п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Відбулась прем'єра вистави “Переклади” у театрі Лесі Українки

Відбулась прем'єра вистави “Переклади” у театрі Лесі Українки

Театр – невід'ємна частина культурного життя столиці. Навіть під час війни мистецтво повинно розвиватись, прогресувати й дарувати глядачам яскраві враження. Поціновувачі театрального мистецтва неабияк чекали прем'єри вистави "Переклади" за п'єсою ірландського драматурга Брайана Фріла.

Режисер Кирило Кашліков у своїй постановці порушує тему політики колонізації та поневолення народу. Події вистави розгортаються в ірландському селі, куди приїжджають колоністи з метою оновити карти та перейменувати міста з ірландської на англійську.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Головними героями п’єси є двоє братів. Один з братів патріот своєї батьківщини, другий співпрацює з колонізаторами і всіляко їм допомагає – Сюжет подібний до біблійної притчі про братів Каїна й Авеля.

Патріотично налаштованого брата Мануса неперевершено грає Андрій Коваленко. В сюжеті вистави розкриваються стосунки між братами та їх відношення з батьком. А також зворушливо відтворено любовну лінію.

Частина мешканців села допомагають колоністам у гуманітарній окупації. Поступово складнощі перекладу поставлять героїв перед нелегким моральним вибором: зректися – буквально – свого власного імені або ж зрозуміти, що “кожне ім'я – прекрасна формула із власним корінням”, що “чужа серцевина залишиться завжди герметичною”, і чужинцю її повік не розкодувати.

Сцена зі спектаклю

Дуже скоро виявиться, що “створення нової карти” з пропагандистської на загальнолюдську перекладається як “щось схоже на виселення”. В підсумку, колоністи знищують всю худобу та спалюють село.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Режисер Кашліков зазначає: “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову”, – ці пророчі слова Ліни Костенко могли б стати епіграфом до цієї п’єси. Для мене ця історія – про людей, котрі живуть в епоху глобальних змін. Історія про те, як ці зміни впливають на долю кожної конкретної людини та на життя суспільства загалом. Про вибір, про людську гідність та про кохання. Та про межу, переступивши яку, ти втрачаєш себе…”.

Сцена зі спектаклю

Під час прем'єри у переповненій залі глядачі не стримують своїх емоцій, проводять паралелі з колонізацією України.

Екснардеп Олесь Доній поділився враженнями від вистави на своїй сторінці у Facebook: “Раджу подивитися. І п'єса сильна, і постановка, і акторська гра. Поставив “Переклади” – Кирило Кашліков. Його зірка все більше сходить на українському театральному небосхилі. Ми знаємо про власний біль, і мало знаємо про болі інших народів. А в ірландців багато аналогій з українцями. І Ірландія боролася. І виборювала Незалежність. І боролася за втрачені території”.

Наступний показ вистави відбудеться у неділю, 16 жовтня.

Фото: Театр ім. Лесі Українки

КиївВлада

Геннадій Кірія

Теги: новини києва, війна росії проти україни, театр імені лесі українки, новини театру, кирило кашліков, переклади, брайан фріл

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.