п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Музеї онлайн: шедеври світового мистецтва на вашому екрані

Музеї онлайн: шедеври світового мистецтва на вашому екрані

Кожен музей світу має свою унікальну колекцію живопису, скульптури і прикладного мистецтва. Тепер кожен може відвідати найвідоміші експозиції завдяки онлайн-екскурсії, яку пропонують більшість музеїв. На період обмеження масових заходів видання КиевVласть пропонує читачам добірку віртуальних турів, де можна на власні очі побачити шедеври мистецтва.

Музей Ханенків (Україна)


Усі бажаючі можуть здійснити віртуальну прогулянку виставковими залами музею. Основою колекції музею стало приватне зібрання Богдана та Варвари Ханенків – видатних українських колекціонерів та благодійників. Ханенки присвятили створенню колекції понад 40 років. В постійній експозиції можна побачити європейський живопис, скульптуру і прикладне мистецтво епох Західної, Південної та Східної Азії, мистецтво Стародавнього світу: Єгипет, Греція та Рим, руську й українську ікону, українське народне мистецтво, європейську та східну зброю, унікальні пам’ятки й цілі комплекси археології. 

Віртуальний тур: matterport.com

Сайт музею: khanenkomuseum.kiev.ua

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ермітаж (Росія)

Віртуальний тур музеєм Ермітаж дозволить насолодитись колекцією, яка складається з близько трьох мільйонів витворів мистецтва і пам’яток світової культури. В експозицію музею увійшли – живопис, графіка, скульптура, предмети прикладного мистецтва, археологічні знахідки, нумізматика. Серед найвідоміших шедеврів у музеї представлені роботи Леонардо да Вінчі, Рембрандта, Анрі Матісса, Родена та багатьох інших. Датою заснування Ермітажу вважається 1764 рік, коли Екатерина II придбала колекцію живопису у берлінського купця Гоцковського. Сам Ермітаж складається з головного музейного комплексу, Зимового палацу, малого Ермітажу, старого (великого) Ермітажу, театру, та нового Ермітажу. 

Віртуальний тур: hermitagemuseum.org

Сайт музею: hermitagemuseum.org

Лувр (Франція)

Віртуальна подорож одним з найвідоміших музеїв світу перенесе поціновувачів мистецтва у далекі часи античності, відкриє світ східного та західного мистецтва і ознайомить з творчістю найвеличніших художників минулих століть. Лувр складається з кількох відділів, які знаходяться на різних поверхах та ярусах. Перше, що побачить відвідувач – відділ Древнього Єгипту, де заховались сфінкси, гробниці фараонів та плити з мовою перших людей. У відділі живопису можна побачити твори представників епохи Рококо – Ватто, Буше, Фрагонара, Ланкре, а також Мане, Веласкеса, Гої. Як відомо, у Луврі знаходиться легендарна робота да Вінчі “Мона Ліза”, яка крізь століття зачаровує своєю посмішкою. Серед інших шедеврів у музеї можна побачити Венеру Мілоську, апартаменти Наполеона III та багато іншого.

Віртуальний тур: petitegalerie.louvre.fr

Сайт музею: louvre.fr

Британський музей (Великобританія)

Онлайн-подорож музеєм британського мистецтва надасть унікальну можливість детально оглянути багату колекцію, яка налічує близько 8 мільйонів предметів мистецтва. Музей поділяється на кілька секцій, де представлені окремі епохи. На нижньому поверсі можна ознайомитись з галереєю Африканського мистецтва, на першому поверсі розмістились предмети античного мистецтва, єгипетські скульптури, кераміка сходу. Далі можна побачити мистецтво середньовіччя, яке об’єднало декоративне мистецтво, предмети військової справи та інше. Окрім пам’яток давніх часів, музей пропонує шедеври відомих майстрів – гравюри і графіку Мікеланджело, Рафаеля, Рембрандта, Дюрера, рукописи да Вінчі та колекцію монет британського короля Георга IV.

Віртуальний тур: artsandculture.google.com

Сайт музею: britishmuseum.org

Музей мистецтва Метрополітен (США)

Щороку Нью-Йоркський музей мистецтва приймає понад п’ять мільйонів відвідувачів. Музей може похизуватись однією з найбагатших колекцій у світі мистецтва. Музей було засновано у 1870 році. Відтоді колекція поступово поповнювалася новими шедеврами мистецтва за більше ніж 5 тисяч років світової історії – від палеоліту до поп-арту. Головні зали музею налічують предмети єгипетського мистецтва, картин, і скульптур американських художників, зброю та обладунки, грецьке та римське мистецтво, картини європейських художників. Найвидатніші предмети колекції музею – полотна Вермеера, Сезана, Моне, гравюри Хокусая, роботи Веласкеса, Боттічеллі, Тиціана, Дега та багатьох інших.

Віртуальний тур: artsandculture.google.com

Сайт музею: metmuseum.org

Фото: rd.com

КиевVласть

Наталія Грінченко

Теги: карантин, стиль, Київ, метрополітен, мистецтво, музеї, музей Ханенків, лувр, віртуальний тур, он-лайн виставка, Ермітаж, британський музей

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.