суббота, 6 марта 2021 г.

Дороги на мільйони: Київщина заплатить 200 млн гривень за ремонт доріг на Ходосівку і Федорівку

Дороги на мільйони: Київщина заплатить 200 млн гривень за ремонт доріг на Ходосівку і Федорівку

Київська ОДА затвердила проєкти реконструкції двох доріг місцевого значення на суму майже 200 мільйонів гривень. Реконструкцію дороги С101301 Круглик – Кременище – Ходосівка за результатами торгів на “Прозорро” за 100 млн гривень робитиме турецька компанія "Онур Конструкціон", незмінний переможець подібних конкурсів та фігурант кримінальних розслідувань. Капремонт дороги обласного значення О102410 Федорівка – Ярошівка через Великі Гуляки візьме на себе підприємство "Автомагістраль" також за 100 млн гривень.

Про це KV стало відомо за результатами торгів та з розпоряджень №323 і №324 від 7 липня 2020 року за підписом голови Київської ОДА Василя Володіна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно з розпорядженням № 323, ремонту потребує частина автомобільної дороги О102410 (Федорівка – Ярошівка через Великі Гуляки, Дідівщина). Загальний кілометраж усіх відрізків складає 6 км, очікувана вартість за оцінками КОДА складала 153 млн 282 тис. 920 гривень. Тривалість робіт – 6 місяців.

Розпорядженням № 324 затверджувався проєкт капремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 101301 (Круглик – Кременище – Ходосівка), загальною довжиною 5 км 412 м. Загальна очікувана кошторисна вартість робіт мала скласти 125 млн 132 тис. 624 гривень. Тривалість – 6 місяців.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм       Подписаться

Згідно з даними про результати торгів у системі “Прозорро”, капремонт дороги “О102410 Федорівка – Ярошівка” здійснюватиме ООО “Автомагістраль”. Цінова пропозиція переможця склала 99 млн 814 тис. 867 гривень.

Капремонт дороги “С101301 Круглик – Кременище – Ходосівка”  здійснюватиме ТОВ  "Онур Конструкціон Інтернешнл". Пропозиція переможця склала 99 млн 996 тис. гривень.

У Київській ОДА наголосили: затвердження проєкту не до, а після оголошення тендеру – нормальна, законодавчо обґрунтована практика. Крім того, на момент оголошення торгів проєкт вже проходив експертизу з метою отримання звіту за її результатами.

“Оголошення процедури закупівель до затвердження проєктної документації не є порушенням чинного законодавства, адже департамент регіонального розвитку є безпосереднім балансоутримувачем зазначених автомобільних доріг і в оголошенні процедур керувався потребою та переліком об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за бюджетною програмою 3131090 у 2020 році, яку погоджено Укравтодором та затверджено розпорядженням голови ОДА. 

Відповідно до постанови КМУ від 11.05.2011 №560 фінансуванню підлягають проєкти, що затверджені в установленому законом порядку. Оскільки кошторисна вартість проєктної документації по зазначеним автомобільним дорогам перевищувала 120 млн грн, ці проєкти були затверджені розпорядженням голови до взяття юридичних та фінансових зобов'язань по договорах в головному управлінні державної казначейської служби у Київській області”, – зазначив заступник голови КОДА Андрій Лісовик.

У департаменті регіонального розвитку ж зазначили, що ці дороги було обрано до капремонту через численні скарги громадян; крім того, дорогою “О102410 Федорівка – Ярошівка” проходить маршрут шкільного автобусу.

Голова громадської організації “Розвиток інфраструктури” Станіслав Гвоздіков вважає, що оголошення тендерів відбулося зарано.

“Деталі, як от: параметри проїжджої частини, як саме має виконуватися ремонт,  – все це повинно міститися в проєкті, який проходить експертизу, і на якому буде ґрунтуватися підрядник у своїй роботі. Думаю, в адміністрації поквапилися, оскільки переживають за відсоток освоєння бюджетних коштів. Подібні рішення ситуацію не врятують, адміністрація ризикує тим, що дороги не будуть здані вчасно, тому що підряднику не було чітко визначено завдання, отже, він прийде за уточненнями, а це додаткова паперова тяганина і перевитрата бюджетних коштів. Не кажучи вже про те, що дорога теж за таких умов ризикує не бути довговічною”, – підкреслив Гвоздіков.

Переможці

За даними аналітичної системи Youcontrol, ПП "Автомагістраль" (*) зареєстровано 16 травня 2001 року, а засновником і директором з 1 червня 2014 року зазначений ексголова Служби автомобільних доріг в Київській області Микола Скоростецький.

ПП "Автомагістраль" є постійним переможцем тендерів в Києві і Україні. З 2008 року підприємство виграло в Україні 356 тендерів на 2,25 млрд гривень. З них найбільше замовлень принесли: Служба автомобільних доріг у Київській області – 822 млн гривень, Служба автомобільних доріг в Житомирській області – 772,2 млн гривень, КП ШЕУ Голосіївського району – 126,6 млн гривень, КК "Київавтодор" – 62 млн гривень .

Компанія ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" (**) зареєстрована в 2004 році, власниками є громадяни Туреччини Четінджевіз Ісхан і Четінджевіз Онур (по 49% акцій), а також Олег Фаріон (0,23% акцій). Керує компанією Їлдиз Бірол. Статутний фонд компанії – 2,1 млн гривень. ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" з 2008 року уклало з бюджетними організаціями 457 договорів на суму понад 19,5 млрд гривень. Серед найбільших замовників – Служба автомобільних доріг Львівської області, КК "Київавтодор", Служба автомобільних доріг Запорізької області (дані Zакупівлі).

Нагадаємо, що свого часу ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" правоохоронці підозрювали у привласненні бюджетних коштів при виконанні будівельних робіт. Як повідомляла KV у вересні 2018 року, поліція розслідувала кримінальне провадження, в якому фігурувало ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" і КК "Київавтодор". Правоохоронці підозрювали, що ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" з подачі "Київавтодору" не тільки неякісно виконувало ремонт доріг в Києві, а й привласнювало бюджетні кошти.

Як писала KV, всього в рамках програми "Велике будівництво" передбачена реалізація 20 об'єктів на загальну суму 314 млн 600 тис. гривень, готовність проєктів по Київській області становить 63%.

Читайте: Київщина освоїть майже мільярд гривень на будівництво шкіл і дитсадків 

* ПП “Автомагістраль” (код ЄДРПОУ: 31481658)

** ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" (Код ЄДРПОУ: 32851616)

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, киевская область, тендер, ремонт дорог, василий володин, киевская ога, прозорро, департамент регионального развития, автомобильные дороги, ооо онур конструкцион интернешнл, чп автомагистраль

пятница, 5 марта 2021 г.
15:00
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
Субботние ярмарки 6 марта пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:24
Суд оштрафовал экс-замминистра Немилостивого и лишил на год прав за вождение в нетрезвом виде
20:05
“Киевкоммунсервис” в 2021 году собирается увеличить обороты
19:45
На выходных ярмарки изменят движение столичного общественного транспорта (схемы)
19:23
На столичном Центральном вокзале мужчина попал под поезд и остался без ног
19:15
В Ассоциации городов возмущены решением Рады урезать права местных властей на борьбу с “теневой занятостью”
19:05
За 4 марта в Киеве было выявлено 26 нарушений противоэпидемических мероприятий
19:01
В марте в Киеве стартует масштабный эко-флешмоб “Деревья вместо цветов”, - “Смарт Сити Хаб”
18:47
Даже в условиях пандемии медицинская отрасль столицы продолжает развиваться - Валентина Гинзбург
18:41
США ввели санкции против олигарха Коломойского
18:31
На фасаде киевского Дома государственных художественных коллективов им. Шевченко частично обвалилась зеркальная облицовка (фото)
18:21
Программа доступной ипотеки станет отправной точкой роста экономики в стране, - Владимир Зубик
18:04
Средняя зарплата на Киевщине за год выросла на 12%
17:41
Госипотека вряд ли станет стимулом для коммерческих банков развивать ипотечные программы, - эксперт
17:24
Виталий Кличко: в Киеве вакцинировали 450 жителей города
Календарь событий