Найексклюзивніше від лідера
Хто, як не організатор свята знає всі тонкощі фестивальної підготовки? Ініціатором і “музою” нашої травневої “Прес-Весни” є Надія Олексіївна Іллюк, керівник ІТА “ЮН-ПРЕС”, яка з задоволенням зробила екскурс у фестиваль для редакції “ІрпіньTime”.
ІТ: Надіє Олексіївно, ми щотравня поспішаємо на "Прес-весну". Здається, що вона всюдисуща. Та все ж цікаво, коли і як зародилася ідея створення фестивалю?
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”
Н.І. Ну, якщо нам зараз сімнадцять років, то зрозуміло, що у 2002 році. 26 років тому ми, як агентство “ЮН-ПРЕС”, яке буде наступного року святкувати тридцятиріччя, разом із тодішнім головою Славутицької міськради Володимиром Удовиченком зробили фестиваль “Золота осінь Славутича”. Я сміливо заявляю, що ми зробили, тому що перший фестиваль організовували журналісти із Росії, а ось другий для нас був особливим. Володимир Петрович запропонував нам зробити журналістській напрям цього фестивалю, на що ми з задоволенням погодилися. Коли у 2002 році ми приїхали з "Артеку", де щороку працювали у прес-центрі на Фестивалю “Артек. UA”, тодішній директор Київського Палацу дітей та юнацтва Тетяна Іванівна Свірська запитала: “І скільки ви будете працювати на когось? Коли вже створите свій фестиваль”? Ми думали півроку: який же нам фестиваль зробити: осінній вже існує, літній також. Тому ми вирішили організувати конкурс навесні – у прекрасному місяці травні, коли природа розквітає, а особливо буйно квітнуть каштани. Напевно, одним з найважчих завдань було придумати емблему Фестивалю. Можливо, вона зараз здається не дуже сучасною, але там є все: хвилі, жовтий, синій, зелений кольори, каштан…
ІТ: Як змінювався фестиваль протягом цих років? Які новації з’явилися?
Н.І. Він змінювався постійно. Раніше існував фестиваль для киян, а також у гості завітали славутиччани. Тоді ми його називали “Прес-толока”. Зараз вже у нас десять номінацій, і цьогорічне святкування принципово відрізняється від попередніх фестивалів. “Традиції і новації”, “Покоління Z” – це всі нові номінації. Також ми охопили всі медійні напрями. А останні п’ять років фестиваль проходить в рамках Днів Європи.
ІТ: Чи є подібні фестивалі в інших країнах?
Н.І. За кордоном взагалі лякаються слова “журналістика”. Проте, наприклад, поляки в місті Лодзь проводили спочатку виключно мистецький фестиваль, а зараз вони вже перейняли наш досвід професійного журналістського фестивалю. Поки що, крім Польщі, я більше не знаю ніде такої практики.
ІТ: Чи плануєте по-особливому святкувати повноліття “Прес-весни” наступного року?
Н.І. Стовідсотково. У нас буде подвійне свято: тридцять років ЮН-ПРЕСУ та ще й повноліття “Прес-весни”. Чесно кажучи, ми вже готуємося і вас запрошуємо готуватися. Але що саме буде – це таємниця.
ІТ: Надіє Олексіївно, якою, на Вашу думку, є "Людина фестивалю”?
Н.І.: Позитивна, професійна, патріотична. Ці три “п” повинні бути обов’язково в арсеналі кожного медійника.
ІТ: Що для Вас – відкриття фестивалю?
Н.І.: Старт робочого, радісного, творчого процесу. Процес, який дає змогу завести нові знайомства, а також закохатися.
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”
ІТ: Локація фестивалю?
Н.І.: Київський палац дітей та юнацтва. У майбутньому ми хочемо, щоб локацією стало місто Київ.
ІТ: Головна Фраза фестивалю?
Н.І.: Їх декілька: “Стань студентом у травні”; “Знайди собі друга”; “Покажи свій професіоналізм”.