четверг, 6 мая 2021 г.

Коронавірус на Київщині: кількість хворих на COVID-19 подвоїлася, у гуртожитку Вишневого - 78 інфікованих

Коронавірус на Київщині: кількість хворих на COVID-19 подвоїлася, у гуртожитку Вишневого - 78 інфікованих

В період з 17 по 24 квітня на Київщині удвічі збільшилася кількість людей з підтвердженою хворобою COVID-19. Тільки за минулу добу зафіксовано 54 нових випадки зараження. Першість за кількістю інфікованих продовжують тримати Києво-Святошинський та Обухівський райони, до них долучилося місто Вишневе, в гуртожитку якого наразі на ізоляції перебуває 239 осіб, з них інфікованих 78. Є й гарні новини — усі громадяни, які повернулися з ОАЕ і перебували з 10 квітня на обсервації, здорові і роз’їхалися по домівках.

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу т.в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Поточна епідемситуація

За даними Київського обласного лабораторного центру, у Київській області станом на 10.00 24 квітня 2020 року офіційно підтверджено 505 випадків захворювання на коронавірус. За добу лабораторно підтверджено 54 нових випадки коронавірусної хвороби.

Ситуація у районах: 

в Обухівському районі – 82 (21 – смт Козин, 4 – с. Романків, 10 – м. Українка, 39 – м. Обухів, 1 – с. Красна Слобідка, 1 – с. Нещерів, 1 – с. Германівка, 1 – с. Таценки, 2 – с. Деремезна, 1 – с. Красне 1, с. Долина – 1); 

у Києво-Святошинському – 188 (24 – с. Софіївська Борщагівка, 13 – Крюківщина, 101 – м. Вишневе, 9 – м. Боярка, 5 – с. Гатне, 5 – с. Лісники, 4 – с. Святопетрівське, 4 – с. Дмитрівка, 3 – с. Тарасівка; 3 – с. Чайки, 8 – с. П. Борщагівка, 1 – с. Кременище, 3 – с. Білогородка, 1 – с. Капітанівка, 1- с. Нове, 1- с. Гнатівка; 1 – с. Юрівка; 1 – смт. Чабани); 

2 – у Баришівському (с. Недра – 1; с. Дернівка – 1); 

5 – у Білоцерківському (с. М. Вільшанка – 1, Фурси – 2, м. Узин – 2);

12 – у Бориспільському (2 – с. Гнідин, 2 – с. Вороньків, 1 – Головурів, 3 – с. Гора, Кийлів – 1, Петропавлівське – 1, Проліски -2);

18 – у Броварському (с. Зазим’я, с. Княжичі, смт Калита, с. Требухів, с. Погреби, Велика Димерка, с. Гоголів);

3 – у Бородянському (смт. Немішаєво – 1; смт Клавдієво – 1; с. Загальці – 1);

8 – у Васильківському (с. Рославичі – 3; с. Іванковичі – 2; с. Погреби – 1; с. Данилівка – 1, с. Мала Салтанівка – 1);

5 – у Вишгородському (с. Нові Петрівці – 2, Тарасівщина – 1; с. Велика Дубечня – 1, с. Козаровичі – 1);

2 – у Іванківському районі (с. Тетерівське – 1; с. Дитятки – 1);

11 – у Макарівському (с. Мостище – 2; с. Березівка – 3; с. Лишня – 1; с. Фасова – 1; с. Гавронщина– 1; с. Вільне – 1, Бишів – 1, Наливайківка – 1);

4 – у Миронівському (с. Маслівка – 2; с. Зеленьки – 1, с. Здорівка – 1);

9 – у Кагарлицькому (с. Панікарча – 1, с. Слобода – 6, с. Зелений Яр – 2);

3 – у Переяслав-Хмельницькому (с. Пристроми – 1; с. Стовп’яги – 1; с. Циблі – 1);

1 – у Поліському (1 – с. Стещино);

1 – у Рокитнянському (1 – с. Запруддя);

7 – у Ставищенському (с. Гейсиха);

1 – у Згурівському (с. Черевки).

Ситуація в населених пунктах така: 8 лабораторно підтверджених випадків знайдено у м. Біла Церква; 19 – у м. Бровари; 25 – у м. Бориспіль; 1 – у смт Бородянка; 11 – у м. Буча; 13 – у м. Васильків; 3 – у смт Володарка. 9 – у м. Вишгород; 20 – у м. Ірпінь; 4 – у м. Фастів; 1 – у смт Ворзель; 3 – у м. Гостомель; 1 – у смт Коцюбинське; 1 – у смт Ставище; 17– у м. Кагарлик; 3 – у м. Переяслав; 2 – у смт Рокитне; 1– у смт Іванків. 

Із них діти – 44. Одужало – 38.

За час пандемії померло 12 людей: 6 випадків – Києво-Святошинський район (Вишневе, с. Святопетрівське, с. Гатне, с. Тарасівка); 1 випадок – Макарівський район (с. Мостище), 1 випадок – м. Біла Церква, 1 випадок – м. Фастів, 1 випадок – м. Васильків, 1 випадок – Ставищенський район, 1 випадок – Васильківський район. За добу нових випадків немає.

