понедельник, 17 января 2022 г.

Режимний маршрут: Київщина організувала транспорт для медиків та надрукувала “карантинні” квитки

Режимний маршрут: Київщина організувала транспорт для медиків та надрукувала “карантинні” квитки

Обмеження пересування громадян, введені у зв'язку з пандемією коронавірусу, викликали хвилю обурення в столичному регіоні. Їздити тепер можуть тільки працівники критичних для життєдіяльності країни підприємств, однак і їм потрібен спеціальний пропуск у транспорт. На новий виклик райони столичного регіону відповіли по-різному. Хтось медикам, продавцям і рятувальникам організовує окремі автобусні рейси, інші взялися за підвезення на особистому транспорті. Подекуди – скасували плату за проїзд. Те, як організовані громадські перевезення на час епідемії COVID-19 в області – вивчала KV.

21 березня 2020 року пресслужба Київської облдержадміністрації повідомила, що з 23 березня в населених пунктах Київської області вводяться нові правила роботи громадського транспорту та інші обмеження переміщення громадян для запобігання поширення коронавірусу.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як писала KV, громадський транспорт міст, районів, ОТГ області відтепер перевозитиме винятково робітників підприємств, що забезпечують функціонування критично важливих сфер життя. 

Як і в Києві, до цієї категорії віднесені медичні працівники, рятувальники, правоохоронці, фахівці сфери ЖКГ, люди, які працюють у продуктових магазинах та аптеках, співробітники стратегічних підприємств.

Для таких перевезень Київщина мала розробити маршрути громадського транспорту. Їздити в якому громадяни зможуть тільки за наявності у них спеціальних квитків, посвідчень особи та засобів індивідуального захисту. 

Перепустки обіцяють передати на всі відповідні підприємства. Решта мешканців Київщини користуватися пасажирським транспортом на час обмежень не зможуть.

Нагадаємо, 25 березня на засіданні Кабінету Міністрів були внесені зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року “Про запобігання поширення коронавірусу…” щодо правил перевезення пасажирів в громадському транспорті. Згідно зі змінами до постанови, в громадському транспорті замість попередньої норми “10 чоловік” тепер може бути заповнено 50% місць для сидіння. Постанова набирає чинності у день опублікування. 

Читайте: Власти Киева опубликовали схему работы общественного транспорта для отдельных категорий пассажиров на время карантина

Що ж до Київщини, перші повідомлення про зміни у перевезеннях стартували в Фастові, Білій Церкві, на Миронівщині та Миргородщині.

Так, 22 березня Фастівська міська рада повідомила у фейсбуці: з наступного дня рух громадського транспорту по місту повністю зупиняється, однак працівники, які забезпечують життєдіяльність міста, до робочих місць будуть діставатися згідно графіку перевезень за наявності відповідних квитків-перепусток. 

“[…] Забезпечення міських перевезень 23.03.2020 року та 24.03.2020 року здійснюватиметься лише за окремо визначеними маршрутами винятково для тих осіб, які забезпечують життєдіяльність міста та мають відповідні спеціальні квитки-перепустки, посвідчення особи та засоби індивідуального захисту”, — йдеться у повідомленні. Усього визначено 5 маршрутів. Пізніше був опублікований розклад руху.

“Згідно з розпорядженням КОДА ми припинили всі звичайні пасажирські перевезення містом. Натомість були організовані рейси у спеціальному режимі для перевезення працівників підприємств, що працюють на життєзабезпечення міста. Були розроблені спеціальні талони, які видавали за заявами керівників. Станом на 24 березня таких талонів виготовлено 1040. Місто невелике, мешканці центральної частини до роботи доходять пішки, щоб не створювати передумови для розповсюдження вірусу усередині транспорту. А транспорт доставляє працівників із віддалених мікрорайонів. Зранку маршрути курсують кожні 15 хвилин і ввечері, після 17 години, розвозять по домівках. Проїзд платний, тариф, як у маршрутках, 5 гривень”, – розповів KV мер Фастова Михайло Нетяжук.

23 березня о 4 годині вечора голова міста Біла Церква Геннадій Дикий повідомив у фейсбуці, що з наступного дня влада готова до видачі спеціальних квитків на проїзд у міському громадському транспорті і першочергово перевозитимуть тих осіб, які матимуть відповідні посвідчення. Посвідчення у місті передбачає першочерговість перевезення громадським транспортом, але не звільняє від оплати за проїзд.

