Мандруючі бари та ресторани: де їх знайти в Києві (фото, відео, ціни, меню)
Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко відвідала перший в Києві pop-up-бар. Що їсти та пити в pop-up-бар столиці України - в ексклюзивному матеріалі КиевVласть.
Вирішила цього разу розказати вам про ще один дуже цікавий та неймовірно смачний заклад в Києві. Ви колись чули про pop-up-бари? Я теж ні. А в Києві відкрився перший італійський аперитивний pop-up-бар “Caffe Torino by Martini”.
Поняття pop-up-барів чи ресторанів не так давно з’явилося в індустрії HoReCa. В перекладі з англійської pop-up означає “спливаючі”, тобто - пересувні заклади, які відкриваються лише на декілька днів і в яких працюють світила кулінарії.
Родзинка pop-up закладів - абсолютна секретність перед відкриттям. Всього лише за кілька днів майбутні відвідувачі можуть дізнатися про місцезнаходження ресторану. Тому, щоб отримати столик і стати гостем, потрібно стежити за новинами.
Напрямок pop-up вже давно охопив весь світовий ресторанний простір. Історичною батьківщиною “спливаючих” ресторанів прийнято вважати США. Однак революціонером в цьому напрямку стала Куба в дев'яності роки минулого століття.
Сьогодні pop-up-ресторани дуже популярні у Фінляндії. У Гельсінкі проводиться так званий “ресторанний день”, коли по всьому місту з`являються нові закусочні.
Але найуспішнішим проектом pop-up в світі вважається заклад, відкритий в покинутій будівлі колишнього лондонського ресторану. За нетривалий час його відвідали понад 5 тисяч людей.
Меню ресторанів pop-up невелике і включає приблизно 10-20 страв. Це можуть бути різноманітні закуски (брускети, канапе, тар-тари, паштети, піца, легкі овочеві і фруктові мікс-салати), всілякі пасти, улюблені багатьма страви фрі.
Крім основного меню в кожному такому закладі є барна карта. І це завжди багатий асортимент напоїв: алкогольні та безалкогольні коктейлі, свіжовичавлені соки, мінеральна вода, вино і пиво. Іноді зустрічаються і більш міцні напої.
Але повернемося до Києва, де минулими вихідними також з’явився перший аперитивний pop-up-бар. Його організатором стало “Caffe Torino by Martini”, яке своїй назві завдячує італійському місту Турин - родоначальнику традиції “час аперитиву”, яка зародилася на початку 18 сторіччя і стала стилем життя місцевої аристократії.
Відкриття в Києві було дуже душевним та яскравим, а родзинкою заходу стала поява Івана Дорна, який презентував кліп на свою нову пісню “Опомнись”. Опомнились всі гості на ранок, оскільки випито було немало.
Місцем для відкриття pop-up-бару Martini обрали “Charlatan cafe” - і не прогадали. Я обожнюю цей заклад через декілька причин.
По-перше, це, за суттю, молодший брат “Alhemist Bar” – мого улюбленого джаз- та коктейль-бару. Тут також можна посмакувати гарну музику, авторські коктейлі з рук талановитих барменів та чудову їжу від шеф-кухара Дарини Гросицької, але тепер і вранці, і в обід, і ввечері.
Читайте та смакуйте: Майже “Чотири кімнати”: чотири бари в центрі Києва (фото, відео)
По-друге, інтер’єр закладу виконаний в стилі затишної квартири. І таке відчуття, що ти просто потрапляєш в гості до своїх друзів. Приглушене світло, піаніно, дерев’яні меблі, кришталеві люстри, бархатні штори та велюрові диванчики – все створює атмосферу часів нео-ренесансу.
По-третє, тут працюють неймовірні люди. Юра Шустов – арт-директор закладу, Олександр Ісаєнко – адміністратор Шарлатану, Анатолій Гудько – шеф-бармен, а також талановиті та найкращі бармени України і чудові дівчатка-офіціанти. Ви завжди будете купатися в любові та турботі цієї команди.
Думаю, цих складових було достатньо, аби обрати “Charlatan cafe” в якості закладу для влаштування першого аперитивного pop-up-бару в Україні.
Любителям аперитиву раджу не пропустити цю подію. На щастя, вона триватиме до наступної п’ятниці, тож маєте ще час.
Коктейльне меню для pop-up-бару розробив зірка барного світу Сімоне Капорале (на головному фото в центрі), який особисто зустрічав гостей за баром і навіть готував свої авторські коктейлі протягом вихідних. На жаль, він вже не буде присутній протягом цього тижня, але всі 6 коктейлів від Сімоне - володаря титулу International Bartender of The Year 2014 – ви зможете спробувати в “Charlatan cafe”.
