вівторок, 27 лютого 2024 г.

Київ закупив третину всіх генераторів у “Епіцентра” сім'ї Герег

Київ закупив третину всіх генераторів у “Епіцентра” сім'ї Герег

На загальнодержавному рівні в розпалі скандал з розкраданням бюджетних коштів на закупівлі генераторів. Тим часом в столиці, як з'ясувалося, такі закупівлі теж проводилися досить неоднозначно. Майже 80% закупівель на постачання генераторів під різними приводами вдалося провести без аукціонів: фактично замовники, виходячи з власних симпатій визначали, в кого закупити цей товар. Як результат, третину всіх витрачених протягом минулого року грошей з бюджету столиці на генератори пішли на рахунки однієї, не зовсім рядової фірми – ТОВ “Епіцентр К”, що належить депутату Верховної Ради Олександру Герезі та екссекретарю Київради Галині Герезі (обоє на колажі). 

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, протягом 2022 року департаменти та управління Київської міськдержадміністрації (КМДА), РДА, а також столичні комунальні підприємства уклали за результатами публічних закупівель 123 договори на закупку генераторів. Загальна ціна договорів склала 85,48 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Нагадаємо, що армія росії цілеспрямовано завдає ракетних ударів по енергетичних об’єктах України з 10 жовтня 2022 року. Відтоді через пошкодження ТЕЦ, ТЕС, ГЕС, трансформаторів та магістральних мереж в країні та Києві зокрема постійним явищем стали стабілізаційні та аварійні відключення електроенергії.

Найгірша ситуація з електрозабезпеченням спостерігалася в грудні. Це все відобразилося на динаміці закупівель для столиці альтернативних джерел енергії, зокрема, дизельних та бензинових генераторів. Кількість таких закупівель зросла з 5 в жовтні до 27 в листопаді, а в грудні сягнула позначки 70.

Хто закуповує генератори для столиці

Протягом минулого року в столиці закупівлі генераторів проводили сотня замовників. На найбільшу суму – 43,52 млн гривень або 51% від загальної суми – таких пристроїв закупив Департамент муніципальної безпеки КМДА. Згідно з договорами, за ці кошти до кінця минулого року за адресою реєстрації цього департаменту (вул. Вишгородська, 21) повинні були поставити 544 генератори.

Наступним по активності в 2022 році замовником генераторів в Києві стало Управління освіти Дніпровської райдержадміністрації (РДА). За рік воно закупило 155 генераторів на 10,35 млн гривень (12% від суми річних закупівель генераторів). Всі вони призначені для укриттів навчальних закладів району.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Майже на однакові суми по одному генератору для своїх потреб замовили два медзаклади – КНП "Київський міський центр нефрології та діалізу" (за 5,84 млн гривень) і КНП "Київська міська клінічна лікарня №3” (за 5,6 млн гривень). Ще чотири генератори на 3,35 млн гривень закупило КНП “Клінічна лікарня “Психіатрія”.

Решта 95 замовників за рік закупили генераторів на суму близько 17 млн гривень (20% від загальної ціни всіх договорів). Ціна договорів кожного з цих замовників не перевищила 1 мільйон гривень. 

У кого купували

Протягом 2022 року генератори для столиці замовляли у 67 постачальників. Майже половина всіх освоєних на генераторах за рік коштів дісталася двом підрядникам, при чому один з них отримав підрядів з величезним відривом від інших компаній. Так, при загальній ціні всі “генераторних” договорів року в 85,48 млн гривень – 8 договорів майже на 29 млн гривень підписали з ТОВ “Епіцентр К” (*). За ці кошти фірма повинна поставити для міста 408 генераторів, з яких чотири сотні за 28,63 млн гривень у неї замовив Департамент муніципальної безпеки КМДА.

Друге місце по сумі освоєних на генераторах коштів в столиці минулого року посіло ТОВ "Східбудтрансгаз" (**). Ця фірма отримала всього один, але досить коштовний договір – ціною 11,44 млн гривень від все того ж Департаменту муніципальної безпеки КМДА на поставку 144 генераторів.