Того ж дня о 6 вечора голова Бориспільської міської ради Анатолій Федорук повідомив, що питання забезпечення проїзду для працівників комунальних підприємств, медичних закладів та установ, організацій, які забезпечують життєдіяльність на території міста, вирішено. Зокрема таким працівникам будуть видані квитки на проїзд у спеціальному транспорті у визначені години за трьома напрацьованими маршрутами.

О тій же годині на сторінці Миронівської міської ради з’явилася інформація, що мер міста Віталій Савенко ініціював довіз медичних працівників до Миронівської ЦРЛ. Вже 24 березня почав курсувати безкоштовний автобус для медиків міста за попередньо узгодженим маршрутом. При собі пасажири мусять мати довідку з місця роботи та захисну маску.

24 березня Вишгородський міський голова Олексій Момот на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що комунальне підприємство-перевізник перепрофільовано, а на перекриті у зв’язку з карантином маршрути пустять автобуси, які безкоштовно здійснюватимуть перевезення медичних працівників, співробітників Національної поліції та Нацгвардії правим та лівим берегом два рази на день ( з 7-ї години ранку до 8:30—9 години вечора). Щодо довозу працівників інших категорій, 25 березня у Вишгороді вирішили — довозитимуть усіх, кому дозволено працювати на період карантину (у тому числі продавців, робітників важливих підприємств тощо).

25 березня спеціальний маршрут запустили у місті Боярка — про це у фейсбуці повідомив міський голова Олександр Зарубін. Перевезення, за його словами, буде проводитись безкоштовно, за спеціальними квитками, винятково для працівників закладів охорони здоров'я, ДСНС, поліції та комунальних служб. “Майже всі служби подали списки своїх працівників, окрім Боярської ЦРЛ. Сказали, що у них все організовано”, — повідомив мер Боярки. 

“Спеціальних квитків було виготовлено та видано близько 300 штук. Працівникам спеціальних установ, лікарям, пожежникам, рятувальникам, працівникам аптек, соціальних служб та іншим важливим службам. Курсують міські маршрутки, зменшили кількість рейсів. Із кількістю пасажирів справляються. Тариф проїзду 5 гривень, кожен платить за себе, пільг немає. На термін карантину були відмінені пільги для пенсіонерів, щоб зайвий раз вони не виходили із домівок. Всі ставляться із розумінням”, — розповів KV мер Переяслава Тарас Костін.

Особливості руху транспорту по районах

Стосовно ситуації з пасажирськими перевезеннями за умов карантину у районах області, KV звернулася за коментарем до очільників районних рад. Місцева влада запевняє: в цілому область підготувалася до нових умов та зуміла організуватися.

Голова Броварської райради Сергій Гришко:

Ми організували проїзд для медиків відразу, як виникла потреба. Виділили комунальні автобуси, об'єднані громади надали мікроавтобуси, адже можно перевозити тільки до 10 людей одночасно враховуючи водія. Курсує маршрут, забирає та відвозить на роботу і додому. Звісно, що проїзд безкоштовний. Проблем із перевезеннями немає. Більш того – разом із містом та громадами шукаємо можливість, аби виділити кошти медикам на 100-200% премій. Можна сказати, що вони зараз на передовій. Підприємства, які працюють у закритому режимі – “Кола-Кола”, “Рабен”, “Асканія-Флора”, комбінат “Тепличний”, – організовують підвіз працівників самостійно, але дотримуючись усіх норм. 

Голова Васильківської райради Наталія Баласинович:

У районі перевезення здійснюють за спецквитками, їх виготовлено більше тисячі. Залучаємо перевізників, організовуємо спецрейси. Меценати запропонували свою допомогу і надати мікроавтобуси для перевезень по району. По місту курсує один автобус. Служби таксі долучаються. Власники великих підприємств самостійно довозять своїх працівників на роботу. Ми довозимо тільки медиків. Для них, звісно, проїзд безкоштовний. Вони і так герої. Ми зараз плануємо виділити додаткові кошти, щоб підняти зарплати на 200%. Вже массово почали писати заяви на звільнення. І я розумію їх, тому що санітарки у інфекційному відділенні працюють за 3200 гривень на місяць. Разом із головними лікарями вмовляємо їх залишитись. 

