суббота, 18 сентября 2021 г.

Топ-10 цікавих місць Києва

Топ-10 цікавих місць Києва

У рамках проєкту “Київ крізь призму журналістики ми розпочинаємо рубрику  Топ-10 цікавих місць Києва”, експертами якої є юні кияни, вихванці ІТА “ЮН-ПРЕС”.

1. Софійський собор 

У серці Києва височіють величні золоті куполи, які колись єднали під собою всіх християн Київської Русі. В стінах собору, до окраси якого приклали руку візантійські майстри, правителі сходили на трон під божим благословенням. Собор служив резиденцією митрополита, а на великій площі перед ним збиралося народне віче. Тепер там красується пам’ятник Богдану Хмельницькому, як символ народної сили і волі.  Зараз українська краса християнського світу занесена в список світової спадщини ЮНЕСКО. У храмі відвідувачів вражатимуть фрески та мозаїки з зображеннями родини Ярослава Мудрого, святих і велика Богородиця Оранта. У візерунках використано 117 відтінків кольорів.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Сучасні майстри намагалися відтворити відтінки, використовуючи методи давньоруських фахівців, але не змогли. Також можна на власні очі побачити саркофаг, в якому похований Ярослав Мудрий та невідома жінка. Поховання велике і важить 6 тонн. Крім Ярослава Мудрого, у Софійському соборі поховано князів Володимира Мономаха, Всеволода Ярославича, В’ячеслава Володимировича. Багато написів грецькою мовою, що збереглися ще з 11 століття. Можна побачити фрески з життя: тут зображено сюжети візантійського придворного життя, змагання на іподромі, музикантів, акробатів, сцени полювання. Собор дивує також написами своїх відвідувачів з різних століть. Це як ніби погляд у минуле. Можна знайти напис про смерть Ярослава Мудрого, автограф Володимира Мономаха чи просто імена людей. Найбільше прямо з входу вважає іконостас – Царські ворота, які вилиті з золота.

2. Пейзажна алея

Розкинулася на 1.5 гектара. Орієнтована на дітей, привертає увагу своєю кольоровістю. Багато скульптур є з мультика “Аліса в країна див”. Візитною карткою алеї є кішка-стоніжка, біля якої можна зробити неперевершені фото. Весною цвіт дерев додає казковості, зимою в цьому сніжному королівстві можна попити каву і надихнутися атмосферою дитинства.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

3. Оболонська набережна та парк “Наталка”

Чудове місце для запланованого відпочинку. На смузі піску влітку можна позагоряти, весною влаштувати пікнік або просто поповнити галерею красивими фото на березі Дніпра. Потім на мосту можна влаштувати сімейні велогонки, а опісля почастувати себе смачненьким на літній терасі.  Для дітей є нагода погратися на дитячому майданчику, спробувати себе у мотузковому парку, дорослі можуть зайнятися спортом на тренажерах або волейбольних майданчиках. Справжні мужчини проводять свій час на майданчиках воркауту. Також для відвідувачів є сад скульптур, щоб порадувати не лише тіло, а й душу. Закінчується прогулянка у гарному парку.

4. Новий ботсад

Величезний ботанічний сад імені Гришка розкинувся на пагорбах над Дніпром. Він створений за принципом географічних зон: тут є ділянки “Степи України”, “Українські Карпати”, “Крим”, “Далекий Схід”, “Кавказ”, “Середня Азія” тощо, а також моносади – сад магнолій, буковий ліс, березовий гай, розарій та сирингарій – величезний сад з десятками сортів бузку. Саме з нього відкривається мальовничий краєвид Видубицького монастиря. Ботанічний сад входить до природно-заповідного фонду України і є об'єктом комплексної охорони, належить до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави. Одним із головних завдань ботанічного саду є проведення досліджень у галузі охорони природи, створення бази для збереження генофонду рослин і всього біологічного різноманіття, а також просвітницька діяльність з питань екології та використання рослин.За різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території, рівнем наукових досліджень, займає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи. До складу ботанічного саду входить 8 наукових відділів, унікальний колекційний фонд Національного ботанічного саду налічує близько 11180 таксонів, що відносяться до 220 родин та 1347 родів.

