неділя, 19 травня 2024 г.

Дійшли руки: в Києві замовили ремонт бази з підготовки Сил муніципальної безпеки та тероборони

Дійшли руки: в Києві замовили ремонт бази з підготовки Сил муніципальної безпеки та тероборони

Столичне комунальне об'єднання “Муніципальна охорона” нарешті замовило запланований ще до повномасштабного вторгнення рф капремонт навчально-матеріальної бази з підготовки Сил муніципальної безпеки та територіальної оборони (на сьогодні непридатна до нормальної експлуатації). Поки що мова йде лише про першу (з двох) чергу робіт, за які підряднику заплатять 25 млн гривень. За ці кошти ремонтувати підвал, перший поверх та частину інженерних систем об'єкту планують до кінця 2023 року. Перспективи повного завершення капремонту важливої бази поки що туманні: їх вартість оцінили у 64,46 млн гривень, але у профільній столичній програмі в найближчі два роки заклали лише трохи більше половини цієї суми. 

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 9 грудня 2022 року КО “Муніципальна охорона” (*) уклало з ТОВ “Спецсервіс АДС” (**) договір на проведення капремонту навчально-матеріальної бази з підготовки Сил муніципальної безпеки та територіальної оборони за адресою Бориспільське шосе, 23-й км в Києві (1 черга). Ціна договору склала 24,95 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з договором, підрядник до 20 грудня 2023 року повинен виконати демонтажні та фасадні роботи, відремонтувати приміщення підвалу та першого поверху, облаштувати системи водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції, а також зовнішні інженерні мережі. До кінця поточного року, як вказано в додатках до договору, роботи планують профінансувати на 1 млн гривень, в 2023 році – на решту 23,95 млн гривень.

Конкуренцію ТОВ “Спецсервіс АДС” в тендері склало ТОВ “Тех Пром Сервіс”, пропозиція якого була вигідніша по ціні, однак її відхилили, зокрема, через надання підсумкової відомості ресурсів, що не відповідала заявленому техзавданню. 

22 грудня 2022 року Держаудитслужба за результатами моніторингу цієї закупівлі попросила у КП “Муніципальна охорона” пояснити, якими документами були обґрунтовані технічні і якісні характеристики предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість. У відповідь КО надало позитивний експертний звіт від 11.11.2022 року, затверджений ТОВ “УК Експертиза”. 

Згідно з цим документом, загальна кошторисна вартість капремонту навчально-матеріальної бази з підготовки Сил муніципальної безпеки та територіальної оборони на 23-му км Бориспільського шосе становить 64,46 млн гривень та проходитиме в дві черги (кошторисна вартість I черги – 27,18 млн гривень, ІІ черги – 37,27 млн гривень). У звіті вказано, що технічний стан чотирьохповерхової будівлі, що підлягає капремонту, на сьогодні непридатний до нормальної експлуатації.

І черга, як вказано у звіті, передбачає виконання демонтажних робіт в підвалі та на 1 поверсі, а також утеплення цоколя і фундаментів, монтаж вікон та дверей, утеплення підлоги, внутрішнє оздоблення, улаштування стель, встановлення сантехніки, облаштування системи опалення у підвалі та на 1 поверсі. В рамках ІІ черги заплановані демонтажні роботи на 2-4 поверхах, ремонтні роботи у підвалі та на 1 поверсі, а також частковий ремонт покрівлі, улаштування покриття тротуару перед входом і благоустрій прилеглої території. Тривалість обох черг капремонту – 12 місяців.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Проведення капремонту навчально-матеріальної бази з підготовки Сил територіальної оборони Києва, передбаченого міської цільовою програмою “Захисник Києва” на 2022-2024 роки, було затверджено рішенням Київради від 20.01.2022 року № 4175/4216. Перша редакція цього документу передбачала виділення на цей капремонт 28,63 млн гривень, з яких 12,31 млн гривень у 2022 році.

