четвер, 28 березня 2024 г.

14 лікарень Київщини прийматимуть пацієнтів із коронавірусом у разі епідемії (список)

14 лікарень Київщини прийматимуть пацієнтів із коронавірусом у разі епідемії (список)

У разі виявлення захворювань на коронавірус 2019-nCoV серед населення України, Київська облдержадміністрація визначила 13 дорослих та одну дитячу районні та міські лікарні, які прийматимуть пацієнтів із інфекцією. Це – лікарняні заклади області, які мають інфекційні відділення. Головні лікарі Київщини стверджують, що у разі епідемії майже 500 наявних ліжок буде достатньо. При цьому спецзасобів, обладнання та медпрепаратів вистачає не у всіх госпіталях. 

Як стало відомо KV із повідомлення прес-служби Київської ОДА, за інформацією Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Київщина готова приймати та лікувати пацієнтів у разі виявлення в них захворювання, спричиненого новим коронавірусом. Для цього попередньо проведено ряд заходів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На засіданні оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території Київської області коронавірусу, що відбулося 29 січня, визначено 2 госпітальні бази та створені 2 бригади екстреної медичної допомоги для транспортування осіб, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV при ускладненні епідемічної ситуації.

Крім того, в структурі 14 закладів охорони здоров’я Київської області функціонують боксовані інфекційні відділення на 487 інфекційних ліжок, з яких 201 ліжко розгорнуто в 105 боксах. При ускладненні епідемічної ситуації визначено 347 ліжок, що можуть бути перепрофільовані під інфекційні ліжка.

Повний перелік лікарень області, які прийматимуть пацієнтів із коронавірусом у разі захворювань наступний: 

  • Баришівська центральна районна лікарня;

  • Броварська багатопрофільна клінічна лікарня;

  • Васильківська центральна районна лікарня;

  • Кагарлицька центральна районна лікарня;

  • Центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради;

  • Макарівська центральна районна лікарня;

  • Миронівська центральна районна лікарня;

  • Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня;

  • Таращанська центральна районна лікарня;

  • Тетіївська центральна районна лікарня;

  • Яготинська центральна районна лікарня;

  • Київська обласна дитяча лікарня;

  • Білоцерківська міська лікарня №3;

  • Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Варто відмітити, що у Києві до можливого спалаху епідемії підготовлено 6 лікарень зі спеціальними інфекційними боксами. 

За словами директора обласного Департаменту охорони здоров'я Максима Іонова, наразі ситуація в області стабільна. 

“Заклади охорони здоров’я Київської області готові приймати та лікувати пацієнтів, у разі виникнення випадків коронавірусу. Заклади охорони здоров’я усіх рівнів користуються у своїй роботі рекомендаціями ВООЗ, МОЗ, а також дотримуються протиепідемічних норм. Завдання, яке стоїть перед нами зараз – вжити максимум заходів у Київській області для того, щоб не допустити потрапляння інфекції коронавірусу 2019-nCoV в Україну”, – зазначає він. 

За його словами, разом із головою КОДА Олексієм Чернишовим вони перевіряють стан та рівень підготовки лікарень. 

“Усі інфекційні лікарні – 13 дорослих і дитяча, – перевіряються на готовність до того чи іншого випадку госпіталізації пацієнтів із підозрою на коронавірус. Перевіряємо боксовані, напівбоксовані палати, готовність реанімаційних відділень. Державою було розподілено додаткове обладнання – апарати для штучної вентиляції легень, пульсоксиметри, інфузомати. Поки жодного випадку коронавірусу не зафіксовано. Але хочу зауважити, що деякі люди штучно створюють паніку серед населення на місцях. Як лікар, можу порадити не панікувати і виконувати мінімальні протиепідеміологічні заходи – мити руки, підвищувати імунітет і знизити контактування із великою кількістю людей”, – закінчив він. 

