пальчевського", два – від "Свободи, один – "ЗА Майбутнє". Решта – зіпсовані або проголосовані за партію, а не за кандидата. Та комісія і їх поклала у пачку з бюлетенями за Семцова. У результаті перерахунку 23 голоси було знято з цього кандидата. Аналогічна ситуація склалася із результатами виборів кандидатів у раду до Кагарлицької ОТГ. У протоколі зауважено, що 112 голосів, але ми розкриваємо пачку, проводимо перерахунок і виявилося, що не 112, а лише 90. Тобто члени комісії брали чужі голоси і підкладали їх саме у необхідну для них пачку. Кандидату на голову Кагарлицької ОТГ Олександру Панюті (чинний мер Кагарлика, балотувався від "Нашого Краю", – KV) було підкладено сім бюлетенів. По два з них належали представникам "Батьківщини" та "Європейської Солідарності", решта – зіпсовані. За кандидата в депутати до обласної ради Олександра Широкоступа (балотувався від партії "Наш Край", – KV) була позначка в 64 голоси, після перерахунку – 55. Після загальних підрахунків було виявлено 13,8% фальсифікації даних", – розповів він. 

Крім того, за словами депутата голова комісії заперечувала будь-які порушення і відмовилася звертатися до правоохоронців.

"Вона (голова ТВК від партії "Слуга Народу" Марія Ковалець, – KV) заявила, що жодної фальсифікації не було, протоколів не приймали, а зробили лише уточнення. Та за законом уточнення має право робити лише Дільнична виборча комісія. У результаті об’єдналися всі політсили, крім партії "Наш Край", і почали вимагати перерахунку по всім дільницям. Всі хотіли одержати чесні результати. Складалося враження, що голова ТВК підігрувала партії "Наш Край", бо навіть не прислухалася до вимог власної партії "Слуга Народу" про проведення перерахунку. Нас намагалися і залякувати "тітушками", але наша громада свідома і готова відстоювати своїх кандидатів", – зауважив він. 

Читайте: “Партія “Наш край” вдалася до масових фальсифікацій на місцевих виборах в Обухівському районі на Київщині”, – “Європейська Солідарність”

За словами кандидата у Київську обласну раду від партії "ЗА Майбутнє" Сергія Будюка, після кількох звернень у поліцію і годин протистоянь, комісія таки згодилась на перерахунок.

"Нам нарешті вдалося добитися від комісії перерахунку голосів. Процес триває: комісія вже перерахувала першу дільницю і приступила до перерахунку голосів у другій. Є сумніви щодо  вірності підрахунку ще по п’ятьом дільницям. У Горохові мішок з бюлетенями був запакований неправильно, частково відкритий, звідки і виглядав один бюлетень. Тому і виникли підозри. Згодом були виявлені значні фальсифікації, за масштабами – близько 20% голосів. І ситуація виглядає жахливою саме через те, що порушення стосуються однієї політичної сили. Це не просто помилки чи робота некомпетентної комісії, а явне надання переваги одній партії, якій і додали зайвих бюлетенів. Була дивна позиція комісії ТВК, яка заперечувала порушення, а наголошувала на уточненнях після перерахунку. Коли "Наш Край" вже побачив, що ситуація набуває характеру кримінального провадження, одразу розпочалося блокування роботи ТВК. Тому ми викликали поліцію, аби зареєструвати значну різницю у протоколах. По першій дільниці 100% будуть внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань", – розповів він.

Читайте: Партія “За Майбутнє” заявляє про фальсифікації на Київщині

Позиція 

У Київській обласній організації партії "Наш край" про ситуацію знають, але заперечують, що Кагарлицька МТВК підігравала їх політсилі. В партії натякають, що роботу виборчої комісії навмисно блокують політичні опоненти.

"Випадково чи ні – але після спілкування з представниками ВО "Батьківщина" та партії "Європейська солідарність" шість членів комісії, без поважних причин, залишили безперервне засідання ТВК, ухилившись, таким чином, від виконання своїх посадових обов‘язків. Зважаючи на це, кандидат у депутати до Кагарлицької міської ради Іван Семцов та юристи Київської обласної організації партії "Наш край" викликали слідчо-оперативну групу щодо фіксування даного кримінального правопорушення та внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно ч. 5 ст. 157 Виборчого кодексу України. Такі незаконні дії членів Кагарлицької міської ТВК наша політична сила розцінює як намагання вплинути на хід підрахунку голосів та фальсифікувати результати волевиявлення громадян. "Наш край" відстоюватиме та захищатиме кожен голос", – йдеться у повідомленні на сайті Київського обласного осередку “Нашого Краю”. 

Редакція KV намагалася зв’язатися і почути позицію щодо ситуації із ймовірною фальсифікацією голосів у Кагарлику особисто від голови райради Івана Семцова. Він запевнив журналіста, що перебуває на засіданні ТВК, але пізніше зв’язатися із ним не вдалося. Також не вдалося зв’язатися із чинним міським головою Олександром Панютою та прес-службою партії "Наш Край" Київщини, для уточнення інформації, викладеної в її офіційному повідомленні. 

Бровари, Бородянка

Складна ситуація виникла і в Броварському районі. У Броварах вже є попередні результати виборів мера та депутатів міськради. Але їх можуть визнати такими, що не відбулися, через невірно надруковані бюлетені, що порушують таємницю голосування. Про це повідомив у фейсбуці народний депутат попереднього скликання ВР Павло Різаненко

Він виклав фото, з якого видно, що на контрольному талоні до бюлетеня проставлено унікальний номер бюлетеня, за яким можна встановити, хто як проголосував. Натомість бюлетені з виборів депутатів обласної та районної рад, які замовляли, відповідно, обласна та районна ТВК, надруковані взагалі без номерів.

“Усі бюлетені були виготовлені таким чином, що можна встановити волевиявлення будь-якої особи, яка проголосувала (системне порушення таємниці голосування). Це грубе системне порушення виборчого законодавства”, – наголосив у дописі  колишній нардеп Різаненко, зазначивши, що таким чином надруковано всі бюлетені з виборів міського голови Броварів та депутатів Броварської міськради, друк яких замовляла міська ТВК.

Тим часом 25 жовтня у Бородянці мешканці будинку-інтернату не мали змоги проголосувати самостійно, замість них це робила керівниця закладу. Так, мешканці будинку-інтернату називали прізвище кандидата, за якого хочуть віддати свій голос, керівнику закладу Наталії Коротенко, яка замість них ставила відповідну позначку у бюлетені. Є запитання в учасників виборчого процесу і до роботи інших дільниць. 

Заступник голови Київоблради Ярослав Добрянський, який на цих виборах висувався від “ЗА Майбутнє”, розповів KV, що у Бородянській громаді вже готуються до перерахунку голосів.

“У нас є тільки припущення, що там відбуваються якісь маніпуляції, ми не маємо прямих доказів. Ми виходили з загальної тенденції – “ЗА Майбутнє” на Київщині набирає в середньому 10-12%, але саме в Бородянці – 7-8%, у той час як “Європейська Солідарність” в області набирає 19-20%, а в Бородянці на 5 дільницях – 36%. Ми подали клопотання про перерахунок голосів, бо у нас є сумніви та підозра, що наші голоси були перекладені на користь “ЄС”. Із учора комісія розпочала роботу, наскільки мені відомо, наразі перевірили роботу двох з п’яти дільниць. Суттєвих порушень поки не виявлено: зіпсовані бюлетені подекуди рахують на користь “Солідарності”, але це одиничні поки випадки”, – розповів він.

В Українці ж, за паралельним підрахунком, кандидати на посаду міського голови від партії "Європейська Солідарність" та "Слуга народу" мали однакову кількість голосів, однак виборці села Верем’я надали перевагу кандидату від "ЄС". Представники президентської політичної сили подали заяву через, нібито, фальсифікацію результатів виборів на дільниці. У результаті члени ДВК оголосили про перерахунок голосів.

"Нами написана заява до ДВК, у якій ми просимо надати нам копію постанови про перерахунок голосів на виборчій дільниці №320738, село Верем’я. Ми чекаємо, щоб нам невідкладно надали ці документи. У подальшому ми плануємо їх оскаржувати", – каже адвокат Любов Воропай.


Крім того, про фальсифікацію голосів заявив кандидат на посаду голови Борщагівській ОТГ Роман Гах (фракція "Слуга Народу"). Тож до суду буде подано позов про визнання виборів в Борщагівській ОТГ як такими, що не відбулися через масові фальсифікації з вимогою про проведення повторного голосування.

Читайте: Роман Гах: Выборы в Борщаговской ОТГ фальсифицированы, суд должен рассмотреть вопрос о повторном голосовании

Також Поліція Київської області провела спецоперацію і виявила схему масової фальсифікації виборів у Василькові. Раніше поліція Василькова внесла в ЄРДР понад 10 кримінальних справ за фактами фальсифікацій виборів у Васильківській ОТГ. Майже всі прушення на користь кандидата на Васильківського міського голову Наталію Балансинович. 

Читайте: Поліція вручила підозру члену Васильківської ДВК та організатором масових фальсифікацій місцевих виборів на користь кандидата Баласинович

Нагадаємо, у день волевиявлення до Нацполіції Київщини надійшло 608 заяв і повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства від громадян, спостерігачів та представників мас-медіа. У результаті поліція відкрила 24 провадження, пов’язаних з порушенням виборчого процесу. 

Фото: колаж KV

КиевVласть

Влад Григор’єв, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, мнение, мэр, позиция, власть киевщина, бровары, васильков, местные выборы, кандидаты, украинка, За майбутнє, кагарлык, наш край, європейська солідарність, слуга народу, фальсификации

суббота, 15 мая 2021 г.
09:01
За сутки в Украине выявили около 7 тысяч новых носителей коронавируса (инфографика)
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 15 травня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 15 мая 2021 года
пятница, 14 мая 2021 г.
14:02
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
Субботние ярмарки 15 мая пройдут во всех десяти районах Киева (адреса)
20:36
На “Площади звезд” в Киеве открыли звезду Александру Пономареву
20:24
Инспекторы “Плесо” проверили реку Лыбедь на загрязнения
20:21
Президент Зеленский поручил провести аудит госдач и их постояльцев
20:04
Прокуратура провела обыски еще в двух столичных КП: “Житлоинвестбуд-УКБ" и БТИ
19:56
СНБО ввело санкции против “воров в законе” и криминальных авторитетов (видео)
19:46
В аэропорту “Борисполь” задержали пассажира с почти тремя килограммами кокаина (фото, видео)
19:28
На выходных 15 и 16 мая ярмарки изменят маршруты столичных автобусов и троллейбусов (схемы)
19:22
Министры Петрашко и Криклий уходят в отставку, но не вполне по “собственному желанию” - нардепы
19:05
На этих выходных Киев отпразднует День Европы (программа)
18:45
В Оболонском районе установят 19 детских площадок (адреса)
18:23
На выходных из-за соревнований по дуатлону будет ограничено движение транспорта на Левом берегу столицы (график)
Календарь событий
Киев разрешили застраивать без Генерального плана до конца 2024 года
14 мая 2021 г. 09:00
Киев разрешили застраивать без Генерального плана до конца 2024 года
Руководство Киевской горгосадминистрации (КГГА), вероятно, больше не заинтересовано в утверждении “нового генплана столицы” (документ разрабатывают с 2008 года). С подачи руководства этого органа депутаты Киевсовета 13 мая 2021 года утвердили решение, позволяющее застройщикам самостоятельно разработать 220 Детальных планов территории (ДПТ). После утверждения горсоветом эти документы регламентируют застройку определенных локаций конкретными объектами и, по замыслу руководства градостроительного департамента КГГА, “покроют” своим действием весь город. Бизнесу это поможет беспрепятственного строить в Киеве новые коммерческие объекты без учета требований действующего Генплана, и легализовать все ранее построенное на сомнительных основаниях. Горожанам явно стоит ожидать очередного витка уплотняющей жилой застройки на фоне дефицита школ, садиков и больниц.
“Откаты” и “золотые подгузники”: правоохранители выявили ряд злоупотреблений в Департаменте соцполитики КГГА
13 мая 2021 г. 10:00
“Откаты” и “золотые подгузники”: правоохранители выявили ряд злоупотреблений в Департаменте соцполитики КГГА
СБУ и ГБР продолжают расследовать обстоятельства “бюджетных распилов”, вероятно, организованных  должностными лицами Департамента социальной политики Киевской горгосадминистрации (КГГА). Блюстители закона уверяют, что одна из экс-работниц этого департамента регулярно получала 10-процентные “откаты” с каждого контракта прямо в машине своего супруга и там же передавала денежные средства своему прямому руководителю. Кроме того, правоохранители подсчитали, что сотрудничество указанной структуры КГГА с тремя частными компаниями в 2017-2019 годах привело к потере бюджетом Киева около 6 млн гривен (по новым данным – 13,5 млрд гривен). Вероятно, что во главе этих схем стоял теперь уже экс-директор Департамента соцполитики КГГА Юрий Крикунов (на фото слева).