неділя, 5 травня 2024 г.

Борги і ВПО: на Бориспільщині шукають можливість дати тепло у табір, де отримали прихисток більше двох сотень переселенців

Борги і ВПО: на Бориспільщині шукають можливість дати тепло у табір, де отримали прихисток більше двох сотень переселенців

Під Переяславом понад 200 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) разом з дітьми бояться, що табір, у якому вони живуть після повномасштабного вторгнення, залишиться без опалення взимку. Причина – борги за блакитне паливо, які виникли через тарифне непорозуміння. Благодійний фонд “Переяслав”, котрий опікується переселенцями запевняє, що “Київоблгаз” виставив йому рахунок за тарифами комерційної організації, проігнорувавши той факт, що у таборі працює саме неприбуткова установа. Погіршують ситуацію напружені стосунки між власником табору і благодійниками. Останні підозрюють, що табір просто хочуть очистити від людей. В свою чергу, районна влада Бориспільщини запевняє, що ніякого виселення не буде. В місцевій адміністрації кажуть, що вже мають механізм, який дозволяє фінансувати перебування переселенців на території приватного табору і в тому числі – забезпечити тепло.

Як стало відомо KВ, на території табору для тимчасово переміщених осіб, який розташований на колишній дитячій базі “Славутич” під Переяславом, упродовж останніх місяців виникали проблеми із газопостачанням, а 18 жовтня з’явилась інформація вже про можливе виселення переселенців.

Позиція благодійників, що ініціювали центр для ВПО на базі приватного табору

За інформацією організації "Благодійний Фонд "Переяслав", на початку березня 2022 року волонтери за погодженням із власником табору, розконсервували приміщення, провели ремонт, підготували умови для безоплатного проживання та реабілітації тимчасово переміщених осіб. Окрім житлових приміщень, тут обладнали школу, дитячий садок, медичний блок, кухню та прихисток для тварин. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У таборі знайшли тимчасове житло мешканці Гостомелю, Краматорську, Горлівки, Харкова, Покровська, Донецька, Костянтинівки, Слов’янська, Лисичанська, Лиману, Торецька, Ізюма, Запоріжжя, Маріуполя, Михайлівки, Василівки та інших населених пунктів, що зазнали окупації.

Але у липні цього року ТОВ “Київоблгаз” відключив табору постачання природного газу через несплачені борги. За словами представників Фонду, “Київоблгаз” вирішив їм нараховувати газ по цінам прибуткового підприємства, а це – по 50 гривень за 1 куб.м. У результаті Фонд почав одержувати захмарні рахунки. 

“Маючи повну інформацію стосовно місії фонду з використання табору і незважаючи на це, нам надіслано рахунки, де нарахування за газопостачання проводять за формулою прибуткового підприємства 49,149 гривень за куб.м [...] Благодійний фонд готовий оплатити борги за газопостачання (так як вже здійснено оплату за електроенергію), але застосувавши тарифи для населення за договорами для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб. Так як благодійний фонд не веде на території табору ніякої комерційної діяльності, а надає прихисток для ВПО [...] Крім того, керівництво постачальників природного газу не має жодного права нікого відключати від комунікацій під час війни через несплату боргу”, – зауважено у пості на офіційній сторінці фонду в Instagram. 


Крім проблем із газовиками, волонтери стверджують і про непорозуміння із власниками табору. На своїй сторінці в в Instagram, вони, зокрема, розповідають, що під час воєнного стану об’єкт був перпроданий, а директора табору змінено. На думку благодійників, на нерухомість на табору наклали око люди, що мають стосунок до оточення експрезидента України Віктора Януковича.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Просто зараз наш табір, де проживає 250 тимчасово переміщених людей, більше 100 дітей, захоплюють представники угрупування Януковича, що агресивним чином вже захопили адмінбудівлі, вибивають двері до кабінетів і мають на меті виставити наш фонд і біженців за двері. Не зважаючи на всі попередні домовленості, підтримку пані Верещук, військовий стан і все, що переживає країна і ці люди зокрема, – вони роблять рейдерське захоплення на підставі фіктивних документів і підставних осіб, ми волонтери, люди, чинимо опір. Але нам треба допомога!”, – йдеться у повідомленні. 

Позиція власника табору

У коментарі KВ директорка компанії-власниці табору ТОВ “ДОЗ СТ “Браво-Кідс” Тетяна Дємєнєва наголосила, що переселенців, які там проживають, ні в якому разі ніхто і за жодних обставин виселяти не буде. Більше того, для них хочуть створити абсолютно комфортні умови. 

“На сьогоднішній день люди перебувають там без гарячої води та опалення. Ми хочемо зайти на свою територію та зробити людям добро – комфортні комунікації, які допоможуть їм перезимувати з комфортом. Про яке рейдерське захоплення можна говорити? По-перше, ми на своїй території. По-друге, ми вже кілька разів приїжджали на територію, приїжджали зі службами, щоб хоч якось запустити опалення. Нас не пускають: люди перегороджують шлях, всіляко погрожують – вони не хочуть, щоби ми з'являлися на своїй території”, – говорить вона.

За її словами, їхня ТОВ діє нині виключно в рамках закону і всі їхні дії узгодженні з районним та обласним керівництвом.

“На підтвердження наших слів, ми маємо меморандум, який нами підписано між Київською ОВА та Бориспільською РВА про спільну роботу. У ньому чітко прописані всі пункти, в яких зазначено, що наші дії мають бути спрямовані на створення комфортних умов проживання людей, які там знаходяться. Всі наші дії та робота узгоджені з державними органами, які також дбають про цих людей. Звичайно, люди накручені, це абсолютно не їхня вина. На території дуже багато дітей, а у корпусах уже досить холодно. На жаль, котельна та трансформаторна підстанція знаходиться в аварійному стані, такий висновок нам надали експерти. Тому наша мета – якнайшвидше відремонтувати ці об'єкти”, – каже вона.

Позиція району

У коментарі KВ голова Бориспільської РДА Руслан Дяченко розповів, що внутрішньо переміщені особи одержали прихисток на території цього табору через наявне там сховище. Заселення туди людей дійсно відбулося із дозволу власників і абсолютно на добросусідських засадах, адже на момент входження на територію фонд ще навіть не був зареєстрований. За його словами, ситуація і з газом, і зі стосунками між благодійниками і власниками табору району відома і постійно моніториться. Дяченко наголошує, що ніякого виселення не буде, а механізм вирішення проблем із оплатою за газ знайдено.

Вже підписаний тристоронній меморандум між двома військовими адміністраціями (районною і обласною, – KВ) та законними власниками табору. За яким власники беруть на себе зобов'язання забезпечити ВПО харчуванням, опаленням, електроенергією та іншими необхідними умовами для проживання. Відповідно туди має увійти ще комунальний заклад, щоб всі ці потреби можна було профінансувати із обласного бюджету Київщини. Це КП і візьме на себе зобов’язання займатися потребами ВПО вже на законних підставах. Проте БФ “Переяславський”, який там облаштувався, з цим категорично не погоджуються. Вони і надалі хочуть займатися цими питаннями і щоб їхню роботу фінансували”, – розповів він.

Проте, за його словами, місцева влада не має права перерахувати державні кошти на рахунки недержавних установ. 

“Держава готова і надалі забезпечувати ВПО. Та БФ всіляко підбурює людей, залякуючи виселенням, і взагалі наразі перешкоджає власнику  забезпечити  їх опаленням. З їхнього боку жодних дій з приводу вирішення цієї ситуації прийнято так і не було. Небайдуже населення та підприємці закривають потреби ВПО. За час перебування людей в таборі у власників накопичилися борги за спожиті комунальні послуги, по яким БФ рахунки не сплачував. Тому надання послуг постачальниками було припинено. Був віднайдений механізм підключення комунальних послуг, в тому числі опалення, електроенергії, сплати за ці послуги та погашення вже утвореного боргу. Домовилися також про поточний ремонт опалювального обладнання та його обслуговування під час подальшої експлуатації. А це дуже значні кошти. І щоб надалі таких проблем не виникало і був підписаний Меморандум”, – стверджує Дяченко.

Довідка

БО "БФ "Переяслав" був заснований у квітні 2022 року та зареєстрований у місті Переяслав. Його керівником є Павло Шкира. Крім того, серед засновників вказані Євгеній Миколаєнко, Валерій Підгурський та Анастасія Анацька.

Про ТОВ “ДОЗ СТ “Браво-Кідс” відомо, що підприємство було зареєстровано у 2016 році з уставним капіталом у розмірі 1 млн гривень. Керує закладом, що займається діяльністю лікарняних закладів, Тетяна Дємєнєва. 100% же власником “Браво-Кідс” є ТОВ "Укрдонінвест" (діяльність – вантажний залізничний транспорт). 

Група компаній ТОВ "Укрдонінвест" належить Віталію Кропачову. Кропачов – це український бізнесмен з Донеччини та ексдепутат Донецької обласної ради. Головний напрям діяльності – вугільний бізнес. Має також активи в машинобудівній, будівельній, і транспортній галузях. Володіє і медіа-активами, серед них “Ера Продакшн” (діяльність – у сфері телевізійного мовлення), керівницею якого є Тетяна Дємєнєва. 

У ЗМІ Кропачова згадують як людину, яка скуповує активи родини Віктора Януковича і має близькі бізнес-стосунки із ексдепутатом ВРУ восьмого скликання Ігорем Кононенком

Читайте: Студентів-переселенців переведуть на бюджетну форму навчання у вищій школі

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, кода, впо, руслан дяченко, табір, бориспільська військова адміністрація, благодійний фонд переяслав, тетяна дємєнєва, браво-кідс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.