Голова Вишгородської райради Ростислав Кириченко:

Ми не виготовляємо спецквитків, лікарі забезпечені комунальним транспортом. Придбали 16 автомобілів, також власним транспортом лікарі гуртуються і їздять на роботу. Загалом у нас налічується близько 150 медичних працівників, вони працюють позмінно. Вистачає місць. У разі потреби на балансі райради є автобус на 17 місць. Також на сесії виділили додатково 200 тисяч гривень, якщо доведеться скористатись послугами автомобільно-транспортних підприємств. 

Замголови Києво-Святошинської райради Олександр Однороманенко:

Перевезення працівників медичних установ організовано безкоштовно шкільними автобусами. Наразі ведуться перемовини із приватними перевізниками, які обслуговували маршрути району, для залучення їхнього транспорту для перевезень. Також допомагають волонтери, лікарі, які мають власний транспорт, підвозять колег. 24 березня на позачерговій сесії ми збільшили резервний фонд, є кошти на виплату премій медикам. Є проблема із “невідкладною допомогою”, оскільки держава заборонила фінансування її з районного бюджету, навантаження лягло на місцеві бюджети. Але ще у грудні ми затвердили програму, за якою місцеві ради надають району субвенцію і на “невідкладну допомогу”. Тому проблема поступово вирішується.

Голова Бородянської райради Георгій Єрко

Ми забезпечили комунальні підприємства охорони здоров'я паливно-мастильними матеріалами і вони самостійно організовують довіз працівників. Більше 10 осіб перевозити не можна, правил дотримуються. Залучили також особистий транспорт. Поліція допомагає, підвозить медиків, рятувальників. Самоорганізувались і проблем ніяких немає. Голова Миронівської райради Валентина Усик:

У нас багато медиків, але більшість працює троє діб через один вихідний. Ми затвердили маршрути, кожного дня маємо довозити до центральної районної лікарні 37 чоловік, а по первинній медицині – 11 працівників. Це тільки по району, без ОТГ. По Миронівці окремо ходить маршрутка, визначено чотири місця зупинки. А у нас поки є одна “газелька” і будемо за рахунок коштів районного бюджету заключати договори із перевізниками. Це буде безкоштовно для лікарів і жодних проблем не виникне. По районній програмі ми ще можемо забезпечити транспортом працівників важливих для життєдіяльності району підприємств. Приватні підприємства самостійно займаються дозовом працівників. 

Голова Богуславської райради Володимир Замирайло: 

Основна маса населення, яка працює у визначених службах, проживає саме у місті Богуславі. За розміром місто невелике і більшість працівників в основному добиралися до місця роботи пішки. Тому наразі потреби як в такому громадському транспорті і відповідних спецпропусків для населення немає. На час карантину від поїздок можна обмежитися. Лікарня ж розробила власний маршрут руху транспорту, зранку завозячи і забираючи медперсонал під час об’їзду населених пунктів.

Голова Кагарлицької райради Іван Семцов:

На час карантину у районі взагалі заборонений рух громадського транспорту. Приватні підприємства налагодили довіз співробітників власним транспортом. Організовано підвезення медиків, державних службовців та інших служб, перебування яких на роботі є обов’язковим і які проживають у селах. Для цих заходів було виділено автобус та паливо. Поки що пересування відбувається без пропусків, поліція щодо цього попереджена. Ми замовили й очікуємо на надходження 5 тисяч спеціальних перепусток. Відповідні списки сільські ради, підприємства та комунальні заклади нам вже надали. Плануємо видавати перепустки тим підприємствам, у яких у цьому є критична необхідність. А саме: державним службовцям, поліції, та решті служб, які забезпечують життєдіяльність району. А також власникам магазинів для доставки з бази необхідного товару, аграріям, у яких наразі триває посівна і є необхідність у паливі, запчастинах тощо. 

Голова Макарівської райради Олександр Гулак:

Кожна сільська ради подавала відразу до КОДА інформацію стосовно жителів, які потребують і які вже отримали необхідні спецперепустки для пересування. Жодних скарг від мешканців з цього приводу не надходило. По району громадський транспорт десь обмежений, десь призупинений, зважаючи на потреби і ситуацію. Лікарня налагодила логістику щодо підвезення лікарів автобусом і приватним транспортом. У зв'язку з тим, що немає планових операцій, закритий приймальний покій, то наразі нагрузка на лікарню значно зменшилася. 

