середа, 22 травня 2024 г.

Нацопера запрошує побачити шедеври класичного мистецтва та відсвяткувати День захисника України (афіша, жовтень)

Нацопера запрошує побачити шедеври класичного мистецтва та відсвяткувати День захисника України (афіша, жовтень)

В жовтневій афіші Національної опери України заявлено чудовий поточний “антистресовий” репертуар. Він складається з найкращих зразків світового та українського класичного мистецтва. Також на сцені театру відбудеться Концерт до Дня захисника України за участі провідних солістів опери та балету Нацопери. А на кінець місяця шанувальників класичного мистецтва чекає справжній сюрприз – довгоочікувана прем’єра опери “Травіата” Джузеппе Верді.

Про це KВ повідомили у театрі.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У Національній опері України на найближчі вихідні заплановані вистави:

 • 1 жовтня (субота) о 15:00 -  балет Хермана Левенсхольда “Сильфіда”. Це не просто один з кращих романтичних балетів. Йому випало започаткувати той великий перелік творів, які склали цілу епоху в хореографічному мистецтві, і до яких через багато років знову і знову звертаються балетмейстери, черпаючи натхнення і творчу наснагу. Не випадково “Сильфіду” назвали “ескізом, яким скористалися для чарівної композиції “Жізелі”. Цього разу у виконавському складі заявлені: Катерина Алаєва (Сильфіда), Олександр Скулкін (Джеймс), Костянтин Пожарницький (Гюрн), Сергій Литвиненко (Медж, чаклунка), Катерина Дегтярьова (Еффі), Анна Єлісєєва (Ненсі, подруга Еффі), Ксенія Іваненко (Анна, мати Еффі) та ін. Диригент – Герман Макаренко.
 • 2 жовтня (неділя) о 15:00 – опера Джакомо Пуччіні “Мадам Баттерфлай” (Чіо-Чіо-Сан). Опера, яка здобула світову популярність багато в чому завдячуючи нашій славнозвісній землячці Соломії Крушельницькій. На сцені Національної опери України опера йде у постановці легендарної Ірини Молостової (прем’єра на київській сцені відбулася 20 червня 1995 року). В головних ролях цієї японської трагедії на сцену вийдуть: Вікторія Ченська (Чіо-Чіо-сан, мадам Баттерфлай), Андрій Романенко (Б.Ф. Пінкертон, старший лейтенант морського флоту США), Наталя Кисла (Сузукі, служниця), Олександр Бойко (Шарплес, консул США у Нагасакі), Руслан Танський (Горо, маклер-сват), Богдан Тарас (Бонза, дядько Чіо-Чіо-сан), В’ячеслав Базир (Принц Ямадорі/Імперський комісар), Ірина Петрова (Кет Пінкертон). За диригентським пультом – Віктор Олійник.

7 жовтня (п’ятниця) о 17:00 для глядачів на сцені театру буде втілена комічна опера Джованні Баттіста Перголезі “Служниця-пані”.

Не зважаючи на достатньо коротке життя, Джованні Баттіста Перголезі увійшов в історію, передусім, саме “Служницею-пані” (La Serva Padrona)  – твором, якій згодом посів гідне місце у золотому фонді оперного мистецтва. Ця опера спочатку була призначена для виконання в якості інтермедії між актами опери-seria “Гордий бранець”, а, з часом, набула “самостійності” і швидко завоювала весь тодішній музичний світ, ставши блискучим зразком опери-буффа.

“Всі герої – закоренілий холостяк доктор Уберто, чарівна й хитра служниця Серпіна, котра у фіналі одружується зі своїм господарем, німий слуга Веспоне – наче зійшли зі старовинного гобелена. До того ж Доктор Уберто – не старезий дідуган, а дещо інфантильний, сфокусований на собі, недорощений чоловік, який не встиг вчасно оженитися. Його гобеленним прототипом є павич. З’явився і новий сюжетний мотив: традиційний водевільний “третій”, у даному разі Веспоне (його роль грає актор мімансу), таємно закоханий у Серпіну. Але і його “німе” кохання без взаємності теж закінчується щасливо: і йому знаходиться пара”, – розповідає режисер-постановник Тамара Трунова. 

У виконавському складі цієї старовинної опери-буффа цього разу: Андрій Маслаков (Умберто), Сусанна Чахоян (Серпіна, його служниця), партія клавесина – Ліана Косович. Диригент – Віктор Олійник.

