субота, 2 листопада 2024 г.

Водне поло – шалений спорт

Водне поло – шалений спорт

Я серйозно займаюся спортом, зокрема водним поло, або його ще називать ватерполо. Але коли починаю розповідати знайомим про своє захоплення, виявляється, що більшість з них навіть не уявляє, що це за вид спорту. Тому я вирішив розповісти про нього.

Регбі у воді

Почнемо з того, що водне поло – один з найстаріших видів спорту. Цю гру, ще у кінці дев’ятнадцятого століття створив шотландець Вільям Вільсон. У 1877 році він розробив перші правила для командної гри з мячем у воді, яку він назвав водним футболом. Прототипом нового виду спорту стало регбі, гра, яка мала велику на той час популярність в Британії. Під час проведення перших ігор гравцям дозволялося використовувати регбійні елементи силової боротьби. Воротарі знаходилися за межами поля – їхньою метою було не дати супернику покласти м’яч на причал.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Сучасного вигляду гра набула у 1880-х роках, коли почала набувати популярності в Європі, Америці та Австралії.

Олімпійський вид спорту

Вперше водне поло було включено до програми Олімпіади у 1900 році. Тоді на Олімпійських іграх у Парижі (Франція) золоті медалі до своєї скарбнички забрала збірна Великої Британії, здолавши у фіналі своїх суперників з Бельгії із рахунком 7-2. А з 2000 року на Олімпіадах також беруть участь жіночі команди. Окремо хотів би розповісти вам про інцидент, якому не місце в спорті. Сталася ця подія на літній Олімпіаді 1956 року в Мельбурні (Австралія). Під час півфіналу з водного поло, в якому зустрілися збірні СРСР та Угорщини сталася масштабна бійка між учасниками поєдинку. Гру було зупинено за рахунку 4-0 на користь Угорців. В підсумку вони вийшли у фінал та стали Олімпійськими чемпіонами. На даний момент це єдиний ватерпольний матч на Олімпіадах, який не дограли до фінального свистка.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сучасне водне поло

Зараз водне поло зовсім не схоже на те, у що грали ще сторіччя тому. З того часу залишилися тільки елементи регбі. Змінилася техніка удару, яка дуже нагадує гандбольну та іноді баскетбольну, екіпірування гравців стало більш легким та комфортним. Також змінився і мяч для гри, його зробили набагато легшим за свого попередника. Змінилися й чемпіони. Зараз до найкращих збірних входять команди Іспанії, Сербії, Хорватії, Чорногорії та Угорщини. У жіночому водному поло головними є Американки, Нідерландки та Іспанки. На клубному рівні тут також присутня Ліга Чемпіонів та Кубок Європи (прототип футбольної Ліги Європи). Чинним володарем кубку ватерпольної ЛЧ є угорський “Ференцварош”.

 З українських ватерпольних клубів можу виділити виступ львівського “Динамо” у кваліфікації до головного клубного турніру у сезоні 18/19, яку, на жаль, вони провалили, зайнявши передостаннє місце у відборі. Це й не дивно, адже до цього моменту українські команди брали участь у Лізі Чемпіонів ще 20 років тому.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Відомі ватерполісти

Як і у багатьох інших видах спорту, у ватер поло є свої легенди та кумири. Наприклад Деже Дьярматі (1927 – 2013) – дворазовий Чемпіон Європи, найтитулованіший спортсмен в історії водного поло на Олімпійських іграх, легенда угорського “Ференцвароша” та своєї національної збірної. Він брав участь у пяти Олімпіадах підряд, три з яких стали для нього та його збірної тріумфальними.

Для українців легендою серед ватерполістів вважається Олексій Баркалов (1946 – 2004). Український спортсмен був та залишається прикладом для багатьох ватерполістів в усьому світі.  Баркалов відомий своєю наполегливістю та самовіддачею. Саме завдяки цим якостям разом з радянською збірною він зміг завоювати два Олімпійські золота, стати Чемпіоном Світу та Європи. Крім цього, йому належить рекорд Гіннеса за найбільшу кількість проведених ігор у складі радянської збірної.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Андрій Ченцов

Теги: спорт, юн-пресс, водное поло

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.