За період з 14 березня 2020 року всього до Київського обласного лабораторного центру надійшло 1111 підозр на COVID–19. За останню добу отримано 96 повідомлень про підозру. Встановлено медичне спостереження за 3330 контактними особами.

Серед захворілих — 30 медпрацівників, з яких 20 працює в медзакладах Києва, 10 — в обласних лікарнях (3 — Бровари, 1 — Біла Церква, 2 — Обухів, 2 — Боярка, 2 — Вишневе). 

Гуртожиток у Вишневому

За словами Володіна, наразі на ізоляції в гуртожитку перебуває 239 осіб, проведено 241 ПЛР-тест, у т.ч. 2 співробітникам гуртожитку. Підтверджених випадків захворювання — 78, з них 2 — померли, 4 — на стаціонарі, 72 — самоізоляція. Серед останніх 10 мають клінічні ознаки, решта — несимптомний перебіг (немає ознак захворювання). 

Біля гуртожитку постійно чергує бригада ЕМД Київського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 

З 15 квітня у гуртожитку обмежено вхід та вихід, з 16 квітня встановлено пункт пропуску з термометрією. На час 14-денного інкубаційного періоду створено санітарно-контрольний пункт для обмеження доступу населення до гуртожитку. З 21 квітня введено особливий режим перебування та пересування громадян у гуртожитку та визначені посилені обмежувальні заходи для недопущення поширення коронавірусу.

Міська влада виділила грошову допомогу на забезпечення харчування ізольованих людей. Для них відкрито гарячу лінію: +38 093 018 53 61, за якою можливо звертатися з будь-яких питань. Додатково на наявність захворювання обстежать 65 співробітників поліції, які забезпечують правопорядок на об’єкті. 

Інші гуртожитки 

Т.в.о. голови КОДА зазначає про те, що досі триває перевірка санітарно-епідеміологічного стану у ще двох гуртожитках області, де виявлено хворих на коронавірус. 

Перший — гуртожиток на вул. Центральній, 6, с. Петропавлівське Бориспільського району (Вишенська сільрада), у якому в окремому крилі проживає інфікована працівниця медзакладу. Проведено тест серед інших 43 мешканців гуртожитку, захворювання в них не виявлено. 

Другий — гуртожиток на вул. Проскурівській, 13, смт Гостомель. Є один хворий — військовослужбовець. Наразі він перебуває в інфекційному відділенні Ірпінської ЦМЛ. У членів його родини взяли аналізи. 

Лікарні

У інфекційному відділенні КНП “Центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради” (м. Боярка) наявні 10 боксів на 40 ліжок. Підготовлено 53 ліжка у терапевтичному відділенні. З 23 квітня перепрофільовуються інші ліжка, припиняється ургентна хірургічна госпіталізація. 

Станом на 16 квітня в КНП “Ірпінська центральна міська лікарня” повідомили про наявність 40 ліжок. На фахову думку лікарів, цього цілком вистачає для прийому пацієнтів із COVID–19. 

Обсервація

Сплинув термін обсервації 113 громадян України, які прибули 10 квітня з ОАЕ. Обсервація проводилася, нагадаємо, на базі санаторію “Україна”, м Ворзель. Ознак коронавірусу за весь період обсервації у прибулих не виявлено. Вони отримали довідки про проходження обсервації, із вказівкою, що стан їхнього здоров’я не загрожує оточуючим. Наразі вони знаходяться в своїх домівках. 

“КОДА зробила все можливе, аби обсерванти пройшли цей період із максимальним комфортом. Ми дуже раді, що громадяни України повертаються додому здоровими; крім того, ми здобули досвід із проведення обсервації і впевнені, що наступного разу зможемо зробити цей процес зручніше та простіше”, — наголосив т.в.о. голови КОДА Василь Володін.

Підтримка бізнесу

Підприємства Київщини долучилися до подолання поширення коронавірусу в області. Постійно проводиться робота із лікарнями для визначення потреб і надання допомоги. 

Вчора АТ “Київоблгаз” вже вдруге передав допомогу Київській обласній дитячій лікарні в м. Боярка, яка є опорною лікарнею та приймає маленьких пацієнтів, хворих на коронавірус, з різних населених пунктів Київщини.

Читайте: “Киевоблгаз” передал оборудование для детской больницы в Боярке

Брак інсуліну у Боярці

Також Володін зазначив, що інсулінозалежні жителі Боярки побоюються, що незабаром залишаться без необхідного їм препарату. Він запевнив, що у аптеках міста, як і в усій області, інсулін є.

Крім того, на Київську область уряд розподілив 29,5 млн гривень на відшкодування вартості інсуліну. Кошти вже розподілені на лікарні і до 1 травня всі райони та міста отримають інсулін, його вистачить на майже 10 тисяч пацієнтів. 

