Нацопера розпочинає новий театральний сезон шедеврами класичного мистецтва (афіша, вересень)
Свій новий 155-й театральний сезон Національна опера України розпочинає найяскравішими шедеврами світового та українського класичного мистецтва і подарунком для наймолодших глядачів – балетом “Пригоди Піноккіо”. Також у першому осінньому місяці на сцені театру очікується прем’єра одноактного балету “Доктор Фауст” та грандіозний концерт з нагоди 90-річчя від Дня народження видатного українського співака Анатолія Солов’яненка.
Про це KВ розповіли у театрі.
На найближчі з запланованих вистав гостей в Нацопері очікують вже з цієї п'ятниці.
Так, 2 вересня, у п’ятницю, о 17:00 на сцені театру можно буде побачити оперу Дж.Пуччіні “Мадам Баттерфлай” (Чіо-Чіо-Сан), яка здобула світову популярність багато в чому завдячуючи нашій славнозвісній землячці Соломії Крушельницькій. На сцені Нацопери ця опера йде у постановці легендарної Ірини Молостової (прем’єра на київській сцені відбулася 20 червня 1995 року). Цього разу в головних ролях: Вікторія Ченська (Чіо-Чіо-сан, мадам Баттерфлай), Андрій Романенко (Б.Ф. Пінкертон, старший лейтенант морського флоту США), Марія Березовська (Сузукі, служниця), Петро Приймак (Шарплес, консул США у Нагасакі), Руслан Танський (Горо, маклер-сват), Володимир Тишков (Бонза, дядько Чіо-Чіо-сан), Михайло Кірішев (Принц Ямадорі), Ірина Петрова (Кет Пінкертон). За диригентським пультом – Алла Кульбаба.
3 вересня, у суботу, та 10 вересня, у наступну суботу, о 15:00 гостей запрошують на балет “Пригоди Піноккіо”. Балет “Пригоди Піноккіо” за мотивами казки Карло Коллоді у постановці Віктора Литвинова на музику Юрія Шевченка – це свого роду переосмислення та повернення до першоджерел цього балету. Неймовірні пригоди веселого пустуна та його друзів в майстерному виконанні провідних солістів балетної трупи театру не залишать байдужими ні маленьких, ні дорослих глядачів.
4 вересня, у неділю, о 15:00 на сцені Нацопері буде опера “Травіата” Дж.Верді – одна з найпопулярніших опер у світі, яка свого часу вплинула на подальший розвиток європейської ліричної опери, зокрема на творчість Ж. Массне, Р. Леонкавалло та Дж. Пуччіні. У провідних партіях: Ольга Фомічова (Віолетта Валері), Дмитро Кузьмін (Альфред Жермон), Олександр Мельничук (Жорж Жермон, його батько), Анжеліна Швачка (Флора Бервуа) та ін.
Також на вересень заплановані:
- 9 вересня (п’ятниця) о 17:00 – опера Дж.Верді “Ріголетто”, яка поставлена за драмою Виктора Гюго “Король бавиться” (лібрето Ф. Піаве). Соціальна ідея, що привабила композитора у драмі Гюго — протиставлення простої, по-своєму нещасної людини, придворного блазня Трібуле розбещеному королю Франциску І. Опера виконується мовою оригіналу – італійською.
- 11 вересня (неділя) о 15:00 – безсмертний шедевр української класики опера С. Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм” у музичній редакції Мирослава Скорика та сценічній редакції Анатолія Солов’яненка.
- 16 вересня (п’ятниця) о 17:00 та 17 вересня (субота) о 15:00 – балет “Широко заплющені очі” у постановці Віктора Іщука та ПРЕМ’ЄРА балету “Доктор Фауст” на музику Р.Вагнера, Г.Берліоза, Ш.Гуно, Дж.Пуччіні, В.Белліні.