Решта 65 постачальників генераторів для Києва отримали на всіх 121 підряд загальною вартістю 45 млн гривень.

Конкурентність

Левова частка – 96 з 123 – закупівель на постачання генераторів для Києва в 2022 році провели без аукціонів. Частина з них була проведена як допорогові, решта – на основі постанови Кабміну від 12 жовтня 2022 року № 1178 про проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану.

Серед замовників лідером по витраті бюджетних коштів на генератори без аукціонів став Департамент муніципальної безпеки КМДА, який абсолютно всі свої закупівлі провів без конкуренції, обравши підрядників на свій власний розсуд. Серед підрядників лідер по отриманню договорів без конкурсів – ТОВ “Епіцентр К”, якому всі підряди дісталися без аукціонів.

Про підрядників

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Епіцентр К” зареєстровано у 2003 році в Києві. Статутний фонд – 158,6 млн гривень. Основний вид діяльності – “роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах”. Засновники – Олександр Герега (51,3%), Галина Герега (47,9%) та Тетяна Суржик (0,73%). Керує компанією Петро Михайлишин.

Підприємство входить до групи "Епіцентр", яка включає мережі будівельних гіпермаркетів "Епіцентр" та "Нова Лінія", аграрний холдинг "Вінницька аграрно-промислова група" та земельний банк, в обробці якого 160 тис. га.

Олександр Герега – депутат Верховної Ради IX скликання, член депутатської групи партії “За майбутнє”. Також він був у складі Верховної ради VII (фракція Партії регіонів) та VIII (позафракційний) скликань. Усі три рази обирався по 192-м округу у Хмельницькій області.

Галина Герега – депутатка Київради V та VI скликань, фракція “Громадський актив Києва”. З 20 квітня 2011 року до 5 червня 2014 року була заступником міського голови – секретарем Київради. З 12 липня 2012 року по 5 червня 2014 року виконувала обов'язки Київського міського голови у зв'язку з відставкою Леоніда Черновецького.

Читайте: Герега напоследок обеспечила своих подопечных деньгами и славой

За даними Сlarity-project, в результаті участі у публічних закупівлях ТОВ “Епіцентр К” отримало понад 190 тис. підрядів на суму 2,94 млрд гривень. Найбільше замовлень фірмі зробили великі акціонерні товариства – “Укргазвидобування”, “Укрпошта” та “Харківобленерго”. 

Минулорічні щедрі закупівлі генераторів є далеко не єдиною ознакою поблажливого ставлення столичної влади до бізнесу сім'ї Герег. Раніше KВ писала, що ТОВ “Епіцентр К” систематично видаються від КМДА дозволи на проектування будівництва нових магазинів фактично “заднім числом”. Так, в жовтні 2021 році компанії затвердили містобудівні умови та обмеження (МУО) для проектування будівництва торговельного комплексу на перехресті вул. Березняківській та Дніпровській набережній у Дніпровському районі Києва. На той час на земельній ділянці вже активно почалися підготовчі роботи до будівництва. У грудні 2018 року в КМДА погодили проектування будівництва гіпермаркету “Епіцентр” на проспекті Степана Бандери, 13-А, тоді як за цією адресою гіпермаркет було відкрито ще у березні 2018 року.

У грудні 2019 року столична влада дозволила цій компанії реконструкцію з об'єднанням двох торгових центрів по вул. Полярна, 20-Д, а будівельний гіпермаркет за вказаною адресою було реконструйовано та відкрито ще у 2014 році. У лютому 2020 року КМДА дозволила ТОВ "Епіцентр Н" проектувати реконструкцію нежитлових будівель на вул. Віскозний, 4 під центр видачі онлайн замовлень, коли пункт видачі замовлень вже успішно працював.