5. Музей Булгакова

Основою колекції музею стали 47 предметів Михайла Булгакова, зібрані за довгі роки київським інженером (а згодом – першим директором музею А. Кончаковським) . Ви зможете на власні очі побачити декілька сотень книг, журналів, програм, театральних білетів і листів  Булгакова. Нині колекція музею налічує до 4000 меморіальних предметів. Деякі експонати були привезені з-за кордону. У 2015 році, після 20-річного спілкування, вдалося отримати особисту колекцію сестри письменника Надії Земської . Зараз у музеї є до 1 тисячі її предметів. Сьогодні у колекції можна розглянути особисті речі митця: малюнки, книги з автографами, окуляри, попільнички, олівець, пасхальне яйце, заповіт дружині, фотопортрети Булгакова, щоденники  Н. Земської, машинописні варіанти його творів з правками, усі прижиттєві видання, програмки прижиттєвих вистав та велика бібліотека, в якій є видання на 36 мовах. Іноземна булгаковська бібліотека й дотепер користується великою популярністю у булгакознавців з різних країн світу, адже 20 років київський музей був єдиним музеєм Булгакова в світі.

6. Золоті Ворота”

Раніше вони слугували захистом міста, а зараз – символ архітектури столиці. Ідею їх спорудження запозичили у Візантії. В часи князів вони представляли собою грандіозну фортецю, яка мала широкиї проїзд. Жодне фото не передає враження від величі цієї пам’ятки. Біля цих воріт кияни у 1648 році зустрічали Богдана Хмельницького і вітали з перемогою. Щоб дізнатися більше про їх історію, відвідувачі можуть завітати у музей, який розташований у триярусному павільйоні воріт.

7. Ляльковий театр

Дивлячись на нього, переносишся у казку Дісней, але київську. Знаходиться у Маріїнську парку, який слугує йому зеленою чи білосніжною прикрасою залежно від пори року. Восени він особливо чарівний у грі яскравого листя. Театр у середині просторий. Для театру принципово створювати події та заходи міського значення, події Києва для киян та прибулих гостей, адже саме мешканці столиці – сучасні свідки розвитку театру, його глядачі різних поколінь.

8. Мечеть “Ар-Рахма” 

Це перша мечеть в Києві, яка була побудована в 2000 році і спроєктована українським архітектором Олександром Комаровським. Основна будівля мечеті вміщує в себе до двох тисяч молільників. Мечеть і мінарет красиві як зовні, так і всередині. Людям, які не сповідують іслам, також завжди раді, вони можуть оглянути внутрішній двір і навіть саму мечеть, якщо не йде служба. Крім того, вас зустріне ісламознавець, який доступно і цікаво розповість про цю релігію. Також радимо підійти до мечеті у вечірній час: вона дуже красиво підсвічується.

9. Фортеця “Косий капонір

Це частина Київською фортеці, яка налякала грізним видом самого Наполеона і він не ризикнув йти в похід на Київ. Знаходиться на на території Головного військового клінічного госпіталю. Взагалі капоні́р — це фортифікаційна споруда, що забезпечує ведення флангового або поздовжнього вогню в двох протилежних напрямках. Відвідувачам також цікаво споглядати гордість українців – кам’яні башти, капоніри та інші оборонні частини. До складу Київської фортеці входять Києво-Печерська лавра, територія національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 року, завод “Арсенал” і багато інших об’єктів: валів та оборонних мурів Києва.  Експозиція музею капоніру присвячена історії вітчизняної фортифікації. Серед експонатів музею особисті речі в'язнів (О.Г. Шліхтер, Г. І. Чудновський, М.С. Урицький, Д.І. Ульянов), різні види зброї, старовинне приладдя, судові документи, форма охоронців, а також карета смертників.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

