суббота, 23 октября 2021 г.

Юні журналісти української столиці підкорили “Нові вершини” Білорусі

Юні журналісти української столиці підкорили “Нові вершини” Білорусі

Команда юних журналістів  ІТА "ЮН-ПРЕС" Київського Палацу дітей та юнацтва виборола 2 перших і  одне друге місця на фестивалі "Нові вершини", який проходив на початку квітня в столиці  Республіки Білорусь Мінську.

Підкорення вершин - завдання не з простих. Це - справжнісінький спорт, який вимагає виключно професійних навичок, сталевої витримки і неосяжного бажання діяти. Саме тому загін цілеспрямованих київських юних журналістів, разом з іншими талановитими дітьми та молоддю з Білорусі, Польщі, Казахстану й,  звичайно ж, України, відправився на міжнародний фестиваль-конкурс "Нові вершини" в столицю Білорусі місто Мінськ.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

На відкриття V Міжнародного Фестиваль-конкурсу "Нові вершини 2019" у великому Палаці культури залізничників зібралися сотні  творчих колективів, щоб відважно позмагатися в 183 різних номінаціях: вокал і хореографія, ансамблі та театральне мистецтво, хори і театри моди, цирк і оригінальний жанр, телебачення й газета… Яскраві костюми, шквал емоцій, радощі й переживання...

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А перший день Фестивалю розпочався досить незвично – зі знайомства з невеликим  білоруським містечком Молодечно. Там, у місцевому Палаці культури відбулося своєрідне “передвідкриття” “Нових вершин”. Учасників Фесту зустріли народним білоруським обрядом “Гуканнє вясни” з паперовими й випеченими з тіста “птушками”, які розлетілися разом з юними й дорослими фестивальниками  по різних країнах. Здавна вважалося, що під час  проведення цього обряду природа прокидалася від зимового сну, а земля відігрівалася живильними сонячними променями. Традиція  має древнє язичницьке коріння. Наші предки вірили, що живі сили весни прокидаються лише тоді, коли  їх про це гарно просиш, допомагаєш їм, закликаєш їх на свою землю. Люди вірили, що, виконуючи всі звичаї, можна очікувати  на багаті врожаї в новому  році. Разом з любительським об’єднанням етнографічним клубом “Кола” гості  співали обрядові веснянки й підкидали в небо “печених пташок”, яких потім з задоволенням з’їли. Особливістю таких пісень є те, що кожен куплет закінчується голосним і  пронизливим криком “Гу-у-у-у!”. Звідси і  назва – “гуканнє”.

В рамках V Міжнародного фестивалю-конкурсу “Нові вершини-2019” в Молодечно було підписано угоду про культурну співпрацю між творчими колективами централізованої клубної системи Молодечненського району Білорусі та  України, Словенії й  Польщі.

Під час творчої зустрічі “Мы разам для моладзi”  були ігри, розваги, танці (як сучасні так і народні), а також цікаві майстер-клас з білоруських народних ремесел.  Юним кореспондентам дитячої телестудії “Наш час” випала унікальна можливість поспілкуватися з учасниками  фестивалю й лідерами іноземних делегацій.

 - Ми – поза політикою і відкриті для будь-якої молодіжної й дитячої творчості, - наголосив організатор і  голова оргкомітету Фестивалю “Нові вершини-2019” Сергій Дербун, - Адже мистецтво не має кордонів, а його мова зрозуміла кожному..

Концерт творчих колективів – учасників  Фесту викликав просто шквал емоцій, а фінальну пісню “Ми разом!” виконали всі учасники концертної програми, вивчивши її практично “з коліс, на ходу”.

Творчі змагання починалися рано вранці і закінчувалися пізно ввечері. Особливо багато учасників було з Білорусі - діти і молодь приїхали з усіх регіонів країни.

- На фестивалі все настільки легко і невимушено, що виступати на сцені - одне задоволення. Також окрилює неймовірно точна організація і якісна апаратура, - вступають в розмову учасники молодіжного театру з міста Слуцьк, які зібрали всі можливі нагороди в номінації “Театральне мистецтво”.

 Але головне -  не в цьому. Фестиваль-конкурс “Нові Вершини” став черговим доказом згуртованості і єдності народів, і показав, що справжнє мистецтво завжди вище будь-яких розбіжностей!

Україну представляли юні журналісти й вокалісти зі Славутича, Кропивницького та Києва. Усі вони стали переможцями в своїх номінаціях.

