В Буковелі їсти: чотири найцікавіші ресторації столиці українських Карпат (фото, відео, ціни)
Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко вигулялась Буковелем та зібрала для читачів КиевVласти найцікавіші ресторани цієї гірськолижної столиці України.
Знаєте, де варто проводити вихідні у вересні, щоб гарно відпочити – свіжим повітрям подихати, на конях покататися, в озері скупатися, ну і звичайно усілякими смаколиками поласувати? Це - Карпати і їх перлина, курорт Буковель!
Я саме так і зробила - і минулих вихідних відправилася смакувати життя до цього чудового місця. Відвідала там безліч ресторацій і привезла вам з карпатського гастротуру неймовірно-смачні історії.
Пропоную чотири заклади, абсолютно різні за форматом, щоб, коли ви будете в Буковелі, самі змогли обрати, яку саме кухню хочете куштувати.
“Salo”
Українська та польська кухня, страви з дичини.
“Сало їм, на салі сплю, бо я так його люблю. От якби ще салом я вкривався то б, як сир у маслі я катався”, - якщо ці слова з відомої пісні про вас, то вам точно потрібно до цього закладу.
“Salo” – це не просто м’ясна ресторація смачної української кухні.Тут роблять акцент на стравах з дичини, пропонують своїм гостям фестиваль польської кухні, а під всі страви подаються житні грінки з трьома видами намазок, навіть під наливки.
Але почнемо з сала. Його тут декілька видів - сире, солоне, приправлене перцем, задимлене, з м’ясним прошарком, з укропом, а також з мангалиці (сало з угорської свині - породи, що виведена шляхом схрещування дикої та домашньої свині. Можна замовляти кожен вид окремо, але краще беріть сет, він вам обійдеться в 175 гривень.
Під таку кількість сала ресторан пропонує 32 види горілки та 5 видів фірмових наливок: обліпиху з цитрусом, яблуко з ревнем, грушу з імбирем, смородиновку та лісові ягоди. Щодо мене, я була у захваті від яблука з ревнем та смородиновки. Всі наливки коштують 45 гривень за 50 грам.
Отже, що раджу замовляти в “Salo”.
З основного меню:
-
на обід замовте борщ з каплуна (кастрований півень), а взимку цей борщ готується з фазана (145 гривень)
-
на сніданок візьміть сирники з лісовими ягодами та сметаною - вони домашні, як у мами (135 гривень);
-
любителям олів’є наполегливо рекомендую - подається з перепелиними яйцями та ікрою оселедця (165 гривень).
З дичини:
-
паштет з дикого кабана з яблучним повидлом (175 гривень) або паштет з косулі з ожиновим джемом (225 гривень);
-
вареники з дикого кабана (155 гривень);
-
котлети з оленини з білими грибами та варенням гогодзи (295 гривень);
-
печеня з козулі під соусом з афин (195 гривень).
З польської кухні:
-
журек з грудинкою (145 гривень);
-
бігос з яловичим реберцем (145 гривень);
-
вареники з м’ясом качки (155 гривень);
-
голубці з м’ясом (145 гривень);
-
квасолю по-бретонськи (95 гривень).
А ще ви мусите сюди прийти окремо на домашні вареники (від 105 до 155 гривень). Є з тушеною капустою, з серцем та легенями, з творогом та кропом і навіть з зайцем в карпатських травах.
Звичайно, за один раз все не скуштуєте, тому раджу замовляти страви на компанію - і спробувати сніданок, обід та вечерю по черзі. Що ми і зробили.
Сніданки тут просто неймовірні! Попросіть окреме меню сніданків – кожна страва (яєчня або омлет, чи вівсяна каша) коштують 135 гривень.
Відмінний сервіс. Офіціанти не просто піклуються про вас - якщо ви завітаєте до ресторації вдруге, вас точно впізнають і запитають, як ваші справи.
“Риба Grill”
Переважно - риба та морепродукти, страви на мангалі.
Якщо хочете і рибку з’їсти і на найдовшому тролеї України покататись, вам до ресторану “Риба Grill”.
Піднімаєтесь підйомником на вершину гори Буковель, потім за 100 секунд пролітаєте над мальовничими смереками до самісінького центру курорту. Проходите 100 метрів - і опиняєтесь біля Малого озера.
