середа, 24 квітня 2024 г.

“Я оголошую ТікТок-революцію!”. Проєкт “Галас” докорінно змінив правила гри в українському ТікТоці

“Я оголошую ТікТок-революцію!”. Проєкт “Галас” докорінно змінив правила гри в українському ТікТоці

Ми продовжуємо знайомити читачів з роботами переможців і лауреатів Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької журналістики “Прес-весна на Дніпрових схилах”.

У реаліях сьогодення суспільство формується під активним маніпуляційним впливом соціальних мереж, які найчастіше слугують головним джерелом інформації для молоді. На жаль, це може призвести до неминучих наслідків, бо спаплюжені факти – дієвий інструмент в інформаційній війні.

Чому так відбувається? Річ у тому, що соціальні мережі, наприклад TikTok, швидко адаптуються до кліпового сприйняття інформації аудиторією. Уявіть: за 15 секунд необхідно захопити увагу аудиторії, щоб саме ви були почуті серед усього різноманіття контенту. 

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Більшість використовує соціальні мережі лише як розважальний майданчик для відпочинку, але ця функція сьогодні залишилася далеко позаду. Зараз вони слугують платформою для органічного продажу інфопродуктів, товарів, послуг, але і це ще не все.

З появою в нашому житті соціальних мереж правило п’яти  рукостискань стало діяти майже зі швидкістю світла: достатньо опублікувати одну сторіз, щоб привернути увагу громадськості до проблеми та гучно заявити про свою позицію.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Саме так й формується медіакод нації  -  через призму небайдужих, сталих та рішучих реформаторів нового покоління українців,  які не бояться галасувати та розбурхувати свідомість нації. TikTok зараз є найпопулярнішою соцмережею серед молоді. Тут формуються світогляд та соціальна позиція майбутнього України! 

Популяризація української мови займає наразі передові позиції у молодіжному русі.

Чорнобривий борець за український контент, перший україномовний тіктокер з понад стотисячною авдиторією, оголосив ТікТок-революцію! Як заявляє він сам: “Українці не бачать історій успіху, саме тому україномовного контенту в цій соціальній мережі немає!”.  Данило Гайдамаха відверто розповідає про свою революцію українського інфопростору.

- Яка найбільш вражаюча історія траплялася з Вами під час “українізації суспільства”?

- У моїй роботі вражаюче і магічне абсолютно все: за кожним кроком криється цікава історія, про яку можна дуже довго говорити. Це мої подорожі містами України, де я чую мову, якою говорять в Харкові, у Франківську, Львові, Києві – в різних містах України свідомі люди, які попрацювали над собою і звільнились від ярма “зросійщення”, зробили вибір на користь України. Я чую однакову мову і бачу однакові інтереси, розумію, що Україна розвивається абсолютно монолітно й рівномірно, здорово, коли їй ззовні не заважають.  Саме тоді люди легко знаходять між собою спільні знаменники, незалежно від місця проживання. 

Цей досвід є прикладом того, як суто через діяльність в Інтернеті реальні люди роблять великі зміни у своєму житті. Переходять на українську мову, розвиваються й кардинально змінюються. Усвідомлення кількості людей, на яких ти вплинув, які свідомо зробили вибір на користь України, надихає.

Особливою є взаємодія з відомими медійними особистостями. Вони приходять на наші шоу, проєкти, усіляко підтримують. 

Комунікація з хейтерами та людьми, які не сприймають мою позицію, завжди є вражаючою, бо дає можливість впевнитися, що я рухаюсь правильним шляхом. 

- Розпочинаючи Тікток-революцію, у Вас були сумніви щодо того, чи знайде вона відгук серед суспільства?

- Перед тим як публічно оголосити Тікток-революцію (саме так ми назвали процес масового знеросійщення цієї соціальної мережі),  я вже бачив результати власної роботи:  як  я один впливаю на цю соціальну мережу, абсолютно змінюю правила гри в ній аж настільки, що в ній поз’являлись інші україномовні тіктокери, які об’єдналися в спільноту “Галас”. Я розумію, що з цією спільнотою абсолютно гарантовано, закономірно ми матимемо ще більший відгук та вплив. Так що сумнівів щодо успішності не було!