Зате юні лицарі пера й телекамери з інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС” стали безумовними зірками! Та й не дивно. Газета "МІСТ М" стала найкращим друкованим виданням фестивалю. У номінації "Кращий телесюжет" команда  “ЮН-ПРЕС” розділила перемогу з юними телевізійниками зі Славутича, а команда  U.P. "News" виборола 2-е місце.  Окрім виконання конкурсних завдань ми встигли погуляти Мінськом, побували на цікавих екскурсіях, в музеях, в Національній бібліотеці де  піднялися на оглядовий майданчик і з висоти 75 метрів милувалися  чудовим містом. А ще  ознайомилися з роботою центральних  газет “Вечірній Мінськ” і “Мінський кур’єр”. Наші білоруські колеги показали  нам роботу редакцій газет, розповіли про здобутки й проблеми, навіть поділилися цікавими темами для майбутніх журналістських розслідувань. 

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

КиевVласть

Анастасія Авдєєнко, Наталя Плохотнюк

Теги: конкурс, фестиваль, юн-пресс, минск, новые вершины

пятница, 22 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
Марафонцы на два дня изменят маршруты движения общественного транспорта (график)
20:08
В КП “Плесо” проходят обыски
20:04
В ТРЦ Gulliver пройдут мастер-классы к празднику Halloween
19:54
Киев утвердил перечень противоэпидемических ограничений в случае перехода столицы в “красную зону”
19:43
В воскресенье, 24 октября, под Киевом состоится открытое стрелковое мероприятие Gun Open Day 2021
19:31
Энергоэффективные технологии улучшают качество жизни и сокращают расходы жильцов на 30%, - Анна Лаевская
19:26
Для работы в “красной зоне” бизнесу необходимо вакцинировать 100% персонала, - КГГА
19:04
Прокуратура провела обыски в столичном БТИ в рамках расследования растраты 12 млн гривен бюджетных средств
18:45
На выходных, 23-24 октября, марафон Wizz Air Kyiv City ограничит движение транспорта в центре столицы (схема)
18:42
Александр Омельченко сообщил, что его обманул фейковый Telegram-канал
18:22
Министр юстиции Малюська прорекламировал услуги платной связи и интернета в Лукьяновском СИЗО (видео)
18:06
В Киевгорздраве проведут инвентаризацию активов и обязательств
17:46
В Буче на Киевщине завтра, 23 октября, перекроют движение транспорта на трех улицах
17:28
Столичные власти просят обустроить два пешеходных перехода в Дарницком районе
17:03
Киев даст одноразовую матпомощь АТОшникам, майдановцам и семьям погибших героев
Календарь событий
Киевсовет поддержал католиков в вопросе передачи костела Святого Николая религиозной общине
22 октября 2021 г. 09:00
Киевсовет поддержал католиков в вопросе передачи костела Святого Николая религиозной общине
Депутаты Киевсовета решили обратиться в Министерство культуры и информационной политики в поддержку требования представителей римско-католической общины в вопросе передаче ей костела Святого Николая (ул. Большая Васильковская, 75). Поводом появления такой инициативы в стенах столичного горсовета, вероятно, послужило недавнее обращение к президенту Владимиру Зеленскому епископа Киевско-Житомирской диецезии Римско-Католической церкви Виталия Кривицкого. В нем епископ указывал на то, что сегодня не ведется диалог с приходской общиной, а планы Министерства культуры и информационной политики по реставрации этого памятника архитектуры (в нем долгое время функционировал Национальный дом органной и камерной музыки Украины) вызывают у представителей римо-католической церкви опасения, что передачу здания костела намерены затянуть еще на десятилетия.
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
21 октября 2021 г. 15:00
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
Общественная организация (ОО) “Стоп коррупции” уведомила высшее руководство страны о нарушениях при строительстве 16-этажного ЖК Life Story. Речь идет о первом столичном проекте LEV Development ивано-франковца Александра Островского (на коллаже слева) и львовянина Василия Левицкого (на коллаже справа). Объект возводится недалеко от музея “Пирогово” и парка Феофания на улице Метрологическая по заказу ООО “Экзитос ЛТД”, которое принадлежит руководителю киевского офиса LEV Development Василию Варге (на коллаже снизу). По данным активистов, Государственная архитектурно-строительная инспекция (ГАСИ) два раза отказывала застройщику в выдаче разрешения на строительство этого ЖК из-за множественных нарушений, но в итоге на непонятных основаниях стройку разрешила. Теперь высотки возводятся на принадлежащем ООО “Экзитос ЛТД” земельном участке, который предназначен для индивидуального жилого, гаражного и дачного строительства.