субота, 14 грудня 2024 г.

Свято – чудова нагода продемонструвати уважне ставлення до рідних та близьких

Свято – чудова нагода продемонструвати уважне ставлення до рідних та близьких

Листівка завжди виконувала комунікативну функцію, але сьогодення диктує спрощення відносин між людьми і вони обмінюються короткою перепискою в соцмережах, картинками, смайликами, і, що гірше за всього, заготівками віршованих вітань, створених нашвидкоруч горе-поетами.

Раніше напередодні Нового Року з нетерпінням чекали приходу листоноші, оскільки починали надходити вітальні листівки, які були необхідним атрибутом тих часів. Зі святами вітали рідних та близьких, друзів, сусідів – по декілька десятків листівок надсилали один одному! В написання листівки вкладали найтепліші побажання! У кожній сім’ї був власний список адресатів, яким на кожне свято надсилали листівку, ретельно виводили кожну букву в своїх відвертих привітаннях. І як приємно було бачити знайомий, рідний почерк!  

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Поштові листівки створювали високопрофесійні художники і кожна з них була мініатюрним витвором образотворчого мистецтва, вони були різні за тематикою, стилем, призначенням. За їх тематикою можна було вивчати історію країни, побуту, костюму, звичаїв. У сам час свят їх розкладали вдома на видному місці і це не було частиною згущеної красивості, а було свідченням того, що тебе пам’ятають, поважають та люблять.

Мій тато колекціонував листівки за тематикою та робив з них подарункові шкатулки.  Кожну листівку він накривав такою ж по формату плівкою, проколював шилом дірочки та зшивав з другими листівками. Так, крок за кроком, тато створював унікальні форми. Ці речі були художнім витвором, мали побутове значення і були згадкою про  тих людей, які колись надіслали вітання.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Всі, хто вмів малювати, могли виготовити листівки власноруч за допомогою акварелі та різнокольорових олівців, деякі залюбки створювали листівки в стилі колаж.

Сьогодні вироби ручної роботи досягли апогею – популярність handmade очевидна! В продажу існує різноманітний асортимент художніх матеріалів та приладдя для виготовлення будь-якого творчого задуму. Найбільшої популярності у виготовленні листівок набуло використання екологічних матеріалів – крафтового паперу та льняної мотузки, але не менш популярним стає використання тиснення на папері, трафаретів художніх шрифтів, додаткової фурнітури. Але все ж у пріоритеті – це рукописний шрифт, який передає як інформацію, так і енергетику дописувача. Адже, побажання, написані власною рукою, залишають не тільки відбиток на папері, але й в душі на згадку!

Напередодні Новорічних свят до Київського Палацу дітей та юнацтва завітав телеканал “ІНТЕР”.

“А чи займаються у наш час розписом листівок?”, “А чи проводяться тематичні майстер-класи?” З цими запитаннями вони звернулись у відділ народної творчості і зняли цікавий сюжет, в якому педагоги  продемонстрували різноманітні техніки виготовлення сучасної листівки.

Художниця, керівник гуртка “Світ вишивки” Ключник Наталія Веніамінівна провела ознайомлення з техніками вишивки шовковими стрічками та нитками, які використовують гуртківці, створюючи листівки.

Художниця, керівник гуртка “Іграшкова майстерня” Скалозуб Надія Дмитрівна ознайомила з  асортиментом сучасної фурнітури, яку використовують у виготовленні листівок та з деякими елементами паперової пластики для створення об’ємних листівок.

Художниця, керівник гуртка “Декоративна графіка” Елланська Свілана Едуардівна продемонструвала варіанти монотипій, за допомогою яких створюються абстрактні зимові сюжети.

Всі ці техніки гуртківці вивчають в процесі навчання та із захопленням використовують у своїй творчості, створюючи чудові подарунки рідним та близьким. Деякі роботи пересилаються в АТО, в подарунок полярникам.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Надія Скалозуб, художниця відділу народної творчості

Світлини: Ж. Сташко (ІТА ЮН-ПРЕС), В. Селезньов (PR-технології та медіавиробництво)

КиевVласть

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій