субота, 18 травня 2024 г.

На сцене Нацоперы в один вечер можно увидеть оперу и балет

На сцене Нацоперы в один вечер можно увидеть оперу и балет

Незабываемым подарком для гостей Национальной оперы Украины станет возможность посетить одновременно и оперу, и балет. 15 октября на сцене театра зрители смогут увидеть одноактную оперу Сергея Рахманинова “Алеко” и одноактный балет Жозефа Мориса Равеля “Болеро”. Этот вечер в Нацопере запомнится и тем, что партию Алеко исполнит победитель конкурса BBC Cardiff Singer of the World, лучший молодой оперный певец мира 2019 года Андрей Кимач (баритон).

Об этом KV рассказали в Нацопере.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Впервые на киевской оперной сцене опера “Алеко” прозвучала осенью 1893 года и имела триумфальный успех. За дирижерским пультом в день премьеры стоял сам композитор. А одним из лучших исполнителей главной партии Алеко в то время был Федор Шаляпин.

В этот раз партию Алеко исполнит – наш титулованный соотечественник Андрей Кимач, приглашенный в рамках проекта “Украинские оперные звезды в мире”.

Читайте: Лучший оперный певец мира Андрей Кимач споет в Национальной опере

Кроме Андрея Кимача, главные партии в опере “Алеко” исполнят представители молодого поколения солистов Национальной оперы: Валентин Дыдюк в роли молодого цыгана, Владимир Тишков (старый цыган, отец Земфиры), Татьяна Ганина (Земфира) и Дария Князева (старая цыганка).


“Болеро” – одно из самых знаменитых произведений Жозефа Мориса Равеля. Оно написано в 1928 году по заказу танцовщицы Иды Рубинштейн для хореографического воплощения. Однако не просто успех, а мировую славу завоевало “Болеро” в концертном исполнении. 

Слушая музыку на репетициях балета, композитор и близкие ему музыканты считали, что концертной жизни у “Болеро” не будет. 

“Такую пьесу никогда не решатся включить в программы крупных концертов”, – говорил Равель, и друзья с ним соглашались. 

Тем не менее “Болеро” стало не только самым известным его произведением, но и одним из крупнейших явлений музыки XX века.

16 мая 1968 года премьера “Болеро” в постановке выдающегося украинского хореографа Анатолия Шекеры состоялась в Национальной опере Украины. Первой исполнительницей партии главной героини – Девушки в белом – стала известная характерная танцовщица, заслуженная артистка Украины Наталья Уманова, на которую, собственно, и была сделана постановка.

Фото: Нацоперы

КиевVласть

Георгий Палуев

Теги: новости киева, опера, балет, национальная опера украины, болеро, алеко, сергей рахманинов, равель

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.