У Києві діє виставка української художниці Ірини Третьяк “З Україною в серці”
У столичній галереї “АВС-АРТ” з 25 по 28 квітня триватиме благодійна виставка-аукціон відомої української художниці Ірини Третьяк “З Україною в серці”. Роботи художниці присвячені віковічній боротьбі українців за державність.
Про це KВ дізналася із повідомлення “Квартал-Концерт” в Facebook.
Зауважено, що на виставці “З Україною в серці” представлено 64 картини Ірини Третьяк, 60 із яких були написані після повномасштабного вторгнення рф в Україну і тому передають силу духу та патріотизм українців.
Ірина Третьяк – художниця з Вишгородщини, яка виконує картини в унікальній та, навіть, епатажній об‘ємній техніці. Як зауважує сама мисткиня, техніка, якою вона виконує свої роботи не лише рідкісна, а й затратна – лише на одну картину йде понад 10 кілограм фарби. Загалом картини художниці зберігаються у 23 країнах світу в приватних колекціях та у світових знаменитостей.
"Потрібно підтримувати і розвивати українську культуру для перемоги у цій війні. Ми бачимо, що ворог хоче її знищити, тому все, що буде представлено на виставці, буде направлено на відновлення і розвиток культурної спадщини”, – зауважує художниця.
Варто додати, що всі кошти з аукціону будуть спрямовані на допомогу ЗСУ й внутрішнім переселенцям, якими опікується БФ “За Луганщину” та ГО “ВПО України”.
Куратором проєкту виступила експерт у сфері культури, директорка КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник”, кандидат історичних наук Влада Литовченко. Ведучим вечора був відомий артист Костянтин Корабльов.
Крім того, виставку відвідали друзі та поціновувачі творчого таланту художниці. Це – нардеп Максим Ткаченко, депутат Київоблради Олена Шуст, музикант Олег Скрипка, а також українські політики, громадські діячі, телеведучі, діячі культури тощо.
Так, організаторам благодійного аукціону виступили ГО “ВПО України” та “Квартал-Концерт”. Захід відбувся за підтримки партнерів: “Студія Квартал”, галерея “АВС-арт”, ADV.expert, ГО “ВПО України”, благодійний фонд “За Луганщину”, КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник”, КЗ КОР “Національний музей-заповідник “Битва за Київ у 1943 році”.
Читайте також: Книгу “Битва за Ірпінь” видали англійською
Фото: “Квартал-Концерт”