середа, 24 липня 2024 г.

Алла Ландар: “Чорні” агенти вкупі з шахрайськими фірмами сьогодні фактично монополісти”

Алла Ландар: “Чорні” агенти вкупі з шахрайськими фірмами сьогодні фактично монополісти”

В столиці діє шахрайська схема, жертвами якої стають родичі померлої людини. Про те, як не потрапити до рук “чорних” похоронних агентів, в інтерв'ю КиевVласти докладно розповіла президент Міжнародної громадської організації “Міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи”, директор приватної фірми ритуальних послуг “Петро Великий” Алла Ландар.

KV: Нещодавно інформаційний простір знов сколихнула історія про незаконний заробіток на родичах померлих від COVID-19, що мала місце у морзі київської міської лікарні №8. Мова йде про тих самих горезвісних “чорних ритуальщиків”? Можете розповісти про методи їхньої роботи? І що, наприклад, робити, коли смерть близької людини застає родину вдома?

Алла Ландар: Тут дуже слушно насамперед поговорити саме про категорію померлих вдома: у своїй квартирі, гуртожитку чи власному приватному будинку. Це є найширше поле діяльності “чорних” похоронних агентів.

Треба розуміти, що ці проворні ділки або працюють нелегально, або, за умови легалізації себе як підприємця, діють за опробованою схемою з однією метою: максимальний прибуток за відсутності сплати будь-яких податків. Шахраї видають себе за співробітників фірм, найчастіше офіційно не зареєстрованих. Хоча можуть бути й офіційні компанії, які працюють поза межами правового поля.

Їх єдина мета – нажива на вбитих горем родичах покійного поки ті не оговталися.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Комусь може здатися, що діяльність “під чорним прапором” у сфері похоронних послуг не така страшна, як, наприклад, незареєстровані заклади громадського харчування чи підпільні артілі з розливу контрафактного алкоголю або фасування ліків. Але я вважаю, що це не так.

“Чорні” агенти з’явилися з легкої руки ласих до наживи працівників поліції і невідкладної медичної допомоги. Глобально від цього страждають люди, котрих спіткало горе – вони змушені переплачувати крупні суми під час організації похорону. Про померлого вдома дізнаються насамперед правоохоронні органи і медики. Злита ними конфіденційна інформація про померлих, у першу чергу адреса й телефон родини, стає інформаційною базою, якою користуються всі “чорні” агенти. Не встигла людина померти, як біля порога вже чатує “чорний”. Він знає як нав'язати величезний список послуг і туманний кошторис, бо повинен подбати ще й про кишеню подільника у погонах чи білому халаті.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

KV: І як багато таких ділків працює в нашій “ритуальній сфері”? У чому основна відмінність роботи офіційного бюро ритуальних послуг?

Алла Ландар: “Чорні” агенти вкупі з шахрайськими фірмами, що діють за їхніми схемами, сьогодні фактично монополісти. Число їхніх лав в рази перевищують штат офіційних компаній з надання ритуальних послуг.

Зворотна сторона діяльності “чорного” агента не менш згубна. Адже вона позбавлена будь-якої відповідальності. Тобто, навіть якщо обіцяні послуги не будуть виконані чи стануть неякісними, або виконуються не повною мірою і не відповідатимуть обіцяному, пожалітися чи притягти такого ділка до відповідальності буде вкрай важко. Або неможливо взагалі.

Робота ж офіційного похоронного агентства – через високу конкурентність ринку, бажання працювати на імідж, за правилами і в правовому полі – вимагає надавати якісний сервіс, комплексні ритуальні послуги і товар найвищої якості. Більше того, такі компанії постійно удосконалюють свою роботу, розширюють коло послуг, дбають про навчання персоналу, розширюють матеріальну базу і зрештою свої можливості загалом. Крім того, вам допоможуть з документами, юридичною підтримкою, зекономлять ваш час і витрати.

KV: Який би Ви запропонували алгоритм дій родини у першу годину після смерті близької людини вдома?

Алла Ландар: З перших хвилин настання смерті близької людини, коли горе і тяжкість втрати переважує розумні та правильні кроки, найважливіше робити все правильно, щоб убезпечити себе від описаних шахрайських схем. Перше, що треба – зателефонувати до екстрених служб “102” і “103” з метою констатації смерті і звернутися до сімейного лікаря задля отримання лікарського свідоцтва про смерть. І тільки після отримання лікарського свідоцтва про смерть у родини з’являються законні підстави звернутися до паталогоанатомічного відділення (моргу) для подальшого зберігання і підготовки до поховання тіла померлого. З відкритого реєстру цілодобово приймають тіла померлих за наявності лікарського свідоцтва про смерть Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України (вул. Оранжерейна, 9) та Київське міське клінічне бюро судово-медичної експертизи (вулиця Петра Запорожця, 26).

Слід пам’ятати, що будь-який дзвінок на ваш номер телефону у цю важку хвилину незаконний і є комерційним, тобто проданим: “чорний” ритуальний агент віддає інформатору суму, починаючи з 5000 гривень за надання оперативних даних про факт настання смерті. Цю суму потім компенсують рідні, самі про те не знаючи.

При цьому, нерідко закінчення життя члена родини є очікуваним. Серед складових – вік, важка хвороба на останній стадії, поєднання декількох причин, очікуваний наслідок отруєння, катастрофи, опромінення тощо. Тут може допомогти своєчасне укладення декларації – договору з сімейним лікарем у поліклініці за місцем проживання.

