субота, 27 квітня 2024 г.

6 років перемовин: в Українці обирають між новим ЖК та парком вздовж Стугни

6 років перемовин: в Українці обирають між новим ЖК та парком вздовж Стугни

В Українській громаді на Київщині вже 6 рік не можуть поділити землю: чи то вона під будівництво нового житлового комплексу, чи то потрібен парк. Проти роботи забудовника виступають жителі громади, а комісія, створена місцевою владою, за всі роки так і не спромоглася їх примирити. Тепер вихід із ситуації мають знайти місцеві депутати. Але й тут є нюанси. 

Як стало відомо KВ, про це 29 серпня повідомив міський голова Українки Олександр Туренко після проведення спільного засідання депутатських комісій Української міської ради щодо питання створення парку на правому березі р. Стугна та укладання додаткової угоди щодо зміни строку дії договору оренди земельних ділянок, які знаходяться в оренді у ТОВ УІБК “Укржитлоінвест”. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Подробиці справи

Історія розпочалася понад 6 років тому, коли у 2015 році компанія “Укржитлоінвест” отримала дозвіл на забудову земельної ділянки вздовж річки Стугна площею більш ніж 4 га землі. Проте будівельні роботи так і не розпочалися, через невдоволення громадськості. Люди вийшли на протести, що спонукало до створення робочої групи, яка б допомогла знайти компроміс. За 6 років роботи комісія напрацювала лише 2 варіанти: часткова забудова або вилучення ділянки під створення парку на правому березі річки Стугна. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За інформацією депутатки Української міської ради від партії "Голос" Алевтини Шмагель, існують підстави для розірвання договору оренди земельної ділянки без будь-яких компенсацій громадою на користь орендаря. Згідно статті 416 Цивільного кодексу України право користування земельною ділянкою припиняється у разі невикористання земельної ділянки протягом 3 років підряд. Аналогічна норма міститься у статті 102-1 Земельного кодексу України. Отже, як заявляє депутатка, законом передбачено автоматичне припинення права землекористування. Однак, міський голова Українки Олександр Туренко прагне шукати більш компромісне рішення і не бачить законних шляхів вилучення ділянки.

“Ми повинні вирішити це питання у законодавчій площині. Тому я звернувся до забудовника з офіційною пропозицією про розірвання договору за згодою сторін”, – каже Олександр Туренко.  За його словами, розірвати договір в односторонньому порядку неможливо, адже це не передбачено законодавством. Громада висловила свою позицію щодо потреби парку, єдиний варіант його створення – сесійне прийняття відповідних рішень депутатським корпусом.

“Укржитлоінвест”

Компанія “Укржитлоінвест” була створена в 2004 році. Керівником організації є забудовник Сергій Рубан, який є засновником ще 14 організацій. Компанія “Укржитлоінвест” причетна до створення ЖК “River house”, ЖК “Чисті сосни”, ЖК “Рось” та ЖК “Stugna house”. Впродовж своєї діяльності компанією було побудовано понад 100 000 метрів квадратних житла. Капітал “Укржитлоінвесту” складає 1 340 500,00 грн. Також Рубан є бенефіціаром організацій "ТРАНС МОНІТОРІНГ УКРАЇНА" та "ТМ БЕЗПЕКА", які надають охоронні послуги та здійснюють організацію міждержавного супроводу вантажів залізничним і автомобільним транспортом. Окрім цього, Рубан є керівником 18-ти компаній. 

Активісти закидають Рубану те, що він вплинув на рішення суду, аби отримати ділянку для ЖК. Невдоволені українчани й вирубленим лісом У 2016 в інтерв’ю КВ забудовник запевняв, що окрім житлових будинків проект забудови включає в себе дитячий садок, спортивний комплекс, багатоповерхові паркінги та магазини.

Читайте: Сергей Рубан: “Все разговоры о том, что я что-то обещал и не сделал, не имеют под собой никаких оснований”

В 2019 Рубан сформував команду та готувався брати участь у місцевих виборах. У 2021 забудовник потрапив у скандал, пов’язаний з протестними настроями жителів мікрорайону “Сосновий” у місті Українка. Люди виступали проти будівництва нового ЖК.

За словами депутатки міськради від партії “Голос” Алевтини Шмагель, кінцевий бенефіціар. власник 80% компанії “Укржитлоінвест” та бізнес-партнер Рубана Олександр Красницький.

KВ намагалась зв’язатись із представниками “Укржитлоінвест” аби почути позицію компанії щодо забудови та території, однак, жоден з дзвінків забудовник не прийняв.

Позиція влади

KВ поспілкувалась з міським головою Українки Олександром Туренком, який розповів, на якому етапі перебувають перемовини. Сторони планують укласти меморандум, розробником якого виступить “Укржитлоінвест”. За словами мера, договір має задовольнити жителів громади, а єдиною перешкодою може стати  неготовність депутатів прийняти таке рішення.

“Свого часу Українська міська рада надала підприємству земельну ділянку під забудову. На цій території було збудовано 3-4 будинки, а далі виникли проблеми з громадою. Компанія – забудовник весь цей час вела діалог, а потім були суди, яке місто програло. У компанії на сьогоднішній день є всі необхідні документи, аби почати забудову. Я, як міський голова, пішов на переговори з компанією. В результаті переговорів ми зараз готуємо меморандум і є спільна пропозиція. Компанія погоджується розірвати договір та не забудувати ділянку в обмін на компенсацію витрат, які вони понесли. Якщо ми зараз підпишемо меморандум, то забудовник береться за власний кошт робити експертизу. До експертизи ми долучимо громадських діячів. Парк скоріш за все там не вийде побудувати, бо територія не відповідає екологічним вимогам, але зону відпочинку можна зробити. Все буде залежати від того, кінцевою ціллю активістів та депутатів є зона відпочинку чи політичний піар. Якщо буде діалог, то за 2-3 місяці можна вирішити проблему”, – заявив Туренко.

Депутатська думка

Остаточна доля земельного наділу залежить від рішення депутатського корпусу, як заявляв мер міста. КВ поспілкувалась з депутатами Української міської ради, які вважають – парку необхідно бути. Але серед депутатів існує певна недовіра до забудовника, і як слідство, невпевненість у ефективності будь-яких домовленостей з ним.

“Компромісу не буде, буде парк. Якщо депутатський корпус прийме інше рішення, то вони самогубці. Я прошу зазначити, що ця компанія має відношення до Віктора Медведчука. Тобто під час війни щупальця Медведчука повзуть по всій країні. Це відбувається зараз, бо в громаді через війну багато переселенців, які не володіють історією цього земельного наділу. Ця справа триває з 2013 року, і вже третя каденції депутатів не має яєць вирішити це питання остаточно. Чому всі так панькаються з забудовником та враховують виключно його інтереси -  я не знаю. Громада обрала саме таких обранців. Вся фракція голос буде голосувати виключно за парк, але, є два рішення запропонованих виконкомом. Одне про продовження дії строку оренди землі, а інший про вилучення земельного наділу для створення парку. Але обидва ці рішення не на користь громади. Тому що перше рішення передбачає, що забудовник отримає ще термін для реалізації своїх планів, а друге рішення включає в себе вилучення земельної ділянки, після якого забудовник може звернутись до міськради для отримання аналогічної за розміром ділянки. І наскільки мені відомо, забудовник домовився про таку ділянку в Плютах із місцевою владою. Або за псевдокомпенсацією. За всі ці роки забудовник не надав ніякого документу, який би економічно обґрунтував хоч які небудь витрати, які він поніс. Депутати усіх каденцій, включаючи цю, вірять забудовнику на слово, не вивчає документи, не вивчає договір оренди, і частина депутатів просто відстоюють інтереси забудовника. Якщо депутати не представляють інтереси громади, то чиї інтереси вони представляють і яка в них мотивація?”, – розповіла депутатка від фракції “Голос” Алевтина Шмагель.




“Моя думка, що там потрібен парк. Це думка всієї громади і наскільки мені відомо, цей парк мав бути за генпланом який був розроблений ще багато років тому. Якщо громада хоче бачити тут парк, то про яку забудову може йти мова? Той генплан чомусь загубився і тогорічні депутати прийняли рішення про надання цієї землі забудовнику без ніяких громадських слухань. Зараз коли люди почали відстоювати свою волю виникла проблема, бо рішення в забудовника на руках є. Часткова забудова там теж неможлива, тому що ніхто не може нам гарантувати виконаність цієї домовленості, як було з усіма минулими, коли забудовник обіцяв побудувати садочок та дорогу. Але ми йому й не можемо нічого зауважити – домовленість не була закріплена паперово. Ми зараз домовимося наприклад про якусь часткову забудову, подовжимо строк оренди,  а компанія вирішить продати ділянку іншій будівельній компанії, яка вже буде мати свої інтереси та бачення. Мер міста нам не може дати гарантію часткової забудови. Тому ми маємо стійко відстоювати вилучення цієї землі під створення парку”. – розповіла депутатка від ПП “За Майбутнє” Олена Кровкіна.

Нагадаємо, це вже не перший скандал, у який потрапляє компанія “Укржитлоінвест”. У 2016 на Київщині депутат орендував землю під будівництво ЖК, виплачуючи в місцевий бюджет 32 гривні на місяць за сотку. На момент видачі дозволу, головою комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку, земельних відносин та охорони навколишнього середовища був депутат від “Партії регіонів” Ігор Скиба. 

Читайте також: ТРЦ чи екопарк: “Мрія-Інвест” перемогла столичну владу в судових спорах щодо забудови берега Вирлиці

КиївВлада

Анастасія Олійник, Олександр Одінцов

Теги: війна росії проти україни, напад росії на україну, земля, забудова, Київщина, українка, олександр туренко, стугна, алевтина шмагель, укржитлоінвест, стугна house, сергій рубан, олена кровкіна

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.