На виконання розпорядження КМУ від 03.02.2020 №93-р “Про заходи щодо запобігання занесення і поширення на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV створено тимчасову протиепідемічну комісію при Київській ОДА. До складу комісії увійшли керівники структурних підрозділів та медичні фахівці.

Чи достатньо заходів

Варто відмітити, що на першому засіданні обласної комісії 25 лютого було обговорено та схвалено План протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню на території Київської області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, а також затверджено основні алгоритми координації діяльності між закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади на випадок виявлення інфікованої людини.

Як розповіла у коментарі KV депутат Київської облради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я Наталія Бігарі, у разі епідемії будуть задіяні усі міські та районні лікарні, які можуть надавати допомогу категорії пацієнтів з інфекційними захворюваннями. 

“Коронавірус – це не перша епідемія, яку ми зустрічаємо в Україні. Звісно, сподіваюсь, що до нас ця інфекція не дійде. Але враховуючи попередній медичний та адміністративний досвід у періоди епідемії грипу, не можу сказати, що Київська область не впоралася із завданнями та викликами. У нас є достатній резерв ліжок у разі гострої необхідності. Якщо пацієнтів буде більше, розгортатимемо ліжка у інших лікарняних закладах, як це передбачено маршрутизацією Мінохорони здоров'я. Але тут є інше питання – наскільки лікарні забезпечені усім іншим. Мати ліжко в палаті – це не основний метод лікування”, – говорить вона. 

За її словами, лікарні не забезпечені усіма необхідними засобами, які можуть знадобитись у період високої захворюваності. 

“За інформацією, якою я володію, лікарні не забезпечені у повній мірі спецзахистом, не вистачає банальних масок і медпрепаратів. Не вистачає апаратів штучної вентиляцій легень, що вкрай необхідно при наданні медичної допомоги у разі ускладнень. Я дуже сподіваюсь, що обласна адміністрація буде проводити менше засідань і робитиме більше рішучих дій”, – завершила вона. 

Що думають на місцях

KV поцікавилась у деяких представників районних рад та ЦРЛ, чи готові лікарні та населення приймати пацієнтів у разі епідемії.

Голова Броварської райради Сергій Гришко:

Для нестандартних випадків у нашій лікарні є спеціальні захисні костюми та інші необхідні засоби. Але спеціального обладнання, яке може знадобитись у разі епідемії, немає. Головний лікар і обласна адміністрація працює над цим питанням. Область не проти виділити кошти і якщо постане питання фінансування із районного, міського чи бюджету ОТГ, думаю, проблем не буде. Загалом лікарня працює на достатньо потужному рівні і головний спеціаліст зможе підготувати все необхідне. Не виключаю, що можуть відбуватись мітинги і протести, якщо пацієнтів доставлятимуть до нашої лікарні. Можливо, не так з боку населення, як за сприяння політиканів, які готуються до виборів. 

Варто відмітити, що 27 лютого голова КОДА Олексій Чернишов відвідав інфекційні відділення КНП “Броварська багатопрофільна клінічна лікарня” та Центру “Дитяча лікарня”. За повідомленнями ЗМІ, очільник області залишився задоволений станом лікарень, але журналісти заявляють, що у дорослій лікарні продовжується ремонт інфекційних боксів, що не дозволяє повністю ізолювати їх від інших пацієнтів. 


Голова Васильківської райради Наталія Баласинович:

В разі епідемії наша лікарня також прийматиме хворих. Мали зустріч із головним лікарем, він каже, що в запасі є 5 тисяч масок, рукавички, дезінфікуючі засоби та все необхідне. Можемо сказати, що ми готові до епідемії. Не вважаю, що у нашому районі можуть початись протести у разі епідемії. Якщо таке станеться, то ситуація буде вже по всій країні і протести будуть недоречні. Необхідно буде лікувати людей, а не витрачати час на мітинги. Принаймні ми будемо робити все, аби не допустити загострення ситуації серед населення. Я вважаю, що це справедливо – обласна адміністрація так вирішила, значить, будемо працювати. 

Замголови Переяслав-Хмельницької райради Іван Бугаєнко:

Не можу нічого сказати стосовно стану лікарні. Але поки губернатор запевняє, що на коронавірус ніхто не захворів, я в це не вірю. Якщо вже офіційно оголосять, що пацієнтів везуть до нашої лікарні, думаю, без протестів не обійдеться. Люди зберуться у будь-якому випадку. 

Як передає кореспондент KV, 28 лютого голова КОДА Чернишов разом із Максимом Іоновим проінспектував стан Переяслав-Хмельницької ЦРЛ. За словами Іонова, “ремонт старенький, але ліжок достатньо і умови сприйнятні”. 

За словами головного лікаря Яготинської ЦРЛ Вадима Нескороженого, лікарня готова приймати пацієнтів у разі епідемії.

“У комунального підприємства “Яготинська Центральна районна лікарня” є сучасне інфекційне відділення на 20 ліжок, в якому 7 індивідуальних боксів. Також обладнано палату для госпіталізації хворих з особливо небезпечними інфекціями”, – говорить він. 

Головний лікар міської лікарні №3 у місті Біла Церква Тетяна Дідич зазначила, що їхній медичний заклад також готовий до можливого спалаху хвороби. 

“Цілком готовий. Всього у медзакладі працює 12 лікарів – інфекціоністів та 43 спеціалісти середнього медичного персоналу. На поодинокі випадки коронавірусної інфекції є 6 боксів. В тому числі, палата інтенсивної терапії. Її обладнано: апаратом ШВЛ, який під’єднано до кисневої станції; монітором пацієнта; пульсоксиметрами; кисневим концентратором”, – каже вона. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, у середині лютого евакуація людей із охопленого коронавірусом Китайського Уханю (провінція Хубей) супроводжувалась панікою в Київській області через потенційні місця для карантину на території населених пунктів. Санаторій “Пролісок” у Козині, де нібито планували поселити людей – відмовився, а Обухівська районна рада навіть просила Володимира Зеленського знайти для тимчасової ізоляції більш пристосовані місця. На вухах був і Гостомель. Ходили чутки, що борт з провінції Хубей має сісти в тутешньому аеропорту, а розмістити евакуйованих на карантин хочуть в місцевій туберкульозній лікарні.

Читайте: “Укрзализныця” подготовила на вокзалах спецпомещения для изоляции пассажиров с подозрением на заболевание коронавирусом

Фото: колаж KV

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, новини київської області, коронавирус, кога, кода, медицина, медицина, коронавірус, эпидемия, алексей чернышов, олексій чернишов, наталья баласинович, сергей гришко, протесты, Наталья Бигари, протести, наталія баласинович, епідемія, максим ионов, губернатор чернышов, Сергій Гришко, иван бугаенко, губернатор чернишов, іван бугаєнко, наталія бігарі, инфекционные отделения, подготовка к эпидемии, максим іонов, інфекційні відділення, підготовка до епідемії

четвер, 28 березня 2024 г.
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
12:26
Дитсадок на Харківському масиві відремонтують за 206 млн гривень
12:04
Пошкоджений ракетою будинок на Солом’янці включили до переліку на першочергове відновлення
11:45
У Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали 100-річні дуби на майже 60 млн гривень
11:22
У Бучі через проведення слідчих дій перекрито рух транспорту на вулиці Вокзальній
11:01
На Київщині з 1 квітня починає діяти нерестова заборона на риболовлю
10:44
Рада оборони Києва ухвалила низку рішень з посилення заходів безпеки
10:26
На Вишневе очікує реконструкція дощової каналізації за 992 тисяч гривень
10:04
За добу втрати ворога зросли на 780 осіб та 31 одиницю бронетехніки, - Генштаб ЗСУ
Календар подій