Медіаграмотна мафія
Ви стомилися від буденного повсякдення? Хочете розширити спектр вражень? Урізноманітнити коло спілкування? А ви пробували розібратися де правда чи фейк не дивлячись в екран смартфону, комп‘ютера, не користуючись пошуком чи звіркою фотографій, а просто дивлячись в очі опоненту? Чим відрізняється риторика переконання Правди від Фейку, знаєте? А як переконаєте? Яка роль фактчекера та свободи слова? Тоді гра “Медіаграмотна Мафія” для Вас.
Сьогодні, під час “Прес-весни”, я побував на вебінарі-презентації ігор, в які грають медіаграмотні люди – “Мафія” та “365” від Юлії Кулик, координатора проєктів Академії української преси. Найбільше мені сподобалась гра “Медіаграмотна мафія”. Це як звичайна “Мафія”, тільки по іншому реалізована. Наприклад, у цій грі діють Мафія-фейки, чиє головне завдання - дезінформувати Правду, яка грає роль мирних. Також тут є детектив Фактчекер, який має ліквідувати фейків. А Свобода Слова може й повинна давати імунітети Правді та Фактчекеру.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
“Медіаграмотна мафія” — це макет нашого інформаційного простору. На кожне Ваше слово відбуватиметься миттєва реакція, причинно-наслідковий зв’язок проявиться невідкладно. Будьте пильними... Бережіться бути дезінформованим! Це гра, яка змушує замислитись про людей, про відносини у суспільстві, про себе. Хто переможе? Правда чи Фейки? Переможцям дістанеться злободенність. Вибір за вами! Тут дозволені будь-які емоції. Якщо хочете кричати — кричіть, якщо хочеш забути – забудьте! Тільки знайте, що в кінці шляху, нічого вже не повернути.
“Медіаграмотна мафія” від Юлії Кулик та Академії Української Преси — чудова можливість розвинути навички критичного мислення, дедукції та аргументації у веселій і невимушеній формі.