Голова Іванківської райради Валерій Потієнко: 

Я прибічник того, щоб все ж таки населення було більш дисципліноване, перебувало на ізоляції вдома і дотримувалося карантинного режиму. Але так, в районі організований централізований підвіз населення, особливо медпрацівників. У районі працює фірма “Іванків автолюкс”, з якою узгоджені чотири маршрути руху транспорту. Зараз цей маршрут на погодженні в КОДА. Адже в районі дуже багато жителів, які працюють саме в Києві та області. Цей транспорт обов'язково оброблятимуть спеціальними дезінфікуючими засобами. Ставилося питання і надання спецпропусків. Ми зробили відповідні посвідчення для своїх медиків, поліції, відповідним службам для пересування районом. Щодо тих, хто працює у місті, то це питання вони підніматимуть вже за своїм місцем роботи. 

Голова Згурівської райради Олександр Івченко:

Проблема з транспортом залишається, адже є чіткі вказівки щодо обмеження громадського транспорту і взагалі зменшити пересування цивільного населення на час карантину. Вирішують проблему, хто як може. Аби жителі не їздили в райцентр до аптечного пункту, то забезпечення медпрепаратами вирішили здійснювати безпосередньо через ФАПи, які отримують замовлення від населення. Відкрито також медпункт від комунальної аптеки, який забезпечує ліками три населені пункти. Питання підвезення працівників до райцентру роботодавці вирішують власними силами. Переважна більшість медпрацівників проживає саме в райцентрі і він не такий за масштабом великий, щоб неможливо було дістатися до робочого місця. Гострої потреби в організації підвозу категорії медичного персоналу в районі немає. 

Голова Білоцерківської райради Володимир Шевченко:

Відділ надзвичайних ситуацій райдержадміністрації вже отримав відповідні спеціальні перепустки з області і видав їх всім, хто має забезпечувати функціонування району. Рух міжміського транспорту призупинено, в’їзд в місто відкритий. Поки що містом рухається громадський транспорт, але є обмеження у кількості пасажирів. Довезенням лікарів, які наразі безпосередньо необхідні на місцях, займається саме районна лікарня. За словами головного лiкаря, наразі немає потреби в максимальній кількості медпрацівників на місцях. 

Голова Володарської райради Володимир Кузьменко:

По Володарскому району немає нагальної необхідності для організації підвезення населення чи для проїзду за спецпропусками. Медпрацівників довозимо двома машинами власними силами. На період карантину рух громадського транспорту і сполучення з приміським транспортом було призупинено, працюють лише таксі. Сільські ради планують перерахувати близько 500 тис. гривень, а районна рада по 250 тис. гривень на потреби первинної і вторинної ланок, закупівлю засобів захисту. Приватні підприємці також долучилися і надають всебічну матеріальну і технічну підтримку медзакладам. 

Голова Баришівської райради Володимир Гуменюк:

Наразі весь службовий транспорт першочергово задіяний на довезення медичного персоналу. Керівники і працівники всіх служб, які користуються приватним транспортом, підключилися до підвезення своїх колег. Перебоїв наразі немає. З районного бюджету було виділено кошти на закупівлю пального, дезінфікуючих і захисних засобів. Внутрішньорайонних проблем з транспортом між селами і центром Баришівки ми не маємо. Наразі через обмеження є величезна проблема і питання №1 саме з доїздом до Києва, де працює багато наших мешканців, в тій же самій обласній лікарні. Мешканці з громадянською позицією і ті, що мають власний транспорт, організували в соцмережах групи і намагаються таким чином допомагати з підвезенням. Інформацією щодо надання спецперепусток я не володію, якщо вони надаються, то це винятково через виконавчий орган РДА. В соцмережах була інформація стосовно запуску електропотягу “Яготин – Київ” по спецперепустках, але офіційних розпоряджень до райради не надходило. Ситуація наразі дуже швидко змінюється, тож невиключені якісь зміни і до діючих вказівок. 

Голова Бориспільської райради Владислав Байчас:

Так, в районі наразі видано спеціальні посвідчення саме для лікарів, обслуговуючого персоналу, працівників комунальних господарств, які мають підтримувати життєдіяльність району на час карантину. Яка це саме кількість, сказати не можу. Наразі транспорту вистачає для забезпечення цих перевезень, скарги не надходили. Голова Обухівської райради Лариса Ільєнко:

У районі обмежено рух громадського транспорту. Тому було вирішено організувати підвіз із сіл для медиків, поліції, МНС та інших працівників. Всіх цих жителів району доставляємо з допомогою шкільних автобусів. Транспорт обов’язково дизинфікується після кожної поїздки. Ми не робили спеціальних перепусток. Розроблені списки населення, які мають потребу у транспорті і власними силами закриваємо це питання. 