8 жовтня (субота) о 15:00 любителям класичного мистецтва у Нацопері пропонують подивитися два одноактних балети

  • Шопеніана” Фредеріка Шопена – ліричний безсюжетний балет відрізняєся бездоганим смаком і вишуканим стилем. Виконавці: Юліан Марченко, Ілона Кравченко, Катерина Алаєва та ін. 
  • Пахіта” Людвіга Мінкуса. На сцені Національної опери України представлено Grand Pas з балету “Пахіта” (постановка Микити Долгушина, здійснена у 1979 р.) у редакції Аніко Рехвіашвілі. Виконавці головних партій: Ірина Борисова (Пахіта), Ян Ваня (Люсьєн): Диригент – Герман Макаренко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

9 жовтня (неділя) о 15:00 шанувальників оперного мистецтва запрошують побачити оперу “Кармен” Жорда Бізе. В титульній партії – Ірина Петрова. Також в головних ролях: Андрій Романенко (Хозе, сержант), В’ячеслав Базир (Ескамільо, тореадор), Тетяна Ганіна (Мікаела, наречена Хозе), Дмитро Агеєв (Цуніга, капітан), Ольга Фомічова (Фраскіта, циганка) та ін. 

14 жовтня (п’ятниця) о 17:00 на сцені Нацопери відбудеться Концерт до Дня захисника України за участі провідних солістів опери, балету, хору та оркестру Національної опери України.

Також у жовтневій афіші Національної опери України заявлені:

  • 15 жовтня (субота) о 15:00 – балет Вольфганга Амадея Моцарта “Весілля Фігаро”;
  • 16 жовтня (неділя) о 15:00 – перлина українського оперного мистецтва “Наталка Полтавка” Миколи Лисенка (сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання на 1 дію);
  • 21 жовтня (п’ятниця) о 17:00 – опера “Набукко” Джузеппе Верді;
  • 22 жовтня (субота) о 15:00 – балет “Пригоди Піноккіо” Юрия Шевченко (лібрето Віктора Литвинова та Юрія Шевченка за мотивами казки Карло Коллоді; постановний склад: балетмейстер-постановник – Віктор Литвинов, диригент-постановник – Герман Макаренко, художник-постановник, художник костюмів – Наталія Кучеря). 

Балет “Пригоди Піноккіо” у постановці Віктора Литвинова на музику Юрія Шевченка – це свого роду переосмислення та повернення до першоджерел цього балету. Неймовірні пригоди веселого пустуна та його друзів в майстерному виконанні провідних солістів балетної трупи театру не залишать байдужими ні маленьких, ні дорослих глядачів.

“Це “жива” вистава, яка буде постійно трансформуватись, в залежності від часу, складу артистів, чи навіть від глядача. І головне, що вона добра і магічна. В фіналі від прояву людської доброти та любові під звуки чарівної музики всі наші ляльки оживають і перетворюються на звичайних веселих, пустотливих дітей”, – розповідає балетмейстер-постановник Віктор Литвинов.

23 жовтня (неділя) о 15:00 глядачів запрошують відвідати комічну оперу Джоаккіно Россіні “Севільський цирульник” в осучасненій версії Анатолія Солов’яненка. Постановка “поза простором та поза часом” одразу стала однією з найулюбленіших у киян та гостей міста.

Читайте: Браво, Фигаро!

А завершує місяць найочікуваніша подія сезону – 29 жовтня (субота) та 30 жовтня (неділя) о 15:00 – прем'єра опери “Травіата” Джузеппе Верді, яка є однією з найпопулярніших опер у світі, що свого часу вплинула на подальший розвиток європейської ліричної опери, зокрема на творчість Ж. Массне, Р. Леонкавалло та Дж. Пуччіні.

Постановний склад: Анатолій Соловяненко (режисер-постановник), Микола Дядюра (диригент-постановник), Андрій Злобін (сценограф-постановник), Богдан Пліш (хормейстер-постановник). Ганна Іпат’єва (художник по костюмах).

У жовтні вистави Нацопери будуть лише “денні” та лише в п’ятницю (початок о 17:00), суботу (о 15:00) та неділю (о 15:00), а кількість глядачів в залі дуже обмежена (лише 450 осіб), але залишається незмінною гарантована радість від зустрічі з улюбленими виставами та артистами.

У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардеробу, розташованого поверхом нижче під фойє партеру. 

Квитки на вистави (450 місць)надходять у продаж поступово і придбати їх можна виключно онлайн. Ціна квитків: від 100 до 500 гривень.

Фото: Нацопера

КиївВлада

Георгій Палуєв

Теги: новини києва, концерт, опера, балет, Національна опера України, афіша, День захистника України

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій