п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Театрали, на старт! Молодий театр відкрив 43-й сезон

Театрали, на старт! Молодий театр відкрив 43-й сезон

26 серпня в Пікнік-саду “Коло натхнення” Національного  комплексу “Експоцентр України” (ВДНГ), керівниця PR-відділу Молодого театру Оксана Пурик прочитала  відкриту для всіх охочих пізнавальну лекцію на тему: “МОЛОДИЙ ТЕАТР: ІСТОРІЇ ТА ТАЄМНИЦІ”.

Вона розповіла, які заклади культури розміщувалися протягом століття на Прорізній, 17, де працював славетний театр Леся Курбаса понад сто років тому, де була перша домівка Молодіжного театру, чим живе сучасний Молодий театр, де зберігаються декорації, як працює гримувальний та костюмерний цехи.  Ми віртуально побували у приміщеннях, де працювали актори Молодого театру Курбаса у 1918-1919 роках, побачили  сцени, на яких творять актори сучасного Молодого, послухали  цікаві історії, побачили раритетні фотоматеріали.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Найближча прем’єрна вистава -  5 вересня –  “Ідеальне Вбивство”. Вона з’явилася в театрі наприкінці минулого сезону. Жанр – Не детектив на одну дію.

Як це – повернутися з війни у забуте Богом рідне містечко, де немає ані друзів, ані кохання, де нема надії й перспектив? Як це – приїхати після багатьох років у рідне місто, аби лише побачитися зі своїм першим коханням, коханням всього життя? Як це – повернутися додому з відрядження й нарешті зустрітися з коханцем дружини, аби остаточно все вирішити? Як це – вийти на невідомій станції, щоб звести рахунки з життям, та зустріти того, хто чекав на тебе довгих двадцять років? Станція Ремпарт – саме тут, у невеличкому американському містечку, розгортається калейдоскоп подій за мотивами оповідань Курта Воннеґута, Рея Бредбері, Ханіфа Курейші, Френсіса Скотта Фіцджеральда в інтерпретації Молодого театру.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

7 вересня на сцені театру – чергова прем’єра -  “Тиша до небес”  Вероніки Рєпіної у постановці Анатолія Петрова. Вистава побачила світ два місяці тому. Жанр – ритуальна комедія про теперішнє та майбутнє.

Справи сімейні: батьки, діти, онуки – велика, дружна родина. Вони так рідко бачаться, а от нарешті трапилася нагода зібратися разом, хоча причина й не надто радісна. Сімейство вирішує справи та заразом розмірковує на вічні теми: “Що на небесах дійсно має сенс?”, “Кого пускатимуть до раю?”. Роблять вони це надзвичайно дотепно, з відбірним гумором!

Авторка п'єси – учасниця курсу “Майстерня Молодого. Драматург#2”. Мета проєкту “Майстерня Молодого. Драматург” – поява творів від сучасних авторів та ознайомлення всіх охочих – глядачів та фахівців з новими п’єсами.

Протягом десяти місяців молоді драматурги опановували професію та писали п’єси в умовах повного занурення й тісної співпраці з репертуарним театром. Результат цієї тривалої роботи – створення шести п’єс. Драматургічний матеріал було опрацьовано режисерами та акторами Молодого театру в форматі читки.

9 вересня – аж дві  прем’єрні вистави.

 “Жага моря”. Жанр – Подорож до себе без антракту.

Автор п'єси – Євгеній Безпалько – учасник курсу “Майстерня Молодого. Драматург#2”.

Режисерка – Олександра Меркулова.

Голова Максима йде обертом, він переїхав до іншого міста, щоб втекти від неприємних спогадів. Проте досвід каже, що від себе нікуди не втечеш… Стати “правильним”, як вимагає суспільство, але бути нещасливим? Чи жити своїм життям, нічого не приховуючи? Що обрати, аби знайти своє щастя: шукати справжнє кохання чи опуститися до розпусти з першим-ліпшим? Стрибнути під потяг, чи сісти у нього й поїхати якнайдалі?

 “Фенілетиламін” - Молоді актори та режисери створили щемливе, просякнуте еротизмом дійство за мотивами оповідань Реймонда Карвера, Джерома Д. Селінджера, Рея Бредбері та Доріс Деррі. Невеличкий готель на півдні Сполучених Штатів, за дивним збігом обставин об'єднав шість історій кохання. Кожна унікальна та не схожа на іншу. Кожна близька й зрозуміла. Тут і коханці, що тікають від буденності подружнього життя. Брат з сестрою, які намагаються здолати заборонену пристрасть. Заміжня жінка, яку захопив адюльтер з юнаком, і самотня жінка – жертва кохання до професора, що довгі роки проводить експерименти над нею в пошуках еліксиру вічного кохання. Тут і любовна драма зрадженої адміністраторки готелю, і буденна історія покоївки, що заблукала у стосунках з одруженими чоловіками.

Смішні й драматичні водночас, ці історії занурять вас у вир любовних пристрастей.

*Фенілетиламін – хімічна сполука, що виникає у мигдалеподібному тілі мозку закоханої людини та стимулює сексуальне збудження.

У цьому сезоні на глядачів очікують бенефіси провідних акторів Молодого.

Першою прем’єрою стане бенефіс Ліліани Ребрик у виставі “Ін’єкція безсмертя” за п’єсою Карела Чапека “Засіб Макропулоса”. Прем’єрна вистава – 10 та 11 вересня.

А ще в цьому театральному сезоні  на глядачів чекатимуть прем’єри: “Венера у хутрі”, Леопольд фон Захер-Мазох; “Капітанська дочка”, Олександр Пушкін; “З неба впало три яблука”, Наріне Абґарян; “Осіння соната”, Інгмар Бергман; “Тест”, Лукас Барфус; “Косметика ворога”, Амелі Нотомб.

Ось який плодовитий театр на прем’єри! 

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

КиевVласть

Наталя Плохотнюк

Теги: юн-пресс, афиша, анонс, молодой театр

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.