Всі вони з Martini, ми спробували кожен з них, але я рекомендую:
-
Martini Frouzen - на основі Prosecco, фактично як сорбет, та і подається як морозиво, яке вичавлюється під пресом;
-
Martini Sour - на основі Marzipan Grappa;
-
Negroni Gelato - на основі джину Sapphire Bombay та з кулькою апельсинового сорбету.
Ці коктейлі за ціною 165 гривень.
Negroni Gelato, коктейль-фаворитуцієї події, ви можете отримати не тільки з рук бармена, а прямо з-під голови туринського бика. В основному залі кафе встановлений фонтан Martini Negroni, де всі компоненти цього чудового коктейлю вже заздалегідь змішані. Підставляєте келих - і вуаля!
Звичайно організатори аперитивного бару не забули потурбуватися про смачні закуски. Їх підготував для гостей самий молодий в світі володар зірки Mishlen - Лоренцо Кого.
Вони будуть подаватися з 17:00 до 23:00. У поєднанні з коктейлями - це божественно!
Раджу вам спробувати:
-
паштет з печінки кролика з трюфельним маслом на тості + Martini Negroni (165 гривень);
-
грінку з тартаром з яловичини + Torino Speciale (165 гривень).
Також пропонують Aperetivo sets з різноманітними брускетами - з томатною сальсою та анчоусами, з пастрамі та маринованою грушею, з козиним сиром та печеним перцем! Всі вони подаються під певний напій (фудпейрінг в аперитивній культурі ніхто не відміняв) і коштують теж 165 гривень.
З 17:00 до 19:00 до всіх коктейлів сервірують безкоштовні закуски. Тож, якщо встигнете після робочого дня потрапити в “Charlatan cafe” до сьомої вечора, на вас чекатимуть смаколики від Дарини Гросицької.
Якщо ні, ви можете замовити окреме меню від шеф-кухара ресторану, розроблене до події:
-
козиний сир з кіноа та рукколою (150 гривень);
-
салат з тунцем та авокадо на грилі (215 гривень);
-
карпаччо з яловичини на рисових чіпсах (135 гривень);
-
польпєтті з лисичками і пармезаном (175 гривень);
-
філе білого окуня з кус-кусом та лисичками (175 гривень);
-
паста з качкою та сиром дор-блю (160 гривень).
Остання страва – моя улюблена тут. Спробуйте цю пасту - і ви зрозумієте про що я.
Також з основного меню, з тих страв, що я куштувала, рекомендую вам:
-
мідії запечені під сирним соусом (125 гривень);
-
креветки на грилі із соусом васабі-помаранч (195 гривень);
-
салат з копченим лососем та яйцем пашот (145 гривень);
-
курячі сердечки в соусі теріякі та з овочевою сальсою (165 гривень);
-
медальйони з яловичини (240 гривень).
А ще ви просто мусите сюди завітати на сніданки, які діють аж до 16:00. Це окреме меню, яке включає в себе різноманітні страви з яєць, омлети, сирники, оладки, йогурти, і постійно діючий сніданок за фіксовану ціну 235 гривень (яйця в марокканському стилі+помаранчевий фреш+круасан+кава).
Також можна замовити круасан з шоколадом, карамеллю або ягодами за 45 гривень і до нього склянку молока за 25 гривень.
Що я пробувала тут на сніданок і дуже раджу вам:
-
яйця пашот з авокадо та тостами (90 гривень);
-
оладки з цукіні зі сметаною та соусом песто (85 гривень).
І солодке! Майже всі десерти, крім улюбленого шоколадного мусу з морозивом (85 гривень) - це муси. Рекомендую лимон-лаванда або малина-бергамот, обидва по 95 гривень.
А якщо ви не встигнете на коктейлі від Сімоне Капорале, не засмучуйтесь! Шеф-бармен “Charlatan cafe Анатолій Гудько пропонує безліч варіантів коктейлів на любий смак, а Дмитро Сокол та Андрій Ковальов виконають все, що ви тільки забажаєте.
Мій фаворит в “Charlatan cafe – трюфельний Negroni.
Всі коктейлі коштують від 130 до 210 гривень.
І не забувайте що майже кожного вечора тут відбуваються музичні перфоменси. За музичну та артистичну історію відповідає Юра Шустов – серце та душа цього закладу. Частенько ви можете побачити Юру і за діджейським пультом в “Alchemist bar”. Від “Charlatan cafe” до “Alchemist bar” всього два кроки – потрібно просто спуститись в підвальчик і ви опинитесь в царстві музики і ще більшого шторму коктейлів.
А від цієї історії до моєї наступної – також декілька кроків. Потрібно просто дочекатися наступного тижня і ви дізнаєтесь, як смакують ресторани в Луцьку, Рівному та Тернополі. Для цього ретельно стежте за моєю сторінкою.
Читайте та смакуйте: Идан Фачиа: “В Киеве больше хороших баров, чем в Париже”
Фото та відео автора