Балет “Доктор Фауст” – неокласична вистава в жанрі сатиричної трагедії за мотивами однойменних творів Йоганна Воольфганга фон Гете та Кристофера Марлоу. В постановці використовуються техніки неокласичного, класичного, історико-побутового танцю, пантоміми, а також вокал. Оперні арії символізують божественне втручання, хор – спасіння душі Фауста, пантоміма – діяння Мефістофеля та неокласика, як внутрішній світ та переживання головного героя – Доктора Фауста. Хореограф та режисер-постановник – Віктор Іщук, диригент-постановник – Микола Дядюра. Дійові особи та виконавці: Фауст (Сергій Кривоконь, Ян Ваня), Гретхем (Наталія Мацак, Анастасія Шевченко), Німфа (Катерина Курченко, Ірина Борисова), Мефістофель (Віктор Іщук, Даніїл Сілкін), оперні арії (Лілія Гревцова, Ольга Фомічова). Артисти балету та хор Національної опери України.
- 18 вересня (неділя) о 15:00 - комічна опера Джоаккіно Россіні “Севільський цирульник” в осучасненій версії Анатолія Солов’яненка. Постановка “поза простором та поза часом” одразу стала однією з найулюбленіших у киян та гостей міста.
- 23 вересня (п’ятниця) о 17:00 - перлина українського оперного мистецтва “Наталка Полтавка” Миколи Лисенка (сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання на 1 дію).
- 24 вересня (субота) о 15:00 – витончено-романтичний балет “Жизель” А.Адана
- 25 вересня (неділя) о 15:00 – Ювілейний вечір з нагоди 90-річчя від Дня народження Анатолія Солов’яненка.
В програмі концерту у виконанні провідних солістів Національної опери України твори з репертуару видатного українського тенора знаного та любимого у всьому світі.
Серед найкращих партій Анатолія Солов’яненка, якого ще називали “Українським Соловейком”: Андрій (“Запорожець за Дунаєм” С.Гулака-Артемовського), Фауст (в однойменній опері Шарля Гуно), Альфред (“Травіата” Дж. Верді), Надір (“Шукачі перлин” Ж. Бізе), Рудольф (“Богема” Дж. Пуччині) та ін.
Де б Солов'яненко не виступав з концертами, він неодмінно включав до свого репертуару українські народні пісні. “Виконуючи народну пісню з естради, я пропагую її, хочу привернути до неї увагу людей, і поки вистачить сил, я не відступлюся від цього завдання. Українську пісню чудово розуміють в усьому світі. У кожного народу пісня виражає ті ж почуття, що й у нас, — любов до Батьківщини, до дівчини, до матері, до природи… Недарма кажуть, що пісня не має кордонів”, - казав митець.
Анатолій Солов‘яненко був першим українським співаком, який отримав запрошення взяти участь у виставах Метрополітан Опера.
21 серпня 2022 року Президент України Володимир Зеленський нагородив Анатолія Солов’яненка Президентською відзнакою “Національна легенда України” (посмертно).
- 30 вересня (п’ятниця) о 17:00 - завершує перший місяць 155-го театрального сезону одна з найпопулярніших опер світового репертуару “Флорія Тоска” Дж.Пуччіні.
Хоча вистави у вересні будуть лише “денні” та лише в п’ятницю (початок о 17:00), суботу (о 15:00) та неділю (о 15:00), а кількість глядачів в залі дуже обмежена (лише 450 осіб), Нацопера своєю афішею гарантує радість від зустрічі з улюбленими виставами та артистами.
До речі, цього року вперше за всю свою історію Національна опера України відмовилась від традиційних “канікул” влітку і продовжила давати вистави і в липні, і в серпні, підтримуючи духовно і морально своїх глядачів. Тож 154-й театральний сезон “плавно перейшов” в 155-й.
У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардеробу, розташованого поверхом нижче під фойє партеру. Квитки на вистави (450 місць) можна придбати онлайн. Ціна квитків: від 100 до 500 гривень.
Читайте: До Нацопери України завітали лікарі проекту “Люди для Людей”
Фото: Нацопери