Нагадаємо, що жителів Київщини і передмістя закликали об'єднатися задля допомоги медикам. Через обмеження транспортного сполучення багато лікарів не можуть дістатися на роботу до столиці. У зв'язку з цим в Viber був створений чат "Підвези медика на роботу", куди можна звернутися за допомогою і запропонувати свою. Київщина на заклик відгукнулася. 

Читайте: На Киевщине стартовала акция “Подвези медика на работу”

Також до КОДА надійшла скарга від працівників дитячих будинків. Вони жаліються, що їх не включили до категорії, яка має право на користування громадським транспортом у період кризи і просять організувати підвіз.

У свою чергу т.в.о. губернатора Василь Володін наголосив, що карантин – це такий режим, коли потрібно максимально уникати безпосереднього контакту між людьми. Тому, якщо ці працівники є життєво необхідними для дитячого будинку, то вони повинні звернутися до свого роботодавця і оформити спеціальні перепустки. І наголосив, що всі заходи, що вживаються наразі владою, спрямовані на те, щоб мінімізувати живе контактування.

Нагадаємо також, що керівництво ОДА взяло під контроль питання підтримки соціально вразливих категорій населення. На час запровадження карантину й оголошеної в Київській області надзвичайної ситуації Уряд і облдержадміністрація обіцяють працювати на те, щоб люди похилого віку та особи з інвалідністю не залишалися самотніми і відчували підтримку.

Читайте: Для жителей Киевщины работает горячая линия по вопросам социальной защиты

За даними МОЗ, станом на 24 березня в Київській області зафіксовано 15 випадків захворювання на коронавірус, 10 із них протягом минулої доби. Загалом серед населення України зафіксовано 84 лабораторно підтверджених випадків. 

Читайте: Коронавірус на Київщині: смерті від пневмонії та що робить влада аби убезпечити громадян 

Читайте також: Хроники коронавируса в Украине: обновляется 

Фото: колаж KV

КиевVласть

Виктория Билоус, Инна Михно, Владислав Григорьев

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, сергей гришко, валентина усик, владимир замирайло, владимир гуменюк, александр гулак, Ростислав Кириченко, александр однороманенко, георгий ерко, киево-святошинский райсовет, иван семцов, андрей слепченко, александр ивченко, макаровский райсовет, вышгородский райсовет, обуховский райсовет, валерий потиенко, виктор малаш, владимир шевченко, лариса ильенко, Згуровский райсовет, людмила урожай, бородянский райсовет, броварской райсовет, Геннадий Сиваненко, полесский райсовет, мироновский райсовет, белоцерковский райсовет, фастовский райсовет, иванковский райсовет, богуславский райсовет, кагарлыкский райсовет, ставищенский райсовет, таращанский райсовет, барышевский райсовет

понедельник, 17 января 2022 г.
12:27
Під Києвом збудують новий дитячий садок на 280 місць
12:12
Киевская таможня задержала пять посылок из Казахстана с содержанием психотропов
12:01
Рост цен – вопрос нацбезопасности, который способна урегулировать Тимошенко, – эксперт
11:43
Полиция открыла дело по факту обезглавливания статуи украинки при въезде в Ирпень
11:34
Захворювання на коронавірус виявили в 132 жителів Київщини
11:21
Печерский райсуд Киева определит меру пресечения Порошенко по “угольному” делу о госизмене
11:13
На Киевщине из-подо льда достали тело мужчины
11:01
Кличко во второй раз заболел COVID-19
10:43
В ноябре 2021 года киевляне оплатили 62% насчитанной коммуналки
10:25
Столичную власть просят очистить от снега проезжую часть и тротуары на улицах Кавалеридзе и Данченко
10:07
Порошенко прибыл из Варшавы в Киев и направился в Печерский суд, где ему изберут меру пресечения по делу о госизмене
10:03
Курс валют в Киеве: 17 января 2022 года
09:46
На прошлой неделе столичные спасатели ликвидировали 85 пожаров
09:22
Жителей Киева и Киевщины предупредили о сильном ветре
09:02
В минувшее воскресенье в Украине более 23 тысяч человек вакцинировались против COVID-19
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 17 января 2022 года
Календарь событий