четвер, 18 квітня 2024 г.

Справжнє японське кулінарне шоу блакитного тунця на Солом`янці

Справжнє японське кулінарне шоу блакитного тунця на Солом`янці

КиевVласть починає публікувати тексти відомого київського фуд-блогера Інни Гордієнко. В її першому тексті для читачів KV - похід до справжнього японського ресторану на київський Солом`янці та кулінарне шоу Йоші Фудзівара.

“Ми з тобою давно збиралися в японську ресторацію на Солом’янці, може давай сьогодні там повечеряємо?”, - пише моя подружка Оксана у Вайбер.

“А ти знаєш, що там якраз сьогодні свято блакитного тунця?”, - відповідаю я.

“То це просто нам всі зірки так стали на небі, щоб ми туди увечері потрапили!”, - радіє подружка.

Ми бронюємо столик і вирушаємо на такий незвичний івент в ресторан японської авторської кухні Йоші Фудзівара. Дорогою подружка розповідає мені, що вперше побувала в ресторані Йоші в Черкасах, звідки вона родом, і що була просто в захваті від тієї риби, суші, сашимі, та ролів, які вона спробувала там.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ми  заходимо до ресторану, де нас зустрічають українські дівчата в кімоно і особисто власник та шеф-кухар закладу Йоші Фудзівара. Ми знайомимося, видно, що він трохи  нервується в очікувані тунця, оскільки гості ресторану майже зібралися, а риба ще в дорозі.

- Тобто, тунець їде до нас прямо з аеропорту? - запитую я.

- Так,  його погрузили сьогодні в літак в Турції і потім - одразу в авто, яке  прямує до нашого ресторану, - конкретизує Йоші.

- Нічого собі! Виходить, ми будемо зараз їсти рибу, яка ще фактично декілька годин тому плавала в Егейському морі!, - дивується Оксана.

Тим часом всіх гостей кличуть займати місця біля величезного обробного столу, на який з хвилини на хвилину мають розташувати тунця Блуфін. Ми в очікуванні цього дійства, оскільки ніколи в житті такого не бачили.

Адміністратор ресторану Олена розповідає про тунця Блуфін. Виявляється, це найбільший з існуючих видів тунця, який в довжину сягає трьох метрів, а вага такого екземпляру може бути близько 400 кг. Назву “Блуфін” він  отримав через блакитно-сріблястий колір черева та синьо-чорний колір спини. Хоча саме м'ясо має яскраво-червоний колір і абсолютно не має рибного смаку і запаху моря, тому дуже часто блакитного тунця, називають морською яловичиною.

Читайте: Где в Киеве посетить рестораны здорового питания

- У нас сьогодні діє особливе меню в ресторані на честь Дня Тунця, - пояснює нам офіціантка ресторану Анастасія. – Але, звичайно ви можете замовити страви і відповідно до звичайного меню.

- Ми хочемо спробувати і суші, і сашимі, і роли. Тому, мабуть, візьмемо один із наборів, - роблю я замовлення.

Ми замовляємо сет “Осака”, куди входять суші з лосося та вугра, спайсі лосося та ролу “Філадельфія” (680 гривень), суші “Торо” - нігірі-суші з черева блакитного тунця (125 гривень), суші-гункан “Хон-Магуро” – гункан дзусі з блакитного тунця із зеленою цибулею та соусом спайсі (95 гривень),  і, звичайно, саке, яке смакує ідеально під рибні страви.

- Сашимі “Торо” – це найсмачніші сашимі, які я тільки їла в житті, - розповідає Оксана. – Оскільки це сама смачна частина тунця, його черевце.

Подружка добре тямить в цьому, оскільки прожила довгий час в Японії.

- Взагалі-то, такої свіжої риби, як в Японії мабуть ніде не скуштуєш, - продовжує Оксана.

Тим часом до нас підходить Йоші Фудзівара, запитується чи все добре, і в продовження нашої теми повідомляє нам, що зараз ми будемо їсти ще більш свіжу рибу. Оскільки, щоб потрапити до Японії, тунець долає набагато більший шлях, на відміну від його доставки до України.

Читайте: Где в Киеве поесть хумус

Ми приємно здивовані і вже не можемо дочекатися, коли будемо куштувати це блакитне створіння природи.

До зали заходять чотири чоловіка, які тримають в спеціальному чохлі з тканини величезного тунця масою 120 кг. Викладають його на стіл, і Йоші Фудзівара починає роботу, філігранно орудуючи надзвичайно гострим ножем. Йому допомагають кухарі.

Олена пояснює, що коли риба важить 150 кг, то її розподіляють сокирою. А сьогодні господар ресторану буде розбирати тушу тунця ножами спеціальним методом “го-май оросі”, який вимагає володіння спеціальними навичками та дотримання суворої технології.

- Це просто унікальне шоу, а майстерність, з якою ви розбираєте рибу просто вражає!, - звертаюсь я до господаря, не в змозі втримати емоції.

- Щоб тунець виріс до такої ваги, йому треба з’їсти 2400 кг риби, тобто кожний кілограм тунця – це 20 кг його їжі, - зауважує Йоші Фудзівара.

Тунець вже майже розрізаний по частинах. Зазначу, що лише 50% його м’яса використовується для суші та сашимі.

Дівчина-офіціантка стоїть над тушею риби і накладає в тарілочки самі смачні шматочки - сутіму, знаходяться біля хребта тунця. Гостям пропонують дегустацію, і роздають м'ясо риби всім бажаючим. М'ясо смакує божественно!

- Я раніше не дуже любила тунця і ніколи не замовляла його в суші-барах, - ділюся з подругою, -  мабуть тому, що не куштувала такого свіжого!

- Заморожений тунець, це зовсім інша справа, - погоджується Оксана. – Я сама відкрила для себе смак риби, лише після перебування в Японії. А тунець для японців, взагалі на вагу золота!

Від спостерігання за тим, як обробляють тунця, відірватися складно, але ми вирушаємо на оглядини справжньої японської ресторації.

Нам пропонують ознайомитися із спеціальною акваріумною системою, де знаходяться живі краби, лобстери, лангусти та устриці.

- Ви можете обрати ті морепродукти, які вам до душі і ми приготуємо їх в будь-який спосіб за вашим бажанням і, звичайно, за авторською методикою Йоші-сан, - пояснює Олена.

Читайте: Где в Киеве попробовать пиццу из дровяной печи

Ми в захваті від побаченого і особливо від смаку тієї риби, яку нам довелося сьогодні скуштувати.

- Приходьте ще наступної середи, тунець тепер прибуває до нас майже кожного тижня!, - запрошує адміністратор.

Ми - залюбки! Оскільки за один раз просто не можливо спробувати всі шматочки тунця, та й всі інші страви японської кухні, які пропонує Йоші-сан.

Наполегливо раджу відвідати справжню японську ресторацію, оскільки знак якості підтверджено і обговоренню не підлягає. І не пропустіть День тунця - такого вражаючого кулінарного шоу ви точно ніде не побачите в Україні!

Щоб дізнатися про інші гастрономічні свята, читайте мою сторінку в Фейсбуці www.facebook.com/tastewithinna і #СмакуйтезІннаГордієнко!

Читайте: Где в Киеве попробовать мексиканскую кухню

KиевVласть

Інна Гордієнко

Теги: новости киева, фуд блогер, кулинарный блогер, японский ресторан, голубой тунец

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.