четвер, 26 травня 2022 г.

Свято – чудова нагода продемонструвати уважне ставлення до рідних та близьких

Свято – чудова нагода продемонструвати уважне ставлення до рідних та близьких

Листівка завжди виконувала комунікативну функцію, але сьогодення диктує спрощення відносин між людьми і вони обмінюються короткою перепискою в соцмережах, картинками, смайликами, і, що гірше за всього, заготівками віршованих вітань, створених нашвидкоруч горе-поетами.

Раніше напередодні Нового Року з нетерпінням чекали приходу листоноші, оскільки починали надходити вітальні листівки, які були необхідним атрибутом тих часів. Зі святами вітали рідних та близьких, друзів, сусідів – по декілька десятків листівок надсилали один одному! В написання листівки вкладали найтепліші побажання! У кожній сім’ї був власний список адресатів, яким на кожне свято надсилали листівку, ретельно виводили кожну букву в своїх відвертих привітаннях. І як приємно було бачити знайомий, рідний почерк!  

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Поштові листівки створювали високопрофесійні художники і кожна з них була мініатюрним витвором образотворчого мистецтва, вони були різні за тематикою, стилем, призначенням. За їх тематикою можна було вивчати історію країни, побуту, костюму, звичаїв. У сам час свят їх розкладали вдома на видному місці і це не було частиною згущеної красивості, а було свідченням того, що тебе пам’ятають, поважають та люблять.

Мій тато колекціонував листівки за тематикою та робив з них подарункові шкатулки.  Кожну листівку він накривав такою ж по формату плівкою, проколював шилом дірочки та зшивав з другими листівками. Так, крок за кроком, тато створював унікальні форми. Ці речі були художнім витвором, мали побутове значення і були згадкою про  тих людей, які колись надіслали вітання.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Всі, хто вмів малювати, могли виготовити листівки власноруч за допомогою акварелі та різнокольорових олівців, деякі залюбки створювали листівки в стилі колаж.

Сьогодні вироби ручної роботи досягли апогею – популярність handmade очевидна! В продажу існує різноманітний асортимент художніх матеріалів та приладдя для виготовлення будь-якого творчого задуму. Найбільшої популярності у виготовленні листівок набуло використання екологічних матеріалів – крафтового паперу та льняної мотузки, але не менш популярним стає використання тиснення на папері, трафаретів художніх шрифтів, додаткової фурнітури. Але все ж у пріоритеті – це рукописний шрифт, який передає як інформацію, так і енергетику дописувача. Адже, побажання, написані власною рукою, залишають не тільки відбиток на папері, але й в душі на згадку!

Напередодні Новорічних свят до Київського Палацу дітей та юнацтва завітав телеканал “ІНТЕР”.

“А чи займаються у наш час розписом листівок?”, “А чи проводяться тематичні майстер-класи?” З цими запитаннями вони звернулись у відділ народної творчості і зняли цікавий сюжет, в якому педагоги  продемонстрували різноманітні техніки виготовлення сучасної листівки.

Художниця, керівник гуртка “Світ вишивки” Ключник Наталія Веніамінівна провела ознайомлення з техніками вишивки шовковими стрічками та нитками, які використовують гуртківці, створюючи листівки.

Художниця, керівник гуртка “Іграшкова майстерня” Скалозуб Надія Дмитрівна ознайомила з  асортиментом сучасної фурнітури, яку використовують у виготовленні листівок та з деякими елементами паперової пластики для створення об’ємних листівок.

Художниця, керівник гуртка “Декоративна графіка” Елланська Свілана Едуардівна продемонструвала варіанти монотипій, за допомогою яких створюються абстрактні зимові сюжети.

Всі ці техніки гуртківці вивчають в процесі навчання та із захопленням використовують у своїй творчості, створюючи чудові подарунки рідним та близьким. Деякі роботи пересилаються в АТО, в подарунок полярникам.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Надія Скалозуб, художниця відділу народної творчості

Світлини: Ж. Сташко (ІТА ЮН-ПРЕС), В. Селезньов (PR-технології та медіавиробництво)

КиевVласть

четвер, 26 травня 2022 г.
23:33
У Польщі обмежать безкоштовний проїзд для українців у поїздах з 1 червня
23:01
Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній і світовий попит принаймні до кінця 2022 року, - ОП
22:44
В РНБО не змогли пояснити стрімке захоплення окупантами Херсонської області, розбиратися збираються після війні
22:16
У Харкові через обстріли рашистів вісім загиблих, серед яких немовля
21:47
Наступні кілька тижнів будуть вкрай важкими, - Данілов
21:27
На Позняках у Києві на штрафмайданчику згоріло сім автомобілів
21:08
До захисників “Азовсталі” не застосовують тортур, – РНБО
20:46
Міністерство юстиції запускає портал “Скажи правду”для збору доказів проти росії
20:27
Білорусь створює Південне оперативне командування на кордоні з Україною
20:05
Ворог продовжує наступ у напрямку Сєвєродонецька та Борівського, посилює підрозділи танковим батальйоном на Запоріжчині, - Генштаб ЗСУ
19:44
Гору Юрковиця на столичному Подолі планують оголосити ландшафтним заказником
19:29
Окупанти не дають провести ремонт на Каховській гідроелектростанції : під загрозою затоплення опинився Херсон
19:03
Столичні правоохоронці затримали чоловіка за розбещення семирічної дівчинки
18:49
Майже 400 дітей учасників АТО/ООС зможуть безкоштовно відвідати Київський зоопарк
18:36
Почалося громадське обговорення перейменування 22 вулиць Фастова та парку (список)
18:06
Подати заяву про зруйноване житло відтепер можуть не тільки фактичні власники
Календар подій