субота, 13 серпня 2022 г.

Коронавірус на Київщині: визначено спецумови поховання померлих від хвороби

Коронавірус на Київщині: визначено спецумови поховання померлих від хвороби

Станом на 30 березня в Київській області зафіксовано 49 випадків захворювання COVID-19 — за три дні захворіло ще 15 чоловік. За кількістю випадків Обухівщина і Києво-Святошинський район — на першому місці. Тим часом у окремих населених пунктах даних районів виставлені контрольно-пропускні пункти, в’їзд та виїзд з яких суворо обмежений. Влада закликає людей дотримуватися вимог карантину і дає роз’яснення як ховати померлих від хвороби.

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна спільно з директором департаменту цивільного захисту КОДА Ігорем Аксеновим.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Поточна епідеміологічна ситуація

Як повідомив т.в.о. голови КОДА Василь Володін, за даними центру громадського здоров’я, на Київщині станом на ранок 30 березня офіційно підтверджено 49 випадків захворювання на коронавірус, з них 17 в Обухівському районі, в т.ч. 1 дитина, 2 — в місті Обухів; 9 — у Києво-Святошинському районі, 1 — у Бориспільському районі, 4 — у місті Бориспіль, 3 — у місті Бровари, 3 — у місті Біла Церква, 2 — у місті Ірпінь, по 1 — у Ворзелі, Гостомелі, Бучі, Васильківському районі, Білоцерківському районі, Броварському, Ставищенському, Макарівському районах. 

З них на стаціонарному лікуванні перебуває 20 осіб, на амбулаторному — 29. Підозру на зараження мають 154 особи, встановлено медспостереження за 511 контактними особами. 

За ці вихідні в області 2 людей померло від коронавірусу — 49-річний мешканець Макарівського району та 47-річний мешканець міста Біла Церква. 

Читайте: В каких городах и районах Киевской области обнаружены зараженные коронавирусом (список) 

Козин і Лісники – найбільший осередок зараження

З 29 березня по 24 квітня 2020 року з метою недопущення подальшого поширення коронавірусної хвороби, уникнення епідемічних ускладнень серед населення запроваджено додаткові обмежувальні заходи на території смт Козин Обухівського району та села Лісники Києво-Святошинського району. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Київської обласної комісії з питань техногенної, екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій через високі цифри захворілих у даних населених пунктах. У Козині обмеження введені на території з найбільшим осередком зараження. 

Читайте: Коронавирус на Киевщине: Киево-Святошинский район и Обуховщина лидируют по числу заболевших 

Поліція спільно з Нацгвардією та Держспоживслужбою, місцевими органами самоврядування та органами виконавчої влади визначили кількість, місця розташування та створили цілодобові контрольно-пропускні пункти на в’їзді та виїзді до цих селищ. На цих пунктах забезпечується в’їзд та виїзд приватним автотранспортом, а також легковими автомобілям, що перевозять пасажирів виключно через КПП. 

Хворі з лабораторно підтвердженими захворюваннями на COVID-19 та контактні особи з підтвердженими випадками захворювання не зможуть виїхати з вказаних територій. В’їхати ж не зможуть мешканці інших населених пунктів, які мають ознаки ГРВІ. 

Працівників, яких залучають до роботи на КПП, забезпечують засобами термометрії, індивідуального захисту, наметами, тощо. Усім водіям та пасажирам, які перетинають КПП в обох напрямках, обов’язково вимірюють температуру. 

“Вже бачив у соцмережах відео та дописи про невдоволених автомобілістів, які стоять у довжелезних чергах на цих КПП. Хочу відповісти їм один раз і більше не повертатися до цього питання: на карантині вся країна, і здоров’я та життя мешканців області набагато важливіші за тимчасові незручності окремих людей. Просто дотримуйтеся вимог карантину і сидіть максимально вдома, адже, як бачите, статистика вкрай невтішна”, — додав т.в.о. голови КОДА Василь Володін. 

Посилка з Китаю

29 березня Київська область отримала з Китаю чергову партію засобів індивідуального захисту та тестів, а саме: 5220 медичних респіраторів, 5140 медичних масок різного ступеня захисту, 1400 медичних костюмів біозахисту. Всі вони за даними КОДА рівномірно розподілені та доправлені чи доправляються зараз до інфекційних відділень медичних закладів області. Частина з них 30 березня була доправлена до Тетіївського району та міста Біла Церква. 

Так, мова йде про передані Тетіївському району 320 респіраторів, 160 костюмів високого ступеню індивідуального біозахисту та 50 експрес-тестів. У лікарні Білої Церкви з китайської поставки привезли 200 біокостюмів та 720 масок високого ступеню захисту. 

На фото: маски та респіратори передають медикам Київщини

“Всі інші районі також отримують зараз чи отримають у найближчий час біокостюми, респіратори та маски. З вівторка буде ще дві поставки. Це допоможе аптечним мережам поповнити ринок доступними масками та іншими засобами індивідуального захисту. Користуючись нагодою, хочу подякувати лікарям за їх особистий подвиг; я впевнився в тому, що наші медики сьогодні — герої”, — додав Володін у ході брифінгу. 

Читайте: На Киевщине определили 9 опорных больниц для лечения больных COVID-19 

Які саме обмеження встановлені на Київщині

Як відмітив директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Аксенов, відповідно до чинного законодавства на рішення Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки надзвичайних ситуацій в області тимчасово введено режим медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня, яке підтверджено розпорядженням Кабінету Міністрів “Про встановлення режиму надзвичайної ситуації в Київській області”. 

З метою недопущення поширення на території області коронавірусу та виконання постанов Кабміну на всій території Київської області, як і на території держави, введено режим карантину та встановлено обмеження – пересування населення між Київською областю на іншими населеними пунктами України, проведення культурних, політичних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян. 

Припинено роботу закладів громадського харчування, всіх торговельних закладів, у тому числі будівельних, за виключенням продуктових та господарських магазинів, відділів та аптек. Не працюють готелі, хостели, релігійні установи, заборонено проведення масових богослужінь. 

Заборонено регулярне та нерегулярне перевезення пасажирів автомобільним транспортом по території Київської області. 

Читайте: Кабмин ввел режим чрезвычайной ситуации на Киевщине (видео)

Ліквідація наслідків

Керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації наразі призначено заступника голови Олега Торкунова, а начальником штабу з ліквідації надзвичайної ситуації – директора департаменту охорони здоров'я КОДА Максима Іонова. 

Штаб працює цілодобово, він розташований в департаменті охорони здоров'я та забезпечує координацію всіх задіяних служб і постійно моніторить ситуацію на території Київщини. 

Дотримання конституційних прав та свобод громадян

У мешканців Київської області виникають зауваження щодо того, що свідомі громадяни дотримуються карантину, а дехто – продовжує влаштовувати пікніки, смажити шашлики. Наразі вносяться зміни до кодексу про адміністративні правопорушення, відповідно до яких штраф за невиконання заходів карантину буде складати від 17 до 34 тисяч гривень. 

Читайте: Без паніки: Київщина збільшує кількість тестів на коронавірус та апаратів вентиляції легень

Експрес-тести та навчання лікарів

Київщина, завіряє влада, має план інфекційної безпеки області, де серед головних пунктів – дистанційне навчання та онлайн-курси для лікарів, які проводитимуться спільно з Міністерством охорони здоров'я та міжнародними організаціями. 

Оскільки сімейні лікарі також контактують із потенційно хворими на коронавірус, то мають бути забезпечені засобами захисту, чого наразі немає. Ними за даними КОДА в першу чергу забезпечуються опорні лікарні, які визначені для прийому хворих на коронавірус, та працівники екстреної медичної допомоги, які виїздять на виклики. 

“Ми працюємо над тим, аби забезпечити всіх. Але якщо “первинка” може консультувати віддалено, то “вторинка” цього робити не може”, – відмітив Володін. 

Із легкою формою сидіть вдома

Вчора, 29 березня, Міністерство охорони здоров'я оновило стандарти надання медичної допомоги під час зараження коронавірусною інфекцією. Відтепер госпіталізують винятково пацієнтів, які знаходяться у важкому та середньому стані, решта – лікується вдома в умовах самоізоляції. 

Мобільні пункти тестування

У Київській області не передбачені мобільні пункти тестування на захворювання коронавірусною інфекцією. Наразі створюються мобільні бригади, які відвідуватимуть пацієнтів, щоб розвантажити службу екстреної медичної допомоги. Це не пов'язано із лабораторною діагностикою, бригади приїздитимуть у випадках, якщо стан пацієнта погіршується. 

Правила поховання померлих від COVID-19

За інформацією KV, ОДА надіслала райдержадміністраціям, виконкомам міст обласного значення та ОТГ правила поховання людей, померлих від коронавірусу. Органи влади на місцях мають ознайомити з таким порядком людей, ритуальні служби, медзаклади та комунальні підприємства, на балансі яких перебувають кладовища.

Аби не допустити додаткового інфікування людей, МОЗ рекомендує зменшити кількість присутніх на похороні та дотримуватися відповідних санітарних норм. Відповідно до інструкції, попередньо продезінфіковане тіло померлого із підозрою на COVID-19 ховатимуть в герметичному пакеті та у щільно закритій труні.

Також кількість присутніх під час поховання має бути обмежена, а відстань між ними не менше ніж 1,5 м. Усі присутні під час поховання мають бути обліковані.

Читайте: Режимний маршрут: Київщина організувала транспорт для медиків та надрукувала “карантинні” квитки

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор’єв, Вікторія Білоус, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, коронавирус, COVID-19, власть киевщина, обухов, василий володин, киево-святошинский район, эпидемия, медики, премии, маски, медицинская помощь, госпитальные больницы, 103, посевная

субота, 13 серпня 2022 г.
12:20
За два місяці у Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю додалося 500 нових підопічних, - Марина Хонда
11:11
Втрати рашистів сягнули 43,4 тисяч вояків та 1 856 танків, - Генштаб ЗСУ
10:10
Мешканцю Вишгорода повідомлено про підозру у незаконній порубці лісу на понад 1,5 млн гривень
09:30
У суботу, 13 серпня, ярмарки пройдуть у більшості районів Києва (адреси)
08:55
У Фастові запрацює Центр комунікації з медичних питань
08:11
Наступальними діями противник намагався просунутися в напрямках Лисичанського НПЗ, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 12 серпня 2022 г.
20:45
Лемури варі у київському зоопарку відтепер мешкають на власних островах (відео)
20:26
У столиці шахраї за підробленими документами продали квартиру померлого киянина (відео)
20:08
Зеленський запропонував подовжити воєнний стан до 21 листопада
19:52
На благоустрій Переяславської громади додали майже 15,5 мільйонів гривень
19:36
На напрямку Покровське – Бахмут ворог мав частковий успіх, - Генштаб ЗСУ
19:31
Відправити на ЗАЕС військову місію під егідою ООН для розмінування, - Палатний запропонував, як зупинити країну-терориста
19:20
Уряд затвердив порядок переходу в держвласність майна заборонених партій
19:02
В Шевченківському районі столиці на жінку впало величезне дерево (фото)
18:40
Уряд схвалив стратегію рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року
18:26
Правоохоронці вилучили 27 тонн пального російського товариства, що забезпечує міноборони рф, та передали ЗСУ
Календар подій