п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Проблема сучасної самоідентифікації

Проблема сучасної самоідентифікації

Хто я? Що я люблю? Що я ненавиджу?

На перший погляд, самоідентифікація – це щось дуже складне. Як можна упевнено й чітко сказати, хто ти є насправді? Адже існує стільки аспектів, стільки різноманітних понять, які можуть характеризувати тебе як людину, але всупереч цьому не давати повноцінної характеристики?

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Найперше, що спадає на думку і здається найлогічнішим: я – людина. Можна насамперед відштовхуватися від цього дуже узагальненого визначення. Але людей на світі майже 8 мільярдів, то що ж робить кожну з нас чимось унікальним, неповторним?

Ще можна сказати, що я – жінка. Ні, навіть так: я – молода жінка. В цьому понятті вже більше конкретики, але все ще недостатньо, аби виділити мене серед інших. То хто я?

Я – особистість, яка хоче, щоб її слухали та чули. Я хочу, щоб моє слово відкривало очі. Жінкам і чоловікам, одній особі чи мільйонам – я хочу, щоб воно знаходило відгук у чиїйсь душі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Я люблю дивитися банальні фільми про кохання та плакати, тому що вони дуже милі, а я занадто сентиментальна. Я люблю перечитувати Гаррі Поттера та помічати деталі, на які не звертала уваги раніше. Я люблю грати у “Клуб Романтики”. А ще я люблю соціальні мережі, люблю за те, що десь там, можливо, на іншому континенті, а можливо, у сусідній квартирі, живе людина, яка розділяє ці мої маленькі пристрасті, мої думки, і може ними зі мною поділитися. Я можу сумувати та плакати через найменші дрібниці, а можу дуже голосно й негарно сміятися над дурними жартами. А ще я надзвичайно люблю піддавати, здавалось б, найпростіші речі й поняття глибокому аналізу.

Я не люблю футбол і не люблю пиво. Не люблю розмовляти про політику. Я не захоплююся бойовиками, нічого не тямлю у техніці і не люблю фізичні навантаження.

Є речі, які я ненавиджу. Я ненавиджу те, що у 2021 році мої особисті смаки, мій вибір та мої думки в чужих очах все ще асоціюються із чимось типовим і “суто жіночим”; те, що мої висловлювання здатні викликати скептичну посмішку на чийомусь обличчі; те, що сам факт мого народження дівчинкою визначає мою подальшу долю, мій рід діяльності, ставлення оточуючих до мене й мого тіла; те, що факт чийогось народження хлопчиком визначає його подальшу долю, характер, стиль у одязі, спосіб виражати власні почуття. Я ненавиджу те, що людина сама загнала себе у клітку зі стереотипів та упереджень, і викинула ключ у снігові кучугури.

Я – людина. Я – особистість. Я емоційна та імпульсивна, люблю романтичні комедії та сумні книги не тому, що я жінка, а тому що я – це Я. Я одягаю мішкуваті светри й громіздкі чобітки не задля того, аби висловити “протест”, а тому що це – мій вибір; я одягаю короткі сукні та фарбую губи не задля того, щоб на мене звернули увагу, а тому що я так хочу. Я не перестану бути жінкою, якщо захочу працювати автомеханіком або раптом почну дивитися футбол. А якщо я захочу стати чоловіком, то це не знищить мого внутрішнього “Я”, тому що стать не впливає на людську особистість.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

То що ж я хочу цим сказати? Напевно, те, що тільки сама людина здатна будувати себе як індивідуальну й неповторну соціальну одиницю. Стереотипи протягом століть глибоко в’їдалися у свідомість нашого суспільства, й винищити їх буде дуже й дуже складно. А тому важливо нести у маси правильні думки: перш за все, потрібно правильно виховувати самих себе. Що б нас не оточувало, які б установки нам не нав’язувало суспільство, ми однак самі будуємо своє “Я”.

КиевVласть

Омельченко Єлизавета

Теги: юн-пресс, взросление, самопознание, индивидуальность

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.