- Після створення проєкту “Галас” Ви обіцяли, що українці не впізнають стрічку Тіктоку. Як вдається Вам реалізувати цю ідею на максимум і з якими труднощами Ви стикались?

- Учасники галасу абсолютно різні. Мені здається, що кожен користувач Тіктоку з України може знайти саме того блогера серед нас, який імпонуватиме його вподобанням найбільше. Ніколи ніхто з нас не робив прямих закликів на кшталт “говори українською, бо це класно”, або “став лайк, якщо любиш Україну”, “підпишись якщо ти патріот”.

 Ми ніколи не нав’язуємо наші ідеї, ми завжди це робимо якось неординарно, під соусом того, що зараз трендово, стильно й свіжо. Саме такий підхід мені здається найбільш продуктивним: коли ти свої ідеї передаєш через цікавий контент, за яким стоїть позитивна пропаганда. Після місяця роботи проєкту “Галас” ми вже бачили, що контент в стрічці Тікток докорінно змінився. Тоді якраз запустили флеш-моб (українці почали знімати свою стрічку Тікток, демонструючи, що вона в них абсолютно україномовна). Ось цей феномен, що в один момент українці враз побачили тільки україномовні відео, ми пов’язуємо саме з появою нашого проєкту. Нам дійсно вдалось це зробити!

- Чи плануєте Ви розширити команду україномовного реаліті, або “Галас” так і залишиться передовим титаном українського Тіктоку, який буде слугувати рукою допомоги для контентмейкерів?

- “Галас” постійно розширюється, це зумовлено стрімким збільшенням сегменту українського Тіктоку, який невпинно змінюється. Після того, як запустили “Галас”, вже з’явилися нові українські тіктокери, яких нам буде цікаво бачити у проєкті. Тому вже в спецвипуску про Лесю Українку до нас долучилися три нових учасники “Галасу” — відтепер нас десять однодумців. Ясна річ, що надалі буде розширюватися знімальна команда, організаційна, адміністративна, яка завжди лишається поза кадром. Тому що будь-який проєкт має властивість масштабуватись, якщо він росте і є успішним. Будемо неодмінно рости! Як буде змінюватись формат, які нові способи подачі контенту ми вигадуватимемо, подивимось! Треба спостерігати за проєктом, але він точно не буде статичним, буде розвиватись й дивувати ще і ще раз молоду аудиторію!

- Якщо б це інтерв’ю почув кожен молодий українець, в будь-якій точці земної кулі, з яким посланням Ви б до нього звернулись ?

- Вірте в Україну та її народ, вірте в захисників, героїв України, не давайте собі зневірюватися та впадати в розпач. Україна восторжествує. Це відбудеться неодмінно, бо за нами правда! 

Можливо, цей процес  повільний, але він невідворотній. У сучасному житті ми цінуємо радикальність, швидкість, щоб питання вирішувались тут і зараз. Але для історії та епоха, яку ми зараз переживаємо, – це всього лише мить й вона неодмінно завершиться торжеством України. Це відбудеться завдяки кожному із нас, завдяки нашій вірі в цей процес. Доки ми живемо з цим полум’ям віри, Україна рухатиметься вперед. 

Наостанок процитую фразу, яку я вважаю слоганом свого життя. Ці слова належать В’ячеславу Максимовичу Чорноволу: “Україна починається з тебе!”. Якщо кожен українець приміряє на себе цю фразу й відчує, зрозуміє, що хоче мати незалежну Україну, він у своїх діях теж буде незалежним українцем. Це стосується абсолютно всіх сфер нашого життя!

Ось яскравий приклад того, як молоді люди реформують українські медіа вже сьогодні, просто за допомогою соціальних мереж. Вони не бояться голосно заявити про свою позицію, вони популяризують українську, нагадують нам про наше коріння й формують медіакод українського народу!

“Галас” викарбовує медіакод України вже зараз, а що робить кожен з нас?

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

КиевVласть

Анна Останіна, Лиманський міський Центр позашкільної роботи, творче об’єднання “Школа журналіста”

Теги: юн-пресс, соціальні мережі, ТікТок, впвлив на свідомість

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.