Читайте: В Киеве появится 9-й “Эпицентр”

Також “Епіцентр” був на слуху під час карантину. Так, під час загального локдауну мережа цих гіпермаркетів продовжувала працювати, що обурювало громадськість. У травні 2020 року Київське обласне територіальне відділення АМКУ зайнялося вивченням фактів порушення магазинами "Епіцентр" та "Нова лінія" конкурентного законодавства під час дії карантинних обмежень. Втім, жоден із 26 протоколів, складених на магазини “Епіцентр”, до суду не дійшли.

Читайте: Нардеп Герега предложил Кличко и ряду нардепов покупать маски в его компании “Эпицентр” (документ)

ТОВ “Східбудтрансгаз” (друга фірма за ціною отриманих підрядів на постачання генераторів для Києва минулого року) зареєстровано в 2018 році в Харкові. Статутний капітал – 100 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник та директор – Олексій Кобильський.

Можливо це збіг обставин, але Олексій Кобильський колишній партійний соратник Олександра Гереги. В 2010 році Олексій Кобильський був обраний депутатом Зачепилівської районної ради (Харківська область) від Партії регіонів.

За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ “Східбудтрансгаз” підписало 8 договорів на 116,27 млн гривень. Найбільший замовник – АТ “Укргазвидобування” (як і у ТОВ “Епіцентр К”). 

Нагадаємо, 22 січня 2023 року стало відомо про викриття схеми розкрадання коштів на закупівлях генераторів з державного бюджету. Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомляли, що влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд гривень, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період. Однак низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили частину державних коштів привласнити.

До складу даного організованого злочинного формування, за даними слідчих, входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Лозинський, якого затримали під час отримання 400 тис. доларів хабара за сприяння укладанню договорів на закупівлю генераторів за завищеними цінами. 24 січня був взятий під варту і чоловік, якого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) підозрюють в організації надання хабара Василю Лозинському.

Читайте: Взято під варту підозрюваного в організації хабара для ексзаступника міністра розвитку громад і територій Василя Лозинського

Департамент муніципальної безпеки КМДА (до 2020 року – управління цивільного захисту КМДА) з 12 грудня 2018 року очолює Роман Ткачук. Діяльність цієї структури з листопада 2021 року контролює заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень, екскерівник Головного управління Нацполіції Києва (2015-2020 роки) Андрій Крищенко

* ТОВ “Епіцентр К” (код ЄДРПОУ: 32490244)

** ТОВ “Східбудтрансгаз” (код ЄДРПОУ: 42172933)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини києва, війна росії проти україни, напад росії на україну, prozorro, відключення електроенергії, закупівлі, YouControl, роман ткачук, генератори, департамент муніципальної безпеки, андрій крищенко, блекаут, галина герега, олександр герега, епіцентр к, східбудтрансгаз