Читайте: В Киеве “с нуля” начнут создавать базы Сил территориальной обороны

У червні 2022 році столичні депутати збільшили фінансування по цій статті в програмі до 35,05 млн гривень, з цих коштів на поточний рік прописано 18,73 млн гривень (рішення Київради від 23.06.2022 року № 4751/4792). 


Нагадаємо, що закони, які передбачають формування Сил територіальної оборони як окремого виду Збройних сил України (ЗСУ), набули чинності влітку 2021 року. Згідно з нормативами, Сили територіальної оборони мали бути сформовані у вигляді батальйонів у Києві, кожному районному та обласному центрі загальною чисельністю 11 тис. осіб. З 1 січня 2022 року почав діяти Закон “Про основи національного опору”, згідно з яким провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони України належить Силам територіальної оборони ЗСУ. Тоді ж головнокомандувачем Сил територіальної оборони ЗСУ було назначено Юрія Галушкіна, 15 травня на цій посаді його замінив Ігор Танцюра.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Спецсервіс АДС” було зареєстровано в 2005 році в Макіївці Донецької області. З того часу ТОВ кілька разів змінювало місце реєстрації, на даний час має столичну “прописку”. Статутний фонд – 40 тис. гривень. Основний вид діяльності – комплексне обслуговування об'єктів. Засновники та кінцеві бенефіціари – Вадим та Олена Іванови, директор – Артем Зарванський.

Зазначимо, що ТОВ “Спецсервіс АДС” фігурує в кількох кримінальних провадженнях. Зокрема, з листопада 2021 року Солом`янська окружна прокуратура Києва розслідує провадження за підозрою посадових осіб цієї компанії та Управління житлово-комунального господарства Солом'янської РДА в Києві в розтраті бюджетних коштів. За матеріалами справи, службові особи вказаного управління штучно завищили очікувану вартість тендеру 2019 року на капремонт столичної школи № 46 (вул. Василенка, 10), підрядником для виконання якого було обрано ТОВ “Спецсервіс АДС”.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Спецсервіс АДС” отримало 272 підряди на понад 115,2 млн гривень. Найбільший замовник – столичне КО “Муніципальна охорона”, яке крім нинішнього договору в квітні поточного року замовляло у компанії майже за 50 тис. гривень візуальне обстеження та розробку дефектного акту про технічний стан та рекомендації щодо поліпшення об’єкту по Бориспільському шосе, 23-й км.

КО “Муніципальна охорона” було засновано Київрадою в 2017 році (до грудня 2021 року – КП “Муніципальна охорона”). Статутний капітал об'єднання складає 2,5 млн гривень. З грудня минулого року КО очолює Сергій Чернишев (на колажі ліворуч).

Читайте: Кличко за деньги киевлян обзавелся охранной фирмой

В травні 2021 року стало відомо, що екс-керівнику КП “Муніципальна охорона” повідомили про підозру у розтраті бюджетних коштів. Прокуратура підозрює, що керівництво цього підприємства провело процедуру закупівлі послуг професійних охоронців на понад півмільйона гривень без фактичного надання послуг. Про кого саме йшлося в повідомлення визначити не вдалося, адже тільки за минулий рік були змінено шість керівників цієї структури.

В жовтні 2021 року СБУ повідомила, що посадовців КП "Муніципальна охорона" силовики підозрюють у розтраті 4,6 млн гривень на поставках форменого одягу. За результатами комплексної товарознавчої та економічної експертизи встановлено, що ціна та обсяг товару були завищені втричі.

Читайте: Силовики подозревают чиновников КП “Муниципальная охрана” в хищении 4,6 млн гривен на поставках форменной одежды (фото)

КО “Муніципальна охорона” підпорядковується Апарату Київської міської адміністрації (КМДА), який очолює Дмитро Загуменний (на колажі праворуч). Роботу Апарату КМДА контролює перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

* КО “Муніципальна охорона” (код ЄДРПОУ: 41680696)

** ТОВ “Спецсервіс АДС” (код ЄДРПОУ: 33955530)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини києва, prozorro, зсу, закупівлі, микола поворозник, YouControl, муніципальна охорона, дмитро загуменний, сергій чернишев, сили територіальної оборони, спецсервіс адс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.