Сідаєте тут, насолоджуючись краєвидами, свіжим повітрям та попиваючи глінтвейн, а в цей час вам на мангалі смажать рибу. І не якусь там, а справжню карпатську форель.
До речі, нам пощастило, бо ми потрапили на останній день роботи закладу – наступний раз його двері відкриються вже на початку літнього сезону 2019.
Отже, якщо ви вже запланували літній відпочинок в Буковель, раджу записати собі в перелік місць, обов’язкових до відвідування, цей заклад. Дуже смачні всі страви на мангалі. Крім риби та м’яса, візьміть різноманітні овочі – не пошкодуєте.
Що раджу замовляти в “Риба Grill”.
З риби:
-
карпатську форель, що має особливий смак, бо водиться в рідних озерах (135 гривень за 100 грамів);
-
сардину та ставриду (95 гривень за 100 грамів);
-
ребра коропа, що недаремно позначені, як хіт сезону (165 гривень за 250 грамів).
Не з риби:
-
кебаб із ягняти (145 гривень);
-
шашлик курячий (85 гривень);
-
смажені рапани на пательні хумуса - ця страва мене вразила настільки, що я готова лише заради неї приїхати знову в Буковель (225 гривень);
-
овочі гриль (55 грн за 100 грамів).
Зі стартерів:
-
цвітна капуста запечена з соусом тахіні - капуста грилюється цілком, виглядає неймовірно красиво, а смакує просто з пальцями можна з`їсти (95 гривень);
-
кав’яр оселедця на житніх грінках (95 гривень);
-
баклажани на грилі з козиним сиром та томатами чері (145 гривень).
З десертів:
-
еклери (55 гривень);
-
сирник-чізкейк (115 гривень);
-
тірамісу (115 гривень).
Якщо будете в ресторані компанією, рибу раджу замовити різних видів. Подається тоді вона на величезній дерев’яній дошці – виглядає феєрично і розтягнути задоволення за пляшкою білого вина можна надовго.
“Filvarok Bukovel”
Автентична українська та окремо закарпатська кухня, фестиваль польської їжі.
Раптом вас занесло на гору Буковель і ви зрозуміли, що зголодніли, а щоб спуститися на тролей не вистачає мужності, тоді чимчикуйте до корчми “Filvarok Bukovel”. Тут зігріють, напоять і смаколиками нагодують.
Гірське повітря приправляє всі страви неймовірним апетитом та особливим смаком, який важко забути. Тож, всідайтесь за столиком біля вікна і розпочинайте смакувати автентичну українську кухню.
Якщо ж вам рідної кухні стане замало, спробуйте традиційні польські страви з окремого меню - фестиваль польської кухні.
Ми саме так і зробили. І скажу вам так: запасайтеся місцем у шлунку, бо зупинитися дуже важко. Після першого ковтка бограчу та першої ложки баношу ваше життя вже ніколи не буде таким, як раніше.
Що раджу замовляти в “Filvarok Bukovel”.
Перші страви:
-
бограч - угорський наваристий суп з великою кількістю паприки (145 гривень);
-
журек - польський суп, що готується на заквасці з житнього борошна з додаванням копчених ковбасок та грудинки (145 гривень);
-
юшка грибна - на карпатських білих грибах та з домашньою локшиною (95 гривень);
-
борщ з вушками - польский борщ, що вариться на смаженому беконі. Через це він більш пісний, ніж український. Вушка, схожі на пельмені, готуються на основі білої квасолі та майорану, подаються окремо і потім заливаються самим борщем (95 гривень).
Гарячі страви:
-
банош на вершках з бринзою та шкварками - не плутати з токаном, він готується на воді, але теж дуже смачно (145 гривень);
-
картопляні пляцки - фактично це деруни, з гуляшем з кабана та білих грибів (145 гривень);
-
мікс ковбас: кров’янка, домашня, з м`яса дикого кабана і з тельбухами (95 гривень за 100 грамів).
Десерти:
-
всі десерти по 95 гривень.
Ми взяли медівник з горіхами, бо вирішили, що на млинці вже просто неспроможні. Але майте на увазі - млинці з маком та вишнями тут замовляє кожен другий клієнт.
