пятница, 21 января 2022 г.

Театрали, на старт! Молодий театр відкрив 43-й сезон

Театрали, на старт! Молодий театр відкрив 43-й сезон

26 серпня в Пікнік-саду “Коло натхнення” Національного  комплексу “Експоцентр України” (ВДНГ), керівниця PR-відділу Молодого театру Оксана Пурик прочитала  відкриту для всіх охочих пізнавальну лекцію на тему: “МОЛОДИЙ ТЕАТР: ІСТОРІЇ ТА ТАЄМНИЦІ”.

Вона розповіла, які заклади культури розміщувалися протягом століття на Прорізній, 17, де працював славетний театр Леся Курбаса понад сто років тому, де була перша домівка Молодіжного театру, чим живе сучасний Молодий театр, де зберігаються декорації, як працює гримувальний та костюмерний цехи.  Ми віртуально побували у приміщеннях, де працювали актори Молодого театру Курбаса у 1918-1919 роках, побачили  сцени, на яких творять актори сучасного Молодого, послухали  цікаві історії, побачили раритетні фотоматеріали.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Найближча прем’єрна вистава -  5 вересня –  “Ідеальне Вбивство”. Вона з’явилася в театрі наприкінці минулого сезону. Жанр – Не детектив на одну дію.

Як це – повернутися з війни у забуте Богом рідне містечко, де немає ані друзів, ані кохання, де нема надії й перспектив? Як це – приїхати після багатьох років у рідне місто, аби лише побачитися зі своїм першим коханням, коханням всього життя? Як це – повернутися додому з відрядження й нарешті зустрітися з коханцем дружини, аби остаточно все вирішити? Як це – вийти на невідомій станції, щоб звести рахунки з життям, та зустріти того, хто чекав на тебе довгих двадцять років? Станція Ремпарт – саме тут, у невеличкому американському містечку, розгортається калейдоскоп подій за мотивами оповідань Курта Воннеґута, Рея Бредбері, Ханіфа Курейші, Френсіса Скотта Фіцджеральда в інтерпретації Молодого театру.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

7 вересня на сцені театру – чергова прем’єра -  “Тиша до небес”  Вероніки Рєпіної у постановці Анатолія Петрова. Вистава побачила світ два місяці тому. Жанр – ритуальна комедія про теперішнє та майбутнє.

Справи сімейні: батьки, діти, онуки – велика, дружна родина. Вони так рідко бачаться, а от нарешті трапилася нагода зібратися разом, хоча причина й не надто радісна. Сімейство вирішує справи та заразом розмірковує на вічні теми: “Що на небесах дійсно має сенс?”, “Кого пускатимуть до раю?”. Роблять вони це надзвичайно дотепно, з відбірним гумором!

Авторка п'єси – учасниця курсу “Майстерня Молодого. Драматург#2”. Мета проєкту “Майстерня Молодого. Драматург” – поява творів від сучасних авторів та ознайомлення всіх охочих – глядачів та фахівців з новими п’єсами.

Протягом десяти місяців молоді драматурги опановували професію та писали п’єси в умовах повного занурення й тісної співпраці з репертуарним театром. Результат цієї тривалої роботи – створення шести п’єс. Драматургічний матеріал було опрацьовано режисерами та акторами Молодого театру в форматі читки.

9 вересня – аж дві  прем’єрні вистави.

 “Жага моря”. Жанр – Подорож до себе без антракту.

Автор п'єси – Євгеній Безпалько – учасник курсу “Майстерня Молодого. Драматург#2”.

Режисерка – Олександра Меркулова.

Голова Максима йде обертом, він переїхав до іншого міста, щоб втекти від неприємних спогадів. Проте досвід каже, що від себе нікуди не втечеш… Стати “правильним”, як вимагає суспільство, але бути нещасливим? Чи жити своїм життям, нічого не приховуючи? Що обрати, аби знайти своє щастя: шукати справжнє кохання чи опуститися до розпусти з першим-ліпшим? Стрибнути під потяг, чи сісти у нього й поїхати якнайдалі?

 “Фенілетиламін” - Молоді актори та режисери створили щемливе, просякнуте еротизмом дійство за мотивами оповідань Реймонда Карвера, Джерома Д. Селінджера, Рея Бредбері та Доріс Деррі. Невеличкий готель на півдні Сполучених Штатів, за дивним збігом обставин об'єднав шість історій кохання. Кожна унікальна та не схожа на іншу. Кожна близька й зрозуміла. Тут і коханці, що тікають від буденності подружнього життя. Брат з сестрою, які намагаються здолати заборонену пристрасть. Заміжня жінка, яку захопив адюльтер з юнаком, і самотня жінка – жертва кохання до професора, що довгі роки проводить експерименти над нею в пошуках еліксиру вічного кохання. Тут і любовна драма зрадженої адміністраторки готелю, і буденна історія покоївки, що заблукала у стосунках з одруженими чоловіками.

Смішні й драматичні водночас, ці історії занурять вас у вир любовних пристрастей.

*Фенілетиламін – хімічна сполука, що виникає у мигдалеподібному тілі мозку закоханої людини та стимулює сексуальне збудження.

У цьому сезоні на глядачів очікують бенефіси провідних акторів Молодого.

Першою прем’єрою стане бенефіс Ліліани Ребрик у виставі “Ін’єкція безсмертя” за п’єсою Карела Чапека “Засіб Макропулоса”. Прем’єрна вистава – 10 та 11 вересня.

А ще в цьому театральному сезоні  на глядачів чекатимуть прем’єри: “Венера у хутрі”, Леопольд фон Захер-Мазох; “Капітанська дочка”, Олександр Пушкін; “З неба впало три яблука”, Наріне Абґарян; “Осіння соната”, Інгмар Бергман; “Тест”, Лукас Барфус; “Косметика ворога”, Амелі Нотомб.

Ось який плодовитий театр на прем’єри! 

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

КиевVласть

Наталя Плохотнюк

Теги: юн-пресс, афиша, анонс, молодой театр

пятница, 21 января 2022 г.
07:15
Сегодня, 21 января, ярмарки пройдут в четырех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 21 января 2022 года
четверг, 20 января 2022 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 21 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
20:26
В Киеве на Оболони поселились десятки лебедей (фото)
20:03
“Велике будівництво” в дії: у новозбудованій Академії спорту в Бучі вже провели близько 20-ти змагань
19:44
Бродский и Шуфрич переоформляют песочный бизнес возле Украинки
19:28
Киевлян предупреждают о сильных порывах ветра в пятницу, 21 января
19:19
На Київщині за рік відкрили 14 нових медичних закладів
19:10
Піддавати життя утриманців інтернатів небезпеці - неприпустимо, - Добрянський
19:07
Финансовый комитет Рады рекомендовал парламенту одобрить законопроект Зеленского об экономическом паспорте
19:02
На Дарнице обнаружили крупную несанкционированную мусорку (фото)
18:56
Майже 29 тисяч квадратних метрів було реконструйовано в освітніх закладах Київщини за рік
18:45
За 11 месяцев прошлого года количество жителей Киевщины увеличилось на 6,5 тысяч
18:33
В “Интергал-Буд” обнародовали данные о ходе строительства ЖК “Сырецкие Сады” в декабре
18:23
У Київський області провели пресконференцію за результатами реалізації програми “Велике будівництво-2021”
18:11
На столичном Печерске при пожаре погибла женщина
Календарь событий