10. “Арабський будиночок”

Побудував це сімейне гніздечко український архітектор Альошин в 1912 р. для радника Ковалевського. Родзинка будинку  – кімната, яка повністю імітує вагонне купе. Стіни аж шепочуть романтичну історію першої зустрічі власника зі своєю дружиною у такому ж купе. Також дивна річ – архітектор Альошин зобразив на фасаді особняка котячу мордочку з такими вусами, які носив сам.  Побут родини та спосіб життя можна відчути у холі, у запаху книг у бібліотеці та більярдній. На другому поверсі можна навіть побувати у спальні членів родини Ковалевського. У вежі розташований репетиційний зал оркестру.

Фото: из открытых источников

КиевVласть

Валерія Томашевська

Теги: киев, юн-пресс, что посмотреть, достопримечательности

пятница, 17 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 18 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:27
На выходных в Киеве ярмарки изменят маршруты общественного транспорта
20:04
Столичные власти планируют выдать матпомощь 34 киевлянам к Дню памяти жертв Бабьего Яра
19:44
Власти Киева заявили, что в течение лета демонтировали почти 1700 незаконных элементов благоустройства
19:32
Завтра,18 сентября, на улице Костельной ограничат движение из-за празднования 700-летия восстановления Киевской епархии РКЦ
19:21
В аэропорту “Борисполь” закрывают пункт вакцинации от COVID-19
19:06
Уже понад 20 “активних” парків почали працювати на Київщині
18:51
Завтра, 18 сентября, в Белой Церкви ограничат движения транспорта в связи с празднованием Дня города
18:43
Київська облрада виділила 2,5 млн гривень на завершення будівництва каналізаційної насосної станції в Зазим’ї, – Шкуро
18:30
Аграрию из Белой Церкви разрешили греть жителей Броваров
18:16
Депутаты Украинки в суде требуют отменить три решения горсовета
18:02
Ход строительства секций 3 и 4 в ЖК “Шевченковский”
17:47
ГБР не может установить, кто был за рулем в момент ДТП с участием нардепа Трухина
17:34
На культурну галузь Київщини виділяється недостатньо коштів, – Семенова
17:14
Киевоблсовет разрешил частному комбинату создать санитарные зоны под добычу воды
17:02
“Киевводоканал” потратит почти 40 млн гривен на техпереоснащение насосной станции “Мышеловка”
Календарь событий
Как Нацполиция расследует “бюджетные распилы” на строительстве Подольско-Воскресенского мостоперехода
17 сентября 2021 г. 16:00
Как Нацполиция расследует “бюджетные распилы” на строительстве Подольско-Воскресенского мостоперехода
Следователи Нацполиции продолжают расследовать факты возможных бюджетных “распилов” при строительстве Подольско-Воскресенского мостоперехода. Недавно, в рамках уже как минимум третьего уголовного производства, правоохранители установили, что в 2020 году на этих работах могло быть украдено 4,5 млн гривен – генподрядчик ООО “Эко-Буд-Трейд” не провел некоторые работы, которые обязан был провести. В ходе следствия еще в середине августа 2021 года подозрения были вручены директору указанной компании и одному из экс-руководителей КП “Дирекция строительства дорожно-транспортных сооружений” (заказчик работ) – последнему уже избрана мера пресечения в виде личного обязательства. Каким будет исход этого расследования, прогнозировать тяжело. Ведь если раньше правоохранители инкриминировали “дорожным коммунальщикам” присвоение бюджетных средств, то сейчас следствие официально считает, что подчиненные Виталия Кличко ничего не знали о таких злоупотреблениях. Следовательно, должны быть привлечены к ответственности за намного  менее “опасное” преступление – служебную халатность.