Пожежі у Зоні відчуження

Станом на ранок підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій допомагають Державному агентству з управління Зоною Відчуження у гасінні пожежі на території Луб’янського, Баришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв. Основні зусилля спрямовані на локалізацію трьох осередків – сіл Розсоха, Крива Гора та Рудьки. Відкритих вогнищ горіння немає. Наразі ліквідовується тління пеньків, залишків деревини та торфяників в осередках, пройдених вогнем.

Для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 7 шляхопрокладачів Збройних Сил України. Створено 863 кілометра мінералізованих смуг. До гасіння пожеж залучено 1066 чоловік та 253 одиниці техніки. З гвинтокрилів скинуто 236 тонн води. Радіаційний фон по місту Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень.

Пік коронавірусу

Володін зазначив, що область має продовжувати дотримуватись суворих правил карантину. Попри загальну свідомість людей, у минулі вихідні правоохоронці деколи фіксували порушення правил карантину. Через це українські науковці очікують нових піків захворюваності, орієнтовно на кінець квітня та з 3 по 8 травня. 

З огляду на існуючу небезпеку та після обговорення з релігійними організаціями, в області поки заборонено відвідування цвинтарів, за винятком поховань. До того ж, християнська традиція має в календарі й інші дати і дні для вшанування предків.

Читайте: Коронавірус на Київщині: кладовища закрили для відвідування, відкрили 6 точок обов’язкової обсервації

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григорьев, Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, коронавирус, новини київщини, власть киевщина, COVID-19, василь володін, коронавірус, обухов, василий володин, киево-святошинский район, эпидемия, медики, козин, санаторий, влада київщина, маски, медицинская помощь, кпп, епідемія, санаторій

среда, 5 мая 2021 г.
09:06
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:05
Апрель в Киеве был холоднее климатической нормы
17:32
Использование самокатов требует законодательного урегулирования
17:03
На Київщині триває капітальний ремонт мосту на дорозі Васильків–Княжичі–Лука–Гореничі-/М-06/ (фото)
16:40
За сутки в Киеве умерли 16 человек, больных коронавирусом
16:05
На Київщині почнуть будувати ЦНАП за 92 млн гривень
15:09
Прокуратура подозревает предпринимателя в поставке некачественных продуктов в школы Киева и области
14:09
На кладбище в Киеве ликвидировали семь очагов возгорания
13:03
Минулої доби коронавірус зафіксували в 73 жителів Київщини
12:08
С сегодняшнего дня в учебные заведения столицы вернулись более 400 тысяч детей
11:09
Движение в центре Киева могут ограничивать 5 и 6 мая
10:06
Під час свят вакцинація проти COVID-19 на Київщині не зупинялась
09:03
За прошедшие сутки в Украине было выявлено более 2,5 тысяч носителей коронавируса
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 5 травня квітня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 5 мая 2021 года
вторник, 4 мая 2021 г.
18:01
Завтра, 5 мая, до лета ограничат движение по проспекту Бандеры (схема)
Календарь событий
Как детективы НАБУ “сливают” дело о бюджетных растратах КП “Информатика”
30 апреля 2021 г. 09:30
Как детективы НАБУ “сливают” дело о бюджетных растратах КП “Информатика”
В августе 2021 года Высший антикоррупционный суд (ВАКС) может закрыть уголовное производство, в рамках которого расследуется причастность руководства КП “Информатика” к крупной растрате бюджетных средств. Речь идет о закупке этим коммунальным предприятием в 2016-2017 годах систем видеонаблюдения у ООО “Каргон” и ООО “Интелекшуал Констракшн”. Сотрудничество указанного КП с этими компаниями, по информации аудиторов Киевской горгосадминистрации (КГГА), привело к потере городским бюджетом около 30 млн гривен. Именно аудиторский отчет лег в основу уголовного производства, открытого Национальным антикоррупционным бюро (НАБУ) в сентябре 2019 года. Но детективы этого бюро, по мнению судей ВАКС,  явно затягивают не самое сложное дело: провалили проведение судебно-товароведческой экспертизы, фактически ничего не делали по этому делу с августа 2020 года. 
Новый парк в заливе Берковщина строят по очень интересной схеме
29 апреля 2021 г. 12:00
Новый парк в заливе Берковщина строят по очень интересной схеме
В Киеве бюджетные средства вливаются в обустройство очередного парка в отсутствии оформленной для этого земли. На сей раз речь идет о заливе Берковщина, где на берегу Днепра Ян Табачник и Иосиф Кобзон с санкции Киевсовета ранее планировали построить высотный многофункциональный комплекс. Теперь “Киевзеленстрой” там обещает построить парк “Прибрежный” (по документам работы значатся как “капремонт благоустройство парка”). Подрядчик  – ООО “Евротехнологии групп” – в минувшем году получил за соответствующие работы 6,8 млн гривен, сейчас подписан договор еще на 33,7 млн гривен. В учредителях этой компании ранее значился замначальника управления  капвложений “Киевзеленстроя” Тарас Бойправ. Наверное, не удивительно, что указанное ООО сделали генподрядчиком создания парка еще до его победы в первом тендере.