А запивати все це треба фірмовою наливкою “Хріновуха на травах і перці” (45 гривень за 50 грамів) і карпатськими чаями (55 гривень).
Якщо після такого обіду у вас ще вистачить сил, обов’язково йдіть на галявину біля “Filvarok Bukovel”, щоб зробити фотосесію з незрівнянним пейзажем, який відкривається з гори Буковель.
“Osteria Italiana”
Італійська кухня, справжня піца з правильного борошна, випечена на дровах, паста з твердих сортів пшениці, різотто з правильного сорту рису.
Ви колись бачили як готують піцу справжні піцайоло? Це вам не просто розкатати тісто скалкою. Замість цього професійний піцамейкер підкидає його в повітря. І щоб побачити це неймовірне шоу, вам не треба їхати до Італії!
Все це ви можете спостерігати в Буковелі! Для початку запитайте, де знаходиться спа-комплекс “Voda Club” - і швиденько прямуйте до нього. Поніжитись в басейні, попаритись в сауні, повідкисати в джакузі, а потім приємно стомленими зазирнути до “Osteria Italiana” і відновити втрачені калорії.
“Osteria Italiana” - це не просто ресторан італійської кухні в Карпатах. Це ресторан, яркий представляє страви з різних регіонів Італії.
Тут:
-
власноруч роблять пасту з добірної італійського борошна сорту семола, форма пасти поєднується з рисом;
-
готують різотто текучої консистенції аллондо з рису сорту карнаролі, вирощеного в провінції П’ємонт;
-
випікають піцу в справжній печі на дровах , а піцайоло ресторану їздять на навчання до Італії.
Цей заклад настільки вразив, що всі інші італійські ресторації України, які я знала до цього, просто тьмяніють у порівнянні з “Osteria Italiana”.
Що раджу замовляти в “Osteria Italiana”.
Antipasti:
-
салат з кіноа, томатами чері та руколою (155 гривень);
-
салат з м’яким козячим сиром та шпинатом (155 гривень);
-
мікс брускет - помідори, різні види сирів, на підсмаженому чорному та білому багеті (145 гривень).
Pasta Fresca:
-
манфредіні з сиром таледжіо та білими грибами - від смаку цієї пасти у вас перехопить дихання, бо вона неймовірна (255 гривень);
-
чорні папарделе Неро з чорнилами каракатиці (175 гривень).
Risotto:
-
різотто з білими грибами (225 гривень);
-
різотто чотири сири (195 гривень).
Ви просто мусите спробувати тут піцу! Це витвір кулінарного мистецтва в “Osteria Italiana”. Особливо коли побачите, як вона готується.
Заклад пропонує 7 видів піци від класичної “Маргарити” за 155 гривень до піци з лососем та каперсами за 295 гривень.
І, звичайно, візьміть dolci – вони тут неймовірні!. А, якщо потрапите до “Osteria Italiana” зранку, то побалуйте себе італійськими сніданками (всі по 135 гривень):
-
яйця по-флорентійськи;
-
фріттата (омлет) зі шпинатом;
-
пьядіна капрезе - плоский хлібний коржик наповнений хамоном, руколою та томатами.
Ще один важливий аргумент, заради якого варто потрапити до “Osteria Italiana” - це обслуговування. Вам не просто принесуть меню, а потім подадуть вашу страву, а й розкажуть в деталях про кожну з них, запитають, як вона вам смакує в процесі споживання, а не після завершення обіду.
Думаю, я переконала вас чому треба їхати до Буковелю. Такого баношу, борщу, вареників, карпатської форелі, різото з білими грибами та журеку ви точно в Києві не знайдете.
Читайте та смакуйте: “Reber bar”: реберця по-американські та крафтове пиво (фото, відео, ціни)
Можливо, знайдете в інших містах України? Але, щоб переконатися в цьому, найближчим часом я відправляюся в гастрономічний тур регіонами нашої країни - і тоді вже скажу вам точно, де краще смакує борщ.
Але це буде трошки пізніше, тому стежте за моєю сторінкою, щоб не прогавити цю смачну та цікаву подорож!
Читайте та смакуйте: Прогулянка терасами київських ресторанів (фото, відео, ціни)
Фото та відео автора