п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Опера “Набукко” подарит встречу с лучшими солистами Национальной оперы

Опера “Набукко” подарит встречу с лучшими солистами Национальной оперы

Национальная опера Украины 29 сентября порадует поклонников оперного искусства постановкой самого известного произведения Джузеппе Верди – “Набукко”. Ее премьера на сцене театра состоялась в 2016 году. С тех пор она является украшением репертуара и неизменно радует зрителя встречей с лучшими солистами театра.

Об этом KV сообщили в Национальной опере Украины.

Опера “Набукко”, мировая премьера которой состоялась 9 марта 1842 года, прошла на сцене Ла Скала 57 раз при переполненном зале, что было неслыханно. Опера сделала Джузеппе Верди не просто знаменитым, а первым композитором Италии.

Главный герой оперы вавилонский царь Навуходоносор (Набукко) – безжалостный и жестокий, необузданный в гневе, готов испепелять города и села во имя своего бога Ваала. Завоевав евреев, он не только уничтожает их главный храм, превращает свободных жителей Иерусалима в рабов, но и провозглашает себя Богом. Набукко проклинает родную дочь Фенену, которая становится в защиту обращенного в рабство народа, и приговаривает ее к смертной казни. За его дерзость Иегова лишает Набукко разума. Только мгновенное просветление дарит ему шанс снова стать человеком.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Впервые опера “Набукко” на сцене Национальной оперы была поставлена почти через полтора столетия после ее написания. Премьера состоялась 15 мая 1993 года. Эта опера была украшением репертуара почти полтора десятилетия. С “Набукко” киевская труппа много и успешно гастролировала за рубежом. Но из-за того, что исполнители главных партий ушли со сцены, а именно “на них” и делалась предыдущая постановка, опера, к сожалению, преждевременно прекратила свою сценическую жизнь. 

За новое прочтение драматического сюжета и чрезвычайно мощного музыкального материала взялся главный режиссер театра Анатолий Соловьяненко вместе с главным дирижером театра Николаем Дядюрой. Премьера состоялась в марте 2016 года. С тех пор опере, как и полтора века назад, сопутствует неизменный  успех.

Читайте: Браво, Фигаро!

Фото: Нацопера

КиевVласть

Саша Кабачок

Теги: новости киева, опера, национальная опера украины, анатолий соловьяненко, людмила монастырская, верди, набукко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.