Не потрібно зволікати з декларацією. Щомісяця потрібен контакт хворого із сімейним лікарем, а головне – запис у медичній книжці, і краще протягом кількох місяців. Це дасть можливість уникнути судово-медичної експертизи, яку не забаряться нав’язувати в тому числі й “чорні” агенти, щоб ще більше розширити коло ваших витрат. Маючи постійний контакт з лікарем, і тим більше – документальне його підтвердження у медичній книжці протягом останніх 30-ти днів, в разі смерті члена родини ви уникнете судово-медичної експертизи.

Після приїзду поліції і медиків, отримавши лікарське свідоцтво про смерть, родичі самі повинні визначитися, до якого похоронного бюро чи компанії ритуальних послуг звернутися. Подякувавши за оперативний приїзд тим, кого ви не запрошували, а нерідко таких прибуває й по декілька через неузгодженість нечистих на руку працівників екстрених служб “102” і “103”, виведіть усіх за двері. Так ви отримаєте змогу зробити все власноруч, без зайвої допомоги і офіційно.

KV: Якщо все ж таки без судово-медичної експертизи не обійтися, то хто и де в Києві офіційно надає цю послугу, та скільки вона коштує?

Алла Ландар: Нерідко, потрапивши до рук “чорного” агента, або представника шахрайської фірми, рідні через незнання віддають померлу рідну людину до так званих “приватних похоронних домів” на зберігання та підготовку тіла до поховання. Але насправді, приватний похоронний дім зі своїми морозильними камерами в Україні поза законом. Законодавче право на підготовку тіла померлого до поховання, бальзамування, як і на його зберігання, знаходиться виключно в руках державних медичних закладів.

Ціни в цих закладів фіксовані: зберігання тіла небіжчика понад встановлений термін за 1 добу 702 гривні; бальзамування тіла з терміном поховання (кремації) до 2-х діб – 1450 гривень.

Перевезення тіла померлого до місця зберігання тіла (моргу) по місту Києву коштує близько 1000 – 1200 грн.

В порядку основних цін потрібно хоча б орієнтуватися, щоб не потрапити в халепу на прикладі однієї київської сім’ї, котрій через очікування приїзду родичів протягом кількох днів та вимушене відкладення похорону у “приватному” трупосховищі озвучили вартість 12 000 гриень. Таких прикладів тисячі. Звертаємо увагу: мова йде лише про зберігання тіла в холодидьній камері, тобто без урахування витрат на похорон.

KV: А що робити, коли до вас вже прийшли непрохані гості та нав'язують якісь ритуальні послуги?

Алла Ландар: Пам’ятати потрібно про дві прості речі: не відкривати незнайомцям дверей і не відповідати на дзвінки з невідомих номерів, крім тих офіційних служб, які викликали ви самі. А після виклику офіційного ритуального агента – не забудьте записати назву підприємства, номер телефону представника, ім'я та прізвище, щоб знати, кому потрібно відчинити двері.

“Чорні” агенти можуть використовувати спеціальні психологічні прийоми, щоб добитися вашого розташування. Більшість із них достатньо підготовлені до будь-яких ваших дій і кроків та мають справжній кримінальний талант.

Найбільш спринті із них прибудуть до вас уже разом із співробітником поліції, або медиком, через якого й було придбано інформацію про смерть. Це збільшує його шанси на одурманення членів родини, адже у шахраїв за спиною фактично представники влади. Для більшості людей будь-яка вихідна інформація від посадової особи сприймається як керівництво до дії, тому ви неодмінно почуєте вже з порога приблизно таке: “ми рекомендуємо вам працювати з цією людиною”, “це перевірена фірма, наша, районна”, “у них найкращі холодильні камери, це державна установа” тощо.

Якщо ж робота “чорного” агента у вашій домівці вже стає для вас очевидною, треба зберігати спокій та тримати голову холодною. Подивіться на їхню реакцію після вашого повідомлення, що їхня діяльність незаконна (про що вони й самі чудово знають) і ви маєте право самостійно обрати будь-яку ритуальну службу для проведення похорону.

Якщо на вашу адресу починають надходити погрози, лякливі “наслідки” і ситуація виходить з-під контролю дзвоніть повторно за телефоном “102” і повідомляйте, що вам намагаються нав'язати ритуальні послуги через співробітника поліції або медика, незважаючи на вашу відмову. А якщо ви вже викликали офіційного представника ритуального агентства, то саме час пояснити йому вашу ситуацію. Вам обов'язково допоможуть і стануть на шляху усіх злочинних посягань.

Наша сьогоднішня розмова, як і попередні мої виступи у ЗМІ, завжди знаходять широку підтримку суспільства, такі матеріали читають, поширюють в соцмережах. Вони стають руйнівними для схем “чорних” агентів, допомагаючи людям прийняти правильне рішення у важку годину.

Фото надала Алла Ландар

КиевVласть

Спілкувався Олексій Вєтров

Теги: новости киева, новини києва, COVID-19, лікарні, ритуальные услуги, алла ландар, петр великий, черные ритуальщики, международная ассоциация профессионалов похоронного дела, компания петр великий, ритуальні послуги, міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи, чорні ритуальники, ритуальний агент, ритуальный агент, судово-медична експертиза, фирма петр великий, ритуальная фирма петр великий, фірма петро великий, компанія петро великий, ритуальна компанія петро великий

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій