Майже “Чотири кімнати”: чотири бари в центрі Києва (фото, відео)
Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко відправилась в екскурсію барами Києва, щоб розповісти читачам КиевVласти про найцікавіщі заклади столиці, рекомендувати напої та місця для гарних тусовок і знайомств.
Під час мого нещодавнього інтерв’ю із співвласником двох популярних барів Києва Іданом Фачіа, я дізналася, що Київ найближчим часом дійсно може претендувати на звання барної європейської столиці. Бо барна культура в Україні просунута набагато серйозніше, ніж ресторанна і, якщо нашій країні призначено потрапити в гастро-рейтинги, то станеться це саме в барній сфері. От я вирішила це перевірити і на власному досвіді переконатися в правильності.
Ми взяли до уваги 4 коктейль-бари: Parovoz Speak Easy, Alchemist Bar, De Bosch, та БарменДиктат. Підбірку робила сама, оскільки вважаю їх найкращими за якістю приготування коктейлів та найпопулярнішими - за кількістю відвідувачів. І всі вони знаходяться в центрі Києва.
Parovoz Speak Easy
Почнемо з Parovoz Speak Easy. Чому? Бо це піонер барної культури Києва - він з’явився в 2002 році в підвалі кінотеатру Київ і одразу став одним з самих тусовочних студентських місць в столиці.
Через майже 10 років заклад відкрився в новому форматі Speak easy - в стилі культових закладів Нью-Йорка часів сухого закону. Музичне оформлення – фонове, частенько це саме джаз, популярний напрямок в ті часи.
А в 2015 році Parovoz був визначений кращим баром України за версією національної ресторанної премії СОЛЬ.
Про цей бар навіть важко писати – треба потрапити в атмосферу цього закладу, щоб зрозуміти його особливість. Інтер’єр нагадує вагон старого паровозу – дерево, червоні кольори, кований метал, почорнілі дзеркала.
Місця небагато, тому треба бронювати столики заздалегідь, інакше є шанс залишитися в коридорі вагону. Що теж непогано, бо тоді ви опинитесь напроти барної стійки – де я особисто люблю перебувати найбільше.
Що замовити в Parovoz Speak Easy
Коктейльне меню поділяється на 5 розділів. Перший – це Classics (класика). З нього раджу спробувати – Lady Whisper (195 грн), Floridita (165 грн), New York Sour (230 грн) і звичайно Negroni (175 грн).
Далі йдуть: Sour Route (кисло-солодкі) - Раджу Ramble Bramble (180 грн); Highball Route (свіжі та ігристі) – спробуйте Rosarita (160 грн); Cocktail Route (винні та глибокі, в основному міцні) – неймовірно смакує Capone (170 грн); Old Fashioned (гірко-солодкі, також міцні) – скуштуйте Sazerac (225 грн).
Хто аудиторія
Для жінок – це місце просто рай. Чоловіки тут присутні у великій кількості, чого не скажеш про інші заклади. До того ж, дуже багато іноземців. Шансів познайомитися – предостатньо!
І формат закладу цьому сприяє - по п’ятницях та суботах тут не пробитися. А тіснота, як і темрява, звичайно, друг молоді.
А ще одного разу я тут зустріла самого Бориса Гребенщикова, який прийшов з друзями і сів за столиком поруч із нами. Тож в Паровозі ви можете запросто зустріти знаменитостей.
Особливість
Parovoz Speak Easy також можна назвати двигуном та локомотивом барної культури, оскільки тут можна навіть навчитися професії бармена і згодом відкрити свій бар. Вчить цьому Дмитро Шовкопляс, один з професійних барменів закладу та засновник школи Parovoz Mixology Course.
Alchemist Bar
Наступне місце – Alchemist Bar. Поставила його на друге місце, бо воно моє найбільш улюблене - і цьому є декілька причин.
По-перше, АLchemist - не просто коктейль-бар. Це музичний бар. З 20 години тут можна послухати живий джаз у виконанні молодих сучасних українських і не тільки музикантів. А з 23:00 найкращі діджеї країни починають свою програму - і бар перетворюється на танцювальний майданчик.
По-друге, бар має Секретну кімнату, про яку мало хто знає. Тут можна отримати улюблений напій значно швидше, ніж в основному залі, а також усамітнитися, оскільки людей тут набагато менше. В якості музичного оформлення звучить рояль.
І по-третє, коктейлі тут – божественні. При чому, замовляти їх можна не обов’язково по меню - просто скажіть, чого би вам хотілося саме сьогодні і бармен впорається на всі 100%!
Що замовити в Alchemist Bar
Барна карта створена дуже просто – вона розбита по назвах відомих алкогольних напоїв і пропонує різноманітні коктейлі на основі джину, віскі, рому, текіли, бренді і навіть на горілки.
Спробуйте Bloody Mary (145 грн) - вона тут готується за особливим рецептом (її підкопчують), смачнішої я ніде не пила. Дівчатам особливо раджу Lychee Martini (140 грн), Passion Sour (150 грн), Black Winter Day (145 грн). Чоловіки просто вимушені скуштувати тут Penicillin (160 грн) і Boulevardier (135 грн).Ціни на коктейлі дуже демократичні, на відміну від інших барів - від 115 до 185 грн, що не може не радувати відвідувачів!
В руках барменів Стаса та Андрія - моїх найулюбленіших барменів Алхіміку - всі алкогольні напої перетворюються на шедевр. Правильні пропорції, сумісність змішаних інгредієнтів - все це дає в підсумку неперевершений смак замовленого напою. А ще вони пам’ятають, що ви любите пити і наступного разу спитають: “Як завжди?”
Хто аудиторія
Флірт-фактор в цьому закладі зашкалює. Якщо ви хочете познайомитися з симпатичним чоловіком чи молодою красунею – вам точно сюди. Іноземці особливо полюбляють це місце, оскільки такий формат дуже розповсюджений за кордоном.
Особливість
Alchemist Bar славиться своєю музичною історією! Тут святкують дні народження великих музикантів - Боба Марлі, Елвіса Преслі. Тут влаштовують вечірки любителів Depeche Mode (Depeche Lovers) або Девіда Боуі (Bowie weekend). Все це відбувається завдяки душі та серцю цього закладу - Юрію Шустову.
Також мушу відмітити, що в Alchemist Bar дуже смачна кухня – рідкість в закладах подібного формату.
De Bosch
Третій в моєму списку - De Bosch. По-перше, тому що він поруч з Alchemist Bar.
По-друге, він має дуже незвичну і цікаву концепцію. За основу концепту взяли найвідоміший триптих Ієроніма Босха “Сад земних насолод”.
Читайте: Идан Фачиа: “В Киеве больше хороших баров, чем в Париже”
Фактично сам заклад теж триптих, бо складається з трьох кімнат, кожна з яких передає зміст лівої, центральної та правої стулки картини: Рай, Останні три дні створення землі і Чистилище. Стіни барної кімнати розмальовані раєм.
Що замовити в De Bosch
Барне меню в закладі ділиться на сім категорій - йдеться про сім гріхів: Жадоба, Заздрощі, Сласність, Пересердя, Пиха, Гультяйство і Сум. Пропоную піддатися всім 7 гріхам і спробувати по одному коктейлю з кожного розділу.
Хіти продажів: це Grano (180 грн), Jardinero (160 грн), Prince of Persia (170 грн), Musa Paradisia (140 грн), та Aldron (160 грн). Останній авторський коктейль був придуманий одним з барменів De Bosch для парфумерного будинку Les Liquides Imaginaires і має нотки пачулії, шафрану, ялівця.
