четвер, 12 грудня 2024 г.

“ЮН-ПРЕС” та “М-18” єднає молодь!

“ЮН-ПРЕС” та “М-18” єднає молодь!

Минулі вихідні у Київському Палаці дітей та юнацтва пройшли під гаслом: “Ми можемо більше”.  Столичні підлітки у долучилися до дитячо-юнацького форуму “Менші 18 – ми можемо більше!”  проєкту “М-18”. З самого ранку майбутні журналісти практикувалися в ролі репортерів та фотографів, брали інтерв’ю і грали у  цікаві квести.

Біля Київського Палацу дітей та юнацтва – гамірно, ефектно та феєрично!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Яскравий танцювальний флешмоб  та презентаційні майданчики від молодіжних лідерів столиці об’єднали в дружньому колі учасників дитячо-юнацького Форуму М-18, вихованців КПДЮ, студентів, школярів і, навіть, дорослих: батьків і педагогів, даруючи емоції та радість спілкування! Запальні ритми лунали під гучні оплески! Форум розпочато! На черзі – реальні дії творчої молоді й розкриті таланти!

Однією з головних подій Форуму був відеоміст між українською та німецькою молоддю, що передбачав і подальшу співпрацю між обома країнами. Гаслом зустрічі стали слова директорки Департаменту освіти і науки м. Києва Олени Фіданян:  За дружбу без меж і стереотипів.

Київ та Лейпциг – міста-побратими уже 60 років. Відзначити цю круглу дату в Київському Палаці дітей та юнацтва зібралися лідери дитячих і молодіжних парламентів та учнівського самоврядування та експерти з громадянської освіти обох міст.  Вони обмінювалися ідеями, досвідом роботи молоді різних країн з міською адміністрацією, разом аналізували стан  громадської та політичної освіти молоді. Київ представили  Департамент освіти і науки м. Києва, Київський молодіжний центр, Київський палац дітей та юнацтва, Київський ліцей бізнесу і Рада старшокласників Києва.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Їх співпраця нагадує нам, що національність не може бути перешкодою для спілкування, творчості й спільних ініціатив, наприклад, місто Лейпциг радо приймає українців до свого молодіжного парламенту, потрібно лише прожити у місті 2 місяці, щоб відчути його колорит. Щоб заохотити Київ до обміну студентами, представниця Лейпцизького молодіжного парламенту Кристина Семенова презентувала історію міста Лейпциг, показала його визначні пам’ятки та розказала, яким чином влада турбується про молодь.

Під час віртуальної зустрічі за “круглим  столом” піднімалися питання: чи зустрічається Київ і Лейпциг з подібними викликами щодо громадянської освіти і політичної просвіти молоді?  чи існує загальне розуміння значення участі та політичної освіти молоді? Які формати існують, щоб залучити молодь до соціальних процесів?  Які тригери рухають молодь у Києві та Лейпцигу сьогодні та чому ми можемо навчитися одне в одного? Представник Лейпцизького молодіжного парламенту Крістіна Семенова  презентувала історію,  визначні пам'ятки та діяльність молодіжного парламенту Лейпцигу. 

“Національність – неважливо, головне  -  прожити 2 місяці в Лейпцигу, щоб увійти до  молодіжний парламенту. Під час робочих зустрічей молоді парламентарії  обговорюють проблеми міста  та їх роль у вирішенні цих проблем”, – зазначає  фрау  Крістіна. 

- Це чудово, що нам вдалося  зібрати представників активної молоді двох країн  під одним цифровим дахом. “Ковід – 19” навчив нас спілкуватися без обмежень. Я не люблю кордони, особливо кордони в дружбі та співпраці. Я – за дружбу і підтримку  без  меж і стереотипів. Міста-побратими й надалі будуть підтримувати обмін  молодими творчими людьми,  ідеями та практикою роботи.  Формат Форуму “М-18” – це приклад того, як молодь різних країн будує своє майбутнє у співпраці, – запевнила директор Департаменту освіти і науки м. Києва Олена  Фіданян.

Представниця  Спілки ініціативної молоді Києва Олександра Горбатенко зазначила, що діяльність “ЮН-ПРЕСУ” та “М-18”  допомагає підліткам визначитися з майбутньою професією та брати активну участь у житті суспільства. 

Щоб закріпити відповідальну громадянську позицію молоді, учасники форуму взяли участь у антикорупційному квесті, підготовленому  #EdCampUkraine у співпраці з #Шкільний_світ.

Як поділилася організатор квесту, завідувач відділу “Соціальних ініціатив та партнерства” КПДЮ Олександра_Долгова: “Квест було розроблено, щоб навчити молодь протидіяти корупції та застосовувати отриманні знання на практиці, адже майже всі стикаються з її проявами, але не знають, як цьому протидіяти”.

На локаціях квесту були запропоновані життєві ситуації пов’язані із корупцією. Учасники вчилися обирати рішення в нестандартних ситуаціях й отримали поради від організаторів, як не стати учасником корупційних схем.

Форум завершився, а творчі ініціативи молоді набирають обертів!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Валерія Томашевська, ІТА «ЮН-ПРЕС»

Теги: новости киева, киев, юн-пресс, форум, Лейпциг, кпдю, м18, видеомост, детско-юношеский форум

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.