вівторок, 27 лютого 2024 г.
12:46
Національний театр імені Івана Франка закуповує оксамиту на 2 млн гривень
12:27
Київ визначив кращі і найгірші РДА (рейтинг)
12:05
На Східному напрямку ЗСУ знищили черговий російський літак
11:43
Столична влада збирається зробити більш інклюзивними майже 800 пішохідних переходів
11:26
Макрон оголосив про створення коаліції для постачання Україні ракет великої дальності
11:03
Столична інспекція з паркування попереджає: припарковані на велосмугах автомобілі евакуйовуватимуть
10:45
Бучанська РДА витратить 12,8 млн гривень на дрони
10:24
Заступник Кличка хоче утеплити ушкоджений російською ракетою будинок на Солом’янці за міжнародний кошт
10:02
Сили оборони за добу знищили 850 окупантів, - Генштаб ЗСУ
09:44
Столичні правоохоронці затримали 50-річного киянина, який налагодив збут зброї, вибухівки та наркотиків через поштові відправлення (відео)
09:26
Повітряні Сили знищили 11 “шахедів” та дві ракети, випущені рф по Україні
09:05
На Мар’їнському напрямку районі Новомихайлівки за добу ворог 25 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 26 лютого 2024 г.
20:45
У Києві до 9 березня частково обмежили рух транспорту шляхопроводом на проспекті Броварському (схема)
20:26
На Київщині бізнес може навіть не сумніватися у нашій підтримці, - очільник КОВА Руслан Кравченко
20:01
Екснардепа Пашинського взяли під варту з можливістю застави у 272,5 млн гривень
19:44
Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків
Календар подій
Держава проти "Столиці”: як “група Молчанової” забудовує землі ДП “НДВА “Пуща-Водиця”
27 лютого 2024 г. 09:00
Держава проти "Столиці”: як “група Молчанової” забудовує землі  ДП “НДВА “Пуща-Водиця”
У столичних судах вже майже три роки розглядається справа щодо оскарження інвестиційного договору на забудову 9,7 га землі на житловому масиві Виноградар, на якій вже фактично добудовано ЖК “Варшавський-2”. Цій договір було укладено ще в 2008 році між ДП “НДВА “Пуща-Водиця” і ТОВ “Олівер-Буд” – компанією із орбіти девелопера “Stolitsa Group”, співзасновником якого є одіозна Владислава Молчанова (на колажі). Позивачем у цій справі виступає саме держпідприємство – його юристи вказують на те, що відповідна угода не була погоджена з Кабміном і ФДМУ, як цього вимагає законодавство. При цьому, нещодавно Фонд держмайна остаточно програв ще одну справу по цій землі, намагаючись в судовому порядку скасувати наказ Держземагентства від 2014 року, завдяки якому на цій території було дозволено житлову забудову. Таким чином держава поки нічого не може вдіяти із забудовниками, які активно освоюють Подільський район Києва – не допомогають ні кримінальні провадження, ні судові спори по іншим ділянкам за схожими обставинами.
Тетіївська громада відсуджує у московської єпархії місцевий храм
26 лютого 2024 г. 09:00
Тетіївська громада відсуджує у московської єпархії місцевий храм
Тетіївська громада б’є на сполох, намагаючись відстояти у московського патріархату громадський храм у центрі міста, що став центром релігійної ворожнечі. Ще наприкінці 2022 року релігійна громада Свято-Миколаївська парафія вирішила приєднатися до єдиної Православної церкви України. Мешканці зустріли зрештою значний спротив щодо доступу до храму від ще однієї релігійної громади УПЦ – Свято-Успенської парафії. Ситуація загострилася, коли місцева влада вирішила навести лад з майном і поставити на облік цю будівлю. У результаті храм став об’єктом судового позову, в якому суддя зупинив всі дії міськради. Кому належить будівля храму, у кого в оренді перебуває відповідна ділянка і чи планує влада міста і надалі в суді відстоювати майно у московитів – у матеріалі КВ. 
Екологічний скандал: влада Васильківщини не відмовляється від створення промзони біля заказника “Казковий яр”
24 лютого 2024 г. 09:00
Екологічний скандал: влада Васильківщини не відмовляється від створення промзони біля заказника “Казковий яр”
На Київщині триває боротьба Великобугаївської громади із Васильківською місцевою владою: люди чинять спротив розвитку промислового кластеру на землях сільськогосподарського призначення, які оточені з усіх боків об’єктами природно-заповідного фонду – заказниками “Васильківські Карпати” та “Казковий Яр”. Саме на захист останнього стала громада, адже він за останні роки прославив Велику Бугаївку як “туристична перлина”. Втім, місцева влада хоче дозволити побудувати поблизу промислове підприємство. Задекларована мета – створити нові робочі місця та наповнити податками збіднілий бюджет. При цьому, у виконкомі Васильківської міськради запевняють, що мова про будівництво асфальтно-бетонного заводу наразі вже не йде – лише про склади і повністю екологічно безпечний цех з виробництва тротуарної плитки. Чи постраждає в результаті екологія регіону, і в якому обсязі, покаже час.