Всі ці шедеври рекомендую спробувати з рук шеф-бармена закладу Gerasimosa Livieratosa – справжнього грецького бога коктейлів. А ще попросіть Дмитра Сокола приготувати вам Zacapa Old Fashioned - і ви точно повернетеся в цей заклад вдруге.
Хто аудиторія
Більш доросла, ніж в Alchemist Bar. Складова романтичних знайомств присутня і чоловіків переважно більше, ніж жінок. Частенько в De Bosch можна зустріти ту саму аудиторію, що і в Alchemist Bar – відвідувачі кочують з одного закладу в інший.
Хоча я особисто знаю тих, хто принципово ходить виключно в Alchemist Bar, або виключно - в De Bosch.
Особливість
Широченний стіл в основному залі, за яким відбуваються світські розмови та частування. Незвичний інтер’єр всього закладу надихає на роздуми про життя та його буденність.
Чистилище – місце для куріння, з величезним дзеркалом-вікном круглої форми, яке створює атмосферу фантасмагоричного світу. За цигаркою тут можна дізнатися багато чого цікавого, тому багато хто проводить весь вечір в стінах цієї кімнати, яка, до речі, раніше була сейфом банку.
БарменДиктат
Цей заклад неможливо було обійти стороною, тому що він теж має багату історію. В часи мого студентства це був прекрасний бар – “Арт-клуб 44” (вул. Хрещатик, 44).
Знайти його нелегко, бо вивіски немає. До речі, у всіх попередніх локацій також.
БарменДиктат оновився декілька років тому, але дух справжнього американського бару - зберігся. На відміну від інших закладів, згаданих вище, БарменДиктат має велику простору залу, а барна стійка довжиною в 13 метрів, мабуть, найбільша з усіх барів, які я знаю.
Тут танцюють, слухають виступи відомих поетів та музикантів, ну і звичайно п’ють до самого ранку.
Що замовити в БарменДиктат
В барній карті неймовірний вибір віскі – шотландського, ірландського, індійського, японського, американського та канадського віскі. Також ром, коньяк, бренді, кальвадос, грапа, текіла, мескаль, джин, горілка.
Я би радила пити тут алкоголь в чистому вигляді. Але, якщо хочеться коктейлів, то замовляйте Sour(и) - всі тут дуже смачні. Ну, просто запитайте бармена Daniel Bonal чого душа бажає - він неодмінно приготує найкращий коктейль за вашим бажанням.
Також рекомендую особливо Tickle Balls (200 грн) - фірмовий коктейль БарменДиктат, а також “Криваву Мері” (185 грн). Хоча моя улюблена “Мері” в Alchemist Bar, але тут вона теж дуже добра.
І обов’язково в БарменДиктат треба спробувати Єбанітку (90 грн) - фірмовий шот. Секрет інгредієнтів не розкриваю – ви маєте просто прийти і спробувати.
Хто аудиторія
Дуже багато молоді. Часто можна побачити веселі компанії з 8-10 осіб, які збираються за окремими столиками. Людей завжди дуже багато, тому не дивуйтеся, якщо ви змушені будете пробиватися до барної стійки, щоб зробити замовлення.
Особливість
Довжелезна барна стійка з алкоголем в 5 рядів. Налічує 400 найменувань різних напоїв – такого вибору алкоголю ви точно більш ніде не побачите.
Величезна музична сцена та кімната для паління, оформлена масою свічок. Це чудове місце для інтимних задушевних розмов, де можна також насолоджуватися улюбленими напоями в разі відсутності місця в основному залі і розглядати колекцію олов’яних солдатиків.
На сьогодні все. Хоча, звичайно, барна історія не обмежується цими місцями. І найближчим часом я спробую вас ознайомити з іншими коктейльними локаціями Києва. А поки що, відвідайте ці, сподіваюсь ви отримаєте неземне задоволення!
Стежте за моїми турами, читайте сторінку на ФБ і #СмакуйзІннаГордієнко!
Фото автора
Читайте: Где в Киеве посетить секретные бары